adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Lesssiu007    186

ten 11054 to powinien mieć rewers elektrohydrauliczny i było by ok tego troche brakuje :) a co do c380 to traktor marzenie :) tylko sie dziwie że dwie wesje są z szybką i wolną skrzynią bo chyba niczym innym sie nie różnią moge sie mylić oczywiscie :) na moje to powinni tylko w skrzyni 40 km/h wypuszczać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dobrze, że do wyboru jest przekładnia 30km/h i 40km/h. Nie potrzebne jest oznaczenie M w modelu C-380 po prostu niech zrobią w opcji przekładnie 40 i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to obojętne jaka przekładnia, ważne aby służył bez awarii conajmniej tyle co gwarantuje producent. Kammillo może dziwnie to zabrzmi, ale jestem dumny z Twojego wyboru! Na ilu ha będzie pracować 80ka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Adrian daj sobie już spokój z tym ursusem. Masz klapki na oczach i nic poza nim nie widzisz? Masz w ogóle jakiś ciągnik, że tak się cieszysz ursusem? Lepiej się skup na egzaminach dziś, jutro i po jutrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Też się cieszę że jeden z nas ma u siebie nową 80tkę, ale nie można aż tak się tym podniecać ; ) @kammillo nie katuj tego Ursusa za bardzo tylko dobrze go docieraj, nikt nie chce potem widzieć tu płaczu że są już jakieś awarie ; ) No i oczywiście gratulacje wyboru Ursusa : )

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

luki530 egzaminy w tym roku są easy :) Póki co human :) Tak w gospodarstwie mam dwa ursusy :P

 

A tu wywiad z panem Karolem Zarajczykiem:

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1425360,Ursus-nie-tylko-ciagniki-ale-i-autobusy-elektryczne

Miłego słuchania :)

 

 

Nie ma to jak skopiować kogoś filmy :) 

Ciekaw jestem czy zdjęcia które wstawił na pierwszym filmiku są jego :D

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

I znów ta kłótnia, kto zrobił pierwszy :) Było jak było, jest jak jest. Starych czasów nie zmienimy, za to co teraz tworzymy (tworzy Ursus) mamy duży wpływ. Powinniśmy kupować jego produkty, dzielić się z tą marką pomysłami i swoimi spostrzeżeniami.

 

Tu nie chodzi o kłótnię, a o twarde fakty...

Idąc Twoim tokiem rozumowania Adrian_URSUS_1999 agresja ZSRR na Polskę (tzw. "IV rozbiór Polski")  czyli zbrojna napaści dokonana 17 września 1939, to tak jak ruskie twierdzą, "pomoc sąsiedzka"? Zgadasz się z tym, czy z całym przekonaniem wiesz, że to była jednak zbrodnia?

Chodzi o to żebyś wiedział i czuł a nie pomijał...

Rada: beż uporządkowania, tak jak mówisz starych czasów (historii) TRWAŁEJ PRZYSZŁOŚCI nie zbudujesz...

Pisałem już tyle razy na tym portalu, XMK13 po raz kolejny podrzucił bibułę, a cały czas grupa młodzieży utrwala kłamstwo...

Ciebie BestZetor po pierwsze powinno zainteresować dogłębne poznanie historii URSUSa (co wcale nie jest takie trudne) a dopiero potem wyrażanie opinii na forum publicznym...

 

kamillo fajna fura, a na drugim foto wygląda jeszcze pokaźniej ;)


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Dobija mnie ignorancja... Jeśli ktoś pisze, że seria ciężka URSUSa to zasługa pepików to albo ma pochodzenie czeskie, albo kompletnie nie zna historii... Bez znajomości historii nie da się budować przyszłości... I nie dotyczy to tylko fabryki ciągników...

XMK13  masz świadomość, podajesz kolejny raz fajne źródło historyczne a kolejny raz jakiś "banan" pisze, że ciągniki ciężkie, które zostały zaprojektowane w Brnie w Polsko-Czechosłowackim Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Ciągników to zasługa czechów... Władze PZPR (trudny skrót) tak zadecydowały a ich decyzji do racjonalnych nie da się zaliczyć...

 

Smutne jest to, że dzisiejszej młodzieży nie chce się poszukać i poczytać, co wcale nie jest takie trudne, a wymądrza się jeden z drugim bo "wujek ze szwagrem tak powiedział i basta"...

 

Adrian_URSUS_1999 do Ciebie "broń Boże" nic nie mam... Przeczytaj jeszcze raz i przemyśl...

  • Like 1

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przekładnie w fon-skb juz sa i fajnie jak by jeszcze silniki w andorii robili :D

ps.w warszawie już nic nie zostało z ursusa?

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To, że w niej pracowali nie znaczy, że znali się na marketingu, czy zarządzaniu fabryką. Pracownicy wystraszyli się, że fabryka przejdzie w amerykańskie ręce i zaprotestowali. Wiadomo, co się stało z FMŻ.

I jeszcze, co do produkcji ciężkiej serii: opracowanie konstrukcji to jedno, a produkcja to co innego. I Ursusy, i Zetory były robione z tych samych części. W osobnych fabrykach były tylko montowane. Podzespoły były robione w różnych zakładach w Polsce i w Czechosłowacji/Czechach i Słowacji.

Dopiero późniejsze wersje zaczęły się od siebie różnić, ale to za czasów ZTS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

AGCO to amerykańska korporacja i w latach 90-tych chcieli kupić Ursusa. Ale związki się nie godziły. FMŻ (fabryka produkującą Bizony) została sprzedana firmie New Holland. Po tym zaprzestano produkcji Bizonów i wprowadzono produkcję firmowych New Hollandów. Więc w ostateczności straciliśmy własną markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Tyle że jak by AGCO przejęło Ursusa to możliwe że by zostali przy naszej marce, można podejrzewać po przypadkach Masseya, Fenda czy Valtry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli AGCO by przejęło Ursusa to byłoby bardzo dobrze, ale znowu byśmy narzekali na cenę ciągników itd. Ja się cieszę że polmot zakupił markę Ursus. Może nie mają tylu funduszy co amerykański koncern, ale starają się jak mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj