adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Produkcyjnej ? Tego modelu nie ma chyba dalej w sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

na zdjeciu mozna dojrzec symbol 15014 wiec nie wiem skad im sie wzielo "H150" chyba ze jest cos o czym jeszcze nie wiemy ale ciagnik juz widzialem w sprzedazy na allegro, nie ktorzy sie wypowiadali ze u jakiegos dealer stoi a sam osobiscie widzialem jak z lublina gnal na kolach z prasa krone chyba ale jeszcze bodajze z tymi srebnymi wstawkami z przodu wokol swiatel a bylo to ok 2 mca temu:) 

 

po za tym symbol "H150" kojarzy mi sie od razu z zetorem...;/ 

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Panowie ja wszystko rozumiem, ale to powoli zaczyna się robić karykaturalne. Co to jest kółko różańcowe? Proponuję, żebyście dali sobie na wstrzymanie bo to nikomu nie służy. Pracownik na usługach Ursusa lublinieckiego pierd....ł się w nazwie ciągnika na fejsie, a Wy doszukujecie się nie wiadomo czego :( A może ten niepohamowany zapał wykorzystać inaczej i zainterweniować w Lublinie, że zatrudniają niekompetentnych ludzi (gościu ma do zapamiętania nazwy 6-ciu modeli i nie daje rady), że mają gdzieś jakość swoich wyrobów... Pojawia się artykuł, że firma wychodzi z Bośni i oddaje zakład za friko,a Wy debatujecie na temat literki "H", chociaż wnioski po przeczytaniu tekstu nasuwają się same - już nawet na Bałkanach nikt nie chce się dalej nabierać na ten "plastik fantastik", wykonanie byle jakie, materiały byle jakie. I, żeby było jasne zależy mi na losie URSUSa, ale coraz częściej brakuje mi w tym wszystkim zwykłego (w cywilizowanych krajach to standard) profesjonalizmu. Sorki...

  • Like 2

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

kolego wybacz ale na balkanach w ciagu pol roku kraj zostal bardzo powaznie zniszczony przez wode a w tamtym roku byla susza i nic dziwnego ze nie bedzie sprzedazy a i jak fabryka ucierpiala to i moglo im sie nie oplacac jej doprowadzac do stanu dobrego i tam produkowac, byc moze dlatego cena taka a nie inna;/

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

:blink: A ludzie piszą, że biegi w nich zgrzytają. A tu bez sprzęgła wchodzą jak w osobówce, nawet reduktor! :blink:  Facet jest niesamowity!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Na masce tego ciągnika pisze Crystal 260. I tu nasuwa sią pytanie co oni z tą skrzynią zrobili.

Koleś  który to nagrał powiedział że jest to oryginalna skrzynia biegów.

Ursus ten ma orginalną skrzynię biegów a na pytanie jak zmienia biegi bez sprzęgła odpowiedział:

it's very simple, you have to be just right speed on the tractor and motor rpm, and you can use quick change gear to get just right speed on transmission, then just switch the gear ! by the way, you should look at this:

https://www.youtube.com/watch?v=vVx9Yzzq5-0

Edytowano przez Salisbur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak jak tu pisze kolega wyżej.Patrzysz na obroty jakie są na silniku i wtedy biegi same wejdą.A wzmacniacza używa jako "synchronizatora" aby zmniejszyć prędkość obrotową wałka sprzęgłowego.

 

Co do filmu.Właśnie tu jest pokazane jak ciągnik powinien wyglądać i w jakim być stanie.W kabinie czysto(widać że dbają),mechanicznie słychać że też dobrze.I na zachodzie te ciągniki będą chodzić jeszcze kupe lat bo tam jest obsługa,serwis,użytkowanie takie jakie powinno być a, nie tak jak u nas, aby silnik chodził i koła się kręciły...

  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Tak to już u nas jest jak jeździ to dobrze, jak przestanie to będziemy naprawiać. Sąsiad na pytanie mojego ojca czy wymienia olej w ciągniku (c 360) odpowiedział " nie on sobie sam wymienia, ja mu tylko dolewam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No i dlatego te ciągniki tak chodzą jak chodzą...360 to jeszcze pół biedy ale te duże ursusy bardzo dostają w dupe za niedbalstwo...bardzo,z zewnątrz nie widać tego po on jeździ i jeździ ale jak jeździ...U wujka w 1214 załatwili mechanizm różnicowy przez to że nie chciało się sprawdzić stanu oleju.Nawet nie przemówiło do nich ze spuścili ze skrzyni tylko 20 litrów.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Dziś w gazecie lokalnej "Tygodnik Tucholski" znalazłem reklamę (informację) o zmianie nazewnictwa i nowych modelach. Teraz ciągniki Ursus będą miały nazwy nawiązujące do starych modeli czyli seria "C" i "U". Pierwsze modele to: C 380 o mocy 75 KM, maska podobna do 5054, a kabina czterosłupkowa (jest zdjęcie w gazecie); drugi to C 3110S o mocy 110 KM. Silniki Perkins, skrzynie ZF, mosty Carraro.

 

Ktoś coś wie o tych modelach? Na oficjalnej stronie Ursusa nie ma nawet wzmianki. 

post-51899-0-43659400-1411661027.jpg

post-51899-0-66207800-1411661040.jpg

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Niby fajnie, że nawiązują do historii ale wg mnie seria ''C'' jest tylko jedna i powinni jej nie wskrzeszać na siłe dla lepszej sprzedaży. Marketing marketingiem ale myśle że szafowanie starymi symbolami jest trochę niesmaczne. Poza tym ''C 3110 S'' jakoś kojarzy mi się z farmtrackiem (a to nie dobrze).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

fajnie wyglada ten ciagnik na zdjeciu tylko mam nadzieje ze wszytkie modele beda mialy jednakowego ksztalu obciazniki i bedzie git^^ bardzo fajnie ze cos robia do przodu bo juz myslalem ze beda czekac z tym co maja az do stworzenia polskich ciagnikow;/ co do oznaczenia "C" to bardzo dobrze ze bedzie bo technologia powinni isc do przodu ale cos po starym Ursusie powinno zostac wlasnie np ta literka:) a czy po miedzy ciagnikiem 75 km a 110 km nie ma mowy o innych?;o i ciekawa jest ta literka "S" <mysli> ciekawe kiedy je zaprezentuja:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Dziś w gazecie lokalnej "Tygodnik Tucholski" znalazłem reklamę (informację) o zmianie nazewnictwa i nowych modelach. Teraz ciągniki Ursus będą miały nazwy nawiązujące do starych modeli czyli seria "C" i "U". Pierwsze modele to: C 380 o mocy 75 KM, maska podobna do 5054, a kabina czterosłupkowa (jest zdjęcie w gazecie); drugi to C 3110S o mocy 110 KM. Silniki Perkins, skrzynie ZF, mosty Carraro.

 

Ktoś coś wie o tych modelach? Na oficjalnej stronie Ursusa nie ma nawet wzmianki. 

 

Koleś który siedział na c-330 w bednarach to znajomy z okolicy pracuje w ursusie i opowiadał mi o tym modelu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zbiornik na AdBlue.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zbiornik AdBlue jest po lewej stronie przed zbiornikiem paliwa, a ja pisałem o srebrnym tłumiku/katalizatorze po prawej stronie z którego wychodzi rura wydechowa. Jest jeszcze filtr powietrza z lewej strony ciągnika nad zbiornikiem paliwa przed kabiną i z niego też wychodzi rura, ale to jest tylko rura ssąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

widać Ursus poczytał co tu piszemy, i zaczyna robić ciągnik 50-80KM, nieduży, akurat na główny do małych gospodarstw, albo jako pomocnik do większych (mówię o tym C380)

tylko żeby zamiast wyposażeniem nie zabijał ceną...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Koszty produkcji ciagnika są porównywalne w całej europie wiec nie można żądać od ursusa aby robił dobre wypasione ciągniki za niską cenę. cena powinna byc porównywalna z innymi markami a nie robić tanie buble. Każdy ma inne wymagania co do ciągnika i jeden potrzebuje wygodnego wypasionego ciagnika a inny taniego z minimum wyposażenia. Tak że jeden model ursusa powinien być dostępny w rożnych wersjach wyposażenia.

Ursus w Lublinie zaczyna praktycznie od podstaw i trzeba czasu aby dogonił inne marki obecne od lat. Ważne ze coś robią , trochę jest w tym chaosu ale cos sie dzieje.

Troche nie potrzebnie ursus promuje i "sprzedaje" ciagniki których jeszcze nie ma, na swojej stronie wystawia prototypy które wejda albo nie do produkcji. Powinni opracować jakis model od A do Z i wtedy zrobic premierę i puszczać na rynek. Teraz praktycznie dostępne są dwa modele 5044 i 11054 bo z 15014 niby jest ale nikt go nie widział bo seria H to trochę naciągane Ursusy.

 

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Koszty kosztami ale np ile kosztuje zrobienie skrzyni bezstopniowej którejś tam generacji a ile wdrażanie technologi z lat 80-tych ? Jak ursus będzie w cenie zachodnich marek to nie oszukujmy się....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj