adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Mattti    456

Tutaj macie pierwszy konkrety filmik z ursusem 11054 w akcji polowej:

Jak widać lubi puścić dymek ale brona też dość konkretna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie widzę modelu FT, czyżby szykowali test 110-tek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli pepiki zazdroszcza nam tego że u nas kopalnie są dofinansowywane a u nich się wszystko rozpada. Nie skomentuje tego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Nie widzę modelu FT, czyżby szykowali test 110-tek ?

 

Test tego Farmtraca jest już na ich kanale, natomiast BĘDZIE test 110-tki - Odpowiedzieli mi pod filmem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Faktycznie kopci jak parowóz, ale warto zauważyć, że robi to przy wchodzeniu na obroty, a nie przy zagłębianiu agregatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Może tak może nie, na razie niech wprowadzą w końcu 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozok    0

Może tak może nie, na razie niech wprowadzą w końcu 150

Podobno nie obchodzi cię co Ursus robi więc po co obserwujesz i zabierasz głos w tym temacie?

Pewnie podzespoły do produkcji tego Zoomliona pochodzą z tej samej linii produkcyjnej co do Ursusa 5014A i 5034. może chińczycy rozpędzili się z produkcją dla Ursusa i upychają w te dziadostwo.

Możesz mi wymienić chociaż jedną część w nowym Ursusie która by pochodziła z Chin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Bo mogę i nic ci do tego ?

nie pisałem że mnie nic nie obchodzi w temacie łursusa

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Podobno nie obchodzi cię co Ursus robi więc po co obserwujesz i zabierasz głos w tym temacie?

Możesz mi wymienić chociaż jedną część w nowym Ursusie która by pochodziła z Chin?

 

Cały łursus 5034 pochodzi z Chin :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Podobno nie obchodzi cię co Ursus robi więc po co obserwujesz i zabierasz głos w tym temacie?

 

W temacie mogą wypowiadać się wszyscy, zarówno ci którzy popierają politykę Ursusa, jak i ci którym się ona nie podoba. Jak chcesz mieć temat w którym będziemy tylko chwalić Ursusa, i pisać o nim same superlatywy to musisz taki założyć. Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Podobno nie obchodzi cię co Ursus robi więc po co obserwujesz i zabierasz głos w tym temacie?

Możesz mi wymienić chociaż jedną część w nowym Ursusie która by pochodziła z Chin?

Nic nie będę wymieniać. Ja to tylko tutaj zostawię

709_3051.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Szczerze powiedziawszy, to ten 5034 jakiego widać powyżej nawet nie wygląda na chińczyka. Kolorystyka i polskie akcenty dają niezły efekt. Niestety wiadomo co jest pod maską i do tego ten model w sprzedaży już gorzej wyglądał.

Wiadomo, że to chińczyk, ale gdyby Ursus się do tego przyłożył i wpłynął na jakość podzespołów, to byłby to fajny i tani ciągniczek komunalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

I nie tylko komunalny, wydaje mi sie że ze swoją mocą i gabarytami mógłby zastąpić ciągniki typu mf255 w mniejszych gospodarstwach

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Ten model 5034 był w ofercie producenta w ramach uzupełnienia na czas projektowania 5044 (c-350) bo musiał być.

Ogólnie Ursus jeżeli chodzi o gamę modelową kombinuje dobrze, ale musi popracować nad wykonaniem i wykończeniem,  zwłaszcza wnętrz.  Oglądałem model C-350 pod kątem wykorzystania w sadownictwie. Dużo bardziej masywny niż ciągniki z rodziny Mistrala lub Agrokida, spora pojemność silnika, skrzynia, hydraulika w miarę, kabina z zewnątrz również. Niestety brakuje mu tego co w sadownikach jest wymagane a jest Mistralach i Agrokidach czyli szczelności. Co z tego jak ma klimatyzację, ale w kabinie przy gałkach są prześwity a to bardzo razi. Przecież wystarczy dać głupie mieszki i problem rozwiązany. Ergonomia kabiny nie jest zła, wiadomo mała kabina i cudów wymagać nie należy.

W sumie można jeszcze przyczepić się do zbyt małej mocy silnika. Gdyby była to wersja tego silnika w Turbo tak jak w Landinim i MC czyli 68 KM było by akurat. Oprócz tego 540E i skrzynia 40km/h .

 

 

Małymi krokami, ale Ursus powoli zacznie liczyć się na rynku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Wasze rozważania na temat pochodzenia podzespołów Ursusa są bez sensu, Podstawowym względem jaki trzeba brać pod uwagę jest to, czy jakaś firma ZGODZI się sprzedawać silniki czy napędy Ursusowi. Zastanawiają się wszyscy dlaczego w 150 konnym U nie będzie Sisu, skoro wcześniej miał być? Bo może AGCO się po prostu nie zgodził? I JD pewnie też by się nie zgodził, albo dawał chiński chłam jak do Farmerów. To samo NH itd. 

Zarówno Perkins jak i Carraro NIE SĄ producentami ciągników i mogą sprzedawać swoje oryginalne produkty Ursusowi, który jest ich zresztą jednym z większych odbiorców. 

Niech za przykład posłuży Syrenka z AMZ Kutno. Chcieli robić 300 samochodów rocznie. I??? Żaden z koncernów poza chyba GM nie zgodził się na sprzedawanie siliników. 300 aut rocznie i koncerny już się boją sprzedawać polskim firmom podzespołów. 

Ciekawe jak wyjdzie z DF. Niby kapitałowo nie związani z Same, ale jednak mocno powiązani. 

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ja widziałem, lepiej powiem małe modele JD, MF i Claas są przez Carraro produkowane.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj