adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

kedziorek    83

Kurcze ludzie, podstawowa umiejętność życiowa czytania ze zrozumieniem, wyraźnie napisane 4 LATA LUB 4000 MTH to znaczy, że gwarancja kończy się po spełnieniu jednego z tych warunków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dokładnie :) Dlatego tylko w pojedynczych przypadkach gwarancja skończy się przed upływam 4 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do Was pytanie. Jak nazywa się marka na której URSUS wzoruje ciągniki 15014, 14014, 18014. Chodzi o sam wygląd. Kiedyś przez przypadek znalazłem w internecie identyczne ciągniki jak Ursus 15014 jakiejś azjatyckiej czy afrykańskiej marki i nie pamiętam nazwy. Może wiecie coś na ten temat? Chcę po prostu sobie te dwie marki porównać.

 

15014 też jak podobnie jak seria H jest  zerżnięty z innej marki tylko nie wiem której bo jest mało znana :(

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dybzik    2

Adrian_URSUS_1999 Ursus serii H jak i Ursus 15014 są to ciagniki z czasów Pol-Mot Warfama. 15014 jest to ciągnik Pol-Mot serii Z http://www.rolnik24.pl/ciagnik-pol-mot-z-%E2%80%93-dobromiejski-goliat/

Nawet na stronie Ursusa zachował się artukuł z czasów Pol-Mot Warfama http://ursus.com.pl/140-KM-pod-maska-nowego-ciagnika-POL-MOT-Warfama

Edytowano przez dybzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było spory czas temu jak ursus  jeszcze nie dał żadnej informacji o ciągnikach 18014A a ta marka miała ciągniki o takiej mocy też model 180KM no właśnie nie mogę tej strony internetowej znaleźć bo nie pamiętam nazwy tej marki. A co do modelu polmota to wiem.

 

Teraz jak tak przeglądałem te ciągniki to mi się przypomniało że jest marka która identyczne robi na prawdę ja już szukam od godziny czasu i kompletne zero w pewnym momencie myślałem ze to foton ale on nie robi ciągników 180 KM. Moze wy coś znajdziecie?

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem że pol mot H / ursus H to HATTAT a ten duży 15014 to też na kogoś licencji tylko kogo. Te co znalazłem to miały identyczne kabiny z zewnątrz a maski to chyba inne. No nie pamiętam to było dobry rok temu jak znalazłem te ciągniki.

Może wyskoczyłem jak filip z konopi z tą informacją no ale jak nie wiem to pytam :)

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo właśnie FOTON LOVOL to znalazłem kiedyś :) Dzięki. To był właśnie foton. Tylko jak wpisywałem foton to nie wyskakiwała mi ta strona "lovol" i nie mogłem znaleźć. Sorki za zamieszanie :)

 

Może nie są bardzo podobne ale dawno temu to znalazłem i nie  kojarzyłem zbytnio wyglądu :)

 

A te ciągniki to co to za ciągniki?

http://vignette4.wikia.nocookie.net/tractors/images/7/71/Pol-Mot_9014_C_MFWD_-_2009.jpg/revision/latest?cb=20120510192952

 

http://vignette1.wikia.nocookie.net/tractors/images/5/58/Pol-Mot_8024_F_MFWD_-_2009.jpg/revision/latest?cb=20120510192952

 

http://wrzucaj.net/images/2015/04/11/polmot_h_i_c.jpg

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Adrian_URSUS_1999 - Pol-Mot chciał wprowadzić swoje ciągniki, jak teraz to robią pod marką Ursus.

Najpierw Pol-Mot wprowadził tanie ciągniki (Fotony) jako pierwszy krok na rynku ciągników. Jednak widać było, że kiepsko się sprzedawały i drugim krokiem była seria H (Hattaty). Są to znacznie lepsze ciągniki na dobrym poziomie wykonania i sprzedaż im skoczyła. Jednak to jeszcze mało. Wtedy zaczęli myśleć o własnych konstrukcjach (seria C, np 9014 C). Potem jednak udało im się kupić markę Ursus, czyli to, czego im brakowało - znanej marki. Wtedy te własne konstrukcje zeszły na drugi plan, bo zajęli się Ursusem. Możliwe, że obecna seria C ma trochę z serii C Pol-Mot-ów - mają one przedni most Carraro. Jednak Pol-Mot-y C miały prawdopodobnie układy napędowe z Fotonów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :) A i jeszcze jedno. Jak ktoś będzie miał zdjęcia lub jakieś filmiki ciągnika C-380 w pracy, niech wstawi, bo jestem strasznie ciekaw jak on sobie daje radę w polu :)

 

Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kammillo dodałeś jakieś zdjęcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrób ta przyjemność i daj dziś jakieś zdjęcie, te 5 min Cię nie zbawi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Bardzo dobry filmik ale to zdjęcie szkoły to fotomontaż bo stan tego budynku jest całkiem inny :-) a szkoła to bardzo dobry pomysł plus dla Ursusa :-D wszędzie mają jakąś wpadkę podając dane techniczne ciagnikow /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.agrofoto.pl/informacje/rynek-maszyn/2520-nowe-ciagniki-rolnicze-wzrost-sprzedazy-w-marcu-2015

 

Ursus w tym miesiącu sprzedał 29 ciągników, to nie jest tragicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Ja osobiście uważam ze sprzedaż Ursusa dopiero urośnie pod koniec 2016 roku jak nie w 2017. Ursus będzie miał pełną ofertę ciągników to się coś na pewno ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj