adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

piotreq8111    202

Kolego lukasz może dla Ciebie paskudne są lampy po bokach i wysoka maska ale dla mnie akurat są piękne, oczywiście jeśli są w co najmniej dobrym stanie lakierniczym. Ale to rzecz gustu i nie ma co dyskutować o tym.

A wracając do tematu wiadomo coś o obecności Ursusa na Opolagrze? Bo się wybieram i bardzo chciałbym na żywo w końcu zobaczyć jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Co jak co ale w wysokiej masce nie ma nic do podobania się lub nie bo to kwestia ergonomii, po prostu ogranicza widoczność, tak jak i komin w masce (ile flaszek musieli wypić przy projektowaniu, żeby takie coś wymyślić i wprowadzić do produkcji? :blink:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a jeździłeś kiedyś traktorem z kominem w masce?? czy przy flaszce szukasz problemów? w starych MFach to standard i jakoś nikomu nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wyobraź sobie że prawie codziennie jeżdżę i żyję. Tylko po co było go stawiać przed oczami kierowcy jest dla mnie niepojęte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ehh daj spokoj z takimi problemami... jakimś cudem swojego nosa też nie widzisz... chyba że masz zeza... ja tłumika też nie zauważam bo patrze roboty a nie szukam dziury w całym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Gdzie tu widzisz tworzenie problemów? Chyba w Twoim bulwersowaniu się bez potrzeby. Wszystkim da się jechać i patrzeć roboty, co nie zmienia faktu, że w niektórych przypadkach można było sie bardziej postarać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Dla niektórych komin skierowany do ziemi jest super bo przecież ziemia uprawna (zboże.warzywa,buraki) potrzebuje do prawidłowego wzrostu spalin i chemii z AdBlue :D  Ukryty komin to sprawdza się tylko w sadzie i lesie ze względu na gałęzie .Potem dziwić się że takie gówno a nie żywność sprzedajecie skażone spalinami i chemią .Za komuny badylarze nieuczciwi jak c chcieli mieć w jedną noc dojrzałe pomidory to podłączali na noc Żuka i faszerowali szklarnie spalinami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Akko ale po co komin ma nyć do ziemy wystarczy jak jest na słupku kabiny i już go nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Ale znowu macie tematy bardzo związane z fabryką w Lublinie.Dobrze, że teraz praktycznie każdy nowy ciągnik ma tłumiki tak samo zamontowane i jest spokój.Co nie zmienia faktu, że tłumik na środku maski, to poroniony pomysł i to nie ze względu na wygląd, ale (w niektórych ciągnikach) brak możliwości zwykłego dostania się do silnika.Widziałem raz w jednym zetorze z silnikiem turbo tak ładnie zrobione.Tłumik przynajmniej był ściśnięty obejmą, jak w 3P i żeby zajrzeć do silnika, to trzeba było go zdejmować i dopiero otwierać pokrywę maski.Według was, to dobre?

O, tu jest nawet w galerii taki fajny patent.Ktoś miał pomysły u tych pepików.

[galleryimg=133814]

Mam nadzieję, że właściciel się nie obrazi za fotkę.Chciałem wkleić sam link, ale mi całe zdjęcie wkleiło.

Edytowano przez Marioboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Akko jak zwykle ma jakieś dziwne przebłyski, już widzę jak w rolnictwie, a zwłaszcza w pracach na ściernisku czy przy zbiorze siana/słomy sprawdza się plujący iskrami tłumik skierowany w ziemię :lol: widywałem już rozwiązania (również fabryczne) z tłumkiem wyprowadzanym za tylne koło, ale żeby mieć aż takie pomysły... To chyba przez te górskie powietrze z zagranicy ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Już wiszę jak te skrzypiące szajsy zwane kabiną z plastiku . Topią się od tłumika zwłaszcza w orce gdzie tłumik potrafi osiągnąć czerwony kolor od temperatury w dużych traktorach .Lukasz222 wjedź do sadu czy lasu z tłumikiem do góry to zobaczysz jak szybko gałęzie ci go skrócą :D Widać że mało w życiu widziałeś ale to nie dziwne bo przypuszczam że jak ja jeździłem traktorem to ty dopiero na gówno mówiłeś papu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Za to z tego co widzę kulturą Ty jesteś dużo za nim. Też jestem młody i co z tego? Założę się że połową sprzętów którymi jeździłem nawet na oczy nie widziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Oj akko, tak źle cie za młodu karmili? To by wyjaśniało to nieodparte wrażenie, że wyżej s*asz niż tyłek masz :rolleyes:  Tyle starych władków, 60tek, 30tek jeździ po lasach i sadach i wszystkie z normalnym tłumikiem, ale fakt, Ty wiesz lepiej siedząc za granicą i udając wielkiego bambra. Śmiech bierze czytając te wypociny, plastikową kabinę to może mają twoje tubery czy inne lombardini, bo normalne ciągniki to szyba + metal, a w tych nowszych, tak jak ja mam w MFie 64**, mogę się przy orce opierać o wydech i nawet mnie nie poparzy, dla Ciebie to pewnie czarna magia, no ale skoro widujesz czerwone od gorąca tłumiki w ciągnikach na otwartym terenie, to widać wiele ci trzeba wybaczać i przyjmować z przymrużeniem oka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Mam dla ciebie akko informację. Ta chemia z AdBlue to mocznik 30%. Znafco. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

co do tłumików do lasu to mam znajomego prowadzi firmę usługi leśne, ma kilka zestawów ciągnik+wózek z hds, no może z 5 takich zestawów, wszystkie mają kominy w górę, jedynie co ma to linki ślizgowe od rogów maski do rogów kabiny i rama wokół kabiny ale to wymóg w takiej działalności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

sad ogłosił upadłość Honkera i syndyk go przejmuje więc Ursus ma okazje wykupić dwie hale obok siebie po Honkerze, a Honker chyba ma linie kataforetyczną i maszyny do obróbki metali i oby nie zmarnowali takiej okazji choć wiadomo że chętnych pewnie będzie sporo a i nie wiadomo czy Ursus ma kasę na takie inwestycje, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

w miesiącu maju ursus sprzedał [zarejestrował] 51 ciągników :D

 

I już prawie 8 % udziału w rynku w maju, gdzie w tamtym roku nie było nawet 2,5. 

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Brawo! Jak widać się da... :)

W wielu rzeczach się z nimi nie zgadzam, ale jak widać oni potrafią stanąć w obronie polskiego przemysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Gdyby nie zajeżdżali gospodarki jak jucznego muła gnanego przez pustynię, to nie trzeba by było niczego bronić, przemysł sam by się rozwijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Rozmawiać sobie mógł, ale czy przyniesie to efekty dopiero z czasem zobaczymy... Więc nie ma co świętować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj