adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

tompil    3968

Album dziś dostałem.

Szkoda że nie wcześniej, bo kupiłem sobie taki sam 2 miesiące temu, dlatego jeśli ktoś jest zainteresowany to sprzedam ten nowy za 45 zł z przesyłką.

Koszt przesyłki ze sklepu Ursusa to dodatkowo 18 zł. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to niech pisze.

 

Wiadomo coś więcej o tym nowym finansowaniu fabrycznym Ursusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matinho    42

Nie zrozumieliście zdania Rolnika1973 :)

"Wiedziałem, germański nie frajer polskiego nie wesprze, nie pozbawi swoich miejsc pracy."

Nie chodzi o to że tylko frajerzy wspierają polskie, tylko o to że tylko frajerzy wspierają zagraniczne, kiedy istnieje krajowe. Oczywiście jego zdaniem.

 

 

Ja również dzisiaj otrzymałem album.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do ciągników to wybór jest malutki, ale jeśli chodzi o maszyny to wybór jest bardzo duży, a i tak części wybieracie zagraniczne. Ja wiem że są lepsze jakościowo niż nasze ale najpierw spójrzcie na cene Polskiej i zagranicznej maszyny a później pieprzcie o jakości bo byście chcieli za cenę Polskiej kupić maszynę z jakością zagranicznej więc cos to nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to daj mi polską dobrej jakości to se kupie. masz jakiś problem? Szukałem kosiarki. wlazłem na forum a tu połowa gimbazy donosi że urwala się rama, zgubił bęben albo drży.... kupiłem se starą felle (nie znalazłem używki czeskiej wtedy i troche żałuje) i nie mam problemów jak wspomniana gimbaza. Tylko cena czesci przyprawia o zawrót głowy bo ślizg kosztuje przeszło 1tys ale ma 6mm grubości i wazy z 15kg i nadaje sie na dzwon kościelny.... no i o czym tu gadać.

Ja ide wkurwww po czesci do 60tki to nie pytam nigdy o cene tylko o to czy towar dobrej jakości.... nieraz sprzedawca odesyła mnie z kwitkiem....no i o czym tu gadać?

MFa jeszcze w tym samym miejscu nie naprawiałem a ma prawie 30 lat i nie powiem że jest bezawaryjny bo kupiłem w cenie odpicowanej 60tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Z polskich można śmiało kupować przyczepy Metaltechu, Zasław, Wielton. Jest też trochę dobrych maszyn uprawowych np Mandam. A ciągniki i tak jak up wspomniał zielonkowe są jakie są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

tego to nawet nie wiem, ja mam metaltecha i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@lukbolt Może i nie ma zbytnio Polskich maszyn bardzo dobrej jakości ale to dlatego że jak by były to cena poszła by dużo w górę i i tak nikt by ich nie kupował bo każdy wolał by np. Niemiecką za tą same cenę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

A jak myślisz skąd taka mentalność ludzi?

Nie zastanawiałeś się nigdy że może to przez to że od lat niemieckie kojarzy się z jakością a polskie z nieudolną podróbką? Rolnik jak ma wydać kasę to będzie sie zastanawiał komu daje pracę jak to samo państwo ma go daleko - sprawdź cenę produktów rolnych. 

Tu potrzeba czasu aby te stereotypy się pozmieniały ale przy takiej polityce w rolnictwie ten czas się tylko wydłuża. Ja nie mam problemów że ktoś kupił sobie Zetora czy inny, nie ruszają mnie słowa prezesa Zarajczyka z Ursusa który w sposób emocjonalny szczyci się polskością ( to zwykły marketingowy bełkot, nasze jest super po polskie - dla mnie jak coś super to super a że polskie to tylko dodatkowy plus ). Miejsca pracy zapewnia właściciel, zarząd i rynek, jak mają z tym problem to niech sprostają wolnemu rynkowi i będą po prostu na tyle konkurencyjni że sam to rolnik będzie chciał ich ciągnik bo jest ok a nie że polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Na wp.pl piszą że tylko ursus zanotował wzrost sprzedaży, a najbardziej w plecy dostał dżondyr. Brawo,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Takie pytanie ten album jak bierze się udział w ankiecie jest za darmola a z przesyłką jak jest trzeba zapłacić czy przesyłka też za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

i oby to nie był chwilowy zachwyt tymi ursusami bo niedajboże coś im się zacznie sypac na potegę w tych maszynach i mają pozamaiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Takie pytanie ten album jak bierze się udział w ankiecie jest za darmola a z przesyłką jak jest trzeba zapłacić czy przesyłka też za darmo

Całkiem za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kurcze co oni palą w tym Lublinie? " przeskoczyliśmy konkurencję '' - MF miał taką skrzynię w latach 80-tych ubiegłego wieku ale może to nie konkurencja dla nich. Jaka telewizja taki wywiad - dla dziennikarza: serce ciągnika to silnik a nie skrzynia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Bo dla nich konkurencją jest Farmtrack czy Pronar czy inne firmy składające z gotowych podzespołów i pewnie uznali, że robiąc więcej swojego niż oni mogą tak mówić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Co do ciągników to wybór jest malutki, ale jeśli chodzi o maszyny to wybór jest bardzo duży, a i tak części wybieracie zagraniczne. Ja wiem że są lepsze jakościowo niż nasze ale najpierw spójrzcie na cene Polskiej i zagranicznej maszyny a później pieprzcie o jakości bo byście chcieli za cenę Polskiej kupić maszynę z jakością zagranicznej więc cos to nie gra.

Zagonowy Kverneland kosztuje około 5 tyś więcej niz nasz polski Tur ale on orze a nie formuje redliny i częsci są akurat tańsze nie wspomne że traktor ma lżej i mniej pali. Więc gdzie tu logika skoro nasze imbecyle załe zycie lepiesz pod kątem 80 stopni ustawiaja do gleby. Nara wysiadam z tego autobusu cudownych maszyn Made in Poland. 


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

kverneland to że lekko idzie to znowu w suche nie wchodzi.... miałem porównanie z moim overumem coś za coś a znajomy ma polski pług 6 korpusów obracalny fakt że na kółku ale orze przyzwoicie wiem że to Unii grudziądz poza tym każdy pług trzeba umieć ustawić (starą zagonówką którą  ojciec w garażu pospawał jestem w stanie równo zaorać), u mnie w okolicy dość popularne są polskie pługi i nikt nie marudzi a części zamienne na dobrym poziomie tylko lepiej kupować oryginały a nie zamienniki

 

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Proszę przestań już z tym ustawianiem. Widzę że na forum to modne - polski orze tak samo pod warunkiem że użytkownik zrobił specjalizację z ustawienia pługu. Stare UG to szajs, nowe robione są na wzór zagranicznych to i coś orzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

sam pierdoły pociskasz ja mam stare UG 3 skibowe z 79 roku i do dzisiaj ogród nimi orze i dobrze by było żeby te nowe były tak solidnie zrobione jak te stare z lat 70. a ustawienie ich jest proste więc nie wiem gdzie ty problemy widzisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

wszędzie... te pługi nie nadają się do orki z resztkami, mocne ? w tym roku rozerwałem ug 4 traktorem 80km, jak się umie ustawić to jakoś tam ziemię przerzucą i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mocne ? :lol: To skąd jest tyle pogiętych i połamanych UG4 ? :lol: Co z tego, że masz ten pług z lat 70 jak on przez cale życie mniej zaorał, niż zagraniczny pług u większego gospodarza przez jeden sezon...

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Pierdołą to jest ten pług. Jest to wyrób pługopodobny, bez masy, wytrzymałości, jakości i pomysłu na jego wykonanie. Zresztą nie dowiesz się tego dopóki nie kupisz nawet z tych samych lat dobrego pługu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj