adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

pawel885    2279

Chłopie idziesz śladem FSO i dawnego Ursusa - nowe lampy, lakier i jest git, a konkurencja nie śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Właśnie. Chłopaki z URSUSa musieli być na maksa zdziwieni. Wywieźli prototypa do największej dziury, żeby nikt i nic go nie namierzyło a tu jednak trainspotter się trafił :D Permanentna inwigilacja!

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

@hodowcamlody z tego co się orientuje to nie tylko ten ma inny kolor felg, gdyż w ubiegłą niedzielę byłem na wystawie w Boguchwale i był tam na identycznych felgach i jakby innych oponach niż dotychczasowe, a i miał jeszcze zmienione ułożenie tego panelu co się włącza bodajże światła robocze itp (mam zdjęcia dla zainteresowanych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Oni to już sami nie wiedzą co robią...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Może mi to ktoś w skrócie objaśnić, bo mój mały móżdżek nie jest w stanie przetworzyć tych wszystkich dziwnych słów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

no mój też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

O to chodzi żeby nie było wiadomo o co chodzi :D .

http://www.polmot.pl/spolki,54.html

 

http://www.krs-online.com.pl/reo-sp-z-o-o-krs-69319.html

 

http://www.infoveriti.pl/osoba-krs/Cieslak-Wlodzimierz-Lucjan/683e8e33fa44c7e0449d9f5c7a880f36.html

 

http://www.infoveriti.pl/osoba-krs/Jermanowski-Wlodzimierz/71e696edee5cceaa2237eef36872feff.html

 

Tak ogólnie to wychodzi na to że Zarajczyk nie jest już samodzielnym i większościowym właścicielem Ursusa a tylko pośrednio .

Do tej pory Pol Mot Holding czyli Zarajczyk miał prawie 60% udziałów w ursusie a teraz ( troche mało jest informacji o tej spółce reo) ale część akcji oddał właśnie reo , tylko teraz pytanie ile do powiedzenia Zarajczyk ma w tej reo ? Jesli nie ma wpływu na decyzje tej spółki to ma już po pakiecie kontrolnym . Czyli tak z grubsza licząc to reo z drobnicą ma 63% udziałów a Zarajczykowi zostaje 37%.

Teraz wystarczy że ten cały reo dostanie dobrą propozycje z zewnątrz i po ptokach. Inwestor ogłasza skup akcji (wrogie przejęcie) i jeśli da dobra cenę to ta cała drobnica odsprzeda swoje akcje i bez problemu przekroczy limit 51%..

Oczywiście to tylko jedna z wersji bo wcale tak nie musi być a Zarajczyk ma swoja strategie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

powiem tyle Karol Zarajczyk to kawał lepszego cwaniaka(co pokazał w momencie przejęcia Ursusa ale to za długa historia) i na pewno to co teraz kombinuje nie wyjdzie mu na złe ;)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Bo ja wiem czy cwaniak :P , jest wykształconym ekonomistą z ogromną wiedzą i potrafi dobierać odpowiednie taktyki co niestety może nie być dobre dla naszego niedźwiadka ale na pewno dobre jeżeli chodzi i stan konta Pana Karola :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Otóż to. Najpierw ten Turek Abdullah (z przeszłością w Uzel, Hattat, Basak i Hema) w zarządzie i funkcji dyrektora generalnego URSUSa, a teraz dziwne ruchy na akcjach przy pomocy nikomu nieznanej firemki REO z dwoma "słupami" we władzach. Hm...? :(

Edytowano przez arturtl
  • Like 1

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Mały wątek z panem Jermanowskim

http://polska.newswe...a,6856,1,1.html

 

A REO to dawny AQUARIUS co wynika z linku kolegi ale info o niej jakos jeszcze nie znalazłem :) .

 

To ciekawa strona

 

http://mojepanstwo.p..._podmioty/72999

 

I o Panu Andrzeju Zarajczyku :)

 

http://mojepanstwo.p..._podmioty/16274

 

 

I dla zainteresowanych zobaczcie kapitał zakładowy Ursus Sp. Z.O.o czyli konkretnie producenta cięgników :D NIe mylić z Ursus SA bo on jest tylko właścicielem Ursus Sp.zoo

 

http://mojepanstwo.pl/dane/krs_podmioty/395392

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

No, ale w sumie to REO to raczej polski kapitał, więc nie powinni mieć złych intencji wobec ursusa, poza tym podpisali tą umowę z Wojskową Akademią Techniczną i Fabryką Osi napędowych w Radomsku, więc chyba mają jakiś plan rozwoju na dalsze lata... Taką mam chociaż nadzieję... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Pewnie Zarajczyk nie był by w tym miejscu co jest gdyby nie pomoc "kolegów" ktorym też cos sie należy po za stanowiskiem w zarządzie. Dobrze żeby to był prezent dla kolegów niż jakieś mało koleżeńskie działanie. Opcji moze być wiele ale jakiś cel na pewno w tym jest. Takich roszad nie robi sie tylko z nudów aby cos sie działo.

Też mam nadzieje że to co sę dzieje ma byc dla dobra Ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Temat jest o fabryce Ursusa a nie o logo, równie na czasie jest dyskusja czyj dziś jest MF czy Fendt chociaż nadal istnieją, Niemieckie czy Angielskie czy może USA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

OKEY świetny research, a Pan Jermanowski to prawdziwy słup z wykształcenia. K...a mać :(

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Jesli rzeczywiscie Karol ma juz tylko 30 pare procent udzialow to salbo to widzee;/ moze sprzedawal udzialy bo kasy potrzebowal, kurde przeciez nie dawno juz nie pamietam dobrze ale chyba 20 mln od kogos wzial zeby duzego Ursusa produkowac tak? wiec wniosek taki ze brakuje im kasy a tu sie okazuje ze staje sie sponsorem klubu w Lublinie i bedzie wkladac kase aby reklame zrobic... i co to za reklama bedzie? ze na koszulce bedzie widnial napis Ursus? tą kase co w klub maja wlozyc i juz wlozyli to lepiej trzeba bylo jakies pokazy ciagnikow i maszyn zorganizowac aby ludzi przekonac do swojego produktu bo na taka reklame to ja napewno nic nie kupie... w gazetach zadnych reklam Ursusa po za czesciami i to czasam a gdzie reklama ciagnikow?maszyn? Panowie od reklamy w Ursusie zastanowcie sie troche bardziej jaka reklama bedzie bardziej trafiac do rolnika(napis na koszulce czy pokaz mozliwosci badz chciaz zacheta w gazetach lub tv..). Macie kase sponsorowac jakies kluby itp a na ciagnik powyzej 110 km juz czekamy bardzoooooooo dlugo i sie doczekac nie mozna, podobno sa juz w sprzedazy ale jak ktos go przypadkiem nie zobaczy to nie wie ze mozna go kupic, pewnegoo razu zachodze do dealera bo w net znalazlem pytac o Ursusa i wiecie co? gosc mowi ze nie ma ciagnika i ze dopiero na jakies wystawie maszyn za 1.5 mca bedzie mial to zeby przyjsc i sb zobaczyc jak mowie ze w takim razie dziekuje to zaczyna mi inne wciskac ciagniki.. Pomyslcie tez nad wylacznoscia dealerow do swoich ciagnikow to napewno cos drgnie bo dealer zawsze chce zarobic a jak bedzie mial jedna marke ciagnika to oczywiste ze bedzie tylko jego proponowac, tak samo z oznaczeniem dealerow!!! spotkalem sie z 3 dealer (autoryzowanych) ktorzy nawet nie maja zadnego szyldu ani kompletnie nic ze zajmuja sie sprzedaza ciagnikow Ursus i wy chcecie osiagnac sukces tak? to chyba bardzo dlugo bedzie trzeba na niego czekac:) osobiscie czekam na serie polskich ciagnikow zapowiadanych i jak beda pozytywne opinie to mam chec na 110km Ursusa, i Panowie jak wprowadzicie ta serie do produkcji to nie zaprzestajcie montazu ciagnika obecnego 110 km bo to nie bedzie mialo sensu, nie mam teraz czasu pisac wiecej al pozniej napewno cos dopisze

Edytowano przez 1994kuba1994
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie nie trochę nie zupełnie tak.

Po pierwsze ciągniki produkuje Ursus Sp. zoo a nie Ursus SA. Moze ta strona troche rozjaśni sprawę. http://www.ursus.com/Grupa-kapitalowa

Najprościej mówiąc Karol jest tylko synem Andrzeja właściciela Polmot Holding i to on "oddał" część udziałów do nadal podległej sobie spółce REO ale w której nie zasiada we władzach. I w tym właśnie jest ewentualny problem. Bo jesli ma wpływ na tą spółkę i ma może jakiś większosciowy udział a tylko ze wzgladu na brak czasu itp powierzył swoim kolegom zarząd nia to jest ok. Natomiast jesli ci goście będa mogli zrobic z tymi udziałami co zechcą to ryzyko przejecia przez obcy kapitał jest bo kolesie mogą dostac propozycje nie do odrzucenia i sie sprzedadzą a wtedy Zarajczykowi czyli Pol Mot Holding zostaje tylko 37% udziałów w Ursusie SA

Zastanawiające jest po co w ogóle zrobili taki ruch i jaki to ma cel?

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

No, to raczej nie ze względu na brak kasy, bo wszystko zostaje i tak w jednej spółce... Więc to jest zagadka... Odbiegając od tego, to ciekawe, czy jutro Ursus będzie miał stoisko na Agrotech Minikowo, bo jadę tam głównie po to by zobaczyć na żywo tego 11054, a jak ursusa nie będzie, to ja będę trochę zawiedziony... :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Panowie sprawa jest prosta. Klika komuchów (a ktoś tu już o tym pisał, ale człowiek w swej naiwności wierzył, że to pomówienia, że to bzdury, zaklinał rzeczywistość :( ) wzięło Karola (oczywiście za odpowiednią działkę), aby swoim fejsem nie odstraszał, żeby wzbudzał zaufanie, żeby swoimi umiejętnościami rozkręcił trochę biznes (nie ukrywam, że dobrze mu szło) bo przecież jak czerwoną twarz pokazać światu, jak wziąć się za robotę jak umie się tylko mataczyć. Tak czy siak, prędzej czy później nasz kochany URSUS wyląduje u Turasa :( I to jest, delikatnie to ujmując, najsmutniejsze w tej krótkiej historii..., ale wpisuje się idealnie w erę nowożytną naszej Ojczyzny....

  • Like 4

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Co do reklamy, to nie ma za bardzo co reklamować. Seria H już była pokazywana, a 5044 i 11054 to trochę mało. Z kampanią raczej czekają na "polską serię".

A jeśli chodzi o dealerów, to faktycznie złym pomysłem jest bycie drugą, lub dalszą marką sprzedawaną przez danego dealera. Byłem u takiego jednego co sprzedaje głównie DF-y, to Mi odradzał Ursusa (choć miał 11054 na placu, zdj. w galerii) i twierdził, że za parę miesięcy on zniknie z rynku! No dobrej reklamy i sprzedaży to Ursus nie będzie mieć z takimi ludźmi <_<

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Taa koleś po prostu ma większy przychód od DF niż od ursusa i dlatego tak gada.Tak samo jak ja pytałem o farmery u kolesia co NH sprzedaje i tez mówił ze nie...

  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

kampania polskich? byl artykul w gazecie ze skrzynia ma byc dostepna na poczatku przyszlego roku a w sprzedazy dopiero 2-3 lata to zamierzaja tyle czasu czekac z kampania? ja osobiscie Ursusów serii H wgl nie uznaje bo to jest od poczatku tureckie a tylko znaczek Ursus ma na sb i tyle...;/ masz racje te 2 modele to mało ale jednak cos maja i powinni to reklamowac bo jak nie ma reklamy to nie ma i wiekszej sprzedazy po za tym gdzies slyszalem ze chyba od wrzesnia maja byc normalnie w sprzedazy ciagniki 150km wiec powinni i jego reklamowac i uwazam ze naprawde przydaly by sie jakies pokazy w polu no... dla mnie bez sensu pakowac pinieadze w jakies kluby skoro nie ma sprzedazy zadowalajacej bo 30 szt to zadna rewelacja;/ jest tyle imprez na ktorych mozna by bylo pokazac ciagniki w robocie a one stoja na placu...ciagnik 150 km caly czas stoi na wystawach a ni rusz z nim, kurde dawac je w pole to i ludzi przyciagnie zeby zobaczyc:) sam z checia chodze i patrze ale zawsze zawiedziony ze Ursus stoi tylko;/ jak na takiej imprezie jak agroshow beda staly to wielka porazka;/;/;/ skoro caly czas Pan Karol mowi o wielkim powrocie Ursusa to robcie cos w tym kieunku, niech Ursus rzadzi na targach a nie skromnie stoi :) a i tak wgl to Ursus ma swoj jakis fabryczny balast na przedni TUZ? a wie juz ktos jaka Ursus mial sprzedaz w czerwcu?

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj