adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

dawidki16    21

Tutaj macie na zdjęciu 2 Ursusy z Agro-Park Lublin http://www.agropark.targi.lublin.pl/elfinder/files/2014/zako%C5%84czenie%20copy.jpg. 

P.S Był ktoś lub będzie jutro??? Bo ja nie wiem czy pojadę bo mamie się zachciało jutro jechać na zakupy jakby nie mogła kiedy indziej. Spróbuję ją przekonać, aby zrezygnowała bo bym porobił dokładne ich zdjęcia :D

 

 

 

Trzymajcie tutaj poprawiony link, ogólny do strony o tych targach :D http://www.agropark.targi.lublin.pl/aktualnosci

Edytowano przez dawidki16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

więc tak, byłem na tych targach i bardzo uważnie słuchałem ludzi którzy podchodzili do Ursusa. Zainteresowanie u Ursusa było Bardzo duże i bardzo dużo osób wykazywało poważne zainteresowanie głownie ciągnikiem c 380,(byli i tacy co mówili ze tylko znaczek został po Ursusie bo bebechy nie są Ursusa jakby wszystkie inne ciągniki miały wszystko swoje) i zacznę od ciągnika U-4150 (15014) ponieważ od razu nasuwa mi się rolnik który czeka na ten ciągnik już 2 lata i został zapewniony ze na początku 2015 roku będzie w sprzedaży(podobno jest już ok 40 zamówień na ten ciągnik w Polsce). [było dwóch ludzi od handlu ciągnikami z firmy Ursus w tym jeden to jakiś ważniejszy bo gdzieś go w gazecie widziałem ze się wypowiadał na temat Ursusa nazwijmy go Dyrektor a drugi to po prostu reprezentant handlu niech będzie] i tak: reprezentant raz mówił mi ze c 380 najubożej jak się da to 87 tys netto(byłoby super) ale odszedłem i innemu już powiedział (ogólnie na pytanie o cene) to ze 100 tys netto a znowu dyrektor mówił ze c 380 netto najubożej to 102 tys a z womem i tuz itp ok 120 netto i tez podzielna uwaga bo dyrektor mówił ze nie ma do niego w opcji EHR(bo to o ileś tys wzrósłby koszt ciągnika) ale mimo tego w opcji mógłby być, a ten reprezentant (wgl było mniej pojętny co sam przyznał ze jest tylko od handlu) ze tak bo ma na błotnikach i w kabinie jest na to miejsce. Skrzynia 12x12 30km/h (jest w produkcji już ten ciągnik) ale lada dzień maja w drożyć tą sama skrzynie ale 40km/h(dyrektor mówił), i co bardzo plus za nowy panel boczny i bardzo dobrze by było taki sam wprowadzić do 11054(c-3110), od spodu jest wszystko zakryte osłona wzdłuż ciągnika, ogólnie ciągnik wygląda solidnie zrobiony(trzeba to przyznać)niestety zamknięty;/ a przewody nie są porozrzucane po całym silniku tylko te co idą w gore to są razem a te co w dol to razem złączane do kupy a to nie znaczy ze rozwalone. Ciągnik C 350N to jest tylko zmienione oznaczenie z 5044, w rzeczywistości ta maska nie wygląda taka wielka(nieproporcjonalna) a z oględzin stwierdzam ze nie ma tam wolnego miejsca tylko po upychane pod nią wszystko jest. Też ten model nie może narzekać na zainteresowanie. A ciągnik U-4150 nie jest jeszcze w sprzedaży bo hamuje ich silnik ponieważ Ursus chce ciągnik o tej mocy mieć z 6 cyl a mało kto dysponuje już takimi silnikami wszystko czeka na wyniki testów silników tak to zrozumiałem.Ursus H z polską kabiną mało jest prawdopodobne aby wszedł do sprzedaży w pierwszym półroczu przyszłego roku ale niepewne jest to jeszcze. Ursus 11054 stał u jednego dealera z Landini jak ktoś powiedział na forum ze wygląda na mały przy nim a więc przy landinii 120 km to prawda bo tam już jest inna konstrukcja ale w porównaniu do Landinii 110 km to Ursus jest większy i nawet bym się skusił powiedzieć ze ma więcej miejsca w kabinie.

 

Na koniec powiem tak, usłyszałem dużo więcej dzisiaj od człowieka nazwanego przeze mnie dyrektorem na temat Ursusa i nie zamierzam tego rozglasniac skoro oni sami tego publicznie nie robią ale powiem wam że poczekamy to zobaczymy. Niedaleko stał Majorek to skrzynia może i ta sama WOM bynajmniej identycznie wygląda z tyłu ale wygląd bije go, i technicznie też ma lepsze parametry jedynie wydatek pompy ma o 9 l/min mniej. Obstawiam ze zostanie ten ciagnik najlepiej sprzedającym się w tym segmencie mocy.

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

wszystko fajnie tylko że za lekko ponad 100 tyś netto wybór jest już w tej mocy i na pewno nie jeden się zastanowi czy nie lepiej wziąć np agroplusa który jest w podobnych pieniążkach ogólnie wszystko super ale ten ciągnik musi mieć cenę inaczej nie będzie miał sprzedaży ;( chociaż patrząc na majora to czasami sentyment do prostych i znanych marek może wygrać ale osobiście w to wątpię :P tak moim zdanie to gdyby dali przedni tuz w standardzie i tura gratis to mogą startować z cenną 100 tyś netto ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

farmtrac na stronie tylko 5 tys mniej sie reklamuje;p 

 tak wgl na przyszłość to Panowie z Ursusa dajcie na stoisko gościa konstruktora który będzie rozmawiał z rolnikami o ich spostrzeżeniach i uwagach a także wyjaśniał zapytania rolników naprawdę skorzystajcie z tego pomysłu:)

 

tak wgl od kwietnia(od wtedy byl w sprzedaży ale wiadomo od razu napewno wszyscy się nie rzucili na niego)Ursus sprzedał cos ok 240 ciągników 11054 ale nie powiedział ten dyrektor czy w polsce czy ogólnie ale myślę ze ogólnie np z bałkanami i Irlandia:)

 

tak wgl to nie można nigdzie znaleźć sprzedaży ciągników poniżej 1 dziesiątki;/

Edytowano przez 1994kuba1994
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

W tym 380 mogli by dać opony 12,4 z przodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Układ napędowy jest "skrojony" na rozmiar 11,2 R24 z przodu na 16,9 R30 z tyłu (jak w 4514). Ciekawe, czy istnieje możliwość założenia kół 12,4 R24 na 16,9 R34 (jak w 5314)?. Carraro podaje rozmiar 16,9 R30 jako największy możliwy dla tego układu napędowego, ale może nie jest to takie definitywne. W Farmerze z tym ukł. napędowym z przodu są koła 320/70 R24.

Zetor Major też ma 11,2 z przodu i tam nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Zamiast 11.2r24 można założyć : 320/70r24, 380/70r20, 11.2 to inaczej 280mm  :D  dla mnie takie 380/70r20 i 480/70r30 z tyłu było by bajką. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

zupełnie inaczej wygladal by ten ciagnik na radialkach a nie tych kartoflakach w które go ubrali :D

Mam kilka zdjęć to jutro postaram sie wrzucić .

Troche nie rozumiem polityki firmy bo produkują nie tylko ciągniki i połowa tej hali to powinno byc stoisko Ursusa a jak rozmawiałem z gościem z ASprim-u to tylko dzięki ich uprzejmości Ursus miał ten skrawek miejsca na te dwa ciagniki i namiot ze sklepikiem.

Według mnie powinien to być c-360 a nie c-380 bo ten ciagnik nie da rady zastąpić starej osiemdziesiątki ale w zastępstwie starej c 360 sprawdził by sie idealnie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1825

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/nowy-ursus-c-380-8211-na-renomowanych-podzespolach,53686.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Taki zastępca za C-385 :) Ładnie się prezentuje.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Podoba mi sie że posiada rewers przy kierownicy wielki plus do tura może być. Szkoda że tylko 2 wyjścia hydrauliczne. Zna ktoś całą specyfikacje techniczną ww. modelu oraz cene?

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

http://www.agrofoto.pl/multimedia/galeria/33124,2401.html Wolnossący silnik w nowym ciągniku, to mi się podoba! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Gdzieś wyczytałem że udźwig podnośnika wynosi tylko 2,5t a skrzynia jedynie w wersji 30km/h. To skreśla ten ciągnik głównie chodzi o udźwig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale jako ciągnik pomocniczy do kosiarki, opryskiwacza, rozsiewacza itp podnośnik wystarczy, do 3 skibowego obrotowego również. Jedynie do małego uprawowo-siewnego za mały udźwig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

ursus c 380 001.bmp

 

Jak pisałem wcześniej powinien to być c-360 a nie c-380 teraz ciagniki pomocnicze maja wieksza moc niż kiedyć i w zastępstwie starej c 360 był by idealny

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zetor Major ma udźwig 2600 kg, ten Ursus 2650 kg, Farmer F-7258 TE ma 2300 kg (w opcji 3 t), Farmtrac 675 DT 2400 kg, Ursus 5314 ma 2200 kg (w opcji 2600 kg z 2 siłownikami).

Dodam, że Ursus 5314 z 1 siłownikiem dawał radę z agregatem upr.-siew. 2,7 m.

Tak więc udźwig jest wystarczający.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak by w opcji były 2 siłowniki pomocnicze to ponad 3 by podnosił. Chociaż to i tak mało. Już mój stary zetor dużo więcej powinien podnieść... Chociaż do normalnego użytkowania jak na taki ciągnik, powinno tyle wystarczyć.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Ten ciągnik w sensie mechanicznym to jest identyczny jak 360, z tym że różnica polega na unowocześnieniu konstrukcji, oraz wyglądu, i mocy,  sprzęgło suche, wszystko proste w budowie jak 360, ilnik nie wygląda mi na trudny  w naprawie, sądzę, że ktoś kumaty poradziłby sobie z jego naprawą , tylko zastanawia mnie czy ten traktor posiada komputer ? 

Jak za cene 100 tyś netto, to wydaje mi się że wielu ludzi co ma po 15-20 ha mogłaby sobie wymienić starą 360 na taką świeżą 380 , poczuć ten komfort pracy :D  oraz nowoczesność ,

Jak na tą moc i parametry techniczne , to wydaje mi się że  jest ok, :)


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Tylko silnik spełnia normę euro 3 i tu jest problem. Moim zdaniem jeśli będzie mało awaryjny będzie hitem na rok 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A co w normie euro 3? Patrz na wysokość maksymalnych obrotów jest 2200 to znaczy że ten silnik nie jest wysilony.A po gwarancji możesz wyciąć kata albo filtr cząstek stałych,zależy co tam siedzi...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj