adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Rolnik1973    15357

Hamulce mechaniczne są najlepsze jak w 3512, naciskasz i hamuje, a w hydraulicznych jak w 60tce to albo tłoczki, albo pompka, ato płyn uciekł, a to zapowietrzone- fuj, a mechaniczne 100% git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

pamiętacie Ursusa 3724 piko? POL mot nabywając Ursusa przejal te modele i kurde brakuje im ciagnika typowo ROLNICZEGO o mocy 50-60 km a ten ciagniczek jest od 5044 jakies pol tony ciezszy i nawet fajna kabine mial i wgl ogarniety ciagniczek jako maly rolniczy pomocnik to byl, byla na niego homologacja itp skoro byl w sprzedazy wiec dlaczego Ursus go do choroby nie wprowadzi do produkcji skoro skrzynie 12x4 nadal robia... bo za nim ta prototypowa c 360 wejdzie do produkcji to jeszcze troche czasu minie.... co prawda nowa maska ursusa i byc moze kabina wymagala by nowej homologacji ale przeciez by zarabiali na nim.. i tak wgl uwazam ze zle postapili zaprzestajac ciagnikow ostatnich(mido,piko,forte) bo teraz by spolka lepiej stala finansowo niz majac tylko ciagniki serii H i 11024 i napewno plasowala by sie w 10 najlepiej sprzedajacych sie ciagnikow:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Pokaż mi producenta maszyn który wprowadza tymczasowe modele czy serie ciągników? Im więcej marka produkuje różnorakich ciągników, które i tak co chwilę się zmieniają to nie za bardzo o niej dobrze świadczy i bałbym się coś kupić. Lepiej sprzedawać 5 dopracowanych modeli niż 15 składaków, że za 5 lat będzie problem części dobrać. A że Ursus jest na cenzurowanym to każda drobna wpadka będzie wynoszona do rangi porażki i końca tej marki.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

hmm zle dalem do zrozumienia;/ nie chodzi mi o to że jak bedzie juz ten c 360 to tego zaprzestac tylko dalej produkowac bo nie jedna marka produkuje ciagniki tej samej mocy a 2 modele a np: innej wagi, przekladni itp i to nie znaczy ze maja produkowac tylko jeden model w tej mocy a poprzedni zaprzestac:) A i tak wprowadza polskie ciagniki o mocy ktore juz są w ofercie Ursusa ale beda to polskie ciagniki na polskich skrzyniach itp:)

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaFaL47    11

na allegro jest 10014t wersja po pokazowa 165 000 zl . ogloszenie w ursus 11054 po pokazowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dybzik    2

Ale piękny. :wub: W oddali widać chyba 11034/54 z maską po lekkim liftingu :rolleyes:

 

Edytowano przez dybzik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Tak bo ten Ursus z tyłu ma wiekszosc maski czerwonej niz do tej pory czarnego duzp bylo i moim zdaniem lepiej wyglada tutaj i ta c 380 tez superancko i oby te wszystkie Ursusy wychodzily  w takim malowaniu^^ kurde maja swoje ladowacze czolowe to by mogli jakies promocje wprowadzic na zakup Ursusa razem z ladowaczem:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Mi się akurat podobały jak miały więcej czarnego, ale nie ma co się czepiać dupereli, ważne że w końcu idą do przodu :3

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

coraz bardziej mi się podoba ten ciągnik, kto wie może za 2-3 lata pomyśli się o kupnie takiego, niech tylko wprowadzą obiecaną skrzynię 40 km/h   ;)

  • Like 1

"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Różnica polega na tym, że panel boczny maski jest czerwony zamiast czarnego, wywietrzniki nadal zostały czarne. Niby mała zmiana ale moim zdaniem na duży plus pod względem wizualnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Zauważcie koledzy, że ten ursus w tle ma tłumik po lewej stronie! Więc na pewno nie jest to 11054.  Ciekawe co to za model?? 

  • Like 2

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

To kicha z tym 10014T, miałem nadzieję, że skończą na prototypie i będą szli dalej we własną skrzynię, a tu wygląda na to że będą jednak woleli robić składaki. Bo nie będą przecież produkowali 2 ciągników w tej samej mocy jednocześnie które prawie nie będą się od siebie różniły. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

no wlasnie mi tu cos nie gra bo na targach w lublinie gosc mowil z Ursus ze 10014T nie beda produkowac:) rzeczywiście tłumnik z lewej stronu i felga jest inna niz w 11054 wiec albo to jest ciagnik na afryke albo prototyp ktory  bedzie wystawiony w kielcach na targach ^^ ciekawe co teraz zrobią z seria H skoro weszly nowe normy a to przeciez konstrukcja Hatta <mysli> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W 11014 A (Ursus na Afrykę) jest silnik Deutza z wydechem z lewej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

jednak przejrzalem inne fotki i to jest felga odwrocona w zwezonej opcji rozstwu kół ale nie widac roznicy bo kola nadal wystaja poza blotniki jak w 11054 i obstawiam to jako polski prototyp bo w 11054 w takim rozstawie to bylby waziutki i golym okiem byloby widac roznice nie oszukujmy się dlatego przednia jest inaczej zalozona a tylnia inaczej obecnie:) a tak na marginesie to mam nadzieje ze te 120 km polskich to juz na tyle beda mialy kola 38 wkoncu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

A mi się wydaje że jest to skrzynia i dyfer znany z ursusa 11024 tylko z innym silnikiem. Polecam wejść na ich fejsa i tam są foty z fabryki jak go montują. Widać owy tlumik z lewej strony i silnik nie Perkins ze starą skrzynia.

  • Like 1

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Nie wiem jak dla was ale dla mnie to ta maska wygląda jak by była wzięta z innego ciągnika. Mogli się trochę postarać i zrobić ją na równo z deską rozdzielczą , widoczności to nie pogorszy a ciągnik by wyglądał lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/ciagniki/w-listopadzie-tylko-753-sztuki-sprzedaz-ciagnikow-nie-rosnie,20.html

 

chyba od bardzo dawna nie obecnosci wkoncu zalapal sie Ursus do dziestaki najlepiej sprzedajacych sie ciagnikow:) ale slabym wynikiem:(

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/ciagniki/kubota-jak-strongman-dzwiga-plug-szesciokorpusowy-i-dodatkowe-300-kg,19.html

 

zaczyna mnie to juz strasznie denerwowac.... producenci ciagnikow robia przerozne rzeczy aby się zareklamowac (pokazuja sprzed w polu) a nasz Ursus siedzi cicho sadzac ze rolnicy tak po prostu z sentymentu przyjda i kupia Ursusa....

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maserakk    28

http://www.agrofoto.pl/aktualnosci/europa/z-czechami-od-dawna-iskrzylo-polska-zywnosc-pod-specjalna-kontrola,42.html

A polskie chłopki postanowiły się odegrać pepikom i kupiły w listopadzie najwięcej zetorów. Brawo, głupota chłopków - roztropków nie przestaje zaskakiwać. Za chwilę będzie płacz i lament, że polska żywność się nie sprzedaje, że nie mają za co żyć, ale na Pronara czy Farmera to beksa jedna z drugą nawet nie spojrzy. Róbcie tak dalej...

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

I tak będzie do póki Ursus nie upora sie z Afryką. Mają moce przerobowe jakie mają i sam Zarajczyk mówił ze przez ten kontrakt zaniedbują rynek krajowy .

A co do wyników sprzedaży to tylko pogratulować Czechom takich durnych sąsiadów.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Wierzyć, się nie chce, że polscy rolnicy mogą być tak głupi... Hipokryzja to raczej nie jest, wychodzi na to, że to niezamierzona ignorancja... Tak czy siak SMUTNE to bardzo :(

  • Like 1

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj