adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

arturtl    76

Możliwe, że będzie jeszcze jedna seria, przykładowo "T". Ciągniki lepiej wyposażone (biegi pod obciążeniem, elektrohydrauliczny rewers, EHR itp., itd.) w popularnym segmencie mocy 90-120 KM, mogące z powodzeniem być sprzedawane na bardziej wymagających rynkach jak to kiedyś ktoś, bodajże z URSUSa, powiedział. Myślę, że wizja ciągnika w stylu U10014T nie została porzucona. URSUS swojego czasu był bardzo popularny i ceniony w Skandynawii i Finlandii :)


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Widzę że silnik nowej C-360 bazuje na konstrukcji Zetora,czyli lekko paliwożerna jednostka na pompie rzędowej Bosch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

A czy te 58 KM w nowej c-360 podołało by prasie rolującej? np Ursus z-543? Niby minimalna moc do tej prasy to 48KM,ale jak myślicie? Jak w słomie a jak np w prasowaniu jakiejś zielonki na kiszonkę? Chyba ciężko by miała.....Mogliby zostawić perkinsa w c-360, i moc 60-65, wtedy by w prasie śmigała i miała następne zastosowanie...

Znajomy właśnie u mnie prasuje słome renault 65km i przy dobijaniu słychać że ma cięzej, ale tyle to nic. Beleczki elegancko zbite... ale tu będzie 7 KM mniej....

Edytowano przez cover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zawsze można wybrać C-380. 75-o konny ciągnik będzie w sam raz do prasy, do tego bardzo dobry skręt i niewielka masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ktoś z Ursusa powinien wziąć aparat i zrobic konkretną galerie modelom które mają w ofercie (zdjecia z zewnątrz, silnika, kabiny )naprawde to nie wymaga dużo poświęceń a taka galeria jest bardzo przydatna i każda marka takie coś posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Takie galerie to bardzo dobry pomysł, ja bym jeszcze dodał do tego jakieś filmy z pokazów z ich maszynami, nie duże koszty a zawsze można lepiej zareklamować dany model ciągnika czy maszyny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Tylko przydałby się na tych pokazach porządny operator a nie jakaś ciapa. Ktoś kto by potrafił pokazać moc i potenciał maszyn a nie pyrtał jak jakiś emeryt. Pomijając już to że niech te filmy będą w dobrej jakości a nie kręcone kalkulatorem. Wtedy wszystko pięknie ładnie wchodzisz na stronę ursusa w dział z konkretną maszyną obok specyfikacii zdjęcia z kabiny, filmy z pokazów itp. To możnaby nazwać promocją i reklamowaniem maszyn a nie liczeniem na to że chłop coś kupi bo ma znaczek "ursus"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Zawsze można wybrać C-380. 75-o konny ciągnik będzie w sam raz do prasy, do tego bardzo dobry skręt i niewielka masa.

 No tak,ale pewnie c-360 będzie sporo tańszy niż c-380. Poza tym jak ktoś ma sprzęt np po starej 60 czy 3p to do niego ten nowy c-360 byłby idealny.... a ten sam sprzęt np. pług 3x35, talerzówka 2m, kultywator 2.4 itp do 75 konnego ciągnika trochę zamały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Teoretycznie tak. Ale weź też pod uwagę, że nikt kto normalnie myśli nie kupuje nowego ciągnika w tej samej mocy co stary, zawsze kupuję się troszkę większy wręcz na wyrost z myślą o rozwoju i zwiększaniu produkcji. A potem dokupuje się do niego maszyny, Poza tym zobacz sobie, że większość nowych maszyn dobrych producentów jest już za duża do 60, czy wręcz wielu technologi nie da się przeprowadzić i zastosować bo wymagają maszyn do których 60 jest za mała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Tylko jedna rzecz. Lepiej zwiększać areał i kiedy posiadany ciągnik staje się za mały, wtedy kupić większy. Bo zakup dużo większego ciągnika na małe gospodarstwo może doprowadzić do problemów finansowych i zamiast się rozwijać, trzeba będzie zwinąć interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ludzie ogarnijcie się trochę... To czy będzie hit czy kit to się okaże, a niektórzy to już leją z zachwytu, 382 wydaje się fajny choć osobiście strasznie spodobał mi się c360 i dla kogoś kto przesiada się z starej 60-tki będzie super maszyną, teraz zostaje naprawdę dobrze to zareklamować bo inaczej będzie im ciężko przebić zetora, choć na razie to będzie dobrze jak się do niego w ogóle zbliżą. Zetor ma w polsce pozycję jaką ma i od tak nagle się to nie zmieni jak się nie postarają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

silnik 3400 choć powinien chyba być 4400 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

ktoś napisał wcześniej że Ursus pobije Zetora na łeb ceną. Tylko że jak Ursus chce konkurować tylko ceną a nie jakością to to nie jest dobre rozwiązanie. Może dobre, ale na dziś dzień kiedy to kasa z UE 2007-2012 się skończyła i rolnicy szukają czegoś taniego, czyli ciągników używanych z wyższej półki albo tanich prostych jak Ursus. To jest dobre na krótką metę, bo jak tylko ruszy kolejny program 2013-2020 i będzie kasa to rolnicy znowu nawet ci najmniejsi będą skłonni ku zachodnim, bo ci więksi to wiadomo.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Szkoda że nie wprowadzili tych nazw zgodnie z pierwotnymi założeniami (C-385 to była nazwa najcięższego ciągnika w ówczesnej ofercie) i nie wykorzystali oblachowań zaprojektowanych w Warszawie w 2010 roku (Mido i Forte).

 

Mam nadzieję że pojawi się żółty model.  :)

 

PS. 

Bardzo ciekawy artykuł o restrukturyzacji zakładów: http://horyzontytechniki.pl/bo-nawet-jesli-odchodzisz-nigdy-nie-odchodzisz-do-konca-historia-ursusa-od-1990-roku/

Gdyby nie głupi Wrzodak to zakłady do dzisiaj istniałyby w Warszawie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-major-80-kontra-ursus-c-380,55896.html porównanie majora z c-380 dla tych co mówią  że zetor tańszy i z lepszych części  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli naprawdę wstawią do Majora silnik Deutza, to ten ciągnik będzie kompletnym składakiem. Z Zetora będzie miał tylko maskę. :blink: W C-380 przynajmniej kabina z maską są robione przez Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj