adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

krolikNH    56

Już wcześniej kradli... :angry:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie ma co sobie nerwów psuś jeśli chodzi o polski przemysł... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ona zawsze była zagadkowa i tak już chyba będzie jeszcze bardzo długo...

 

Ale skończmy już OT robić.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Z tego co ostatnio obiło mi sie o uszy turcy próbowali wywieź maszyny z fabryki, jednak coś nie pykło z tym zagraniem i wycofali sie z zakupu fabryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No to nieźle się Uzel popisał. B)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Nie pierwszy raz maniane odwala... :angry:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I nie ostatni... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Czyli to znaczy że UZEL nie kupił ursusa? Matko ale głupie posunięcie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Nie tyle może głupie co to mocno utrudnia sytuację URSUSa .


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Gdyby Ursus kupił licencje od JD to pewnie do teraz klepali by stare modele( z okrągłą kabiną). Teraz też klepią przestarzałe ciągniki ale przynajmniej mało palą B), bo stare JD raczej nie są oszczędne.

a znasz to z doswiadczenia czy tylko słyszałes????mam akurat takiego z okragła kabina 6 cylindrowego od kilku lat i na pewno pali mniej niz podobny ursus.a po drugie co wam sie tak nie podoba w tych kabinach SG 2 ????? nie bede sie rozpisywał bo to nie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106
No to nieźle się Uzel popisał. B)

To było do przewidzenia, FSO też sprzedali ukraińcom po zaniżonej cenie i podobnie jak w przypadku Ursusa main celem jest wywiezienie całego przydatnego sprzętu z fabryki (o ile już tego nie zrobiono)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Okrągła kabina z 10 cm słupkiem na środku to najgorsze rozwiązanie jakie widziałem, jak można było zbudować coś takiego? Mi przeszkadza tłumik w masce a co dopiero taki słup na środku przedniej szyby... Oczywiście jak ktoś to ma takiego JD to nie powie, że to złe rozwiązanie, pewnie wcale mu nie przeszkadza że nic nie widać do przodu.

 

Co do licencji, szkoda, że nie obejmowała ciężkich Fergusonów, np serii 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Okrągła kabina z 10 cm słupkiem na środku to najgorsze rozwiązanie jakie widziałem, jak można było zbudować coś takiego? Mi przeszkadza tłumik w masce a co dopiero taki słup na środku przedniej szyby... Oczywiście jak ktoś to ma takiego JD to nie powie, że to złe rozwiązanie, pewnie wcale mu nie przeszkadza że nic nie widać do przodu.

 

Co do licencji, szkoda, że nie obejmowała ciężkich Fergusonów, np serii 300.

widze chłopaku ze nawet nie siedziałes w takim JD bo słupek nie jest na srodku tylko z lewej strony.filtr powietrza ,rura wydechowa i ten "nieszczesny " słupek sa w jednej lini wiec widocznosc jest dobra.a po drugie jest to kabina półokragła i widocznosc jest za***ista,wiec przestan pisac ze nic nie widac.Jezdziłem Ursusem 1014 wiec mam dobre porownanie.Najlepiej pisac o czymś o czym nie ma sie zielonego pojecia.A zbudowali to konstruktorzy ktorzy mieli pewnie wieksze pojecie o budowaniu ciagnikow niz nasi wielcy od Ursusa, co z reszta do dzis procentuje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

z tego co ja tu czytam to ehh

jak poczytam o tym uzelu to chce mi sie plakac

ale jak mozna bylo do tego doprowadzic przeciez ursus byl kiedys potega


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No był ale niestety był. Ale już nie możemy myśleć że był. Albo odbuduje swoją potęgę (częściowo) albo nie.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

jak sie patrzy na te foty to az sie plakac chce kiedys potenga przemyslu polskiego a teraz ruina B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

W rpt jest artykuł o ursusie. Piszą tam że uzel nie przelał początkowej sumy 10mln zł i przez to sie wszystko sypie. Pisze też że ursus nie ma silników spełniających euro 2 i 3 i nie będzie mógł sprzedawać bo ue nie pozwoli :angry: :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
W rpt jest artykuł o ursusie. Piszą tam że uzel nie przelał początkowej sumy 10mln zł i przez to sie wszystko sypie. Pisze też że ursus nie ma silników spełniających euro 2 i 3 i nie będzie mógł sprzedawać bo ue nie pozwoli :angry: :angry: :angry:

no korw...

no to poco on to kupil

ale jak sie dluzej zastanowic to wyjdzie tak jak z bizonem


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja też sie zastanawiam po co w ogóle UZEL kupił Ursusa skoro wcale pieniędzy w niego nie wkałda, co oni myślą, że jak kasy nie położą to ciągniki sie same będą produkować???? B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No ja na pewno Ursusa nowego nie kupie... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no wiec o czym my tutaj mówimy - każdy biadoli ze ursus był potegą a teraz nie jest - a jak przyjdzie do opcji zakup ursusa (chocby nowego 7524) to się wszyscy wypinają


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Tak ale ile osób, a ten nwy ursus 7524 w cale tak słabo nie wychodzi na tle innych ciągników- kwestia dobrego porownania- znalezienia ciągnika za podobne pieniądze np TDD 95- ursus wygrywa- lepsza charakterystyka silnika, mocniejszy podnośnik ktoś napisał że ursus ma skrzynie 30 (ma 33) a NH ma 40 tak ale jakim kosztem(w rzeczywistości ma 37) - zachodnie silniki kręcą do 2500tys a w ursusie obroty się kończą" na 1950, popatrzmy na wyposażenie kabiny - nawet wycieraczki z tyłu nie ma no i te "ZWOJNICE z tyłu w NH zamiast przekładni planetarnych jak w ursusie, Najbardziej mnie "rozbrajalią" ludzie którzy piszą że zmiast ursusa wola JD albo NH dobrze ale to inna klasa - cena zakupu i eksploatacj to jakby porównywać merca i fiata, wina leży też po stronie kierownicta Ursusa- za późno się obudził z modernizacjami i wprowadzeniem nowych modeli na rynek- taka pamiątka po komunie- cokolwiek sie wyprodukuje to ludzie kupią- to niszczyło wielkie polskie potęgi między innymi FMŻ, a w tedy na hura sprywatyzować, na siłe bez zastanowienia i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj