adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Tak to już u nas jest jak jeździ to dobrze, jak przestanie to będziemy naprawiać. Sąsiad na pytanie mojego ojca czy wymienia olej w ciągniku (c 360) odpowiedział " nie on sobie sam wymienia, ja mu tylko dolewam. 

 

Później ktoś nieświadomy zmieni olej i zarżnie ciągnik, bo nagary zatkają pompę olejową i filtr po kilku mth pracy. W czasie remontu mechanik będzie musiał przecinakiem odbijać pozostały w środku nagar. :)

Kolega wyżej ma rację. Popieram.

 

Wciśnij więc zieloną strzałkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Kolego bergman31 masz może lepszej jakości skan tekstu o tych nowych URSUSach? Z góry dzięki :) Ciekawa sprawa, na zakończonym AGRO SHOW firmy nie było, do targów kieleckich jeszcze pół roku... Czyżby stosowana nagminnie ostatnimi czasy w branży moto metoda "przecieku kontrolowanego"? Ale w "Tygodniki Tucholskim"?


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ta skrzynia i zwolnice to jest konstrukcja MF.Ale kto to odlewa to nie wiem...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Pewnie w Turcji odlewają ;) Bo mieli z nimi podpisaną "umowę współpracy" kiedyś i te skrzynie do 11024, jak się zapasy od 8024 skończyły, to chyba też były w Turcji odlewane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Odlewali w turcji bo w Polsce nie ma dobrej odlewni.Tak mówili w jednym wywiadzie.

 

A ta zółta to jest jako egzemplarz testowy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Żółta skrzynia jest oznakowana marką URSUS. Widać to na zdjęciu nr. 28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Notabene zmiany biegów bez sprzęgła, może się coś stać ze skrzynią przy takim użytkowaniu ? ja dzisiaj próbowałem w zetorze i powiem wam że nawet ładnie wchodziły przy odpowiednich obrotach.

Edytowano przez bartek1992

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nic się nie stanie,rzadziej będziesz wymieniał sprzęgło.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkudi_K    5

Ktoś prosił o większe zdjęcie to proszę ;) U mnie też w lokalnej gazecie się ukazało to ogłoszenie i brzmi bardzo interesująco :)

post-56552-0-16586000-1411918394_thumb.jpg

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Tylko dlaczego nic o tym nie piszą na stronie producenta i na FB. No i o 75 KM ciągniku też nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nom, nigdzie więcej o tym nie słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

Mogli by też 120 KM ciągnik zrobić. A w związku z tym 75 KM ciągnikiem to istnieje jakaś możliwość, żeby się spytać producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

na pisac do nich na email badz na FB:) ale ze juz w polu przetestowane i niczym sie nie po chwalili?;o to dlaczego w bednarach sie nie pochwalili;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ciężko rozgryźć ich myślenie. Cicha woda... ;)

Mogliby dorzucić jeszcze ciągniki ok. 50 i 90 KM. 6 modeli na razie w zupełności by wystarczyło (50 - 150 KM).

 

http://ciagniki.jachowicz.net/index.php/ciagniki-ursus/83-ursus2

11024 wycofali z produkcji? :blink: Raczej wycofają jeśli już, ale czy to w ogóle prawda, czy dealer się rozpędził?

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

Mogliby dać spokój z tymi normami emisji spalin (wiem, że to nie zależy od producenta). Przez to tylko są ciągniki coraz droższe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie ma być dobrze tobie jako rolnikowi tylko im. Tak oni działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

Szkoda, że nie idzie jakoś kupić jednego z tych co są wysyłane do Etiopii.

 

Nawiasem mówiąc ten Ursusik z artykułu nawet ładnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Model na skanie powyżej jako pierwszy z lubelskiego URSUSa wygląda w końcu spójnie, fajny od początku do końca, nie ma się czego wstydzić, projekt dachu ukłonem w stronę klientów chcących zamontować ładowacz, pełne felgi to coś na co liczyłem. Pozostaje tylko pytanie czy to sen, czy jawa? :) A jeśli chodzi o normy spalin to niestety decydując się na wejście do UE musieliśmy to brać pod uwagę... Osobiście też mi się to nie podoba, dotyczy to jednak wszystkich pojazdów spalinowych pracujących w różnych gałęziach przemysłu jak i użytkowanych na co dzień.

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj