adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

mam go trzeci rok  co do maszyny może byc ale ostatnio  odpalam a tam płyn cieknie węże co na centralke idą to badziew trzeba wymienic bo sparciał

Uwierz do innych producentów zwłaszcza po 3 latach to mały problem ;D  Koszt naprawy czy wymiany tego wężyka a naprawy skrzyni czy mostów jest nieporównywalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

o naprawie skrzyni czy czego innego nie mysle to te sprzety teraz tak robione że mają sie psuc czy co bo tak piszesz jak to sie prd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

A cóż to za problemy ze skrzyniami w Zetorach ? Pierwsze słyszę coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o naprawie skrzyni czy czego innego nie mysle to te sprzety teraz tak robione że mają sie psuc czy co bo tak piszesz jak to sie prd

No tak . tak są robione i potwierdzone . Z ursusem nie ma tego (przynajmniej na razie) dlatego go proponuję tak samo jak case :D Wg. mnie w chwili obecnej wybór lezy tylko między Ursusem (fakt nie ma elektryki ale to też zalety ) a Case ew. farmtrack ale tylko do 75 km bo sa bez DPF . Reszta odpada . chyba że stać cię na fendta lub JD ale bez wersji Emki która również jest Chińska :/ Nie rozumiem tych wszystkich producentów którzy sami soie w stopę strzelają !!! Mieli już jakieś uznanie chocby Nh a teraz ?!?! Najlepszy wybór to Ursus lub Case iśmiało Ursusem możesz podjechac pod JD mimo że jest ubogim krewnym uwierz...

A cóż to za problemy ze skrzyniami w Zetorach ? Pierwsze słyszę coś takiego...

A masz Zetora ? jeśłi tak to z którego roku produkcja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

kupiony w grudniu już na czerwonych felgach (Forterra 130)

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie silników sorki ale nie wytrzymuje tego skrzynia :/ Nie przy wszystkich wiadomo :D Ale uwierz na 10 sprzedanych 6 ma awarię (cos o tym świadczy ) zwłaszcza major który ma teraz silnik deutcha i cierpi skrzynia na tym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

po zmianie silników ? A co tam się zmieniało, ja mam Forterrę, i chyba silnik ten sam co od dawna w frotce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po zmianie silników ? A co tam się zmieniało, ja mam Forterrę, i chyba silnik ten sam co od dawna w frotce

Pisałem o majorze jakbyś czytał :D I pewnie plusy widzisz przy nim same ? ok bo nowe zaczekaj az bedziesz miał około 700 mtg zaczną się wycieki problemy ze skrzynia itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

HandlowiecOborniki - pisałeś że NH chińskie i nie polecasz a Case już tak, piszesz o wyższych, droższych modelach czy tych tańszych też ? Z tego co wiem to np. NH TD5.85 i Case Farmall 85A to to samo więc nie powinno być dużych różnic, tak samo T4 a farmall C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o majorze jakbyś czytał :D I pewnie plusy widzisz przy nim same ? ok bo nowe zaczekaj az bedziesz miał około 700 mtg zaczną się wycieki problemy ze skrzynia itd

Tyle ze bedzie po gwarancji :/

HandlowiecOborniki - pisałeś że NH chińskie i nie polecasz a Case już tak, piszesz o wyższych, droższych modelach czy tych tańszych też ? Z tego co wiem to np. NH TD5.85 i Case Farmall 85A to to samo więc nie powinno być dużych różnic, tak samo T4 a farmall C.

T4 ?!?!?! Sam to sprzedajesz więc wiesz co to jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Pisałem o majorze jakbyś czytał :D I pewnie plusy widzisz przy nim same ? ok bo nowe zaczekaj az bedziesz miał około 700 mtg zaczną się wycieki problemy ze skrzynia itd

Tego nie doczytałem.

Na razie jest ok bo jak by miało niby być jak nowy, a czy będą to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Ja nic nie sprzedaję, tylko się zdziwiłem że jest taka różna opinia o Case i NH bo gdzie czytam to wszyscy piszą że to to samo, z tego samego koncernu CNH i dużych różnic nie ma w mniejszych modelach. Sam szukam ciągnika ok 75-85km i myślałem o TD5 i Farmall A ze względu na dość dobrą cenę ale ponoć nie mają zbyt dobrej opinii i obecnie bardziej myślę nad C380-C382 lub Farmtrakiem 675-685

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie doczytałem.

Na razie jest ok bo jak by miało niby być jak nowy, a czy będą to się okaże.

Naprawdę daj mi znac gdybyś mógł jeśli zobaczysz jakikolwik minus czy awarie . Ja po prostu polecam może trafiłeś na wersję ok. Nie wiem . I nie mówię iż napewno coś nie tak będzie . Życzę ci abyś miał jak najmniej problemów a najlepiej wogóle !!! Bo o to chodzi Ale niestety producenci zaczeli uzywac słabej jakości materiałów tylko po to abyscie wy za chwile je remontowali co dla mnie jest też złe bo ma coraz to mniejsze pole manewru jeśli chodzi o same polecenie danego producenta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

HandlowiecOborniki - pisałeś że NH chińskie i nie polecasz a Case już tak, piszesz o wyższych, droższych modelach czy tych tańszych też ? Z tego co wiem to np. NH TD5.85 i Case Farmall 85A to to samo więc nie powinno być dużych różnic, tak samo T4 a farmall C.

 

to samo mam jednedo z nich dokładnie td ale są w innych fabrykach produkowane i inne kraj jak kupowałem tez go niewidziałem zamawiałem u dilera ale na placu nie było i szczeze wykonanie tez takie sobie jak kazdy spawy nie które ja lepsze robię ja akurat nie zwracam na to uwagi bo to w pole jak brałem to tych nowych ursusów nie było to napewno bym brał ursusa jest lepszy i tansze ma 4 lata gwarancji obsługa duzo tansza i nawet taka prosta rzecz jak głupia spręzarka pneumatyki była za dopłatą i jest tak zrobiona ze nie uzywam ją prawie wcale tylko raz na zniwa a nie mozna ją odłączyć i chodzi cały czas trzeba pasek sćiągać a ursus ma odłaczaną w kabinie i jest seryjnie montowana mój znajomy kupi td5 65 porazka 3 cylindry silnik jak on na niego klnie ze dał się namówić na niego ile razy był serwis u niego

Edytowano przez darkoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CNH to było kiedyś teraz to Nh idzie swoją droga i case swoją . Owszem jeszcze niektore modele sa na tej samej linii ale podzespoły juz nie. Jeśli masz znajomego który kupił w tym roku NH lub koncówka zeszłego zapytaj czy to dalej ten sam ciągnik ?! Jak będzie uczciwy powie prawdę .


Lepszy może nie jest ale tańszy plus że bez pompowtrysków . Nie zamierzam Ursusowi reklamy robić . Ale Nh było o wiele lepszym modelem jeszcze 1,5 roku temu w tej chwili to złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

No właśnie nie mam a szkoda bo opinie (szczere) samych użytkowników są chyba najlepsze. Znajomy ma i jest zadowolony, nic poważnego się nie działo ale to starsze modele T5050 i TD5020 i ponoć te nowe już się sporo różnią. To mówisz że najlepiej rozglądać się za nowymi Ursusami ? Z case jakie modele w zastępstwo byś mógł polecić lub innych marek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

CNH to było kiedyś teraz to Nh idzie swoją droga i case swoją . Owszem jeszcze niektore modele sa na tej samej linii ale podzespoły juz nie. Jeśli masz znajomego który kupił w tym roku NH lub koncówka zeszłego zapytaj czy to dalej ten sam ciągnik ?! Jak będzie uczciwy powie prawdę .

 

ja rozmawiałem z dilerem hn i mówiłem o ursusie to mnie wysmiał ze to wzystko chinskie ja mu odpowiedziałem ze silnik i podzespoły nie są chinskie to juz nic nie odpowiedział  mówię ze ursus robi kabiny u siebie i zatrudnił kilka set osób to dla   niego nie robi wrazenia dla nich ursus to kąkuręcia i im sprzedaż sprzeda i mało zarobią a nie ze są inne miejsca pracy dla polaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

C-392 oraz C-3102 sa w sprzedaży :D Wiem ponieważ sam handluję Zetorami Ursusami Case Farmtrack czy NH i szczerzę nie polecam w tym roku Zetora (ze wzgledu na pękające skrzynie biegów) jaki chińskiego NH

Człowiek się uczciwie pyta , to od razu się pojawia diler z komercyjnym kitem . Jak masz te modele na placu to wrzuć zdjęcia , podaj cenę. Bo narazie wszystko wskazuje na to , że przynajmniej C3102 nie jest wprowadzony do sprzedaży.

Edytowano przez craft

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Ja myślę że raczej nie, chyba że rozpadłaby się unia lub nie byłoby żadnych dofinansowań ale we wszystkich krajach więc raczej nierealne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

HandlowiecOborniki skąd Ty się wyrwałeś z tą propagandą? 11 postów na forum i wielkie wychwalanie ursusa, daj sobie spokój z tym naganianiem klientów. Jak chcesz pomóc to nie wypisuj takich bajek. Na pewno jeden sprzedawca nie sprzedaje tylu marek na raz, bo wiem że większe firmy nie życzą sobie konkurencji na placu. Poza tym co możesz wiedzieć o trwałości nowych Ursusów jak niedawno zaczęli je sprzedawać.

Opanujcie się trochę i nie słuchajcie wszystkiego co ludzie piszą, bo aż razi po oczach jak to czytam.

New Holland i Case jako jeden koncern, obniża sobie koszty produkując te same modele, więc na pewno nie będą miały innych ciągników.

 

Ciągniki już nie stanieją, nie ma co liczyć. Może nie będą tak szybko drożały jak dotychczas, bo skończyły się dofinansowania na zakup ciągników.

 

Zastanawiające jest to, że taka dacia duster w podstawie po wprowadzeniu na rynek kosztowała 39 990 zł i dziś dalej tyle kosztuje (bogatsze wersje może trochę zdrożały). Pomimo, że w międzyczasie wprowadzili wyższe normy emisji spalin, obowiązkowe czujniki ciśnienia w oponach, czy system start - stop. A w ciągnikach co modernizacja to ciągnik droższy.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby utrzymać cenę takiej daci po modyfikacjach to musieli zaoszczędzić na czym innym np.masywanosc części, kraju ich produkcji, czy na wynagrodzeniu dla pracowników.

Gdyby nie te normy spalin to sam Zarajczyk mówił, że ciągnik by był tańszy o 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Myślicie,że ciągniki kiedyś stanieja? Bo dzisiejsze ceny to jakiś kosmos.

Stanieją, jak się eurokołchoz rozpadnie :) To tylko kwestia czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj