adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

MarcinPL    0

Brakuje mu tylko dobrej skrzyni. To samo w małych ursusowskich ciapkach też skrzyni. Myślicie żeby ludzie nie brali jakby miał lepszą skrzynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

Faktycznie porównanie z claasem to przesada. Claas dorównuje w jakości i komforcie fendtowi.

Marcinpl masz racje.

Mariusz xCo do stwierdzenia że wszędzie są teraz silniki Perkinsa to się zgodzę, ale pamiętaj silnik silnikowi nierówny, a te w ursusach mają znacznie wyższy moment obrotowy, a jest ważniejsze jest niż liczba koników, mimo to nikt nie zwraca na to uwagi.

Co do porównania ursusa z pronarem to uważam że pronary są robione na ilość nie na jakość, seria 1 to była tragedia, zobaczymy co będzie z p7, p5, p9 i p6.


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
Nie mam więcej zamiaru wchodzić na ten temat bo nie mam zamiaru kłocić się z innymi... Na koniec moich wizyt w tym temacie powiem tak: "jeżeli nowe Ursusy sa nowoczesne to ja jestem biskupem" Dziękuje za uwagę... :D

A kto powiedział że są nowoczesne, mają przestazałą skrzynie i czytaj ze zrozumieniem bo chodziło mi że NH i Ursus to inna klasa i nie ma co ich porównywać i nie mów o czymś że to złom skoro tego nawet na żywo nie widziałeś, pozatym na czym opierasz swoje tezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a tak apropo w nim nie trzeba stać na blokadzie 4x4 załącza się hydraulicznie

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego jest sterowana mechanicznie czyli poprzez wciśniecie pedału, nikt nie mówił o przednim napędzie.

 

@Lukash

Mówisz że w np w 1224 dolny zaczep można obciążyć pionowo tylko 600 Kg :D ? W Mf 255 można obciążyć max 950 kg, niech 7524 ma nawet te 14 KN, co to jest na ciągnik 100 KM? Jednoosiowy rozrzutnik 5 ton mocniej naciska na zaczep.Cały tył tego ciągnika jest jakby o numer za mały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Blokada tylnego mechanizmu różnicowego jest sterowana mechanicznie czyli poprzez wciśniecie pedału, nikt nie mówił o przednim napędzie.

 

@Lukash

Mówisz że w np w 1224 dolny zaczep można obciążyć pionowo tylko 600 Kg :D ? W Mf 255 można obciążyć max 950 kg, niech 7524 ma nawet te 14 KN, co to jest na ciągnik 100 KM? Jednoosiowy rozrzutnik 5 ton mocniej naciska na zaczep.Cały tył tego ciągnika jest jakby o numer za mały...

Dolny zaczep można obciążyć do 7kN i nie jest on przeznaczony do ciągania przyczep jednoosiowych, do tego służy hak który można obciążyć do 21kN B)

Jedynie w Ursusie 1734, 1934 blokada tylnego mostu jest hydrauliczna załączana przyciskiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Nie byłem dobry z fizy, ale 1 KN to chyba tona.

@Mariusz X nie ciągałeś nigdy fergusonem 3,5 tonowego rozrzutnika ? - tam nacisk jest sporo większy niż 950 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

No chyba nie byłeś dobru z tej fizyki bo 1kg=9.81N

czyli 1kN=102kg

A co do Ursusów to lepiej że próbują coś robić, chociaż nie oszukujmy sie 7524 nie jest szczytem obecnej techniki. Przede wszystkim te skrzynie, no i jakość wykonania. Ciężko będzie zyskać klientów skoro nowe ciągniki mają usterki i niedoróbki widoczne już u dealera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1 KN= 1000 N = 100 kg

Rozrzutnika nim nie ciągam bo nie dał by rady, wiem, że ten zaczep wytrzyma trochę więcej, ograniczeniem są też opony, ale czy dla fabryki dużym problemem było by wzmocnienie całego zaczepu? Kupili licencje i poprawić niedoróbek(sprężarka, pompa, nieszczęsny zawór) już nie mogli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Jak ferguson nie da rady 3,5 tonowemu rozrzutnikowi ??. Ja mam przy ciapku rozrzutnik koło 5,5 T (jedno osiowy przerobiony z 3,5 T) naładowane i bez problemu daje se rade. :D


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

C 360 nie zawsze daje radę z 3,5 tony( nawet nie ładuje do pełna), Ferdek nie ma szans, takie warunki, ale to nie temat o rozrzutnikach :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No prawda nie temat ale masz może trudne warunki terenowe ??:D


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

Nie napisałem kg tylko kG czyli kilograwy (fizyka się kłania)

1G=1kg

1kG=1000kg

więc proszę mnie tu nie jechać (chociaż moglem to od razu napisać, ale powinniście to wiedzieć bo to na każdym sprzęcie na dyszlu pisze, znaczy się kG)

A dane o pionowym nacisku wziąłem z podręcznika traktorzysty, a nie z kosmosu(rok 85 więc mogli coś zmienić)


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29
Nie napisałem kg tylko kG czyli kilograwy (fizyka się kłania)

1G=1kg

1kG=100kg

więc proszę mnie tu nie jechać (chociaż moglem to od razu napisać, ale powinniście to wiedzieć bo to na każdym sprzęcie na dyszlu pisze, znaczy się kG)

A dane o pionowym nacisku wziąłem z podręcznika traktorzysty, a nie z kosmosu(rok 85 więc mogli coś zmienić)

dobre ja o kilo"grawach" nie słyszałem ,ale wiem że przedrostek kilo oznacza 3 zera na końcu.Jednostką podstawową jest gram oznaczenie g i 1kilogram to jest 1000 gramów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
C 360 nie zawsze daje radę z 3,5 tony( nawet nie ładuje do pełna), Ferdek nie ma szans, takie warunki, ale to nie temat o rozrzutnikach :D .

Większej durnoty nie słyszałem. U mnie jakoś wszystkie 360 dają radę z 3,5 t. A Ciapki czaem chodzą z 4,5 ( np mój ). Jakoś ządne zaczepy się nie łamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Cena to jest wielki minus i jakośc też niewiadoma.Wole troche dołożyć i kupić pronara 5135 który przewyższa ursusa. Ale nie zgodzę się z wsk125ccm bo 7524 ma klime w standardzie.

prymar tez polski


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0
dobre ja o kilo"grawach" nie słyszałem ,ale wiem że przedrostek kilo oznacza 3 zera na końcu.Jednostką podstawową jest gram oznaczenie g i 1kilogram to jest 1000 gramów.

Masz racje :D małe niedopatrzenie z mojej strony, już poprawiłem


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

nie wiem ale tutaj na wiki jest zupełnie inaczej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_SI

http://pl.wikipedia.org/wiki/Graw

tu pisze tak jak ja podałem, aż nie wierzyłem jak przeczytałem to z twojego linku i musiałem to sprawdzić dokładniej (moja psorka od fizy mówiła nam o grawach i na tym się oparłem, a moje linki potwierdzają to. Jakby nie było na Wikipedii jeszcze nie można do końca polegać, stąd rozbieżność)


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

mozna sie tak sprzeczac bez konca

a niewie ktos czy juz mona kupic tego ursusa 75.. costam 24 chyba


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na allegro jest już od kilku miesięcy... był gdzieś na AF cytat maila od tej firmy co wystawia na allegro [pak-rol] i autor maila pisał że sprzedano już u nich we firmie kilka i sprawują się świetnie...- taka mniejwięcej była treść tego maila :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Oto opinia o ursusie 7524 po 200mtg:

 

ma go chyba od listopada (już nim orał) ursus na razie ma zakładane maszyny po pronarze 82sa jeździ w transporcie ma już zrobione coś około 200mth na razie bezawaryjnie (mówi że pali mniej więcej tyle co pronar) ciągnik pracuję na 50h w ciągniku nic nie trzeszczy nic sie nie luzuję nie odkręcają się żadne śrubki ciągnik pracuje też przy cyklopie i pompa jest wystarczająco mocna o przednim tuzie nic ci nie powiem po koleś go nie ma ma podstawową wersje (koleś robi rocznie coś około 1000mth jeśli będziesz chciał się dowiedzieć jak ciągnik sie sprawuję po takim przebiegu daj znać po pracach w polach) kiedyś postaram się porobić zdjęcia z czym ciągnik pracuję i jak i zamieszczę na af .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak na 101km, to cena jest ok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj