adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

bratrolnika    28757

dokładnie tak samo sądzę, tym bardziej że nowy C-380 to lekki ciągnik, który w maszynach od C-360 będzie czuł się bardzo dobrze, to nie stara C-385 że 4 tony ważyła i tyle samo na podnośniku dźwigała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jaja sobie robicie - ciągnikiem 75KM i ponad 300Nm ciągać maszyny od C360? Taki ciągnik z powodzeniem pociągnie maszyny z C385. Jak dla mnie to ten Ursus nowy to tylko kolejna pozycja w zestawieniu. Ursus ma w ofercie 8014H i nie wiem co można zyskać w C380? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zyskać ok 30 tys na cenie ciągnika. Dziś pytałem o cenę 8014 to zaśpiewali 156 brutto... Fakt że w jakiejś promocji ale to już za dużo, a C380 ma cenę w miarę choć mogła by być niższa, Ale to moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

z Hattatów pewnie zrezygnują skoro zaczynają wprowadzać swoje konstrukcje ;)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To już zmienia znacząco sprawę. Ciekawe tylko skąd taka różnica? Jaka to swoja konstrukcja? 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

Co do ceny C-380 nie kryli się od samego początku- miał kosztować ok 100 tys zł netto= młody rolnik i konkurować z Majorem ;)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

No to jeśli nie zaoszczędzili na podzespołach to chwała im za to. Cieszę się że coś się dzieje pod tą marką ale to co czytam na ich stronie przyprawia mnie o mdłości. Chciałem zobaczyć co robią nowego a tu od razu wielki sukces skrzynia 12+4 wykonana od podstaw. Przecież to rozwiązanie z lat 70-tych, po co to w ogóle robić? Może pomyśleli by nad jakąś własną 12+12, 16+16 a nie coś co już nikt nie robi i jeszcze robić z tego wielki sukces. Druga sprawa to ten miks z Ukraińcami czyli autobusy - zamiast skupić się na odbudowie marki ciągników i sprzętu dla rolnictwa to lecą na łatwą kasę ( Ekologia+Elektryczność+UE=KASA). Powrót legendy jak to określili czyli C380 - tylko co ma wspólnego lekki uniwersalny ciągnik do ciężkiej serii ursusa. Kto cokolwiek się orientuje to wie że stare 80-tki jak i więksi bracia to były masywne, solidne, stworzone do ciężkiej pracy ciągniki a oni konkurenta Majora wrzucają do jednego worka? Zetor powrócił nazwą do Majora tylko że to bardziej był odpowiednik C360:). Dlaczego ten Ursus nigdy sam nie może czegoś wymyślić tylko jak nie nazwa przerobiona z Zetor np 7211 a Ursus w kW np. 4512. Wypisujecie tu o jakiś własnych rozwiązaniach a prawda na dzień dzisiejszy jest taka że poza kabiną, maską, kołami i kilkoma innymi duperelami to Ursus tylko składa podzespoły do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Prawdą jest też kolego akmaly, że to co napisałeś to od zarania dziejów ogólnie znane fakty i Ameryki nie odkryłeś...  Każdy kto się choć trochę interesuje sprawą wie,że jest to cały czas okres przejściowy dla firmy i tak naprawdę nie wiadomo kiedy i czy w ogóle się skończy. Osobiście mam nadzieję, że nadejdzie ten właściwy czas. 

Pytanie więc brzmi co Twój post wnosi do tematu?

 

 


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To samo co Twój drogi kolego. Okres przejściowy? A to dobre, chyba że to ten okres od końca 80 lat:) Moje posty są tylko po to aby co poniektórzy nie popadali w samouwielbienie tej szlachetnej marki czytaj Ursus. Wychwalacie coś czego połowa nie zna a druga i tak nie będzie używać:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

akmaly niechętnie wdaję się w tego typu potyczki... Sądząc po ilości Twoich postów miotasz nimi jak bąkami po dobrej fasolowej, wyznajesz zasadę "chińskiego kapitalizmu" - liczy się ilość nie jakość, nie ludzie tylko zysk... I jeśli będziesz tak dalej pierdział to skończysz u Chińczyka, czego mimo wszystko Ci nie życzę... Poza tym czytaj UWAŻNIE... Okres przejściowy, który nie musi skończyć się powodzeniem... Mimo wszystko powodzenia życzę...

  • Like 2

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

No masz rację że zdarza mi się pisać bzdury ale jak na poziom tej dyskusji to i tak jestem jedną z konkretniejszych postaci:) Przeczytałem uważnie Twoją wypowiedź tylko tak zwyczajnie śmieszy mnie to dawanie szans itd. prywatnym firmom. Jeśli będą robić ciągniki na poziomie za przystępną ceną to uznanie zyskają automatycznie a nie poprzez wypisywanie bzdur na forum jaki to ten Ursus och i ach. Nie chcę Cię zaczepiać, nie obrażaj się bo nie mam nic do Ciebie a swoją drogą to sam mnie zaczepiłeś i zarzuciłeś mi: "Pytanie więc brzmi co Twój post wnosi do tematu?". Dlatego otrzymałeś odpowiedź. Zauważ że jest już 305 strona dyskusji a konkretów to maks 10 str. reszta to wychwalanie i robienie sztucznej reklamy marce która została podtrzymana tylko dla celów ekonomicznych ze względu na jej historię bo jest jeszcze cała masa ludzi co będą uważać że Ursus to Ursus a Polmot - to to pewnie jakieś chińskie:)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76
Kolego akmaly zaczepiłem Cię bo jak sam możesz wiedzieć powtarzanie w nieskończoność truizmów typu "...traktor poza tym i tym jest tylko składany z różnych podzespołów..." niczego do dyskusji nie wnosi, no chyba, że celem jest zdyskontowanie obiektu,a o to Cię jednak nie podejrzewam. Chociaż z tym kopiowaniem nazw z Zetora to gruba przesada...

Druga sprawa, na tym forum nikt nie reklamuje URSUSa. Spotykają się tu ludzie, którzy mieli lub mają do czynienia z ciągnikami URSUS i darzą je sentymentem, sympatią, szczególnego rodzaju więzią, a to zabronione raczej nie jest :) Poza tym mogą chyba liczyć na to, że URSUS, jaka by to nie była forma, przetrwa. Osobiście mam jednak poważne obawy czy pozostanie w polskich rękach...

Po trzecie znasz może jakąś firmę u podstaw której nie stoją względy ekonomiczne? No może poza angielskimi www.bristolcars.co.uk i www.london-taxis.co.uk ;)

I na koniec, masz rację, wszystko zweryfikuje rynek.

Pozdrawiam w oczekiwaniu na marcowy Agrotech.

  • Like 1

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maserakk    28

A chłopki - roztropki nie ustają w podziękowaniach dla pepików za to, że ci bezczelnie i bez żadnych skrupułów robią im permanentnie koło pióra. No comment.

http://agrofoto.pl/index.php/aktualnoci/2464-sprzeda-nowych-cignikow-w-2014-podsumowanie

 

Edytowano przez maserakk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Major na pewno miał duży udział w tym wyniku, a w czym on lepszy od Ursusa... Ale Zetor to Zetor, każdy sika jak słyszy tą nazwę i kojarzy - 6211 był lepszy od C360 to i Major musi być lepszy od np nowego 380

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Mogli by podać pełną tabele sprzedaży ciągników, bo jestem ciekawy ile udało się sprzedać Ursusowi w 2014 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Masz już jakiś czas 11054 więc podziel się opinią o nim, jak się spisuje, ile mth ma nabite, wady, zalety itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Rolnik a Malo ich jest?

Jak ktos chce sie rozwijać to będzie to robił a jak ktos niw chce to zostaje w tyle...

Sam jestem ciekaw jaki będzie nowy ursus bo taki 380 byłby idealny za pomocnika u mnie w miejsce mf 675

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

ja żałuję tylko, że c-380 jest tak drogi, mógłby kosztować 100 tys zł ale brutto nie netto


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

Zastanawia mnie to , Ursus sprzedaje w Polsce coraz więcej przyczep ,a ciągniki nie :

w 2013 sprzedali w Polsce 70 przyczep

a w 2014 sprzedali przyczep 136  , więcej o 94%

 

http://www.agrofoto.pl/index.php/aktualnoci/2466-podsumowanie-rynku-przyczep-rolniczych-w-2014-roku

 

rozumiem ,że kontrakt 3000 ciągników do Etiopii zajmuje tyle czasu ,że rynek (ciągników) polski tak trochę "olewają" , bo przyczepy robi inny odział ,który nie jest zajęty ciągnikami ,

może ktoś coś wie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

A co tu jest do myślenia kolego? Polscy rolnicy wolą kupować zagraniczne ciągniki i tyle. Ursus sprzedał w 2014 roku ponoć 299 traktorów, czyli spadek jest dość znaczący. Może nowa 80 tka poprawi te statystyki, a tak to trzeba się cieszyć że dostali ten kontrakt i jako tako sprzedają inne maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

witam panowie :) 

dawno nie pisałem w tym temacie co tam u ursusa słychać jak sprzedaż tego 11054 ??? idzie ? a co z tym 6 garowym ? jest w końcu bo chyba od 3 lat o nim gadają a jak go nie było tak nie ma dalej :P 

mało słychać o ursusie ostatnio czyżby zapał ursusa słabł ? a mieli zetora pogonić i co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj