adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

arturtl    76

Wiem, wiem :) Tyle się ostatnio tu dzieje, że przeoczyłem ;)

Mimo wszystko plany bardzo ciekawe, współpraca z FON (nowa odlewnia) zapowiada się obiecująco...


Oby tylko "rządzący" się nie podczepili... Ostatni przykład przetargu (kolejny przekręt) na helikoptery wojskowe pokazuje gdzie władza ma rozwój i odbudowę polskiego przemysłu...


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Tiaa, sprzedali fabrykę śmigłowców w Świdniku za 200 milionów, a wydali 13 milardów na francuskie śmigłowce, które de facto są w ustawionym przetargu "podzięką" za poparcie zdrajcy tuska, przez prezydenta francji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

kolecy drodzy to nietylko śmigłowce dla wojska czy ursus dla rolników ale w całej Polsce wszystko zostało zlikwidowane lub sprzedane za bezcen a wystarczyło tylko dać wolna rękę i ulepszać wptowadzac nowinki technologiczne przykładów jest wielw Star, FSO, Ursus( został zniszczony teraz zaczynają praktycznie od zera i chwała im za to), Świdnik, stocznia, kopalnie. wszystko co w rękach polski pezynosi straty rok po sprzedaży osiąga najwysze przychody w historij ale to wina wszystkich zadzacych i krawaciazy za biurkiem jedynym rozwiązaniem dla Polski i zarazem najgorszym jest wojna lub usunięcie od wladzy wszystkich w rzadzie od prostego uzednika po prezydents i zastompienie nowymi ludźmi z ograniczeniem pensij przyjmując wynagrodzenie pracownika na 2tys prezydent polski 10tys to najwyższy zarobek w kraju i uciąć im wszystkie dodatki a nie tak jak tersz niektórzy nie mają na hleb a drugi zarabia 200tys miesięcznie. wielu krzyczy że komuna ble że zydostwo najgorsza k**wa jaka może być to w warszawie na wiejskiej przy korycie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze gada, wszędzie gdzie tylko pojawia się polityk i jakieś dofinansowanie albo ustawianie się pod dofinansowanie i uzależniać swoje istnienie od niego zawsze źle się kończy, mało to firm w nowej polsce jest co ledwie żyły jak tylko polityk się do niej zbliża ?. Co do śmigłowców to niewiele możemy bo nawet jeśli wygrałaby firma tzw z polski to wcale nie znaczy że je produkujemy bo najważniejsze elementy takie jak awionika i silniki wcale nie będą u nas składane, druga sprawa to, że caracal to jest dobry śmigłowiec uważam że dobrze wybrali ale nie jako platformę to nie może się udać, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego tyle w temacie. Ja bardzo bym chciał rozwoju polskiej myśli technicznej i dobrego losu dla kraju to musi latami trwać, nie da się od razu wszystkiego zbudować a czasami trzeba za sobą palić mosty jak ursus w warszawie.

 

Dalej, byśmy w ogóle cos produkowali to muszą być inżynierowie, a nawet jeśli są to wszystkiego nie ogarną, to nie lata 50 gdzie właściwie mały zespół mógł zaprojektować nawet czołg i wszystko było dobrze. Niestety inżynierowie uciekają bo nie lubią polskich zarobków a zarobków nie ma bo nie ma zamówień na produkty wysokiej technologii a jak ich nie ma to albo inżynierowie są niepotrzebni albo ich liczba jest ograniczona a jak ograniczona to i pracownik mało zarabia i tak w koło

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaniRolnik    0

mandragora310 zauważ że mój przedmówca uważa że najlepszym rozwiązaniem byłaby wojna i zmiana wszelkich struktur władzy.Dalej uważasz ze "dobrze gada"?Co do polskich przedsiębiorstw państwowych w tym także

dawnego Ursusa to owszem inżynierowie i całe zaplecze techniczne odgrywają istotną role ale również menedżerowie i strategia rozwoju ma ogromne znaczenie. A tego często brakuje z braku dobrych menedżerów . Powód w prywatnych firmach zarabiają więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Wojna to może nie, ale zamach stanu jak najbardziej tak. Inaczej tej postkomunistycznej władzy się od koryta nie odsunie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mówię o gospodarce i przedsiębiorstwach i nie widzę tam tekstu o wojnie a może ślepy jestem, byłbym jak najbardziej za wywaleniem hołoty na zbity pysk, jak czasami obejrzę wiadomości jakiekolwiek a mało ich oglądam bo mnie głowa od poziomu głupoty boli ale cieszę się że np taki ursus sobie radzi, wszystko mnie cieszy jak nam się udaje czy też to że zamykają granice przed poszukiwaczami socjalu ale zaraz będę wyzwany od nacjonalisty bo wolę bym sami do czegoś doszli i się cieszyli z kraju

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Tylko jak polskie firmy mają się rozwijać? Jak Polska Armia zaopatruje się w zagraniczny sprzęt zamiast wspierać własną gospodarkę. ... i wgl POLACY zaopatrują się w zagraniczne sprzęt itp ..ja rozumiem ten fakt ze nasze technologie i byle jeszcze nie dawno zakłady państwowe są w tyle i ludzie boją się zaufać ale inaczej się nie da... W Anglii to jak dom stawiają to nie ma tak ze to Sb sam zrobię tam to, tylko tam do każdej roboty jest człowiek - trzeba gniazdko wymienić to wzywa elektryka,trzeba ścianę pomalować to malarza itd bo tam ludzie nawzajem Sb dorabiają i maja kasę a u nas to tylko aby nie być gorszym od sąsiada :-) na szczęście mam jednego sąsiada i nie ma pomiędzy nami rywalizacji a kupując różne rzeczy/produkty itp to staram się wybierać made in Poland

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na to nie ma mądrej głowy choć od kilku lat widzę rozwój w każdej dziedzinie, po latach 90 mieliśmy wolną amerykankę i pełno upadków wielkich naszych firm, no nie powinno się to tak ostro potoczyć, takie nagłe wprowadzenie obcego kapitału i produktów musiało źle się skończyć. Tak po prawdzie to widać rozwój tylko my nadal chcemy go w sposób gwałtowny a to tak nie idzie. Sam chciałem tak zrobić i zrobiłem wpakowałem się w niezły bałagan, wszystko zaplanowane, zyski policzone i wszystko co mogło pójść źle poszło źle, ciągnie się to do dziś, stwierdziłem że nie ma co się tak rzucać tylko stopniowo ale pewnie postępować. Mówisz o sąsiadach, każdy  tylko zagraniczne chwali z tego co słyszę ale jak mówię o rozwoju ursusa to wielkie niedowierzanie że będzie skrzynia 32x32, a ja jestem usatysfakcjonowany już samą świadomością że do czegoś dążą, oczywiście ursus do wszystkiego się nie nada przynajmniej obecna oferta ursusa bo przecież na gospodarstwo bądź kombinat nie będziesz kupować ursusa 180 KM bo zwyczajnie będzie za słaby jak przyjdzie ci przeorać 300 ha w 24h.

 

Z zbrojeniówką nie jest tak źle jak na to wygląda to że jeszcze mamy beryle (modyfikacja kałacha)wcale nie znaczy że nie mamy własnej broni MSBS, Alex i jego różne wersje (Bor Tor), coś jeszcze się znajdzie, z cieżkim sprzętem też nie jest tak straszliwie ale to potrwa lata PL 01 Concept można powiedzieć że fajnie wygląda itd  jest oparty na szwedzkiej platformie itd ale nie chodzi tu o samo jego stworzenie tylko technologia która będzie wzięta do stworzenia i kamuflażu jak to i kilka innych systemów zostanie stworzonych to bez problemu idzie to zrobić, tylko nie pytajcie o armatohaubicie krab bo to co wyszło to podchodzi pod zdradę i stwarzanie zagrożenia, nie chodzi mi o to że kupimy z zagranicy tylko o to co my sami zrobiliśmy, co bumar łabędy zrobił, poczytajcie sobie ale dam wam  skrót, wszystko sprzedali a teraz chcą coś robić, i jeszcze te wąty że dlaczego nie oni, jak nie umią się niczym zająć tylko wyprzedawaniem to niech to do końca sprzedadzą, po pewnym czasie powstanie coś nowego.

Edytowano przez mandragora310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Co do przetargu, nie oszukujmy się ale wygrał lepszy. Armia chciała duzy śmigłowiec, większy od sokoła zdolnego zastąpić Mi8, a świdnicka fabryka chciała dać śmigłowiec minimalnie spełniający wymogi, chociaż maja w swoim asortymencie inny odpowiedni, tak samo jak sikorsky, produkuje w polsce uboga wersje black hawka ( ale on jest tylko z nazwy, bo sporo rzeczy ma o wiele gorsze.

Problem ich polegał na tym że i jeden i drugi sądzili że:  "polak kupi ten szajs, bo będzie się bał opinii publicznej, przecież mamy ich zakłady".

 

Mieszkam blisko świdnika, sranie w banie z tą polska fabryka, ona jest  teraz włoska. To montownia, od dawna. Starych pracowników jest mało( bardzo dużo os. odeszło dobrowolnie z wysokimi odprawami  lub  ich wywalono, bo popijali alko w pracy, fałszowali karty zmian i robili lewuchy.. , wcześniej to było tolerowane. Dużo to jest montażystów za 1400 na umowę zlecenie. W mielcu pewnie podobnie.

 

To lotnictwo wojskowe, wszytko ma być perfekcyjnie, nie chciałbym aby armia miała jakiś nieużytek jak iryda, szkoda na to pieniędzy, naszych pieniędzy.

 

Ursus to co innego, polska fabryka. Zysk wypracowany opodatkowany jest w kraju. Pewnie przez kilka lat płaci więcej niż cena za jaka zostały sprzedane te "nasze" zakłady lotnicze.

 

Ciągniki konkurencyjne na swoim segmencie klasowym. Ktoś kupi Dżona, ktoś Ursusa. Warto też podkreślić że patrzac na zachodnie firmy patrzymy na premium, wychodzony czyt. używany ale jednak w dobrej opcji( to tak jak porównywać w latach 90 audi b3 do poloneza, przepaść).

Odpowiednikiem cenowym mocnego Ursusa jest powiedzmy sobie szczerze budżetowy John i inne Mf które parametrami są nawet gorsze.

 

 

Ufff, ale wypociny:P

 

Edytowano przez Radoslav
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To lotnictwo wojskowe, wszytko ma być perfekcyjnie, nie chciałbym aby armia miała jakiś nieużytek jak iryda, szkoda na to pieniędzy, naszych pieniędzy.

 

 

Odbiegamy od tematu ale jednak nie mogłem się powstrzymać:

Bardziej perfekcyjne to jest lotnictwo cywilne. Wojsku póki co wiele do niego brakuje i będzie brakować puki nie zmieni się mentalność, osoby odpowiedzialne itd. Jednak jak obserwuje to wszystko idzie w dobrym kierunku :)

 

Bardziej w temacie:

Dawny Ursus podobnie jak i Świdnik padła ofiarą systemu i mentalności ludzkiej jaka po nim pozostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Co do przetargu, nie oszukujmy się ale wygrał lepszy. Armia chciała duzy śmigłowiec, większy od sokoła zdolnego zastąpić Mi8, a świdnicka fabryka chciała dać śmigłowiec minimalnie spełniający wymogi, chociaż maja w swoim asortymencie inny odpowiedni, tak samo jak sikorsky, produkuje w polsce uboga wersje black hawka ( ale on jest tylko z nazwy, bo sporo rzeczy ma o wiele gorsze.

Problem ich polegał na tym że i jeden i drugi sądzili że:  "polak kupi ten szajs, bo będzie się bał opinii publicznej, przecież mamy ich zakłady".

 

Mieszkam blisko świdnika, sranie w banie z tą polska fabryka, ona jest  teraz włoska. To montownia, od dawna. Starych pracowników jest mało( bardzo dużo os. odeszło dobrowolnie z wysokimi odprawami  lub  ich wywalono, bo popijali alko w pracy, fałszowali karty zmian i robili lewuchy.. , wcześniej to było tolerowane. Dużo to jest montażystów za 1400 na umowę zlecenie. W mielcu pewnie podobnie.

 

To lotnictwo wojskowe, wszytko ma być perfekcyjnie, nie chciałbym aby armia miała jakiś nieużytek jak iryda, szkoda na to pieniędzy, naszych pieniędzy.

 

Ursus to co innego, polska fabryka. Zysk wypracowany opodatkowany jest w kraju. Pewnie przez kilka lat płaci więcej niż cena za jaka zostały sprzedane te "nasze" zakłady lotnicze.

 

Ciągniki konkurencyjne na swoim segmencie klasowym. Ktoś kupi Dżona, ktoś Ursusa. Warto też podkreślić że patrzac na zachodnie firmy patrzymy na premium, wychodzony czyt. używany ale jednak w dobrej opcji( to tak jak porównywać w latach 90 audi b3 do poloneza, przepaść).

Odpowiednikiem cenowym mocnego Ursusa jest powiedzmy sobie szczerze budżetowy John i inne Mf które parametrami są nawet gorsze.

 

 

Ufff, ale wypociny:P

To dlaczego jakiś tam generał na tvp info mówi, że ten śmigłowiec nie ma systemu obrony i zwykły żołnierz go zestrzeli a te ze świdnika mają taki system? Poza tym to jest temat o Ursusie i fabryce i gdzie jest moderator ja za porównania fetora majora z c380 w temacie o majorzre dostałem punkty, pewnie fan zetora i z 15 lat na karku to co się dziwić. Af schodzi na psy.

co do helikopterów to szybko znalazłem http://www.tvp.info/19779661/gen-czempinski-kupujemy-zabawke-te-helikoptery-bez-systemu-samoobrony-sa-bezwartosciowe

 

Edytowano przez swat24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Prawda jest taka że ten przetarg to zapłata Polski za poparcie Tuska przez niemców i francuzów na przewodniczącego rady europejskiej 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Temat o Ursusie a Wy ciagle o smiglowcach ,w przetargu startowaly 3 zagraniczne koncerny ze swoimi konstrukcjami i wygral najlepszy z nich najbardziej zblizony rozmiarami do mi 8 ktorego  to ma zastapic.Nie wiem z ogole o co ta wojna ,gdyby w przetargu startowala Polska firma z  polska konstrukcja o  podobnych parametrach  jak zwyciezca i przegrala   to wtedy co innego  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Chodzi o to, że w przetargu był wyłoniony zwycięzca, zanim on się jeszcze w ogóle odbył. Znakomita większość, o ile nie każdy przetarg w tym kraju jest załatwiany drogą korupcji. Polska ma się przestawić z roli producenta, do roli importera co z resztą już jest prawie faktem.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro-sad    0

Sorry że nie na temat dopiero konto załozylem bo potrzebuje pomocy. Nie odpala mi maccormick f75, pali sie czerwona kontrolka stop. W ksiazce napisane jest ze problem z cisnieniem oleju lub cos innego powaznego. Nie pompuje również pompa paliwa. Wiecie co to za usterka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Panowie tak czy siak sprawdzamy kody kreskowe i kupujemy te z początkiem 59.

Ustawione w tym "kraju" jest prawie wszystko, tylko "my small biznes" możemy to zmienić ;)

Co do URSUSka to mam cały czas mieszane uczucia, z jednej strony bardzo cieszy rozmach, zapowiedź polskich podzespołów, z drugiej konkurencja jest ogromniasta i ogromniasta jest pokusa dla właścicieli coby to sprzedać... Oby starczyło im motywacji...

Konkludując ciężko egzystować Polakowi w kraju, w którym "polski" rząd preferuje zachodnią kaskę...

  • Like 2

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Zamiast powielać głupoty o tym że wybrano helikopter nie produkowany w Polsce lepiej zapoznajcie się dokładniej z tematem jak to wygląda naprawdę.

Airbus jest właścicielem PZL-Warszawa Okęcie i zamierza otworzyć nowy zakład w Łodzi który będzie produkował podzespoły a montaż Caracala będzie się odbywał w Łódzkich zakładach WZL-1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Zamiast powielać głupoty o tym że wybrano helikopter nie produkowany w Polsce lepiej zapoznajcie się dokładniej z tematem jak to wygląda naprawdę.

Airbus jest właścicielem PZL-Warszawa Okęcie i zamierza otworzyć nowy zakład w Łodzi który będzie produkował podzespoły a montaż Caracala będzie się odbywał w Łódzkich zakładach WZL-1.

 

Nie psuj ludziom zabawy, oni lepiej wiedzą który śmigłowiec jest lepszy i jakie warunki zaproponowali Francuzi i Polacy. Pamiętaj, że kto by nie wygrał to byłoby i źle i ustawiony przetarg.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie ma żadnej pewności że Caracal będzie produkowany w Polsce - jest mowa tylko o offsecie ale zapewne żaden z was nie wie o co chodzi i co będzie się w nim zawierać ( może nawet osoby z komisji przetargowej jeszcze do końca nie wiedzą:)). Airbus Helicopters nie ma żadnej znaczącej fabryki w Polsce a przede wszystkim nie ma co jej porównywać do PZL Mielec czy Świdnik - to tak jakby porównać motykę do pługu obrotowego - jedno i drugie do uprawy gleby. Znawcy tematu jesteście że szkoda mi klawiatury. Wybrali jakie wybrali, na 100% przetarg polityczny i już rok temu było wiadome kto wygra. Przynajmniej w branży nikt o zdrowych zmysłach nie mógł mieć wątpliwości że faworyzowany jest jeden produkt. Czy dobry, lepszy - gorszy to sprawa dyskusyjna.

Tylko co to ma wspólnego w fabryką Ursusa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj