adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

kedziorek    83

Ta rozmowa to była kpina z polskiego rządu, to co, niemieszek nie wie co się dzieje na jego własnym podwórku? Panowie, wy w to wierzycie...

 

Cóż wiem, że wkładam kij w mrowisko, ale czy ktoś mógłby mnie oświecić co oni (ci co to tą gospodarkę jak tego muła po pustyni gonią) robią źle? Tylko proszę o konkretne przykłady a nie krytykowanie, że to rządzi kaczor, że to że sramto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeszcze się nie znalazł socjalista, co by gospodarkę do przodu popchnął. Fajnie się patrzy na takie Niemcy, tyle że oni mogą trwonić wypracowywany przez lata majątek. Oczywiście do czasu. W Polsce wszystko leci na kredyt, tak jak ostatnio wprowadzone 500+, które wygrało wybory. Co z tego, że jest pomysł jak pieniądze na ten program zdobyć, jak końcowym sponsorem i tak jest każdy pracujący obywatel? Różne sa sytuacje w życiu i czasem ktoś potrzebuje pomocy państwa, ale rozdawanie wielkich sum tylko za to, że ktoś ma wbite obywatelstwo, to chora sytuacja. Tym bardziej, że sama dystrybucja tych pieniędzy ciągnie z pustego już budżetu grube miliony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15378

W internecie wyczytałem że bogactwo niemiec pochodzi z rabunku całej europy. A teraz łeb mają i wszyscy im dają. Bo dadzą dotacje 50% drugie 50% polak weźmie w banku i zrobi przelew za fenta i mają swoje spowrotem + nasze i się śmieją. A ursusa i tak nie wpuszczą chyba że się przestrarzą że z uni wyjdziem i gdzie oni swoje wepchną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ciekawe gdzie to całe bogactwo ukryli, że 4 armie stacjonujące na terenie całych przedwojennych Niemiec tego nie skonfiskowały, albo w przypadku Ruskich zwyczajnie nie wywiozły po cichu? Nie mieli komuny to z pomocą USA się rozwinęli, a że rozwinęli się aż za bardzo to im USA wżeniły NRD i zaszczepiły socjalizm, skuteczniejsze to niż rak.
Jak ktoś sobie kupił Fendta jego sprawa, Ty jeździsz JD i jakoś nie słychać żeby Cię parzył w ręce i kłuł w oczy. Ciekawe w czym miał przebierać polski rolnik, jak oprócz trefnego Farmera czy nijak nie rozreklamowanego Crystala na rynku nic polskiego nie istniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Teraz na licencji już mało kto robi. Prędzej kupują gotowy produkt, dokładają własny znaczek i już. Ewentualnie kupują gotowe podzespoły i składają w całość. Jednak teraz tak się produkuje i nic tu się nie zmieni.

 

Tak w ogóle to po upadku ZSRR nasze firmy były na straconej pozycji. To, że byli technologicznie do tyłu, to jedno. Ważne było to, że dzięki różnicy walut Niemcy mogli pchać swoje stare maszyny do Polski, a te były tu wychwytywane jako cud techniki. Tańsze, niż nowe polskie, a jednocześnie znacznie nowocześniejsze. A rząd zamiast ratować firmy, wolał sprywatyzować i sprzedać zachodowi, puki można było coś zarobić na lewo.

 

Co do tej rozmowy, to innej drogi nie ma. Tylko politycy, drogami dyplomatycznymi, mogą przepchnąć Ursusa przez granicę. Choć chyba skuteczniejsze byłoby napomknięcie Niemcom o planowanych dodatkowych wymaganiach na naszym rynku dla zagranicznych maszyn. Co jak co, ale zachód wolałby dać zarobić Ursusowi, niż stracić nasz rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Miliardy pln-ów były rozkradane i wszystko było ok, te teksty że na to nie ma na tamto nie ma.  Jak to jest że w Wielkiej Brytanii polki chcą rodzić, a w ojczyźnie już nie??? Program 500+ jest potrzebny, aby odwrócić wymieranie Polski.

Niemcy na pierwszym miejscu maja swoje interesy, my swoje mieliśmy gdzieś, pozwalaliśmy by klika która dogadała się przy okrągłym stole rozgrabiła Polskę, wystarczy poczytać jak zniszczono zakłady produkujące komputery we Wrocławiu przez rząd Mazowieckiego, niemiecka firma Siemens wywiozła maszyny do Niemiec, budynki zostały wyburzone i ... po polskich kompach, podobnie samochody osobowe, terenowe, traktory, cukrownie, mleczarnie, ubojnie, często pod pozorem dostosowywania do przepisów unijnych. W okresie przed akcesyjnym do UE zalewani byliśmy tanią dotowaną żywnością, a sami musieliśmy sobie radzić bez dopłat ...

 

Mam nadzieję że tzw Ursus z Lublina zacznie produkować dobre polskie ciągniki, a nie bawić się w montownię. Nowe niektóre modele nawet nieźle wyglądają, jak się poczyta o rozpadających się skrzyniach po kilkuset godzinach, czy o dużym spożyciu ON - co być może jest spowodowane tym że silnik jest docierany, więc jak miałbym kupować Ursusa to bardzo bym się zastanowił i wybrał coś innego, dopłacił do Zetora czy Pronara z zachodnich części lub kupił zachodni używany.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Od kiedy rozkradanie było ok? Może czas zauważyć, że im mniej państwo kasy zgarnia, tym mniej przepierdzieli na pośrednictwo i dobre życie elit i nierobów. Ale ważne że pincet w kieszeni, dzieci narobią, będzie miał kto robić na emerytury i utrzymanie jaśnie nam panujących. Tyle, że zanim te "dzieci za 500 zeta" wejdą w wiek produkcyjny, ZUS już dawno będzie bankrutem i pewnie pociągnie za sobą krajowy budżet. Polki za granicą nie rodzą chętniej tylko dlatego, że państwo im coś da, ale dlatego, ze póki będą zajmować się dzieckiem, ojciec spokojnie sam rodzinę utrzyma bez zapierdzielania na dwa etaty, dziecko będzie miało gdzie iść do przedszkola, wykształci się na dobrym poziomie i znajdzie pracę za którą będzie w stanie się utrzymać. Czas nauczyć się na własnym podwórku co to jest związek przyczynowo-skutkowy, a nie tylko podnosić hasła "my chcemy tego ich zachodniego dobrobytu i to na wczoraj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Poprzedni rząd dawał elitom ten daje wszystkim i to też jest błąd. Powinni przede wszystkim uprościć system podatkowy, i zmniejszyć wysokość podatków, zlikwidować zasiłki dla nierobów. Powinno przestać istnieć coś takiego jak socjal. Wtedy można rozmawiać o rozwijaniu infrastruktury a zmniejszone podatki napędzą gospodarkę bo po co ktoś ma płacić na nierobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Łukasz jak jesteś bezplodny albo twoja kobita to adoptuj sobie to też dostaniesz te 500 plus jak tak Cię to boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Lewusom pewnie ciężko to będzie w ogóle zrozumieć, ale ja nie potrzebuje, żeby ktoś robił czy płacił na mnie czy moją rodzinę :rolleyes: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ale niektórzy potrzebują, kolega niedawno zmarł i zostawił żonę i trójkę dzieci, ona dorabia sprzątając mieszkania i myślisz, że sama da rade wykształcić dzieci za 1500 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ok, ale gdzie tu znajduje się uzasadnienie dla rozdawnictwa publicznych pieniędzy każdemu po kolei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Packo1    1

Czy nie uważacie że odbiegacie od tematu.Przypominam że to nadal wątek o ursusie a nie sytuacji społeczno-politycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ok, ale gdzie tu znajduje się uzasadnienie dla rozdawnictwa publicznych pieniędzy każdemu po kolei?

To według ciebie lepiej niech nie dają biednym ludziom tylko za publiczne pieniądze wcinają ośmiorniczki a przy tych rarytasach sprzedają Ciech za bezcen Kulczykowi, specjalnie zaniżone akcje a gdy je państwo sprzedaje cudem jest hossa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wg mnie to lepiej dać sobie spokój z off topem i robieniem zamieszania, skoro nie jesteś w stanie czytać ze zrozumieniem czyichś wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Widzieliście test nowej C-360 w Tygodniku-Poradniku Rolniczym? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Panowie, a jakie teraz silniki wkładają do WSZYSTKICH modeli serii C? Do tych c380 i większych nadal te perkinsy 4,4l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Na razie tak (będą do końca obowiązującej normy spalin) ale później mają wchodzić te 3,4 z dpf (te same co już weszły w Farmtrack-u) a do C360 ma być deutz 4cyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Czyli do końca roku(?)
I o ile sie nie myle to te perkinsy z ft mają chyba już CR(?)
Dzięki za odpo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj