adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Adrian_URSUS_1999 Widzisz, jak sam powiedziałes nie widziales tego nowego Ursusa na oczy a masz najwięcej do powiedzenia na jego temat. Oceniając innych zacznij od siebie najpierw. Ta sugestia tyczy się innych forumowiczów, ktorzy widzieli te ciagniki tylko na zdjeciu. Taka moja rada :-)

Dobrze, że się wyjaśniło z tą skrzynią. A fakt mówiący o tym, że ludzie pracujący na wystawach i mówiących, iż jest to ZF świadczy o ich niekompetencji. Nie mają wiedzy i przekazują fałszywe informacje, które idą w obrót. Cieszę się, że Ursus się rozwija i stawia na polski przemysł i wiedzę techniczną.

Forum jest do wymieniania poglądów i dyskutowania na określony temat a nie do obrażenia innych i ublizania im jakim kto sprzętem pracuje i jakie ma umiejętności. Każdy ma to na co go stać i każdy ma swoje poglądy i racje.

Także zakończmy temat sporów i kłótni :-)

Ursus niech się rozwija i pnie do gory aby był dumą polskiego odradzającego się przemysłu, który daje miejsce pracy polakom.

 

 

Masz rację. Przesadziłem i przepraszam. Wracając do tej nowej 80tki nie widziałem jej to prawda, ale bardzo chcę ją zobaczyć, przetestować, a może nawet kiedyś taką kupić. Bardziej podoba mi się on od majorów i nic na to nie poradzę. Prawdą też jest to że nie lubię marki zetor, ale nie będę wam się tłumaczył dlaczego bo każdy lubi co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Ja miałem okazję dokładnie obejrzeć nowe Ursusy na targach Agro Park w Lublinie. Nową serię C mogę ocenić w dwóch słowach : prostota i zwinność. Ciekawi mnie kiedy Ursus zaprezentuje nową odsłonę C-330. 

 

Co do kabiny w C-360 i w C-380 to amortyzacja jest trochę słaba, ale rekompensuje to w miarę wygodne siedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Tak dla poprawki ciężką seria to współpraca ursusa i Zts'a który za czasów Czechosłowacji byl w korporacji z zetorem. Sam zetor czeski to tylko mała seria.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nowa seria C to AS w rękawie producenta z Lublina. Ma duże szanse, aby zwojować polski rynek.

 

Jeżeli ktoś z URSUSA czyta te nasze wypociny i kłótnie to mam dla Was pewną propozycje co do serii C.

 

Seria C i C PLUS lub C PREMIUM coś takiego.

 

Seria C najzwyklejsza taka jaka jest teraz, a seria C PLUS / PREMIUM miała by lepsze wyposażenie czyli wspomniany przez URSUSA elektrohydrauliczny rewers oraz podnośnik sterowany EHR i standardowo montowane 3 sekcje hydrauliki.

 

Komu podoba się tan pomysł?

A może macie inne?

 

Ja wiem, że Ursus tylko wspominał o rewersie EH, ale chodzi mi oto aby ciągniki tej marki miały jak najwięcej opcji do wyboru. Moim zdaniem im więcej opcji tym lepiej, każdy klient może wybrać sobie to co mu się najbardziej podoba :)

 

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co tworzyć nowy model czyli np. C-380 premium skoro można dać np. EHR w opcji, i kto bd chciał ten sobie go dokupi do zwykłej  C-380

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

EHR bardzo dobra i wygodna sprawa a do płaczków, że to elektonika i się będzie psuła to mam EHR w MF-ie z 94r. i nie mam z nim żadnych kłopotów, jestem jego drugim właścicielem i nie wiem jak się sprawował ten ehr wcześniej ale nie przypuszczam, że jako nowy się cały czas psuł jak teraz ma przeszło 20 lat i nie sprawia mi kłopotów, więc w opcji był by jak najbardziej ok chcesz zamawiasz nie chcesz to bierz manuala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie tylko EHR ale też rewers E-H jest nie do zastąpienia. Opory może mieć tylko ten, co nigdy tym nie pracował. Przy rewersie E-H mamy płynne przejście, zsynchronizowane, bez zgrzytów, szarpania zakleszczoną dźwignią, etc. A co za tym idzie mniejsze zużycie elementów w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Rewersu EH nie posiadam tylko mechaniczny ale miałem przyjemność jezdzić ciągnikami z EH i to naprawdę wygoda szczególnie do tura jak trzeba często zmieniać kierunek jazdy natomiast do transportu czy samych prac polowych ja bym się bez niego obył no chyba, że dopłata była by mała to bym brał i nawet się nie zastanawiał.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Rewers mechaniczny synchronizowany do zwykłych prac polowych wystarczy. Oczywiście rewers E-H jest bardziej komfortowy, ale trzeba się do niego przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Czego ty takie durnoty piszesz ?! Nie masz doświadczenia z Zetorem, nie robiłeś na nim, sam wymyślasz te bujdy, sam jesteś tandetny i podatny na wiarę we wszystkie plotki. Czytać się tego nie da. Temat jest o Ursusie, więc nie porównuj go z innymi markami. Bez urazy, ale nie pisz takich rzeczy, bo Ursus wiele zawdzięcza Zetorowi.

kolego ja rozglądałem się za ciągnikiem w grudniu zetor był na promocji forterra 140 hsx jak byłem u dilera wsiadłem do niego to porażka kazałem mu odpaloc to on przy 0 stopniach nieodpalił to jest złom mój znajomy ma takiego to zawory szatkują mało nie wylecą wyleczyłem się z zetora  jak mi jeszcze zbanku ofertę przysłał jaki kredyt to mi włosy na głowie staneły ursus jest duzo lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ursus będzie mieć w ofercie ciągniki na transmisji vigus to będziemy mogli dyskutować. Mam tylko nadzieje że producent z Lublina stworzy lepsze ciągniki niż zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też jestem takiego zdania, nie wiem jak proxima i forterra bo widziałem tylko jak przejeżdżały ale Majora widziałem z bliska i widziałem jak to odpala i jeździ i nie podoba mi się ten ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Wiecie może dlaczego C-3102 waży o prawie tonę mniej od 10014H?, jak to podobno te same ciągniki, tylko w innym opakowaniu. Byłem w Kielcach na targach i Panowie z Ursusa nie potrafili mi odpowiedzieć na to pytanie. Sugerowali, że to błąd w katalogu. Mogłem popatrzeć na tabliczki znamionowe obu traktorów, ale były oblężone ludzmi z każdych stron, a spieszyłem się bo koledzy byli już zbyt bardzo zmęczeni %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby podobne ale to nie to samo. Raczej jest to błąd w katalogu tak jak z modelem U-4150 w jego danych technicznych jest napisane, że waży 6900 kg. Oni sami jeszcze dokładnie nie wiedzą jak ten model będzie wyglądać i ile będzie ważyć. Zrobili tylko małą korektę danych po 15014 i to wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chcę to wiedzieć. Poczekajmy jeszcze tydzień albo kilka dni to zobaczymy. A tak w ogóle to widzieliście jak ursusowi akcje podskoczył. Już po 3 zł są a były jakieś dwa tygodnie temu jak ostatni raz patrzyłem po 2.78 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

mi w ursus - ie spodobał sie silnik perkins bez badziewia czyli cr i masy kabli i problemów. jak bede kupował ciagnik to tylko ursus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/sprzedaz-ciagnikow-mocno-w-gore,56671.html

 

Ma ktoś szczegółowe wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

To nie są te same ciągniki.

 

A czy mógłbyś mi powiedzieć coś o róznicach między nimi i czy ewentualnie ten nowszy jest gorszy?

Żałuję teraz bardzo, że nie przyjrzałem się temu C-3102, ale wstyd było stać tam z pijaną chołotą i wolałem stargać to towarzystwo do samochodu i do domu heh, trudno przepadło, trzeba poczekać aż będą dostępne w sprzedarzy u dealerów(Pan na targach mówił, ze to kwestia 2 miesięcy, może nawet krócej). Mój Tata posiada 10014H i to przyzwoity traktor za tą kasę, prawie w 100% byłem do niego przekonany żeby w ramach rozliczenia się z MR, ale ten C-3102 ma ładniejszą kabinę(przynajmniej dla mnie) i zawsze to trochę inny by stał, a nie dwa takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ze zdjęć z Agrotechu umieszczonych na AF można wywnioskować, że ten C-3102 to 10014 H, tylko z kabiną Ursusa i inną maską. Widać, ze felgi, piasty (co za tym idzie i napędy) są z serii H. Jednak to była tylko wystawa i nie wiadomo, czy w finalnej wersji 102-ka będzie taka jaką ją pokazali w Kielcach, czy może kompletnie inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

To nie są te same ciągniki! Mają inne tylne mosty, układ ramion podnosnika i hydrauliki. Układ biegów jest taki sam, nic poza tym.
Co do skrzyni vigus mysle, że w końcu doczekamy się porządnej serii ciężkich ciągników do konkretnej roboty. Wygląda na masywną i ciężką konstrukcję.


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj