adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

1994kuba1994    63

dzisiaj idac do pracy widzialem na tirze załadowaną c 380 z ladowaczem czolowym z widlami i przyczepą 6lub8 ton, nie zdarzylem zrobic fotki bo się spieszylem ale razem wszystko wygladało super^^ ciekawe czy do rolnika,dealera czy na targi w Lublinie:)a co do silników to Ursus pierwszy zaczal znimi wspołprace w modelu 10014T i modelach na afryke i to byla kwestia czasu tylko kiedy zaczna i dalej znimi wspolpracowac a takze sam prezes Ursusa kiedys wypowiadal sie do gazety ze rozmawiaja z deutz o silnikach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

jak tak patrzę na to co mają zaprezentować w Kielcach to coraz bardziej chcę jechać na Agro Tech :)  ciekawi mnie ta wersja z 4 cylindrowym silnikiem Deutza


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ursus-o-mocy-150-km-bedzie-gotowy-jeszcze-w-tym-roku,56001.html

 

jak jest na koncowej fazie testow to niech ta serie ciagnikow zaprezentuja w Kielcach. Uważam ze ciezka seria lepiej by wygladala z maska jak w 11054 niz 15014 a wy jak myslicie? :)

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-poszerza-serie-major,56036.html

widzac to sb pomyslalem jakie szczescie ze Ursus cos ruszyl do przodu i wczesniej zaczal mowic o swoich modelach i je pokazywac bo gdyby czekali z ujawnieniem c 360 to by znowu bylo ze Ursus sciagnal od zetora ze robia 60 km ale i tak zaloze sie ze się dużo ludzi znajdzie co będzie uważać ze  zetor major juz od razu lepszy bedzie ten 60 km:) a co do porownania zetora 80 i ursusa c 380 w farmerze to jest zbyt ogolnikowy a po zestawiniu parametrów i min konstrukcji tzn.kabina,maska=widocznosc, cena i wyposazenie w stand. widac ze Ursus jest góra:)

 

i oby jak najwiecej reklam Ursusa i w dobrej jakosci bo ten juz ma chyba najlepsza jakosc z dostepnych filmikow:)

moze i Ursus porwie sie na jakies pokazy polowe^^

 

https://www.facebook.com/URSUS.1893/photos/a.488049761208863.124329.211432502203925/1041054835908350/?type=1&theater

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czasami jak czytam komentarze na fb to mam wrażenie, że ludzie nie umieją pisać (sam też super zdań nie układam ale staram się) i są kompletnymi idiotami którzy wcale nie znają tematu ale się wypowiadają, nawet nie chce mi się tych wypowiedzi prostować bo szkoda na ludzi sił ale ja zanim coś palnę staram się czegoś dowiedzieć w temacie a nie walić coś od rzeczy i psuć innym dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    628

Ursus wziął się za reklamę. W marcowym numerze RPT jest reklama na całą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

 

Bardzo dobry krok do przodu, pochwała dla panów z Ursusa za reklamę.

Sam film zroniony ciekawie, narrator też bardzo dobry.

Tylko... no cóż, nie będę komentował tego ,,referenta do spraw technicznych,,

 

Dużo mówi się o wygodzie i nowoczesności, ale zabrakło mi pokazania tetgo na filmie, przydałoby się jeszcze kilka ujęć z kabiny.

Chodzi o to żeby nie tylko mówić ale i udowodnić.

 

Bardzo fajny pomysł z sterowaniem podnośnikiem od tyłu.

Natomiast uwaga o zamontowaniu rewersu przy kierownicy jest robieniem idioty z klienta, tak przewidział producent skrzyni Cararo i tak ma być nie ma tu żadnego wkładu panów z Ursusa. Poza tym w innych ciągnikach to jest standard.

 

Jak to jest z tą turbiną, bo na filmie mówią że nie ma a na zdjęciach widać że jest, na stronie też piszą że jest.

 

Bardzo dobry pomysł z gwarancją na 4 lata lub 4000 mth, widać że zależy im na odzyskaniu chociaż części zaufania. Brawo.

Chciałbym wiedzieć jeszcze jak to jest z tą gwarancją, czy dotyczy całego ciągnika czy nie, podejrzewam że samego silnika. Ktoś może dokopał się do czegoś ciekawego w necie?

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

tak jak kiedyś pisałem, że Ursus będzie chciał wypuścić do produkcji model 15014 wtedy gdy Zetor wypuści Maxterrę :D


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

 

Bardzo dobry krok do przodu, pochwała dla panów z Ursusa za reklamę.
Sam film zroniony ciekawie, narrator też bardzo dobry.
Tylko... no cóż, nie będę komentował tego ,,referenta do spraw technicznych,,
 
Dużo mówi się o wygodzie i nowoczesności, ale zabrakło mi pokazania tetgo na filmie, przydałoby się jeszcze kilka ujęć z kabiny.
Chodzi o to żeby nie tylko mówić ale i udowodnić.
 
Bardzo fajny pomysł z sterowaniem podnośnikiem od tyłu.
Natomiast uwaga o zamontowaniu rewersu przy kierownicy jest robieniem idioty z klienta, tak przewidział producent skrzyni Cararo i tak ma być nie ma tu żadnego wkładu panów z Ursusa. Poza tym w innych ciągnikach to jest standard.
 
Jak to jest z tą turbiną, bo na filmie mówią że nie ma a na zdjęciach widać że jest, na stronie też piszą że jest.
 
Bardzo dobry pomysł z gwarancją na 4 lata lub 4000 mth, widać że zależy im na odzyskaniu chociaż części zaufania. Brawo.
Chciałbym wiedzieć jeszcze jak to jest z tą gwarancją, czy dotyczy całego ciągnika czy nie, podejrzewam że samego silnika. Ktoś może dokopał się do czegoś ciekawego w necie?

 

A co powiedział w tym filmiku, że rewers przy kierownicy to patent Ursusa? Nie stwierdził,że jest wygodny i ten c 380 go posiada i o co ci chodzi jak zwykle będziesz marudził na Ursusa bo kiedyś moda była taka na AF i dzieci klaskały jak na koncercie bibera. Szkoda że tak dogłębnie nie zajmujesz się zetorem majorem, czesi nam czarny pr robią a ty im jeszcze pomagasz, brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Ma w d...e Zetora i nie poświęcam mu zbyt wiele uwagi. 

Bardzo interesuje mnie Ursus, jego rozwój i przyszłość i poświęcam mu trochę uwagi.

 

(…) drugą z ciekawostek jest zamontowanie rewersu przy kierownicy, nie jest to jako kolejna dźwignia przy konsoli, tylko po prostu znajduje się przy kierownicy jest dużo, dużo wygodniejsze (…)

 

Przekaz jest jasny, zamontowali go przy kierownicy żeby było lepiej i wygodniej. A mi chodzi o to, że oni nie mieli innej opcji, musieli to tak zrobić i nie ma się czym chwalić.

Skoro poczynili takie genialne odkrycie, że przy kierownicy jest wygodniej (bo jest) i skoro to oni tak MONTUJĄ rewersy to czemu nie mogą tak ZAMONTOWAĆ rewersu w 11054? 

To tak jakby ktoś się chwalił, że w 60 są biegi przy kierownicy? A jak mogą być inaczej? 

Dobra wiem, wiem C-362 były między jajami :D.

 

Gdyby było np tak: (…) drugą z ciekawostek jest to, że rewers znajduje się przy kierownicy tak jak u najlepszych zachodnich producentów, nie jest to jako kolejna dźwignia przy konsoli, tylko po prostu znajduje się przy kierownicy jest dużo, dużo wygodniejsze (…).

 

Znaczenie to samo, podkreśla rozwiązanie, zwiększa znaczenie poprzez porównanie do światowych producentów, nie ma fałszu, hipokryzji i samochwalstwa. 

 

Kolego Ty chyba  jesteś odrobinę przewrażliwiony na punkcie Ursusa, nie można na niego pół złego słowa powiedzieć.

 

 

 

 

Edytowano przez kedziorek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No już nie łapmy nikogo za słówka. Na tym filmiku C-380 nie był przedstawiony w zbyt profesjonalny sposób. W AgroMachinie jest podobnie. Jakby Ci ludzie nie znali się na tym, o czym mówią.

No i wydaje Mi się, że rewers mogli zamontować równie dobrze po lewej stronie siedzenia. Raczej Carraro tego nie zakazuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

a w agromachinie jest cos o Ursusie? w Lublinie na targach jest URSUS 11054 W CZERWONYCH BARWACH Z REWERSEM PRZY KIEROWNICY prawdopodobnie bo nie mialem czasu wsiadac i ogladac z bliska ale jutro ide na spokojnie przejrzec nasz sprzęt i byc moze jakies fotki wrzucę:)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ma w d...e Zetora i nie poświęcam mu zbyt wiele uwagi. 

Bardzo interesuje mnie Ursus, jego rozwój i przyszłość i poświęcam mu trochę uwagi.

 

(…) drugą z ciekawostek jest zamontowanie rewersu przy kierownicy, nie jest to jako kolejna dźwignia przy konsoli, tylko po prostu znajduje się przy kierownicy jest dużo, dużo wygodniejsze (…)

 

Przekaz jest jasny, zamontowali go przy kierownicy żeby było lepiej i wygodniej. A mi chodzi o to, że oni nie mieli innej opcji, musieli to tak zrobić i nie ma się czym chwalić.

Skoro poczynili takie genialne odkrycie, że przy kierownicy jest wygodniej (bo jest) i skoro to oni tak MONTUJĄ rewersy to czemu nie mogą tak ZAMONTOWAĆ rewersu w 11054? 

To tak jakby ktoś się chwalił, że w 60 są biegi przy kierownicy? A jak mogą być inaczej? 

Dobra wiem, wiem C-362 były między jajami :D.

 

Gdyby było np tak: (…) drugą z ciekawostek jest to, że rewers znajduje się przy kierownicy tak jak u najlepszych zachodnich producentów, nie jest to jako kolejna dźwignia przy konsoli, tylko po prostu znajduje się przy kierownicy jest dużo, dużo wygodniejsze (…).

 

Znaczenie to samo, podkreśla rozwiązanie, zwiększa znaczenie poprzez porównanie do światowych producentów, nie ma fałszu, hipokryzji i samochwalstwa. 

 

Kolego Ty chyba  jesteś odrobinę przewrażliwiony na punkcie Ursusa, nie można na niego pół złego słowa powiedzieć.

Gdzie stwierdził, że to ich genialne odkrycie, gościu i to pewnie nie z Ursusa tylko od dilera mówi, jak sam zacytowałeś,że jest wygodniej przy kierownicy niż kolejna wajcha przy konsoli no i jeszcze dodaje, że tak jest w zachodnich to skłamał? Zacytuj gdzie mówi, że to ich patent czy wynalazek. Po co mi wmawiasz coś czego nie ma nie mam 5 lat.To nie przekaz, że to ich wynalazek tylko reklama o która wszyscy prosili jak już jest to wielkie halo. Do sądu wystąp o kradzież patentu. Normalnie rece załamać Polak Polakowi wilkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Serio jest 11054 z rewersem przy kierownicy? To byłoby bardzo dobrze, wręcz rewelacyjnie. 

Uważam, ze lokalizacja przy siedzeniu jest bardzo mało praktyczna.

 

Kolego widzę, ze starasz się być zażartym fanem Ursusa, ale bycie nim nie polega na zagryzaniu wszystkich którzy ośmielą się coś złego zauważyć. 

Proponuję jeszcze kilka razy i na spokojnie przeczytać moją poprzednią wypowiedź, bo widzę, że masz ogromne problemy ze zrozumieniem tego co napisałem. 

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Tu jest moda na Af żeby się czepiać Ursusa i ty myślisz że zaraz ktoś ci będzie klaskał, a mnie czepianie o takie pierdoły jak filmik czy zły odcień to już rozśmiesza i dlatego postanowiłem jak Don Kichot walczyć z wiatrakami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

jutro potwierdze to info ale dzwignia wygladala jak w c 380 od rewersu ale to mechaniczny rewers i Ursus w barwach czerwonych ladnie wyglada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Mechaniczny może być, ważny dla mnie jest fakt, że przy kierownicy.

Poza tym przeniesienie oznacza, że pracują nad tym tematem i sądzę, że za jakiś czas możemy się doczekać rewersu elektrohydraulicznego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

właśnie uważam że z kontraktem w Algierii może być trudno bo oni owszem chcą maszyny ale muszą one powstawać u nich(co znowu z ich strony jest bardzo dobre posuniecię bo dbają też o swoje interesy rozwojowe) więc nie wiem czy by im wystarczyło to samo co w Etiopii że po prostu sb z kilku części złożą w całość i już a myślę że Ursusa nie stać na budowanie tam nie wiadomo czego ale znowu jakby mieli zapewniony kontrakt np na 10 lat na bartdzo dużą ilość ciągników to kto wie jak będzię :)   

 ursus c 392 ma skrzynie carraro a Ursus c 3102 hema czyli Ursus h w polskiej odslonie i masa podana w katalogach jest błedem bo ma ponad 4 tony wagi:) Rewers w c 380 troche cięzko chodzi ale specjalnie zablokowany aby nie wajchowac ale w 11054 rewers pod kierownica chodzi juz duzo lzej:) zauwazylem to w autobusach Ursusa i dzisiaj w kabinach Ursusa ze muszą bardziej przykładać się do wycinania plastików do kabin a tak to nie mam się do czego przyczepic:) widocznosc super i miejsca tez jest dosyc w kabinie:)

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Byłem dziś na targach w Lublinie. Zachęcam do obejrzenia zdjęć w galerii Agro park. Ursus wygląda naprawdę dobrze i solidnie. Wiadomo, że nie jest to new holland czy fendt ale jak za tą cene myślę, że jest konkurencja dla majora. Do proximy czy forterry jeszcze z deka brakuje jednak. Cena C 380 96tyś netto. 11054 cena 144tyś netto. Reszty nie znają ceny jeszcze. W kielcach najprawdopodobniej nic więcej nie pokażą jednakże nie wykluczone, że akurat tego 150 konnego byka ujrzymy. Zobaczymy!!!

Było spore zainteresowanie zwłaszcza C 360. 

  • Like 1

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj