adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

bratrolnika    28756

nie Ursus sprzedaje, ale powinien zadbać o tak ważną część całości, skoro kupił markę to powinien też zadbać o muzem

nie jestem z tych którzy psioczą na Ursusa, wręcz można rzec że trzymam kciuki za to by wrócił na pola, ale fakt że nie zadbali o muzeum to dla mnie wielka wpadka

zresztą takie eksponaty powinny być chronione przez państwo, przez prawo, i na mocy prawa powinny zostać wcielone do jakiegoś innego muzeum, chociażby muzeum motoryzacji, a nie tak jak teraz, są sprzedawane komu popadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maserakk    28

I ten fakt pokazuje właśnie to co się stało z Ursusem, ważne że na stronie internetowej nowego Ursusa szczycą się historią ...ale obłuda . Zastanawiałem się nad kupnem nowego 10014h, ale obecnie niech sobie go ten tego, kupię coś innego lub używanego, a na pewno nie to cuś co zowią Ursus.

 

To nie kupuj i już Marudo, a następnym razem jak się zdecydujesz coś jeszcze napisać to dwadzieścia razy to przemyśl, sprawdź i dla pewności po napisaniu przemyśl jeszcze razy kilka.

Też uważam, że fajnie by było jakby lubelski URSUS wykupił muzeum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

a tak swoją drogą to ciekawe czy to są fabrycznie nowe modele, czy po gruntownym remoncie??? jeśli nowe to może warto pomyśleć nad ostatnią fabrycznie nową c-360 czy też c-330, że o c-325 nie wspomnę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Udało mi się kiedyś odwiedzić to muzeum :) Wspomniane eksponaty wyglądały jakby zjechały tam prosto z montażu. Możesz rozbijać świnkę :)


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Tak to są fabrycznie nowe modele - ostatnie. Model 914 to by mnie interesował, Made in Poland a nie Turkey:)

Fajnie by było ... jakby dzieciarnia nie pisała na tym forum, to powinno być weryfikowane przy rejestrowaniu. Jak czytam niektóre tematy, wpisy to jak bym był w piaskownicy ... masakra.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

http://www.pho.pl/og...=inne,inne_inne

Tu masz link do ogłoszenia o wyprzedaży eksponatów z muzeum.

wykonałem parę telefonów i rzeczywiście Bumar niby chce sprzedać eksponaty ale tego nie zrobią, chodzi tu o próbę wymuszenia pewnych decyzji na władzach dzielnicy Ursus ;)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

czyli ten stary niedobry Bumar lepiej dba o muzeum Ursusa niż nowy właściciel??? Miły akcent niemiłych wspomnień (czyt. Ursus pod skrzydłami Bumar)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Bumar nie umiał zadbać o Ursusa a ma zadbać o muzeum? Jakoś tego nie widzę...

Faktycznie powinien (Ursus) się zainteresować tym muzeum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Dobrze by było jakby finalnie eksponaty muzealne wylądowały w Lublinie jako integralna część nowej "starej" firmy. W końcu to spuścizna URSUSa, z którą do dnia dzisiejszego wiele osób się identyfikuje. Byłem, widziałem, robi wrażenie pomimo tego , że "malutkie". I docelowo powinno zostać udostępnione wszystkim zainteresowanym.

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

Bumar nie umiał zadbać o Ursusa a ma zadbać o muzeum? Jakoś tego nie widzę...

Faktycznie powinien (Ursus) się zainteresować tym muzeum.

Masz rację. Ursus został wciśnięty na siłę Bumarowi. Nie chcieli przyjąć takiego prezentu aż do momentu kiedy dowiedzieli się ile jest wart teren na którym znajdowała się fabryka. Wycisnęli ile się da, resztę opylili i pozostał im teren wart jakieś 70-80 mln zł

 

@arturtl Muzeum nie zostanie przeniesione do Lublina ponieważ podobnie jak Bumarowi obecnemu zarządowi Ursusa nie zależy na nim. W obu przypadkach chodzi tylko o nabiciu kieszeni kabzą. Jedyną instytucją, której zależy na tym muzeum jest urząd dzielnicy Ursus ;)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

takie są plany :)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79agroJOHNY    5

zmieniając wątek drodzy koledzy i koleżanki dzisiaj Ursus na Fasebooku artykuły o oknach wrzucił. Zastanawiałem się po co ale sprawa jest jasna

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15837845,Probuja_zatrzymac_polska_ekspansje_okien_i_drzwi.html?biznes=warszawa&piano_d=1

 

Łykamy jak pelikany czeskie traktory a oni nasze produkty za wszelką cenę wstrzymują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Popatrz jak się nie wstydzą...Zazdroszczą Polakom że umieją zrobić biznes...

 

 

co to są za jaja? :ph34r:

http://www.ebay.pl/itm/URSUS-AMSTAF-6-2013-6x6-MILITARY-BROCHURE-PROSPEKT-FOLDER-DEPLIANT-/351048526001?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item51bc1f68b1

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maserakk    28

zmieniając wątek drodzy koledzy i koleżanki dzisiaj Ursus na Fasebooku artykuły o oknach wrzucił. Zastanawiałem się po co ale sprawa jest jasna

 

http://wyborcza.biz/...szawa&piano_d=1

 

Łykamy jak pelikany czeskie traktory a oni nasze produkty za wszelką cenę wstrzymują.

 

Przykro mi to pisać, ale rolnicy to najsłabiej wyedukowana część społeczeństwa i do tego źle przyjmująca reformy oraz krytykę :( Podatni są natomiast na "piękne słowa" "szpeców" od sprzedaży zachodniej myśli technicznej i w d*pie mają polski przemysł. Nie przeszkadza im to jednak w bezczelnym i regularnym protestowaniu przeciwko zachodnim "szpecom" chcącym wykupić ich ziemie (tak im się wydaje) oraz generalnym proteście jak to im źle. Ręce opadają. Ja w proteście przestaję kupować produkty "made in polski rolnik".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

To ja chyba jestem tym nie wyedukowanym chłopem bo ni hu hu nie zrozumiałem tego co napisałeś :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wychodzi na to że sam podcinasz gałąź na której siedzisz.Jest taka zasada Im bliżej siebie wydasz pieniądze tym szybciej wrócą do ciebie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No chyba żartujesz!

Znaczy, że taki rolnik musi być głupszy od takiego "operatora wózka", czy sklepowej???

Z tą podatnością to też lecisz daleko, bo niby przypadkiem nie ma ani jednej polskiej marki samochodów? Tacy "miastowi" nie dadzą się "pięknym słowom"??? Polski przemysł większość Polaków ma głęboko gdzieś!!! Osoby, które w tym temacie zabierają głos na szczęście myślą inaczej (no większość). Już nawet nie chce mi się pisać o tym, jak każdy Polak narzekać lubi i to robi.

Czy lekarze nie narzekają? Czy górnicy mają dobrze? Oczywiście, tylko rolnicy protestują, choć mają kasy jak lodu i nic nie robią <_< <_< <_< <_< Jakie myślenie teraz panuje!?

I to ostatnie to w ogóle rozbija bank. Kup czeskie to Ci Czesi podziękują kopiąc cię prosto w d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

 

Przykro mi to pisać, ale rolnicy to najsłabiej wyedukowana część społeczeństwa i do tego źle przyjmująca reformy oraz krytykę :( Podatni są natomiast na "piękne słowa" "szpeców" od sprzedaży zachodniej myśli technicznej i w d*pie mają polski przemysł. Nie przeszkadza im to jednak w bezczelnym i regularnym protestowaniu przeciwko zachodnim "szpecom" chcącym wykupić ich ziemie (tak im się wydaje) oraz generalnym proteście jak to im źle. Ręce opadają. Ja w proteście przestaję kupować produkty "made in polski rolnik".

 

na jakim świecie zyjesz kolego , co my teraz mamy polskiego pozbywamy sie wszystkiego nawet zelmera juz bosch przejął robimy na kogoś a te resztki co mamy to zaraz sprzedadza zeby magicznej granicy długu nie przekroczyć a co wyedukowania teraz większość młodych rolników ma średnie lub wyższe wykształcenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

@maserekk kupił byś ciągnik który jako nowy by się non stop psuł, a części nie wiadomo gdzie szukać? Co robił ursus przy zachodnich markach, nie strwożył nawet ośrodka badawczo rozwojowego tylko klepał to co było, a technika szła do przodu. Liczył się tylko zysk, ale rolnicy zaczęli mieć wybór zachodni lub ursus zacofany technicznie. Wybrał byś zachodnią przetestowaną i komfortową maszynę czy głośnego, zacofanego i niekomfortowego ursusa? Oczywiście kupuje polskie maszyny np. Samasz zainwestował w kontrolery jakości produkowanych podzespołów i taką kosiarkę kupiłem bo wiem że ryzyko awarii zostało zmniejszone do minimum bo firma stawia nie na sam zysk ale też na jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

a zobaczcie pronar najwiecej przyczep sprzedaję nie siedze w rynku przyczep ale na logiczne myślenie coś musi to powodować albo jakość wysoka albo atrakcyjna cena z zachowaniem dobrej jakośći bo przecież jeśli pronar sprzedaje przeszło 2 razy wiecej przyczep niż drugi w rankingu matal-fach to coś musi być w tym.Poza tym pronar ma ładną fabryke i pracuje tam 2 tys ludzi i trzymam też za nich kciuki jak za każda polską firmę zwiazaną z rolnictwem :)

Zwróćcie uwage na to ile ludzi i firm żyje z rolnika i polski rząd tego nie rozumie i nie dba o interes rolnika bo co z tego że mamy dopłaty jak świnie po kosztach bo pchają sie na ukraine a ukraina ma nas gdzieś bo jest embargo na wiepszowie i wołowine. zachód dba o swoich rolników maja wyższe dopłaty i chyba dopłaty do eksportu tak słyszałem ale nie jestem pewien zresztą im rządy nie robia pod górkę nie mają bzdurnych zakazów uboju rytualnego bo wiedzą że araby i żydy to rynek zbytu. patrzcie :

-ci co nawozy sprzedają i robia

- ci co mieso skupują i sprzedają

-ci co maszyny robia i sprzedają

-ci co opryskami sie zajmują

- co częśći do maszyn

i wiele innych co wokół rolnictwa sie kręcą

WSZYSCY SĄ ZALEŻNI OD ROLNIKA !!!!

bo jak by rolnika nie było to i ich też i jeśli rolnik bym miał godnie płacone za swoje produkty to i by ludziom żyło by sie lepiej to są tysiące miejsc pracy :) łącznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
...bo co z tego że mamy dopłaty jak świnie po kosztach bo pchają sie na ukraine a ukraina ma nas gdzieś bo jest embargo na wiepszowie i wołowine...

Nie do końca tak jest bo eksport to poniżej 10% krajowej produkcji wieprzowiny z czego do Rosji szło zaledwie kilka procent, zaś Ukraina od iluś tam lat nic od nas nie brała. Prawdziwym problemem z ceną w skupie jest import taniego (i niestety marnego) mięsa do Polski jak np. w lutym/marcu ściągano z Niemiec półtusze po 3zł bo tam czyszczono magazyny więc kto kupi świnie po 5zł? Cena zjechała do absurdalnego poziomu, my dostaliśmy po kieszeni, kto zarobił to zarobił, ktoś inny stare mięso zjada. No a najłatwiej na embargo rosyjskie zwalić.

 

Wracając do Ursusa to co trzeba zrobić by kupić traktor w takiej cenie w jakiej idą na Etiopię?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

trzeba zostać murzynem :D

a tak na poważnie to wydaje mi się że nie ma możliwości sprzedaży ciągnika produkowanego dla Afryki w Europie, a jeśli nawet to nie pozwolą ci go zarejestrować, bo norm spalin nie spełnia

a tak w ogóle to jaka ta cena dla Afryki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj