adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

hodowcamlody    53

Nie mogli wsadzić nowych bebechów do takiej budy i reszty? Ładnie to wygląda i że tak powiem klasycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15
Napisano (edytowany)

Ciesze się że w Lublinie tacy mądrzy ludzie mieszkają i wiedzą że możemy mieć coś swojego i to o wiele lepszego niż to z zagranicy.

http://biznes.pap.pl...ektryczny-ursus

Montaż trolejbusu:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=DW&Date=20140506&Category=galeria03&ArtNo=506009997&Ref=PH

Edytowano przez Salisbur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

260 kg to tyle:

Jak widać jest jeszcze miejsce na 4 obciążniki, czyli łącznie 440 kg. Jest jeszcze możliwość założenia przedniego TUZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

własnie za doplata a ciagnik powinien dysponowac bynajmniej dobra rama z przodu dla duzej ilosci obciaznikow bez tuz;/ bo kurde tuz = do tego balast to troche kasy a ciagnik bez tuza powinien byc dobrze dociazony do pracy ciezkiej;/ oczywiscie nie mowie ze wszystkie obciazniki do takiej ramy musza byc w standardzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83
Napisano (edytowany)

Montowanie przedniego tuza tylko w celu dociążenie ciągnika jest beznadziejnym pomysłem.

Poza tym dodatkowe obciążniki, przód 260 kg (1 700zł), tył 170 kg (1 200 zł) są według mnie koszmarnie drogie, kurcze przecież to są tylko odlewy żeliwne, to już taniej jest kupić blachę 30 po 3,5 zł co daje 910 zł, plus powiedzmy 90 na palenie plazmą (200 zł za godzinę) i mamy obciążniki za 1 000 zł a nie za 1 700 zł.. No dobra i jeszcze kilka złotych na farbę, Ja rozumiem że firma nie jest instytucją charytatywną i musi zarabiać, ale to już jest lekka przesada.

Ale nie przesadzajcie też że jest taki lekki, 4 400 kg na 110 koni jest w miarę ok moim zdaniem. A że ktoś na filmiku przesadził z pługami to już jego problem jest.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na liście wystawców Ursusa nie ma, chyba że jakiś lokalny dealer go wystawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorol    5

Witam jak na moje mogli by wziąść udział ze swoim 15014 bo o ile wejdzie do seryjnej produkcji i po modernizacjach dostanie miękką oś i elektrohydraulikę może być poważną konkurencją dla czterocylindrowej forterry hd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

a koledzy co uważacie o wygladzie obecnych ursusach? mi osobiscie sie nie podoba roznorodnosc tych masek i troche wyglad maski tez mi sie nir podoba:( zmienilibyscie cos w tych ursusach?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Faktycznie z jednej strony te maski nie są zbyt urodziwe, ale z drugiej strony mają 4 lampy robocze i połączenie czarnego i czerwonego koloru dobrze wygląda. Teraz bardziej podobają Mi się maski Mido. Myślę, że dobrze byłoby upodobnić wszystkie te maski do masek serii ciężkiej jak np. 1654 j. w.

Tu kilka zdjęć 11054: https://hu-hu.facebook.com/agroboma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

własnie tez myslalem nad ta maska z ciezkiej serii bo dobry ksztalt ma ^^ maski z mido to fajnie wygladaly ale wiekszych ciagnikach tylko i przy szerokich kolach:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411
arturtl    76
Napisano (edytowany)

Ja tu nie widzę różnorodności masek, modele które są w sprzedaży (5044, 11054, seria H) mają spójną koncepcję stylistyczną a 15014 nie ma jeszcze na rynku i tak naprawdę do końca nie wiemy jak się będzie prezentował.

Czy ten wygląd się komuś podoba czy nie kwestia gustu. Jedyna moja uwaga, o której już wcześniej pisałem to 11054 powinien mieć maskę z serii H i byłoby ok :) Oczywiście na chwilę obecną bo w dalszej przyszłości życzyłbym sobie ciekawszego wzornictwa i nie mam tu na myśli propozycji w stylu 15014, a nawiązania chociażby do serii ciężkich M85/87. Co do zestawienie czerwonego z czarnym jestem zdecydowanie za! i do tego oczywiście pełne felgi :)

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zastanawiam się dlaczego nie zakładają masek mido.Może że nie mają praw do ich produkcji albo te maski są postrzegane jako czarna strona ursusa :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Z tego co kojarzę to maski mido/piko zaprojektował jeden z dilerów poprzedniego "warszawskiego" URSUSa. Gdyby je lepiej dopracować gabarytowo i stylistycznie, w szczególności przód (światła) to wyszedłby całkiem fajny koncept. To tylko takie moje skromne zdanie :)


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Też jestem za Mido plus szerokie koła.

Was też tak rażą różne kolory maski i błotników z kabiną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013
Napisano (edytowany)

jak dla mnie cały wygląd jest okropny ale kwestia gustu.Jedyny który mi się podoba to ten 15014

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Dokładnie, 15014 jest moim zdaniem piękny i wydać że to jest polski ursus z poprzednich lat a nie wykupiony turek


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Chciałem się nie włączać do rozmowy o wyglądzie ale jak już tak rozgorzała dyskusja to dodam swoje 5 groszy, 15014 bardzo mi się podoba, mniejsze też nie najgorzej, nie podobał mi się 11024 ale w modelu 11054 maska w połączeniu z nową kabiną już bardziej mi podchodzi.

Jednak nadal uważam że rozmowa o wyglądzie nie ma sensu, bo jak wiadomo to jest kwestia gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76
Napisano (edytowany)

Jasne, że kwestia gustu i jak na "nowy" początek nie jest najgorzej, ale możemy cały czas zgłaszać własne propozycje i wizje :D Może któreś się zmaterializują.

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

na stronie ursusa są takie ciągniki jak 5314 5312, one są u nas w sprzedaży? czy tylko są na tej stronie bo są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

są w sprzedaży ale na afrykańskie rynki, w PL nie można zakupić, a na pewno nie można zarejestrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj