adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ursus-kontrakt-afrykanski-zasila-rozwoj-nowych-produktow,56639.html    sporo nowych informacji o nowej przekładni :D ursus ostro idzie do przodu

Ps. Są już wyniki sprzedaży w marcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Więc to jednak plotki, że ta skrzynia vigus to ZF tak myślałem bo nie można od tak nakleić swojej nazwy na nie swój produkt bo to jest chronione prawami patentowymi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są głupi wierząc w takie plotki. Skoro jest napisane na takiej transmisji URSUS to jest to produkt tej marki. Ludzie, Polak/Polacy też umieją robić cuda niewidy i dobre produkty. No ale niestety Nasz Naród tego nie docenia i patrzy na te tandetnie czeskie zretory. Ciągniki czeskiego producenta są tylko dobre z ceny, reszta to jak wcześniej napisałem tandeta. Może nie jestem użytkownikiem ciągnika tej marki, ale wielu rolników z okolicy je posiada i narzekają tylko na nie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

JD w serii 5G nazywa przekładnię 24/12 PowrReverser, choć to napęd Carraro - tej samej serii, co w Ursusie 11054.

Do tego: "Przekładnia PowrReverser została zaprojektowana do zastosowań wymagających częstej zmiany kierunku, na przykład pracy z ładowaczem czołowym lub na ciasnych uwrociach." - nie wspomnieli o tym, że to nie oni projektowali. Czyli można pisać co się chce.

Jednak przekładnia Vigus jest 100% polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę, że w marketingu można mówić dosłownie wszystko i bez żadnych konsekwencji.

A Ursus pokazuje, że bardzo trzeba u nich filtrować czy mówią prawdę czy nie.

Dwa pierwsze przykłady z brzegu, z prezentacji nowej 60, że jest to całkowicie polski ciągnik.

Z serii H, sprzedawane są jako ursusy, oznakowane tak itd, jak się zapytacie dilera to powie że to produkt ursusa, nie ma nigdzie żadnej informacji co to tak na prawdę jest.

Wiec zakładam, że podobnie może być z tą skrzynią.

Czemu np oficjalnie poinformowali, że projektują skrzynię 16/16 a o tej nic nie powiedzieli?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Ludzie są głupi wierząc w takie plotki. Skoro jest napisane na takiej transmisji URSUS to jest to produkt tej marki. Ludzie, Polak/Polacy też umieją robić cuda niewidy i dobre produkty. No ale niestety Nasz Naród tego nie docenia i patrzy na te tandetnie czeskie zretory. Ciągniki czeskiego producenta są tylko dobre z ceny, reszta to jak wcześniej napisałem tandeta. Może nie jestem użytkownikiem ciągnika tej marki, ale wielu rolników z okolicy je posiada i narzekają tylko na nie. 

Czego ty takie durnoty piszesz ?! Nie masz doświadczenia z Zetorem, nie robiłeś na nim, sam wymyślasz te bujdy, sam jesteś tandetny i podatny na wiarę we wszystkie plotki. Czytać się tego nie da. Temat jest o Ursusie, więc nie porównuj go z innymi markami. Bez urazy, ale nie pisz takich rzeczy, bo Ursus wiele zawdzięcza Zetorowi.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Skończcie już ten temat. Zetor jak każdy ciągnik też się psuje, ale nie jest to też byle co. Robotę robią i dają radę. Nie piszcie głupot jak wyżej, że Ursus to taki cud a Zetor syf ina odwrót. Wszystkie ciągniki mają plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że URSUS to taki wspaniały ciągnik tyle co mogę powiedzieć to to że dobrze rokuje :D . Znając życie będzie się tak samo psuł jaki inne. Wiem, że pisząc o zetorze w negatywny sposób przy jego wynikach sprzedaży wydaje się bardzo nie na miejscu. Po prostu nie darzę tej marki sympatią od bardzo dawna. Ciągnik jak ciągnik wiadomo służyć ma do pracy w polu. Więcej komentować tego nie będę. Niech sobie inni piszą co chcą o zetorze i URSUSIE. Każdy ma swoje zdanie.

 

Moja 60tka bije twojego rzęcha na głowę. A zresztą ja już skończyłem ten temat. Lubisz zetory, proszę bardzo, nie mam już nic do tego. Twój problem. 

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Powiem tak, każdy chwali to co ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Spoko, po prostu każdy z nas ma inne spostrzeżenia, doświadczenie, uwagi oraz możemy mieć różne opinie. 

 

Co do tematu, to nowe C-360 i C-380 są krótkie i może być problem z zaagregowanym ciężkim sprzętem. Chociaż traktory te będą miały zastosowanie w prawdopodobnie lżejszych pracach, ale w razie czego można dociążyć przód.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda są krótkie, nie można się z tym nie zgodzić. Sądzę jednak, że to jest zaleta tych traktorów. Może nie nadają się do ciężkich prac, ale do lekkich jak najbardziej. Idealny do pracy z rozsiewaczem takim 1000 - 1500 kg, opryskiwaczem, kosiarką, prasą zwijającą, ładowaczem. W 100% zastąpiłby starą 60tkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

W sumie małe wymiary przekładają się na  zwinność i zwrotność. Na mniejsze gospodarstwa w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreq8111    202

Panowie a ja mam takie pytanie odnośnie C-380 bo nie miałem jeszcze okazji go na żywo obejrzeć: Czy posiada on jakąkolwiek amortyzację kabiny? Mam na myśli na przykład takie gumowe poduszki jak w starych osiemdziesiątkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Posiada małe gumowe poduszki. Widać w 2:24 na tym filmie : 

 

 

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z wielką chęcią bym Ci pomógł piotreq8111, ale niestety też styczności na żywo nie miałem z tym modelem. Może za niedługi czas będę mógł obejrzeć ten model dokładnie nie tyle co na zdjęciach. Jeżeli to coś pomoże to sobie luknij na to http://allegro.pl/ciagnik-ursus-c-380-75-km-2015r-najwieksze-rabaty-i5215613626.html , albo na zdjęcie naszego kolegi z AgroFoto  http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/gallery/category_350/ursus-c-380-model-z-2015-roku_16808_350_1001555.jpg

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreq8111    202

Dzięki za materiały :) Coś tam widać, tylko ciekawe jak one się zachowują. Najlepiej to wejść na schodki i trochę podskakiwać :D wtedy można jako tako ocenić te gumy. Może ktoś próbował? :D A w standardzie jaki jest fotel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Apropo tego że każdy chwali to co ma, to nie żebym od nowa rozpoczynał dyskusje ale ja mam Zetora 5011 i nie pochwalę tego rzęcha za nic bo go nie ma za co chwalić.  Mam też Ursusa C-330 i bardzo dobry ciągnik, tylko trochę w kabinie za głośno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Większość awarii w polskich ursusach typu c330 czy c360 jest z winy użytkującego. Połowa z posiadaczy tych ciągników w ogóle na oczy nie widziała instrukcji obsługi nie mówiąc już o jej dokładnym przeczytaniu. Kolejna sprawa do domorośli mechanicy co się mają za fachowców, dają podkładki do pompy olejowej nie wiedząc nawet jakie ciśnienie oleju jest w silniku a potem właściciel dziwi się czemu silnik jest cały w oleju, to dla przykładu. Czesi zawsze w dziedzinie motoryzacji byli lepsi od nas i trzeba się z tym pogodzić, my możemy się tylko od nich uczyć. A i tak wszystko sprowadza się do tego  jak kto dba tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Adrian_URSUS_1999 Widzisz, jak sam powiedziałes nie widziales tego nowego Ursusa na oczy a masz najwięcej do powiedzenia na jego temat. Oceniając innych zacznij od siebie najpierw. Ta sugestia tyczy się innych forumowiczów, ktorzy widzieli te ciagniki tylko na zdjeciu. Taka moja rada :-)
Dobrze, że się wyjaśniło z tą skrzynią. A fakt mówiący o tym, że ludzie pracujący na wystawach i mówiących, iż jest to ZF świadczy o ich niekompetencji. Nie mają wiedzy i przekazują fałszywe informacje, które idą w obrót. Cieszę się, że Ursus się rozwija i stawia na polski przemysł i wiedzę techniczną.
Forum jest do wymieniania poglądów i dyskutowania na określony temat a nie do obrażenia innych i ublizania im jakim kto sprzętem pracuje i jakie ma umiejętności. Każdy ma to na co go stać i każdy ma swoje poglądy i racje.
Także zakończmy temat sporów i kłótni :-)
Ursus niech się rozwija i pnie do gory aby był dumą polskiego odradzającego się przemysłu, który daje miejsce pracy polakom.

  • Like 3

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Większość awarii w polskich ursusach typu c330 czy c360 jest z winy użytkującego. Połowa z posiadaczy tych ciągników w ogóle na oczy nie widziała instrukcji obsługi nie mówiąc już o jej dokładnym przeczytaniu. Kolejna sprawa do domorośli mechanicy co się mają za fachowców, dają podkładki do pompy olejowej nie wiedząc nawet jakie ciśnienie oleju jest w silniku a potem właściciel dziwi się czemu silnik jest cały w oleju, to dla przykładu. Czesi zawsze w dziedzinie motoryzacji byli lepsi od nas i trzeba się z tym pogodzić, my możemy się tylko od nich uczyć. A i tak wszystko sprowadza się do tego  jak kto dba tak ma.

 

W czym lepsi? Tak samo jak oni mieliśmy swoje marki w dziedzinie motoryzacji. Zetor przynajmniej proxima to ta sama konstrukcja co c-360 o trochę większych gabarytach, Ursus miał swoją serię U która mogła zwojować trochę więcej. Ciężka seria to nie tylko Zetor ją tworzył lecz też Ursus. W Czechach jest i był lepszy rząd i zarządy firm, które jadą m.in po polskich produktach, aby tylko zadbać o przysłowiowe "swoje cztery litery", Może gdyby nie to, że Gierek doszedł do władzy to większość polskich firm poszła w swoje technologie, a nie w zachodnie kredyty i licencje, ale to tylko gdybanie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj