adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Agrotron155    62

ja nie mówię że te pługi stare to rewelka, tylko jak nie miałem większego ciągnika to musiał być sprawny i dobrze ustawiony żeby orać jako tako. Poza tym ja nie miałem starej UG tylko korpusy były od niej a reszta spawana w garażu bo wtedy ważniejsze było żeby w miare zaorać i hajsu nie wydać. Plony były na podobnym poziomie co teraz więc nie uważam że stare pługi były takie złe. Ponadto d pełniły 2 funkcje orka głęboka i podorywka zachodnie do podorywki się nie nadają. Jak ktoś nie ma pojęciu o orce to i kvernelandem i overumem będzie rydlił a widziałem i takich. A nowe pługi UG są spoko bo u nas na ciężkich ziemiach i suchych warunkach orzą  i w miare to wygląda. Sztuką nie jest wydać kilkadziesiąt tysięcy na pług a zaorać tym co się ma tak by wyglądało to dobrze. Stare pługi się gięły a dlaczego? bo żal było hajsu wydać na jakiekolwiek zabezpieczenia i to była główna przyczyna.... Piperzyć głupoty że coś się gnie to łatwo a jak się kupowało to byle jak najtańsze... 

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

W zasadzie cały czas piszemy nie na temat ale pozwolę sobie dokończyć swoją myśl - nie szkoda było kasy na zabezpieczenia a zła konstrukcja, przecież kołek ścinany więcej nie kosztuje niż 3 duże śruby, druga sprawa to wysokość i odległość korpusów. Zawsze się zapychały nawet w podorywce ( np. wylęgniętą słomą - tragedia ). Bo już katy robocze, kształt odkładni i cała reszta to inna bajka. Oczywiście że kverneland czy overum sam nie zaorze ale orka takim pługiem to przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

no tez nie można porównywać starych UG do tych sprzętów które mamy dziś ale obecne myślę że są spoko nie ma szału ale nie jest źle i mimo wszystko ten przemysł idzie w dobrą stronę i mam nadzieje że URSUS też się rozwinie chociaż tak jak UG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Sam miałem starego UG 3 skiby i podziękuje ; ) Obecnie ma Polskiego Wiraxa 4kę, szału nie ma ale i tak jestem zadowolony.

 

Co do filmiku Ursusa.. może i wali propagandą ale też trzeba się cieszyć że ta nasza firma cały czas idzie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Na wp.pl piszą że tylko ursus zanotował wzrost sprzedaży, a najbardziej w plecy dostał dżondyr. Brawo,...

Niezła propaganda.

Rejestracje styczeń-luty 2016

1 Zetor 170 szt.

2 NH 155 szt

3 JD 111szt

4 Kubota 103szt

5 DF 76szt

5 Ursus 76szt

7 Case 69szt

8 Farmrack 51szt

9 Valtra 44szt

10 Claas 35szt

Jak widać w sztukach szału nie ma, Ursusowi w porównaniu do okresu styczeń-luty 2015r sprzedaż wzrosła z 50 do 76szt a jak piszesz "dżondyrowi" spadła z 209 do 111 szt.

No ale jak się weźmie % pod uwagę to można napisać "Ursus nokautuje wszystkich" hehehhehe   http://biznes.interia.pl/gieldy/news/ursus-nokautuje-wszystkich,2313890,1844

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To i tak ładnie. Już więcej od Farmracka którego ofertą można było porównywać. W zeszłym roku ledwo po 30 sztuk było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Lukeiro: jaka propaganda? 

Postaw się najpierw w sytuacji dilera JD, a potem w sytuacji dilera Ursusa. Ten pierwszy stracił połowę, a ten drugi zyskał połowę. I śpiewaj o propagandzie gdzie indziej. 

Ciężko, żeby Ursus był pierwszy skoro mają maszyny 50-110 KM. I Ursus tak samo "nokautuje" jak Kubota swego czasu, kiedy weszła na nasz rynek i zadomowiła sie na dobre w czołówce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Stracił połowę ale i tak sprzedał tyle ciągników o ilu Polmot może tylko pomarzyć... Tak naprawdę Ursus poza kopią przeciętnego Farmtracka 675dt nie ma w ofercie żadnego modelu który mógłby "zwojować" polski rynek.  Jeśli dalej będą opierać swoją strategię rozwoju na tym, że rolnik oczekuje przede wszystkim  taniego produktu to daleko nie zajadą.... Podobnie jak chcą zawojować rynek sprzętu do utrzymania terenów zielonych opierając się na współpracy z firmą NAC....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Tak. Już widzę jak wojują rynek drogimi ciągnikami "niedorastającymi do pięt zachodnim cackom". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

To trzeba zrobić traktor który będzie im dorastał do pięt. To tak ciężko wziąć tego perkinsa, dołożyc skrzynie z 4 półbiegami na 4 biegach głównych i rew elektrohydraulicznym? od biedy nawet mechaniczny by starczył. Podnośnik z EHR ktory szarpnie 4t w takim 100KM traktorze i pasuje... ile to może wtedy kosztować?

Przecież takie wyposażenie to miały traktory w 95r i w dużej liczbie przypadków ludzie sobie chwala te stare JD, MF czy renówki... A nasi maski zmieniają zakładane na technologie z 80roku. świetnie

Po co nam kolejne farmtraki? jak ktoś takiego chce to wie jak wygląda

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Perkins to badziew więc po kiego go pakować ? Skrzynia ok. ale podnośnik 4t w 100km ciągniku ? Porażka po całości... Lepszy pług 3 skibowy obrotowy i problemy z podnoszeniem... 5t. to minimum do tej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

obecne normy sprawiły ze wszystkie firmy produkujące silniki mają problemy z ich awaryjnością, głównie podzespołów ograniczających normy a koszty napraw są ogromne, niedawno robiłem przegląd w obu df i serwisanci sami powiedzieli ze te silniki póki ad blue nie dostały były zupełnie inne niż chociażby kilka lat temu jakość spada wraz z normami...;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

A nie było mowy o skrzyni vigus do ciągników o mocy 70-110 koni mechanicznych w którejś gazecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Ja myślę że niewielu z was miało okazję popracować nowym Ursusem.Przecież za te pieniądze to jest tragedia. Głośno , wykonanie średnie , komfort marny - niech to nawet ma najlepszy osprzęt na świecie ale jak mam się w sezonie męczyć często 10 godzin dziennie z suchym sprzęgłem , mechanicznym rewersem , głośną kabiną i niewygodną pozycją to ja dziękuję.

 

Jeszcze dużo pracy potrzeba żeby to miało "ręce i nogi" bo w podobnych pieniądzach można kupić DF,Kubotę Case czy NH.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYLKA    15

jakiego tego df kupisz w tych peniadzach bo ja mam df Agroplus 315 ecoline i dałem 134 tyś i ma 3 cylidry 72 km i 3000 cm silnik i jes bez tura bez klimy a jak bym chcial 80 km z 4 tlokami seri 5 musze wyłożyć 170 tys bruto i tez bez tura a df jest swietnym ciagnikem ale wykończeniem mu daleko do fenda czy jd a ursus ma 4 cylidry i 4400litra pojemności i z turem mam go za 130 tyś także nie pierdzel głupot ze masz df za te pieniądze chyba używanego a co do nh też nie jest rewelka słaby skręt i chuczy w srodku i pusto jak nw co i tez jakos u nas w Małopolsce go nie chwalą że elektronika siada jedynie co to cena jest dobra :) a Ursus nw jaki jest widziałem go na placu i tyle z wyglądu bardzo fajny nawet sekretny w srodku tak sb z wyglądu, jako na pomocnika chętnie bym go kupil predzej niż zetora czy nh bo cena jest moim zadaniem sooko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Ale jakoś polska technika nie przekonała cię do siebie skoro wybrałeś df. A swoją drogą w tamtym roku miałem ofertę na DF 315 z klimą , dodatkową hydrauliką i fotelem pneumatycznym za 109 netto. Wybrałem inną markę. Nawet nie wiem ile teraz kosztuje c380 ale pewnie około 95 netto trzeba dać. dokładając 10 tyś kupuje się Kubotę z bogatym wyposażeniem albo Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYLKA    15

df kupiłem w 2014 sierpien ostatnia linia bo w 2015 byla juz nowsza wersja silnik i wygląd nie wiedziałem że Ursus wprowadził C 382 tak to bym inaczej myślał ale szczerze 1 ciągniki sa marne i lepiej poczekac 4,5 lat z nim je lepiej dopracuja jesli kiedyś będę kupowal i Ursus będzie zbierał dobre opinie chętnie kupię ten ciągnik bo posiadam jeszcze mf 255 i Ursusa 3512 i nie narzekam :) ale jak na ten czas Ursus się nie najgorzej spisuje z tego co piszą wiadomo parę tam nie dorobek ma ale to jak każdy ciągnik a czy będzie dobry to musi zrobić jeszcze dużo mtg bo 500 czy 1000 to jeszcze miało świadczy o tym czy jest wytrzymały oby Ursus służył jak najlepiej i jak nalepiej go ulepszali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Ja bym też kupił Ursusa gdyby : miał lepsze wyposażenie w standardzie , mokre sprzęgło , rewers hydrauliczny/elektrohydrauliczny , lepsze wykończenie kabiny.

 

Generalnie prosty mechaniczny ciągnik jak większość w tym przedziale cenowym. Ja kupując kierowałem się komfortem, ceną, spalaniem i gwarancją. No i nie padło na Ursusa bo nic z mojej listy nie stawiało go na pierwszym miejscu a pozatym wizualnie mi się nie podoba.   Przyczepę od nich zamówiłem kilka dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYLKA    15

No wiadomo to już każdy ma swój gust i wymagania ja właśnie stawiam na proste ciągniki ze wzgledu na koszty utrzymania i wytrzymałości bo znajomy ma df Agro tron z 2003 i 2004 115km 6 tłoki i jest elektryczny i gadał ze jak mu padnie elektryka cała to 40 tys koszt naprawy i temu wybrałem df w podstawowym wyposarzeniu a służy mi do prasy które rocznie robię 250 bel i wywozenia obornika i beczki także robię nim około 150 mtg rocznie nie duzo a wygoda dla mnie tak jes bo przesiadlem się z mf 255 i Ursusa 3512 . zaś inny znajomy ma df Agro farm 420 na szpikowany elektryka i bajerami 3 razy sprzęgło wymieniał ma 1600 mtg i smial sie jak pojechał kosic ze może się wrócę bo serwis przyjeżdżał na wymiany sprzęgła i elektryki chce sprzedać i kupić jd którego posiada jako pomocniczy z turem podstawowe wyposarzenie z 2007 r xD . zaś case hciałem kupić ale mi odrazu odradzili xD proponowali mi df jd i fenda z tych 3 wolałbym fenda ale za tą moc co ja mam 180 tys tak ze no odrazu się wycofalem i kupiłem df :) z którego jestem zadowolony :) a w przyszłości jak Ursus będzie doborze się sprawował to go kupię a jak nie to jd 5090m albo 5090 r :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Czytaliście artykuł o ursusie w Tygodniku-Poradniku Rolniczym?

Vigus to jedna rzecz, a skrzynie 16x16 do mniejszych ciągników, to druga rzecz, które to z resztą też są opracowywane przy współpracy z WAT-em

Poza tym, przygotowują pomału linię technologiczną do produkcji Vigusa w lublinie a Państwowy Ośrodek Maszynowy w Poznaniu bada transmisje pod kątem wytrzymałościowym.

Jest napisane również o tym, że ten 3-cylindrowy silnik chcą przystosować do norm unijnych... Brzmi pięknie, aż niewiarygodnie, ale z drugiej strony, jak mówili o swoich skrzyniach to też wszyscy twierdzili, że to tylko "handlowy bełkot" a tu proszę, jednak można...  :)

Edytowano przez Mattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Czytaliście artykuł o ursusie w Tygodniku-Poradniku Rolniczym?

Vigus to jedna rzecz, a skrzynie 16x16 do mniejszych ciągników, to druga rzecz, które to z resztą też są opracowywane przy współpracy z WAT-em

Poza tym, przygotowują pomału linię technologiczną do produkcji Vigusa w lublinie a Państwowy Ośrodek Maszynowy w Poznaniu bada transmisje pod kątem wytrzymałościowym.

Jest napisane również o tym, że ten 3-cylindrowy silnik chcą przystosować do norm unijnych... Brzmi pięknie, aż niewiarygodnie, ale z drugiej strony, jak mówili o swoich skrzyniach to też wszyscy twierdzili, że to tylko "handlowy bełkot" a tu proszę, jednak można...  :)

 

Wiem, że nie powinienem cytować poprzedniego posta. Mógłbyś wrzucić w tym temacie skany tego artykułu, bądź podesłać mi na priv??  :)  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

7133432800_1460233314.jpg

 

 

 

5871540100_1460233389.jpg

 

 

2297206800_1460233437.jpg

 

 

Za jakość przepraszam, ale skanera nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

jakiego tego df kupisz w tych peniadzach bo ja mam df Agroplus 315 ecoline i dałem 134 tyś i ma 3 cylidry 72 km i 3000 cm silnik i jes bez tura bez klimy a jak bym chcial 80 km z 4 tlokami seri 5 musze wyłożyć 170 tys bruto i tez bez tura a df jest swietnym ciagnikem ale wykończeniem mu daleko do fenda czy jd a ursus ma 4 cylidry i 4400litra pojemności i z turem mam go za 130 tyś także nie pierdzel głupot ze masz df za te pieniądze chyba używanego a co do nh też nie jest rewelka słaby skręt i chuczy w srodku i pusto jak nw co i tez jakos u nas w Małopolsce go nie chwalą że elektronika siada jedynie co to cena jest dobra :) a Ursus nw jaki jest widziałem go na placu i tyle z wyglądu bardzo fajny nawet sekretny w srodku tak sb z wyglądu, jako na pomocnika chętnie bym go kupil predzej niż zetora czy nh bo cena jest moim zadaniem sooko :)

Masz rację , dziś większość producentów ma w ofercie niskobudżetowe ciągniki z podzespołami made in india itp, cenowo konkurujące z FT, zetorem czy ursusem i łapią naiwnych na markę a nie oferują nic lepszego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Kolejny film z pracy C382. Tym razem siew, nie było napisane jaki szeroki jest zestaw ale myślę że chyba 2,5m, ciekawe ile waży że musi (lub chce) składać go na uwrociach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj