adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

TheMariko12    437

Gdyby były na ogół dostępne dofinansowania na zakup Nowego samochodu , tak jak jest w przypadku ciągników, bez tej idiotycznej i trudno rozwiązywalnej biurokracji, to w Polsce, obecnym czasie 90 % samochodów byłaby nowa, bo nikomu nie opłacałoby się kupować używki.


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

dawidursus323 Zarajczykowi to nie wierzę w żadne słowo, to jest firma prywatna i mówią to co jest dla nich wygodne, na coś trzeba zrzucić winę za wysoką cenę.

Oczywiście bez norm byłyby tańsze, ale głównie dlatego, że dalej klepaliby te same silniki, a tak musza kupować od innych.

 

Normy emisji spalin są od ok. 2000 roku, przez ten czas ciągniki zdrożały minimum o 1/3, więc nie mówcie że tyle silnik zdrożał.

 

Jak to jest, że pronar wycenił model 5340 na 150 tys netto, a jak słabo się sprzedawały to teraz są po 120 tys netto, a coś musi im z tego jeszcze zostać.

 

Powodów podwyżek ja widzę kilka:

- słaba złotówka (mocny euro i dolar) - jak euro było po 3,5 zł, a teraz jest po 4,5 zł to różnica jest

- drożejąca siła robocza,

- polityka dofinansowań zakupu maszyn

- normy emisji spalin

 

Wracając do tematu Ursusa, to życzę firmie jak najlepiej i mam nadzieje, że marka Ursus zostanie uratowana, bo niedawno byłem przekonany, że skończy tak jak reszta polskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Prosty przykład .Zabronili np rejestracji przyczep sam i zobaczcie ile zdrożały .Wyciągnijcie wnioski .Dla mnie to sztuczne pompowanie ceny przez lobbing prywatny produkujący traktory .Jak zadacie sobie trud to zobaczycie że do koła parlamentu w Brukseli mieści się 2500 biur lobbystów (od ruskich po prywatne firmy).Firmy te wręczają legalne łapówki euro osłom za ustawy które ich promują .To jest prawda .Tu macie po angielsku reportaż jaka to skala http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-12880701 Potem dziwicie się że w Polsce jest korupcja ? Ciekawe ilu PIS/PO/PSL bierze te łapówki na co dzień w Brukseli ? Zapewne Ursus robi podobnie bo kto jak kto ale kraje byłej komuny to mają wyjątkową wprawę w łapówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoczko wrzuce ci dziś zdjecia :D Cena 3102 132990zł netto Jest to cena katalogowa . Ja za mniej to sprzedaję . Co do tego iż Ursus jest krócej.... Chłopie mogę podać ci kilka kontaktów zadzwonisz zapytasz kiedy srzedawałem im Ursusa wtedy będziesz wiedział od kiedy dokładnie są Ursusy w sprzedaży .Jeśli ktoś mi nie wierzy nie musi tak jak pisałem nie robię reklamy Ursusowi. A jeśłi nie wierzysz odnośnie NH poczytaj nawet troszkę o tym w Necie lub BA.... Jedź do jakiegoś dilera najbliższego zapytaj gdzie obecnie są składane Choćby T4 . Będzie uczciwy powie prawdę jeśli nie spójrz na tabliczkę :D


Dla niedowiarków odnośnie NH :

  • New Holland Tractors (India) Pvt. Ltd. – produkuje ciągniki rolnicze w Indiach;
  • Al-Ghazi Tractors – produkuje ciągniki rolnicze Fiat New Holland w Pakistanie;
  • Anglo-Thai Motors Ltd – importuje i składa Anglo-Thai New Holland w Tajlandii;
  • DaeDong – importuje ciągniki i sprzedaje pod nazwą DaeDong w Korei Południowej;
  • Harbin – spółka joint venture, produkuje ciągniki New Holland w Chinach;
  • Landini/ARGO SpA – produkuje niektóre modele ciągników dla New Hollanda we Włoszech;
  • Shanghai – spółka joint venture, produkuje ciągniki Shanghai New Holland w Chinach;
  • CNH de Mexico – produkuje traktory New Holland w Meksyku;CNH Polska Sp.
  • z O.o. (d. New Holland BIZON) – spółka-córka montująca kombajny, utworzona z rentownej części FMŻ.

Większość ciągników NH które trafiają na rynek Europejski w tym do Polski przypływa statkami z Chin gdzie są montowane (tania siła robocza) jak ktos o tym nie wie to nie . Case idzie już osobną drogą od około roku . Pozdrawiam w razie czego źródło z Wiki . Ale sam mam u siebie podobne dokumenty bo wiem co sprzedaję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

To są fabryki koncernu CNH. Skąd ta pewność, że Case IH stamtąd również nie przyjeżdża?

Należy jeszcze wspomnieć o tureckiej TurkTraktor skąd do Jessi trafia układ napędowy do TD5000 i Farmall A.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są fabryki koncernu CNH. Skąd ta pewność, że Case IH stamtąd również nie przyjeżdża?

Należy jeszcze wspomnieć o tureckiej TurkTraktor skąd do Jessi trafia układ napędowy do TD5000 i Farmall A.

Fakt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Handlowiec,to dużej mocy nh już nie składają w Anglii?Szkoda że ursus nie ma ok.120konnego ciągnika,sam bym takiego łyknął do km80 akpila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

na pytanie kiedy będą c 392 - 3102 w sprzedaży Mi na targach w lublinie  dealer powiedział  że dopiero za 2 tygodnie będzie miał pierwsza szt c3102  a cenowo katalogowo to c392 - 127 tyś i c3102 - 133 tyś. Powiedział ze seria H już wyprzedana i obecnie jej już nie ma w ofercie i prawdopodobnie już nie będzie. W ursusach  wykonanie kabiny duzo lepsze niż było bo wszystko jest na sztywno skręcone a nie jak wcześniej ze się ruszało (choć muszą popracować jeszcze nad zdejmowanymi boczkami pod kierownica bo są za luźne moim zdaniem). mata podłogowa i pod siedzeniem jest kilka razy lepsza niż ta cieniutka bąbelkowa była i ogólnie na plus Ursus. Minusy mam do 11054 że przez dolną szybkę tylna w kabinie nic nie widać bo na zewnątrz wszystko zasłaniają gniazda itp i trzeba się wychylić aby zaczep zobaczyć dolny, w innych modelach niestety nie zwróciłem na to uwagi. za to we wszystkich modelach brakuje mi konkretnego zamykanego schowka na portfel z dokumentami i chociaż jakaś kieszeń z siatki na zeszyt czy teczkę ( bo na usługach itp wozi się tego typu rzeczy) a także brakuje mi lusterka wewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc mają już więcej opcji a Ursus C 392 jest oferowany w opcji nawet na feldze 30 cali. Wydaje mi się że lepiej dołożyć 10 tyś do 11054 i mieć 24x24 i EHR.  Pytanie do handlowca czy jest mozliwosc kupienia Ursusa  11054 na feldze 38 cali i co z ursusem 150 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Handlowiec,to dużej mocy nh już nie składają w Anglii?Szkoda że ursus nie ma ok.120konnego ciągnika,sam bym takiego łyknął do km80 akpila.

Nie ma już w Anglii. Tak jak pisalem składają niektóre modele we Włoszech . Będzie premiera 150 KM Ursusa na najbliższych targach w Kielcach (wiem bo mam zapro) Nie znam jeszcze ceny ale w sprzedaży ma być od kwietnia plus około 2 miesiące oczekiwania ze względu na duże zainteresowanie wszystkimi modelami (fabryka chyba się nie wyrabia hehehe )

na pytanie kiedy będą c 392 - 3102 w sprzedaży Mi na targach w lublinie  dealer powiedział  że dopiero za 2 tygodnie będzie miał pierwsza szt c3102  a cenowo katalogowo to c392 - 127 tyś i c3102 - 133 tyś. Powiedział ze seria H już wyprzedana i obecnie jej już nie ma w ofercie i prawdopodobnie już nie będzie. W ursusach  wykonanie kabiny duzo lepsze niż było bo wszystko jest na sztywno skręcone a nie jak wcześniej ze się ruszało (choć muszą popracować jeszcze nad zdejmowanymi boczkami pod kierownica bo są za luźne moim zdaniem). mata podłogowa i pod siedzeniem jest kilka razy lepsza niż ta cieniutka bąbelkowa była i ogólnie na plus Ursus. Minusy mam do 11054 że przez dolną szybkę tylna w kabinie nic nie widać bo na zewnątrz wszystko zasłaniają gniazda itp i trzeba się wychylić aby zaczep zobaczyć dolny, w innych modelach niestety nie zwróciłem na to uwagi. za to we wszystkich modelach brakuje mi konkretnego zamykanego schowka na portfel z dokumentami i chociaż jakaś kieszeń z siatki na zeszyt czy teczkę ( bo na usługach itp wozi się tego typu rzeczy) a także brakuje mi lusterka wewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc mają już więcej opcji a Ursus C 392 jest oferowany w opcji nawet na feldze 30 cali. Wydaje mi się że lepiej dołożyć 10 tyś do 11054 i mieć 24x24 i EHR.  Pytanie do handlowca czy jest mozliwosc kupienia Ursusa  11054 na feldze 38 cali i co z ursusem 150 km?

Cene na 3102 katalogową podałem powyżej co do ceny c392 to katalogowa wynosi 127400 oczywiście netto . wg mnie wersja c jest lepszą wersją od wersji H . co do 150 KM tak jak pisałem bedzie na targach w Kielcach 18 Marca a sprzedaż okolo kwietnia . sam mam mnóstwo zainteresowanych na wersje 150 KM . Co do 11054 Powiem szczerze nie podoba mi się kabina . Ale mam nadzieję iż ją udoskonalą . Masz rację iż nie widać dolnego zaczepu . W innych wersjach nie ma tego problemu.

Jak coś mogę wysłać cennik katalogowy na mail . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

I znowu towarzysze przekazali miłe dla naszych uszu wiadomości o ogromnej sprzedaży Ursusa w kraju. Wedle ostatnich doniesień Centralnego Biura Statystycznego nasza rodzima marka w 2015 roku osiągnęła sprzedaż na niewiarygodnym poziomie 30-35 sztuk miesięcznie. Członkowie Biura Politycznego Ursus chwalą się wzrostem sprzedaży o 40% w stosunku do roku 2014. Zarząd Polityczny Ursusa jest dumny z sukcesu, sen z powiek spędza jednak obawa czy załoga zdoła sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nowe Ursusy. Do osiągnięcia wydajności 35 sztuk miesięcznie zatrudniono już wszystkich mieszkańców Lublina i okolic, specjalne zakładowe autobusy przywożą robotników z okolicznych wiosek, a z dalszych okolic robotnicy przyjeżdżają pociągami. Zarząd Polityczny Ursusa liczy się z dalszym wzrostem sprzedaży, w tym celu planuje się zwiększenie produkcji do niespotykanej w skali światowej ilość 45 sztuk ciągników na miesiąc. Podjęto już odpowiednie działania, rozpoczęto budowę osiedla zakładowego URSUS NIEDŹWIADEK 2, na którym będzie mieszkało 100 000 robotników wraz z rodzinami.

Młodzi i starzy robotnicy składają wymówienia w swoich zakładach i już zgłaszają chęć pracy w Ursusie.

Cały naród wspiera Ursusa i patrzy z dumą na to wspaniałą polską markę z tak bogatymi tradycjami. 

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Nie bądź taki do przodu kedziorek. Ciekawe czy wszystkie marki ciągników sprzedawały po kilkaset lub kilka tysięcy ciągników miesięcznie zaledwie kilka lat od wejścia na rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

wg mnie wersja c jest lepszą wersją od wersji H .

 

Seria H byłaby lepsza, ale z polską kabiną. No ale nie ma o czym mówić, skoro to był cięgnik jedynie sprzedawany przez Ursusa, szkoda że nie podjęli się montażu, bo ta wersja z polską kabiną to był jedyny naprawdę dobrze wyglądający model Ursusa. Dziwi mnie, że teraz nowsze dopiero wprowadzane modele C-392  i C-3102 mają maskę jeszcze z pierwszych 11024. 

 

co do 150 KM tak jak pisałem bedzie na targach w Kielcach 18 Marca a sprzedaż okolo kwietnia .

 

Jak będzie miał tą maskę jeszcze z Polmota 14014 to padnę z podziwu przed tą firmą :)

 

Jak coś mogę wysłać cennik katalogowy na mail . Pozdrawiam

 

Jakbyś mógł, to poproszę :) mail na priv...a nie, przecież sam mogę sobie ściągnąć z neta  :D  :D

 
Edytowano przez craft

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

C-392 oraz C-3102 sa w sprzedaży :D Wiem ponieważ sam handluję Zetorami Ursusami Case Farmtrack czy NH i szczerzę nie polecam w tym roku Zetora (ze wzgledu na pękające skrzynie biegów) jaki chińskiego NH

 

 

W Wlkp nie ma firmy która handluje tymi markami. Nie wal ściemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W fabryce w Basildon w Anglii produkują ciągniki o mocy 120-270 KM.

 

http://www.basildon.gov.uk/article/4835/New-Holland-Agriculture

I sądzisz że idą na polski rynek /? Znajdz mi takiego to masz piwo :D

W Wlkp nie ma firmy która handluje tymi markami. Nie wal ściemy.

Skoro tak sądzisz zapraszam do siebie :D Nie wale ściemy . Tylko najgorzej jest jeśli jakiś dealer sprzedaje jedną markę :D Widomo co bedzie robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres i nazwę firmy, wpadnę.

Napisz na PW lub mail.To forum dla pomocy nie dla reklamy :D Wiesz co w przeciwieństwie do ciebie nie reklamuje Zabawek z NH . chyba boisz się iż ktos sie dowie co nieco o NH :D Tylko po co kogoś oszukiwać .Lub na mój tel jest w profilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Wiem, że to nie temat o Zetorze, ale jak już padło z ust "handlowca" o pękających skrzyniach, to może ktoś ma, lub orientuje się, jak wygląda sprawa z nowymi wersjami Proximy 100, już z tymi czerwonymi felgami i silnikami 16v? Sprzedają to już? Bo wszędzie widzę jeszcze "wyprzedaż starego rocznika". Uprzedzając pytania, nie, ja tego nie chcę kupić, tylko kuzyn się sadzi na takiego i jest ciekawy, czy nie spieprzyli tego bardziej, niż do tej pory.Ma Proximę 8441 z 2007 i jest zadowolony, bo w sumie, z tego co wiem, oprócz pierdółek typu siadająca pompka sprzęgła, główny wyłącznik prądu i czujnik przy pedale sprzęgła, to nic poważnego się mu nie działo, nie licząc odkręcenia się nakrętki na wale koła w zwolnicy.W tych nowych są ponoć przednie mosty carraro o niby lepszym uciągu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@HandlowiecOborniki prosimy o dowód w tej sprawie  :)

8441 miała most Carraro 20.11 z pojawieniem się modelu Plus  i przejściu na silnik Euro 3 we wszystkich Proximach montują 20.16, a charakteryzuje się większą nośnością i wytrzymywanym momentem obrotowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@HandlowiecOborniki prosimy o dowód w tej sprawie  :)

8441 miała most Carraro 20.11 z pojawieniem się modelu Plus  i przejściu na silnik Euro 3 we wszystkich Proximach montują 20.16, a charakteryzuje się większą nośnością i wytrzymywanym momentem obrotowym

Jeśli chcecie adres tak jak wspomniałem moge na PW napisac współpracuję z kilkoma firmami więc ze spokojem mogę sprzedawać wszystkie modele :D Nie proponuje tak jak wy tylko NH czy Zteror . Pracowałem w Reitech i Agrorami dalej współpracuje z nimi ale na innej zasadzie co jest tajemnicą i napewno nie zdradzę swoich danych personalnych. To forum jest po to aby doradzać więc to robię . Nie zamierzam kogoś oszukiwać . Wielu klientów (baza około 4500 rolników) ufa mi bo wiedzą iż ich nie okłamie . Handluję 12 Lat maszynami rolniczymi więc pewnie wtedy jeszcze się uczyliście. NH było supr i tego nie ukrywam do dziś podoba mi się ale tylko już z zew. . Jeśli ktoś nie wierzy podam za zgodą wcześniejszą właściieli którzy mają NH nowego lub Zetory co z nimi się dzieję ... No problemo :) A jeśli już tak bardzo obydwoje chcecie wiedzieć wyślijcie mi na PW swój num tel z miłą checią oddzwonie . Nie mam czego się bać . A kłamią ci którzy nie mówią prawdy ... Sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYLKA    15

to ile będzie kosztował Ursus c382 z turem i łyżką krokodylem i chwytakiem do bel ogumienie serokie i Max obciążenie na tym :) cena brutto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj