adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Rolnik1973    15287

No jak to umorzyć, przekroczyłeś to płać, to tak jakby złodziejowi nakradł i umorzyć. Jest prawo to przestrzegaj. A propo Ursusa to ładnie się prezentował, jeszcze ze 3 miesiące i to dżondyr będzie wąchał spaliny za ursusem w rankingach sprzedaży. Pozdro Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Rolnik1973 nigdy tak nie będzie, więc nie pisz durnot !
Połączone:

Nowy Ursus nie wygląda na wytrzymałego, dobrego i mocnego i polski może być w nim tylko i wyłącznie kierowca oraz nazwa. Nowe odsłony legendarnych modeli są wręcz tandetne i sądzę, że nowy Ursus nie jest na miarę zachodnich ciągników i raczej mało prawdopodobne jest, że będzie. Wszystko powinno być na własnych podzespołach, a nie na jakiś Hattatach i jeszcze na silnikach Perkinsa. Cena też taka, że szkoda gadać. Jestem patriotą i kocham stare Ursusy, ale te nowe to po prostu beznadzieja najgorsze składaki !

Edytowano przez BestZetor
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

skoro tak kolego sądzisz, to podpowiedz mi która z firm produkujących ciągniki robi je tylko i wyłącznie z podzespołów wykonanych u siebie, która z firm sama produkuje skrzynie, silniki, mosty napędowe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedz to użytkownikom kuboty, że materiały mają cienkie i wydaje ci że jest tandetne. Obojętnie czego nie podczepisz istnieje możliwość urwania, takie dywagacje tylko przypominają rozmowę że jeśli masz nóż w  domu to jesteś potencjalnym mordercą a każdy go ma w domu. Co z tego że będziesz mieć super mocny ciągnik jak kierowcą będzie idiota, tak samo się mówi o mtz że badziew a jeżdzi tego pełno i niejednokrotnie dłużej i lepiej od niejednego super duper nowoczesnego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nowy Ursus nie wygląda na wytrzymałego, dobrego i mocnego i polski może być w nim tylko i wyłącznie kierowca oraz nazwa. Nowe odsłony legendarnych modeli są wręcz tandetne i sądzę, że nowy Ursus nie jest  na miarę zachodnich ciągników i raczej mało prawdopodobne jest, że będzie. Wszystko powinno być na własnych podzespołach, a nie na jakiś Hattatach i jeszcze na silnikach Perkinsa. Cena też taka, że szkoda gadać. Jestem patriotą i kocham stare Ursusy, ale te nowe to po prostu beznadzieja najgorsze składaki !

 

Jeśli myślisz, że pierwszym produktem nowego Ursusa powinien być w 100% polski ciągnik, to ja się pytam skąd na to by kasę wzięli?

Żeby pozostać na rynku przemianowali serię H i zaczęli prace nad własnymi konstrukcjami. Postawili na markowe podzespoły, żeby szybciej wprowadzić nowe modele na rynek. Do tego jest to tańsze rozwiązanie niż prace nad własnymi podzespołami, co jednak i tak robią. Na polską skrzynię biegów musimy jednak sporo poczekać, a o silnikach bym nie marzył, bo dzięki normom emisji spalin jest monopol dużych producentów na silniki. Jak chcemy polskiego ciągnika, to mamy jedno wyjście: inwestować w Ursusy. Oni jako jedyni dążą do spolszczenia konstrukcji ciągników.

Jeśli chodzi o "zachodnie ciągniki", to nie porównujmy ciągnika za 240 tyś zł do takiego za 120 tyś. Nawet JD za 120 tyś nie dorasta do pięt takiemu JD za ponad 200 tyś.

Jak chce się kupić tani ciągnik, to polecam YTO lub Foton. Jak chce się kupić wypasiony ciągnik, to są Case, JD, Fendt, JCB, itd., tylko trzeba patrzeć w te droższe modele. A jak ktoś chce kupić tani, ale w miarę dobry ciągnik, to są Ursusy, Zetory, tańsze NH, tańsze DF-y, itd. Wybór jest dla każdego.

 

Oprócz nazwy Ursus ma swoje własne kabiny i do tego mają zestaw zegarów i sterownik oświetlenia polskiej produkcji, felgi są firmy Pronar, obciążniki wykonuje  polski podwykonawca, itd. Oczywiście jest to firma mieszcząca się w Polsce, produkująca w Polsce, odprowadzająca podatki w Polsce, mająca polski zarząd i udziałowców.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

A moim zdaniem odsłona bardzo dobra, dodałbym jeszcze tylko jakąś muzykę w tle i trochę dymu :).

Ale ogólnie sam pomysł mi się podoba, plus dla pana Zajarczyka.

Natomiast uważam, że pokazali zły ciągnik, nowej C-360 za 100 tyś nikt nie kupi, tak jak to było mówione wcześniej, każdy będzie wolał dołożyć 10 tyś i kupić C-380.

Z kolei bardzo nie podoba mi się wypowiedź pana Zajarczyka, że nowa C-360 jest ,,stuprocentowym polskim produktem,, i uważam to za perfidne i chamskie kłamstwo, ponieważ z tego co powszechnie wiadomo polskiej produkcji są  w niej tylko maska i kabina, co nie ma żadnego wpływu na trwałość ciągnika. 

Warto jednak zauważyć to co kolega pisał przed chwilą, że firma ewidentnie stara się rozwijać i wprowadzać własne rozwiązania i konstrukcje. 

Dodatkowo rozwój ten jest przemyślany, uzupełniają luki w ofercie (wreszcie normalne przyczepy skrzyniowe, dobra przyczepa do bel) i  zapowiedziana własna skrzynia 16/16 (według mnie na początek najlepszy wybór), która ma być rozwijana. 

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

wiecie kto "zarządzał" ursusem w bumarze, zanim zarajek go "uratował"?

tak, on tam był. doprowadzić do dna i kupić za grosze markę ...

także, jeżeli ktoś myśli, że ten pan cokolwiek "uratował" to nich najpierw zobaczy gdzie był jak rozmontowywano prawdziwego ursusa.

 

wydaje mi się, ze trochę się przeliczył na początku, bo myślał że zmontuje z najtanszych części ciagnik, tyle że pod marką ursus i chłopy będą lecieć.

mimo wszystko, mam nadzieje że trochę polskiej mysli w tych ciągnikach będzie i ludzie zaczną kupować te produkowane w Polsce.

sam zastanawiam się nad takim 90-100km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Z tym, że chciał montować badziewie na początku i je wciskać rolnikom to się zgodzę np. foton przebrany za Ursusa, ale, że on rozmontował fabrykę która już dawno była w stanie agonalnym to mnie nie przekonasz, bo nie był decydentem w bumarze i mało miał do gadanie. Lepiej zobacz jak działały związki i jakie plany miał bumar, zarajczyk do nich to była płotk tam chodziło o tereny warte miliony pod deweloperke a kto jest teraz ich właścicielem?

Edytowano przez swat24
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Skąd ta informacja, że Zarajczyk jakoś zarządzał warszawskim Ursusem? Pamiętam, że Pol-Mot kilka lata temu próbował zakupić Ursusa, ale coś tam nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Nowy Ursus nie wygląda na wytrzymałego, dobrego i mocnego i polski może być w nim tylko i wyłącznie kierowca oraz nazwa. Nowe odsłony legendarnych modeli są wręcz tandetne i sądzę, że nowy Ursus nie jest  na miarę zachodnich ciągników i raczej mało prawdopodobne jest, że będzie. Wszystko powinno być na własnych podzespołach, a nie na jakiś Hattatach i jeszcze na silnikach Perkinsa. Cena też taka, że szkoda gadać. Jestem patriotą i kocham stare Ursusy, ale te nowe to po prostu beznadzieja najgorsze składaki !

Pragnę przypomnieć, że te same przekładnie i mosty napędowe jakie używa Ursus w nowych C-380 i C-360 są montowane przez takie marki jak: JD w serii G, Massey Ferguson w serii 3600, Claas w serii Elios. I masz rację i jednocześnie mylisz się bo Ursus nie jest na miarę tych marek ale ceną.  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

WOW :blink: Faktycznie JD, MF i Claas używają tych przekładni. Do tego Ci producenci nie chwalą się, że to "markowe" podzespoły Carraro, tylko wmawiają, że to ich produkt. I nie ma co się dziwić, że potem każdy mówi, iż Ursus nie jest na miarę "zachodnich" ciągników.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Nowe Ursusy mają nazwy legendarnych modeli. To jest wsytd, one nie są tego godne ! Nie wiem czego użytkownicy tego forum podniecają się tym Ursusem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

A czy nowy Major jest godny nosić tą nazwę?

Gadanie. Producent robi jak mu pasuje. Mogli je tak nazwać i tak zrobili.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Major ma własny silnik i pomimo tego, że będzie model z jednostką napędową Deutza, to nadal będzie miał swój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ale ja się pytam, czy jest godny? Nigdzie nie pisze, że pozostanie silnik Zetora. Na stronie producenta są jedynie sprzeczne informacje sugerujące, że silnik jest Zetora, choć jest to Deutz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Nowy Ursus nie wygląda na wytrzymałego, dobrego i mocnego i polski może być w nim tylko i wyłącznie kierowca oraz nazwa. Nowe odsłony legendarnych modeli są wręcz tandetne i sądzę, że nowy Ursus nie jest  na miarę zachodnich ciągników i raczej mało prawdopodobne jest, że będzie. Wszystko powinno być na własnych podzespołach, a nie na jakiś Hattatach i jeszcze na silnikach Perkinsa. Cena też taka, że szkoda gadać. Jestem patriotą i kocham stare Ursusy, ale te nowe to po prostu beznadzieja najgorsze składaki !

 

Co złego jest według ciebie w silnikach Perkinsa?

Wiele ciągników z różnych lat śmiga z silnikami Perkinsa i nie psują się i są oszczędne.

W kombajnach i ładowarkach też nikt nie narzeka na silniki Perkinsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

C-360 3P taki oszczędny i wytrzymały, a jak przyjdą prace polowe to od razu mechanicy zjeżdżają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

Z tym, że chciał montować badziewie na początku i je wciskać rolnikom to się zgodzę np. foton przebrany za Ursusa, ale, że on rozmontował fabrykę która już dawno była w stanie agonalnym to mnie nie przekonasz, bo nie był decydentem w bumarze i mało miał do gadanie. Lepiej zobacz jak działały związki i jakie plany miał bumar, zarajczyk do nich to była płotk tam chodziło o tereny warte miliony pod deweloperke a kto jest teraz ich właścicielem?

wyraziłem się nieprecyzyjnie. oczywiście głównie chodziło o grunty, a temu panu o markę i swój udział w rozmontowaniu miał, nie najważniejszy ale miał i tylko przyklaskiwał, żeby swoją działke dostac.

możnabyło przeniesc fabrykę  na dużo mniej atrakcyjne tereny a te sprzedać za krocie, ale co tam, wszystkim zależało tylko na tmy, coby sie dorwac do tego co lepsze a hooj z tworzeniem własnej marki, produkcją. 

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Powiedzcie mi, co wy widzicie w tym nowym Ursusie ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Nowy Ursus nie wygląda na wytrzymałego, dobrego i mocnego i polski może być w nim tylko i wyłącznie kierowca oraz nazwa. Nowe odsłony legendarnych modeli są wręcz tandetne i sądzę, że nowy Ursus nie jest  na miarę zachodnich ciągników i raczej mało prawdopodobne jest, że będzie. Wszystko powinno być na własnych podzespołach, a nie na jakiś Hattatach i jeszcze na silnikach Perkinsa. Cena też taka, że szkoda gadać. Jestem patriotą i kocham stare Ursusy, ale te nowe to po prostu beznadzieja najgorsze składaki !

 

ale ty głupoty piszesz

 

zacytuje post który przed chwilą napisałeś w temacie "od 2015 Zetor będzie składakiem"

 

"W dzisiejszych czasach każdy traktor to składak. Dobrze, że Zetor chce zadbać o silniki w swoich produktach. Poza tym zetorowskie silniki będą produklowane i montowane w ciągnikach tej marki, tylko że 16V. Zetor był, jest i będzie świetny ! Jest niezawodny, tani, wytrzymały, silny, komfortowy, łatwy w obsłudze, ekonomiczny, dobry dostęp do części i mógłbym wymieniać jego dobre cechy w nieskończoność."

 

myśl co piszesz i do książek się uczyć, bo czytając twoje posty można wywnioskować że jesteś gimbaza.

 

Jesteś PRO Zetor, a inne marki to zło dla ciebie.

  • Like 2

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Denerwują mnie Ci fani Ursusa, co nie mają z nim doczynienia,a przed czasem wychwalają go pod niebiosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

zapomniałem zapytać, czy mówiłeś chrzestnemu co chcesz dostać na I Komunie świętą? Może model Zetora "16v" taki w skali 1:50. Bajera no nie?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj