adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

bratrolnika    28740

a co ci mieli napisać, że specjalnie dla ciebie zaczną montować lepsze plastiki??? to zaraz zostaliby zasypani tysiącem maili, bo jeden chce lepsze plastiki, drugi szersze opony w serii, a trzeci maskę w kolorze różowym

a cena wtedy będzie szła do góry i do góry, z każdym życzeniem, i potem będzie płacz i lament że Ursus to podrożał w ciągu roku o 10tys.zł a nic nie zmienili

śmiem twierdzić że mają już dosyć maili z zapytaniami od chłopaczków po 15-18 lat którzy to marzą sobie że jak tylko skończą szkołę to tak rozwiną gospodarkę na ojcowych 10 hektarach, że w ciągu trzech lat wymienią cały park maszynowy na nowy, a przez następne dwa lata pobudują nową oborę i garaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy napis POWER NA URSUSACH 11054 na zdjęciach na fc z Hanowera [ciekawe czemu już teraz jak na stronie piszą że od 10 listopada są targi] świadczy o transmisji VIGUS POWER?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

czy napis POWER NA URSUSACH 11054 na zdjęciach na fc z Hanowera [ciekawe czemu już teraz jak na stronie piszą że od 10 listopada są targi] świadczy o transmisji VIGUS POWER?

 

Z tego co wyczytałem w katalogach w bibliotece Ursusa napis Power nie oznacza wykorzystania transmisji Vigus, bynajmniej nie ma żadnej wzmianki o niej. Natomiast jeżeli pojawia się napis Power to również przy informacji o ilości przełożeń jest informacja iż występuje tam Power Shift. Jeśli słabo wytłumaczyłem to odsyłam was to owej biblioteki i poczytania katalogów w wersji angielskiej, a także niemieckiej gdzie znajdują się chyba wszystkie modele przewidziane na Agritechnikę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście te nowe ursusy 4512 i 3512 i te mniejsze na afryke? Gdyby nie te zakichane normy spalin to taki 3512 by kosztował pewno w granicach 50tys brutto zł. Na polskie warunki bardzo fajne szkoda że my musimy kupować plastiki. Może ursus wypuści takie ursusy [3512 i 4512] jak na afryke tylko z innym silnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

https://www.facebook.com/URSUS.1893/photos/ms.c.eJxFkdGRxTAIAzu6AQQ29N~;YJfKz8ufZWRAG9x5HtbubRfmfE9jsTKStFujX2EiBdYz5AQ8jyBLAAXGBD3s4LlhBwwSe1ARmXMAOUNPeb4~;1pUztvTa~_HlM0sAX6GPYDESclb0o4jejPWDRwPxfpBJECdYBKkguqlrHO6FYCnDQAAbBEK4y9aYQGa6NRIWNouErGCOweChYsgQYblviMDI7e6xrwpKHRcQ5VOtSzoQNcoNlDS37er5GTH2DTLyW59dbnUKChUyIZm63YWseIfzl2iJI~-.bps.a.1189130847767414.1073741944.211432502203925/1189133147767184/?type=3&theater                              poprawiaja wyglad tylko przydalaby sie fotka z boku:) przydałoby się jeszcze aby jakieś kierunkowskazy boczne byly bardziej nowoczesne ale to oczywiscie moze byc za doplata:) tablica rozdzielcza poprawiona, skaji pod kierownica tez brak wiec jest poprawa i guma pod nogami duzo lepsza niz byla ciekawe tylko kiedy bedzie dostepny ten model u nas:)

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dobrze to wygląda. Obecny 11054 niestety po nowym roku otrzyma pewnie nowy silnik i zapewne podrożeje. Jednak do gamy dołączy 11054 Power, który będzie lepiej wyposażony (półbieg e-h i może rewers też?) i lepiej wykończony (nowa wykładzina na podłodze, itp.) Da to możliwość zakupienia taniego, lub droższego ciągnika ze stajni Ursusa. A jak wiadomo potrzebne są tanie ciągniki, ale i nowocześniejsze też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten 11054 Power na zdjęciach wizualnie elegancko się prezentuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

zdjecie ktore zalaczyl kolega Ursus2501411014 to Ursusa 11054 power ale Ursus c 385? pierwsze slysze o takim nowym ciagniku z Ursusa lecz nie ukrywam ze chyba ciagnik za c 360 na dachu ma tak napisane..

ursus_1,koN9mquim2uNq7eGZqs.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

C-385 jest w "angielskim" katalogu. C-382 jeszcze dobrze nie wszedł na rynek, a wygląda na to, że już pojawił się następca o mocy 85 KM ;)

11054 Power wygląda ciekawie, tylko nie wiem po co ta "fortepianowa czerń"? Powinien pozostać czarny mat jak w pozostałych modelach...

I ostatnia kwestia, która pozostaje jak na razie tajemnicą alkowy (co już samo w sobie wzbudza podejrzenia), komu tuż przed Agritechnicą zostało w bardzo dziwny sposób sprzedane ponad 12% akcji? Pytanie o tyle istotne, bo nie wiadomo kto na dziś ma decydujący głoś w firmie...

 


Czy URSUS jest jeszcze w polskich rękach?


Czy sprawdza się po raz kolejny złodziejski scenariusz dofinansowania firmy (dotacja z NCBiR) a chwilę później "puszczenie" jej po atrakcyjnej cenie w obce łapy? (:

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ursus 25014 - co oni pala w tym Lublinie:) Ale wynalazek sklecili. Co to jest?

Piszecie że Ursus zmienia to czy tamto, że jakieś oznaczenia. Ciekawe kiedy wpadną na pomysł internetowego konfiguratora.

Logujesz się na stronę i sam sobie składasz ciągnik - powiedzmy zaczynasz od silnika>przekładnia>mosty itd.

Wybierasz to co chcesz i co Ci się podoba. Umawiasz się z dilerem, dajesz zaliczkę i czekasz na swojego wymarzonego Ursusa:)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym konfiguratorem to trudniejsze niż się wydaje. Chyba każda konfiguracja ciągnika musiałby mieć osobną dokumentacje. Dostępność części i zgranie tego też nie jest taka opcja. Na razie niech wypuszczą c-360 i coś w przystępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Cały czas się zastanawiam kto posiada akcje ursusa bo pisze tylko że pozostali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej na pewno nie takie marki jak JD itp, prędzej realni konkurenci czyli np. Farmtrac czy Zetor. A model 25014 rozumiem że do na Afrykę, no ale innej maski to się nie dało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Może jeszcze ją zmienią. Widać, że wzorowali się na maskach ze starych MF-ów, tylko coś przesadzili z rozmiarami. :o

Ja się zastanawiam dlaczego w katalogach w każdym języku są inne ciągniki.

Są tam C-360 z silnikiem euro IIIA i euro IIIB. C-380M raz ma zwykłą skrzynię 12x12 40 km/h, a raz 24x12 e-h, a jeszcze w innym ma silnik euro IIIB. Są C-382, C-382 Power i C-385, które albo są ze zwykłą skrzynią, albo e-h. C-392 i C-3102 mają na nasz rynek silniki euro IIIA, a za granicę euro IIIB. 11054 ze starą maską jest po polsku, a za granicę jest z nową maską, silnikiem euro IIIB i skrzynią e-h. Do tego jest albo 11054, albo 11054 Power. Na koniec Ursus U ma skrzynię raz 40x40, raz 32x32.

Czy ktoś rozumie to szaleństwo? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj