adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

XMK13    411

No racja. Mój błąd. Przyjrzałem się jeszcze raz zdjęciom. Piasty są identyczne, ale sam tylny most i podnośnik nie są z serii H. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/568788-ursus-c-392/

Ursus C-392: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/569020-ursus-c-392/

Seria H: http://www.aso.pl/images/GALERIA/URSUS10014H/resizedimages/20131118_120513.jpg

Przedni most jest z serii H: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/567703-ursus-c-392/

Jakiej więc produkcji jest transmisja w C-392 i C-3102?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, skoro wszystko co do serii H i C się wyjaśniło możemy zakończyć tą dyskusje. A teraz pytanie do wszystkich udzielających się i obserwujących ten temat. Planujecie zakup któregoś z nowych URSUSÓW do swojego gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... i w rękach inżynierów URSUSA. Jeżeli skopią to będzie krucho... Ale seria U, która niebawem wyjdzie do produkcji (obstawiam połowę 2016 roku) Będzie ich kluczem do sukcesu :) POWODZENIA URSUS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego rankingu nie jest on precyzyjny, nie ma podane ile kto sprzedał. Poczekajmy do połowy tego miesiąca, z tego co zauważyłem statystyki ukazują się około 20 dnia miesiąca (statystyki z marca ukażą się około 20 kwietnia). A co do tego co podałeś to nawet jestem zadowolony zetor na 4 miejscu tak mi "przykro by było" Ucieszyłbym się jakby spadł do 7 miejsca no ale niestety trzeba na to jeszcze poczekać zanim jego sprzedaż "zdechnie" na naszym rynku. 

 

Dla mnie ten ranking powinien wyglądać za kilka lat tak: (na miesiąc)

1. John Deere 

2. URSUS 

3. Claas

4. Kubota

5.New Holland

itd.

 

Moje ulubione marki po kolei :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Bo nie załapał się do 10. Ostatni w zestawieniu Claas na 41 ciągników więc wychodzi, że Ursus mniej. Jak widać sam c-380 to jeszcze za mało.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet jak Ursus sprzedał 35 ciągników to nie było by źle ale szkoda że wypadł z pierwszej dziesiątki.

P.S. Też się cieszę że Zetor wreszcie spadł  z podium  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

To oznacza że zaczynaja myslec, czesi maja nas za nic a my kpujemy ich zetory i skody na potege. Kupujac nasze dajemy prace chocby to byly skladaki, zreszto ktore teraz nie sa?? Kumpel  pracuje w odlewni i na wytwarzane tam odlewy naklejaja MADE IN GERMANY :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Ursus sprzedaje ciągniki ostatnio na poziomie 20 kilku sztuk do miesiaca a nawet bywało że i mniej ale trzyma się okolic 30 od początku roku, nie załapał się do 10 bo nie przekroczył 40 sztuk ale dla mnie to będzie już sukces z c 380 jak w końcu przekroczą dla nich magiczny próg 30 szt:) oczywiście stopniowo wzrastając z miesiąca na miesiąc. W większośći  reklam Ursusa jest promowany tylko ciągnik c 380(przyczepy,prasa..) ale nie ma mowy o tym że oprocz C 380 są też inne ciągniki C(można zamawiać już ciągniki inne niż c 380 z serii C ale skąd ma ten rolnik o tym wiedzieć jak nie przeczyta artykułu w gazecie? Tak samo ciągnik 11054 wgl nie jest reklamowany i nie był tak jak teraz C 380( zwróciłem na agrotech uwagę z tym człowiekowi z Ursusa i powiedział że poruszy ten temat na zebraniu i oby dało to skutek). Robią takie duże reklamy a zamiast promować na nich większość swojej oferty to jeden ciągnik i tyle- co prawda jest postęp bo jest reklama ale pozostawia dużo do życzenia;/  Nie podoba mi się to jak Pan Zarajczyk jest pewny siebie- pewność siebie jest bardzo potrzebna w życiu(np że zaden producent nie udziela takiej gwarancji jak Ursus) a to nie prawda bo widziałem na Agrotech JD 4 lata gwarancji, MF i Fendt nawet do 5(przyznaje się ze nie wiem czy to producenta czy dealera ale u Korbanka do 5 lat moze byc), tak samo to że badą nr za 5 lat i że polska skrzynia będzię 30 % tansza od zagranicznych a w praktyce wyjdzie tak jak zawsze że cena będzie jak i u innych :)tak jak miało być z 11024 że cena jednego konia nie miała przekroczyć 1000 zł a w praktyce jak to w praktyce:) o prowadzonych rozmowach z różnymi krajami się słyszy odkąd przejeli Ursusa a sukces tylko z Etiopią a co będzie za rok  jak dostarczą ostatnią partię i brak kontraktu? Dobrze że kupili hale tylko czy to w Lublinie czy w Warszawie? bo dostawczaki robili w Lublinie. Mam też takie pytanie czy te rygorystyczne przepisy odnosnie spalin obowiązuja tylko w EU czy i gdzies dalej? Prezes mówi o 50 trolejbusach na ulicach Lublina czy aby napewno? kontrakt mieli o ile dobrze pamietam na 39 szt albo 38 szt- dostana homologacje na elektryka i tak bez przetargu niby miasto kupi od nich 10 szt ? nie wydaje mi się żeby to było takie proste :)

https://www.youtube.com/watch?v=6D2R2h2Owto 

na nie których słowach tego Pana z innych targów się zawiodłem ale tutaj muszę powiedzieć że bardzo ładnie za reklamował- czyli wymienił podzespoły renomowanych firm i co sami produkują (z grubsza) i podając gwarancje nużywa słowa CHYBA najdłuższa wiec nie wciska kitu:) 

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Najlepiej zareklamować produkt nie mówiąc wszystkiego. Dzięki temu nikt się nie czepi, że kłamią, a z drugiej strony ktoś niezorientowany będzie myślał, że to co w reklamie to prawda. Jest tak z Kubotą - 100% z 1 fabryki, JD 100% amerykańska technologia, itd.

Z drugiej strony 4 lata gwarancji to dużo. Jeśli nie byliby pewni, że te 4 lata lub 4 tyś mth ciągnik przetrwa bez większych awarii, to by nie dali takiej gwarancji. A 4 tyś mth niektóre ciągniki będą robić przez 10 - 15 lat.

Z reklamą wreszcie ruszyli - i to na plus. Niestety właśnie o 11054 jakoś zapomnieli. Niektórzy rolnicy mało co wiedzą na temat ciągników Ursusa. Dużo osób myśli, że to nadal ciągniki oparte na licencji MF-a i jakość jest na poziomie ostatnich sztuk z Warszawy - czyli miernej.

Przede wszystkim powinni podkreślać to, że podzespoły, które wykorzystują są już od dawna w ciągnikach innych znanych producentów. No i uświadomić niewtajemniczonych, że teraz jest faktycznie "Nowa Era" - nowe podzespoły, nowa jakość, itd.

A nie każdy rolnik siedzi w internecie na AF, FB, YT, itd!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dlatego w 95% przypadków gwarancja będzie obowiązywać przez te 4 lata. A to sporo. Jednak z drugiej strony niektórzy rolnicy szybko zaczną na własną rękę wymieniać olej, przeprowadzać mniejsze naprawy lub wprowadzać zmiany w ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Tak, na tym właśnie polega gwarancja, żeby była ważna wszystkie naprawy muszą być wykonywane w autoryzowanym serwisie, dodatkowo muszą być przeprowadzane okresowe przeglądy również w autoryzowanym serwisie.

Ważne jest też to CZEGO DOTYCZY GWARANCJA bo nie jest to na pewno gwarancja na cały ciągnik tylko na podzespoły, podejrzewam że silnik, przykładowo, jeśli Carrarao daje na skrzynię gwarancję 2 lata to przecież Ursus nie da na nią 4 lat gwarancji.

Doskonałym przykładem są samochody KIA, niby 7 lat gwarancji na samochód ale nie dotyczy silnika, zawieszenia i układu przeniesienia napędu. 

W praktyce dłuższa gwarancja opłaca się producentowi, bo zarabia na serwisowaniu i przeglądach ciągnika, a w razie awarii może się wyprzeć, że tego gwarancja nie obejmuje, ważne jest to jak jest napisana. 

Z grubsza sprowadza się to do tego, żeby jak najtaniej sprzedać ciągnik i potem zarabiać na serwisowaniu i obsłudze.

Np. drukarki, nowa laserówka kosztuje 500 zł, a wymiana tonerów na oryginalne 800 zł. Tu mamy bardzo podobny mechanizm. 

 

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj