adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Krassus    97

Ale porównałeś oba śmigłowce? Wiesz, że Świdnik dopiero co będzie tworzył wersje śmigłowców które zamówiła armia? Francuzi w ciągu dwóch lat dostarczą nam gotowe maszyny a do tego ich serwis i montownia będzie pod Łodzią. Świdnik dostarczy chyba 16 śmigłowców w wersji podstawowej, resztę dopiero projektuje i nasze wojsko będzie dopiero  testować je za 4 lata czy w ogóle będzie się nadawał do latania. Do tego mają gorsze parametry od Caracali(AW149 mieści 18 osób, Caracale 28, AW149 nie może latać nad akwenami wodnymi, do tego francuski śmigłowiec ma większy zasięg). Ze 100 punktów offsetowych, Francuzi spełnili 70, Świdnik ok. 45 chyba. Więc nie wiem jak bardzo trzeba być patriotą, żeby wydać 10mld złotych na projekt na papierze.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

To nie jest miejsce na tego typu dyskusje. Na pewno nie na forum rolniczym:) Świdnik ma przygotowany ten model i go produkuje. Jedynie aby wykonać go zgodnie z wymaganiami potrzebowali więcej czas ponieważ jest to nowy produkt AW. Francuzi nic nie zapewnili - sam minister nie chciał dać słowa że Caracal będzie montowany w Polsce. Szczerze to trzeba być kompletnie niezorientowanym aby sądzić że w 2 lata powstanie zakład montujący śmigłowce na tak duże zamówienie. AW w modelu 149 niczego nie projektuje- to gotowy kompletny model ( oczywiście jak każda nowa konstrukcja będzie potrzebowała udoskonaleń w miarę upływu czasu ). Jest to istniejący model śmigłowca wojskowego - jedyny nowoczesny z wykorzystaniem kompozytów a do tego produkowany w Polsce. Nie chcę porównywać tych śmigłowców bo oba mają wady i zalety. Jeśli chcieli coś sprawdzonego to mieli super sprzęt z Mielca. A swoją drogą to wiecie ile potrzeba czasu od wybudowania fabryki lotniczej do wyprodukowania w niej pełnowartościowej maszyny? Z tą Łodzią to wielki przekręt będzie a nie fabryka - obym się mylił oczywiście.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

 A swoją drogą to wiecie ile potrzeba czasu od wybudowania fabryki lotniczej do wyprodukowania w niej pełnowartościowej maszyny? Z tą Łodzią to wielki przekręt będzie a nie fabryka - obym się mylił oczywiście.

 

W Łodzi są zakłady lotnicze. Trzeba je tylko dostosować do montażu tych śmigłowców. A poza tym pierwsze maszyny będą  Francji. Więc w Polsce montaż będzie od 2018.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Z całym szacunkiem, ale nie da się cały czas rozmawiać o URSUSie....

Temat lotniczy bezpośrednio wspólnego nic z traktorami polskimi nie ma, ale pośrednio już wiele...

Dość faworyzowania zachodnich, BOGATYCH, ogromnych, bezdusznych molochów...

Polacy też firmy mają a nikt im ulg nie daje...

Polacy nie chcą rozmawiać o przetargach, o przekrętach, o pomijaniu i olewaniu firm egzystujących w Polsce...

 

A potem Polacy się dziwią czemu nie ma pracy... Poza ZUSem, KRUSem, skarbówką, ale czy wszyscy mogą tam pracować?

 

  • Like 1

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Tylko zastanawia mnie jak Francuzi ,  w ciągu 2 lat zbudują śmigłowce, i wybudują fabrykę, i zapewnią pełen serwis , jak fabryka w Mielcu czy Świdniku potrzebuje  4 lata


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak już wspomniałem w Polsce będą składane ale nie najważniejsze elementy jak silniki i optoelektronika, po prosty je tu przewiozą, zainstalują i gotowe, cała reszta może być robiona u nas . Tyle czasu już 11054 na rynku a właściwie nie ma filmów z jego pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Skończcie już temat o tych j**anych helikopterach to jest post o Ursusie a nie o armii. Chciałbym się dowiedzieć jaka cena tej 60 z turem o udźwigu 1500 kg bo może był bym zainteresowany jego kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Na AF jest dwóch posiadaczy tego modelu :-) myślę że brak reklamy modelu zrobiło swoje i hitem nie jest a technicznie jest ciekawy ;-)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dlaczego pytacie się o opinie? Powinniście w ciemno kupować Ursusa a nie robić wywiad jak się sprawuję. W końcu to dla dobra narodu.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Kolega się wyżej nabija że dla dobra narodu a ja wam powiem tak że w opinii publicznej tzn media(gazety itp) nie spotkałem tylko narzekań na fenda i claasa ale jakoś specjalnie tych informacji nie szukałem po prostu już w gazetach i o zetorach, Nh, jd, DF, Mf czytałem o przeróżnych awariach a jak i rolnicy z okolicy mieli przygody (zaznaczam mowie o ciagnikach powyzej 2000 roku) oczywiscie Ursus też jakością nie powalał wgl, a teraz oprocz serii H trudno o opinie ciagników Ursus ale wole kupić Ursusa i płacić za części Ursusowi bądz polskim zamiennikom niż wzbogacać obce kraje. Choć i tak nasz rząd mało robi aby nasza gospodarka rosła w siłę ale chociaż my ja jakoś próbujmy ratować i nie mowię tylko o kupowaniu polskiego Ursusa ale wgl inwestowanie w polskie maszyny jak i żywność Itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Zapewne nie kupisz teraz a jak dorośniesz i będziesz decydował na co przeznaczyć spora kasę zobaczysz że dużo jest ciągników na rynku:) O polskich zamiennikach w nowych ursusach można pomarzyć - Ursus nic nie produkuje poza kabiną i kilkoma duperelami. Tanie polskie zamienniki były i są tylko do ciągników na licencji MF. Teraz nie masz nic do wyboru, inny silnik ( też Perkins ale nic już nie dobierzesz ), skrzynie i mosty też. Każda ciągnik ma prawo się popsuć - to normalne. Słabo szukałeś jak nie słyszałeś narzekań na Fendta i Classa. I tak wzbogacisz obce kraje bo niby od kogo kupisz części do tej maszynki w Ursusa - Carraro czy Hemy a może Perkins lub Deutz? Nic nie musi państwo ratować - wolny rynek a Ursus to prywatna firma - jak będą dobre produkty konkurencyjne do np. Zetora to nie jeden się zastanowi ale na obecną chwilę to ten Ursus to jeden wielki egzotyk a Zetor to sprawdzony ciągnik - przynajmniej znane są mocne i słabe strony. Fajne że niby te same podzespoły są w C380 i Majorze 80 ale znając historię Ursusa i Zetora to już nie raz mieli niemal takie same produkty tylko jakoś zawsze ten Zetor był lepiej wykonany i dłużej służył. Macie jakieś klapki na oczach z napisem Ursus - podniecacie się ciągnikami które nawet nie są w sprzedaży lub modelem który ma już 3 nazwę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Twoja percepcja opisywanej rzeczywistości jest nieco schizofreniczna, choć przez chwilkę pomyślałem inaczej...
Nie ująłeś tylko jednej drobnostki w swoim ognistym exposé ,że ktoś musi kupić te jak to ująłeś "egzotyki", cobyś poznał opinie na ich temat...

Aha, i nie musisz "państwa polskiego" ratować...


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jak pokazują wyniki sprzedaży krajowej to nie tylko ja tak myślę. Każdy niech robi co chce i kupuje co mu się podoba.

A tego to już nie rozumiem: "Aha, i nie musisz "państwa polskiego" ratować..." 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

10 minuta jest bardzo interesujaca dotyczy ceny ursusa na afryke z brudnym silnikiem 150 tyś     na europe noema euro i cena 250 tys (do tego wiecej kłopotow z eksploatacja silnik        https://www.youtube.com/watch?v=qPsw3K8_Joc

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wyszedł pogadać to dobrze,trochę pod publikę,ale plus dla chłopa.

  • Like 2

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Ma ktoś zdjęcia tej fabryki jak ona w ogóle wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

To Ursus jest drugą (albo trzecią) firmą w Polsce która ma w ofercie autobusy elektryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj