adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Trudno się nie zgodzić z dwoma poprzednimi postami. Wiele ludzi przy zakupie maszyn kieruje się marką, a nie zdrowym rozsądkiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Bo we wsi panuje szpan, ma być germańskie nie ważny jest stan. I potem tematy na forum czemu pstrykam a on stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co będzie jak silniki spalinowe za parę lat przestaną spełniać normy emisji spalin? Silniki elektryczne czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a czy jeden z drugim wie przynajmniej jak zbudowany jest ten EHR że tak na niego psioczy.. jakie to zbędne? roździelacz EHR jest mniejszy od tego w c330... tłoczek i 2 cewki.... szczyt techniki, do tego czujnik wysokości.  Do zestawu czujniki ciągu ale te pomijam bo każdy normalny traktor je posiada. Sterownik w kabinie odpowiednio zabezpieczony także jakoś w 30 letnim MF to działa... nie pamietam żeby ktoś tu na forum zgłaszał problem z tym związany. 30 lat i jakimś dziwnym trafem nawet nie opada po zgaszeniu traktora.... daj mi  MF255 czy coś podobnego w którym podnośnik trzyma?? płaczecie a problemów z tym nie ma. Trzeba tylko porżadnie te pare kabli zabezpieczyć  i spokoj

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Bo we wsi panuje szpan, ma być germańskie nie ważny jest stan. I potem tematy na forum czemu pstrykam a on stoi.

Nie tylko na wsi, takim jesteśmy narodem, czy na wsi, czy w mieście.To samo dotyczy zakupu samochodów, elektroniki, czy ciuchów.Byle sąsiadowi/koledze gul skoczył.Polskie to do d*py, choć nasi ojcowie i dziadkowie starym polskim sprzętem tyle lat pracowali i wypracowali dorobek życia.Ja nie wiem, jak jest z tymi nowymi ursusami, ale jeśli nie psują się bardziej, niż inne ciagniki z tego przedziału mocy i ceny, to uznaję to za decydujące, bo przy składaniu (celowo nie piszę "produkcji", żeby zaraz mnie koś nie poprawiał) tych ciągników pracują nasi rodacy i jakieś tam pieniądze zarabiają na swoje rodziny, a nie pepiki, czy niemce.A może chodzi tu o to, że nikt nie chce "cwaniaczkowi-prezesikowi" Zarajczykowi kasy nabijać?Przecież mniej d*pa boli, jak zarobi jakiś pepik, albo germaniec, nie? Typowo polskiego ciągnika na razie nie mamy,ale może chociaż mogli by kupić licencję na podzespoły i tworzyć to od podstaw u nas, jak dawny ursus, który przecież produkował wszystko od podstaw u nas.Nie było to stricte polskie, ale kupiono licencję i już później nasze zakłady miały co robić, a ludzie pracę.Ja wiem, ze to nie to samo, bo to prywaciarz, ale pokażcie mi lepszego producenta "polskich" ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20

Sorry Panowie ale mówicie trochę od rzeczy. Po co rewers eh? Żeby było wygodniej i wolniej zużywało się sprzęgło. Po co EHR? Żeby było wygodniej, żeby ustawić sobie głębokość pracy i żeby komputer tego pilnował, a w trakcie transportu żeby była amortyzacja na podnośniku. Jak chcecie mieć prosty ciągnik gdzie wszystko jest załączane mechanicznie to sobie taki kupcie i nim pracujcie, ale nie wypominajcie innym że wolą mieć wygodę i wszystko w guziku/joysticku/pokrętle - ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Przepraszam że pytam a le czy ma ktoś ursusa tak ze 180 koni z przebiegiem 17000 godzin? Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat awaryjności i komfortu pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Nikt tu nikomu nie broni kupowania tego, co uważa za fajne i lepsze.Jego kasa, jego sprawa.Dyskusja jest o wyższości elektroniki nad mechaniką (lub odwrotnie). Elektronika fajna, wygodna, można się znajomym pochwalić, jaki to ja mam sprzęt, ale jak się zepsuje, to na forum i tematy zakładają, że "podnośnik nie opuszcza" itd. Szczególnie na forum zetora tego dużo.Znam paru takich, których stać na lepszy sprzęt, z bajerami, pstryczkami elektryczkami, ale bronią się od tego rękami i nogami.Co za dużo, to niezdrowo.To wszystko jest dobre, dopóki działa.W sześćdziesiątce (czy innym starym sprzęcie) jak podnośnik siądzie, to rozbierasz i naprawiasz, jeśli się znasz, a jak nie, to robi to ktoś inny, a w takich, to już trzeba albo kogoś ogarniętego, albo serwis.Ludzie dzisiaj się niesamowicie wygodni zrobili i chyba zbytnio wierzą w niezawodność tego typu wynalazków.Zobaczymy, ile taki ursus pójdzie do góry po wprowadzeniu takich wspomagaczy i ciekawe też, czy ci, którzy najgłośniej krzyczeli o EHR i rewers EH kupią ten ciągnik.Znowu będzie gadka, że "lepiej dołożyć i kupić coś lepszego" Błędne koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Już tylko 3 dni dzielą Nas od kieleckich targów AGROTECH.
Przygotowania idą pełną parą, a my mamy dla Was kilka niespodzianek! Już w najbliższy piątek zaprezentujemy zupełnie nowe ciągniki w wysokim zakresie mocy i designie jakiego dotąd nie widzieliście. 
Warto zaznaczyć że nasze stoisko targowe jest wynikiem współpracy URSUS SA z polską firmą Platige Image, która pomimo że na rynku działa od 15 lat to już zdążyła zdobyć międzynarodowe uznanie. PLATIGE to artystyczny konglomerat który tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy i filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Ze studiem tym związany jest m.in. Tomasz Bagiński twórca Oskarowej „Katedry”. Ich ostatnie produkcje to cykl Legendy Allegro „Twardowsky” i „Smok”.

Na naszym stoisku będzie można również zapoznać się z całkiem nową serię maszyn ogrodniczych stworzonych przez krajową firmę NAC a sygnowanych logo Ursusa. Z ich sprzedażą będziemy startować zaraz po targach. Zapraszamy również do zapoznania się z produktami innej znaczącej i znanej polskiej spółki Ciech Sarzyna wchodzącej w skład grupy Ciech, a zajmującej się produkcją nawozów i środków ochrony roślin.
W trakcie Agrotech 2016 odbędzie się debiut nowego spotu reklamowego URSUSA promującego spółkę i jej wyroby. Ciekawostką jest to że został on zrealizowany we współpracy z polskim domem produkcyjnym Watchout Productions, producentem takich filmów fabularnych jak „Bogowie”, „Big Love” czy „Mazurek”.
A to tylko część czekających tam atrakcji.

 

 

post Ursusa na fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na wsi, takim jesteśmy narodem, czy na wsi, czy w mieście.To samo dotyczy zakupu samochodów, elektroniki, czy ciuchów.Byle sąsiadowi/koledze gul skoczył.Polskie to do d*py, choć nasi ojcowie i dziadkowie starym polskim sprzętem tyle lat pracowali i wypracowali dorobek życia.Ja nie wiem, jak jest z tymi nowymi ursusami, ale jeśli nie psują się bardziej, niż inne ciagniki z tego przedziału mocy i ceny, to uznaję to za decydujące, bo przy składaniu (celowo nie piszę "produkcji", żeby zaraz mnie koś nie poprawiał) tych ciągników pracują nasi rodacy i jakieś tam pieniądze zarabiają na swoje rodziny, a nie pepiki, czy niemce.A może chodzi tu o to, że nikt nie chce "cwaniaczkowi-prezesikowi" Zarajczykowi kasy nabijać?Przecież mniej d*pa boli, jak zarobi jakiś pepik, albo germaniec, nie? Typowo polskiego ciągnika na razie nie mamy,ale może chociaż mogli by kupić licencję na podzespoły i tworzyć to od podstaw u nas, jak dawny ursus, który przecież produkował wszystko od podstaw u nas.Nie było to stricte polskie, ale kupiono licencję i już później nasze zakłady miały co robić, a ludzie pracę.Ja wiem, ze to nie to samo, bo to prywaciarz, ale pokażcie mi lepszego producenta "polskich" ciągników.

Ursus pracuje nad swoim silnikiem i podzespołami .... Więc jestem o to spokojny :)

Sorry Panowie ale mówicie trochę od rzeczy. Po co rewers eh? Żeby było wygodniej i wolniej zużywało się sprzęgło. Po co EHR? Żeby było wygodniej, żeby ustawić sobie głębokość pracy i żeby komputer tego pilnował, a w trakcie transportu żeby była amortyzacja na podnośniku. Jak chcecie mieć prosty ciągnik gdzie wszystko jest załączane mechanicznie to sobie taki kupcie i nim pracujcie, ale nie wypominajcie innym że wolą mieć wygodę i wszystko w guziku/joysticku/pokrętle - ich sprawa.

Są różni klienci... ALe i tak zawsze przekonuje do mechanicznej rzeczy która jest niezawodna ....

Przepraszam że pytam a le czy ma ktoś ursusa tak ze 180 koni z przebiegiem 17000 godzin? Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat awaryjności i komfortu pracy.... Nie ma w nowej odsłonie takiego Ursusa ....

Nie a obecnie w nowej odsłonie takiego Ursusa .......

 

Już tylko 3 dni dzielą Nas od kieleckich targów AGROTECH.

Przygotowania idą pełną parą, a my mamy dla Was kilka niespodzianek! Już w najbliższy piątek zaprezentujemy zupełnie nowe ciągniki w wysokim zakresie mocy i designie jakiego dotąd nie widzieliście. 

Warto zaznaczyć że nasze stoisko targowe jest wynikiem współpracy URSUS SA z polską firmą Platige Image, która pomimo że na rynku działa od 15 lat to już zdążyła zdobyć międzynarodowe uznanie. PLATIGE to artystyczny konglomerat który tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy i filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Ze studiem tym związany jest m.in. Tomasz Bagiński twórca Oskarowej „Katedry”. Ich ostatnie produkcje to cykl Legendy Allegro „Twardowsky” i „Smok”.

Na naszym stoisku będzie można również zapoznać się z całkiem nową serię maszyn ogrodniczych stworzonych przez krajową firmę NAC a sygnowanych logo Ursusa. Z ich sprzedażą będziemy startować zaraz po targach. Zapraszamy również do zapoznania się z produktami innej znaczącej i znanej polskiej spółki Ciech Sarzyna wchodzącej w skład grupy Ciech, a zajmującej się produkcją nawozów i środków ochrony roślin.

W trakcie Agrotech 2016 odbędzie się debiut nowego spotu reklamowego URSUSA promującego spółkę i jej wyroby. Ciekawostką jest to że został on zrealizowany we współpracy z polskim domem produkcyjnym Watchout Productions, producentem takich filmów fabularnych jak „Bogowie”, „Big Love” czy „Mazurek”.

A to tylko część czekających tam atrakcji.

 

 

post Ursusa na fb

 

Heh chłopaki nie chc emówić co będzie dokładnie to tajemnica..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

 

Są różni klienci... ALe i tak zawsze przekonuje do mechanicznej rzeczy która jest niezawodna ....

 

Bardzo niezawodna :lol:

 

 

No i jest pierwsza awaria w moim c 380 i to od razu z grubej rury nie mogę wrzucić 3i4 tylko słychać zgrzyt i czuć opór a bieg nie wchodzi w poniedziałek dzwonię na serwis. Ktoś wie co to może być?

 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/75062-ursus-c-380/page-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tak handlarzyku, mam logo nh na miniaturce to go reklamuje, gratuluje glupoty. Wciskaj dalej ludziom kit :)

 

Chiński NH vs Chinski Ursus - to ja wybieram nh ;)

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak handlarzyku, mam logo nh na miniaturce to go reklamuje, gratuluje glupoty. Wciskaj dalej ludziom kit :)

 

Chiński NH vs Chinski Ursus - to ja wybieram nh ;)

HAHAHAHAHHA Sam to głowno sprzedaję..... Ale tylko tym którzy bardzo chcą...... Nie zamierzam się kłócić bo każdy ma swój rozum... Dlaczego nie odpowiesz nikomu na moje pytanie ? Unikasz go ? Nh nieźle stracilo i dobrze o tym wiesz jeśli handlujesz już sporo lat . Jeśli nie nie wiem po co doradzasz ?! Ursus nie jest chinski w porównaniu do NH . Samemu fajnie mi sie go sprzedawało ale 2 lata temu . dalej fajnie wygląda ... ale już tylko wygląda...

A jak wybierasz między najlepszą awaryjnością to faktycznie wybieram również NH :D

Edytowano przez HandlowiecOborniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Sprzedaje NH, JD, Kubote Fendta, Zetora  - i co jeszcze ? ;)

 

Wciskach kit jak każdy dealer, ostatnio miałem okazję pojeździć po kilku dealerach i z doświadczenia wiem, że każdy chwali swoje a reszta to gówno i tak jest właśnie z Tobą :) Sprzedajesz łursusa to reszta to badziew - to jest normalne u dealerów, tylko jedni sa mniej natrętni drudzy wiecej ;)

 

Nie chce mi się szukać już, ale było dokładnie napisane na forum skąd ursus sprowadza silniki i podparte dowodami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje NH, JD, Kubote Fendta, Zetora  - i co jeszcze ? ;)

 

Wciskach kit jak każdy dealer, ostatnio miałem okazję pojeździć po kilku dealerach i z doświadczenia wiem, że każdy chwali swoje a reszta to gówno i tak jest właśnie z Tobą :) Sprzedajesz łursusa to reszta to badziew - to jest normalne u dealerów, tylko jedni sa mniej natrętni drudzy wiecej ;)

 

Nie chce mi się szukać już, ale było dokładnie napisane na forum skąd ursus sprowadza silniki i podparte dowodami ;)

HAHAHA Nie ośmieszaj sie.... Mam w sprzedaży NH Case Zetor Ursus Deutch i Farm track .... Nie rób chłopie jaj... Widac ze nie polecasz to co dobr etylko przekonujesz na Nh bo sprzedaż poszła jak i ceny bo wszyscy wiedzą co to jest NH :D Nie zamierzam się z tobą kłócić bo to nie na to forum .. To jest forum do doradzania . Nie reklamowania . A ty to robisz sorry.... Więc jakiś Ban by się przydał....

Spadam spać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do czego miałem się przyznać?

Sam się chłop ośmieszył ..... Hehehe ..... Niech mu bedzie.... :D Ja spadam do jutera lub do pojutrze. nie zamierzam się tutaj kłucić i reklamowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

To że w 360 jest opcja na tańszy silnik to nie znaczy, że Ursus to chińszczyzna. Klient może wybrać silnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

HAHAHA Nie ośmieszaj sie.... Mam w sprzedaży NH Case Zetor Ursus Deutch i Farm track .... Nie rób chłopie jaj... Widac ze nie polecasz to co dobr etylko przekonujesz na Nh bo sprzedaż poszła jak i ceny bo wszyscy wiedzą co to jest NH :D Nie zamierzam się z tobą kłócić bo to nie na to forum .. To jest forum do doradzania . Nie reklamowania . A ty to robisz sorry.... Więc jakiś Ban by się przydał....

Spadam spać....

 

Sprzedajesz cos czego nazwy nie potrafisz poprawnie napisać :lol: Nie pogrążaj się dalej, bo póki co to reklama z łursuem na całego ;)  Boli prawda to trzeba banować a jak :lol: Niewygodnych ludzi zawsze sie kasuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że w 360 jest opcja na tańszy silnik to nie znaczy, że Ursus to chińszczyzna. Klient może wybrać silnik. 

w nowym c-360 juz jest tylko 1 silnik perkinsa, nie ma wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj