adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

kolejna szansa zniszczona przez związkowców jak VW chciał FSO to im nie pasowało to wzięli Skodę a teraz na każdym forum hejty bo polakom żal du*e ściska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

W Polsce niszczono i niszczy się zakłady które są konkurencją dla firm zachodnich - np. ostatnio KGHM nakładając extra podatki, co do Ursusa to pracowało tam ok 10 000 proacowników + w firmach kooperujących ok 6 000. Ursus w Warszawie był to zakład PRODUKUJĄCY traktory, a nie montownia, w Ursusie budowano cały ciągnik od podstaw z wyjątkiem opon i pasków klinowych. Niszczono Ursusa z wielu powodów jak wspominałem obce interesy, interesy kolesiów rządzących, przecież tereny zakładu - jak kusiły tych co to pierwszy milion trzeba ukraść, a interesy Pol-Mota. Ursus w Warszawie pod koniec produkcji miał zamówienie na kilkaset traktorów do Nigerii i co ... zniszczono zakład, traktorów nie wyprodukowano, jeszcze karę zapłacono - tak się gospodarzy w Polsce.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Władze dokładnie wiedziały co robia i jekie są koszty wejścia do Unii. Chociaż Polska została sprzedana juz wcześniej przez Solidarność. Kraj był zadłużony a jak wiadomo część długów została wspaniałomyślnie umorzona i na pewno nie był to gest dobrej woli tylko zachód chciał cos w zamian a co dostał to każdy moze sie domysleć. Wartosć majatku jaki przejęły zachodnie firmy jest o wiele wiekszy niz ten cały dług który nam umorzono a na dodatek zyskali rynek zbytu który da sie doić jak krowę. Tak samo nie było klasy średniej wiec szybko ja stworzono w jaki sposób każdy chyba wie. Tylko dla tego zachodnie firmy przejmują nasz majątek ponieważ mało którą Polską firmę stać przebić na takie łapówki jak daja firmy zachodnie.

Polskie małe prywatne firmy sa przejmowane przez zachodnich gigantów przez tzw "wrogie przejecie " Niektórym firmom udaje sie dogadać i oddaja jakąś część spółki np. Emperia ale to jest chyba tylko odroczenie wyroku.

Zarajczyk madrze robi że trzyma dla siebie pakiet wiekszosciowy ale za to jest narażony na miny podrzucane przez konkurencje.

Dobrze żeby Polskie firmy produkujące sprzęt rolnniczy zaczeły sie konsolidować zanim zaczna być zjadane przez gigantów.

 

Wracając do ciągników to 11054 nie wypada źle chociaz nie widziałem go z bliska i nie wiem jak wyglada w rzeczywistości ale z pełnym wyposażeniem ,kilima, przedni tuz itp wychodzi chyba nie wiele ponad 190tyś . Znajomy ostatnio kupił NH 95kM i wyszedł ponad 250tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

a niech tam sobie ten ursus działa i się dynamicznie rozwija ja jemu nie bronie a przeciwnie życze jak najlepiej ale utożsamianie go z dawnym urusem jest niczym nie uprawnione - produkcja jest symboliczna, polski wkład to głównie robocizna a zresztą ilu ludziom daje zatrudnienie jakiejś garstce. Podobnie jak dawnego Usrusa wykończono wiele innych dużych polskich firm - praktycznie wszystkie, które mogły w jakikolwiek sposób zaszkodzić zach. konkurencji a te które się jakimś cudem nie dały zaorać to wykupiono za worek gruszek- przykładów nie będe podawł bo każdy po 40 takowe zna a zreszta zabrakłoby internetu.

Teraz dalej zachwycajcie się tymi popłuczynami po popłuczynach a w tym czasie nasz dzieci i wnuki już pakują walizki do wyjazdu za godziwą robota i płacą dla zachodu. Smutne jak cholera to dla mnie jest, szkoda że Polska już przegrała swoją szansę a to była jedyna szansa i już się nie powtórzy na pewno.Komu to zawdzięczamy jak nie panom i paniom politykom od 7 boleści.

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

No proszę o ile mnie oczy nie mylą to na tym filmiku od minuty 0.44 widać największego przedstawiciela ursusów 15014?

Oraz filmik z testów tego ursusa 15014 trzeba się pytać człowieka jak wypadł ten ursus.

No te ursusy 5314 i 5312 z silnikiem "ursus 4390" z kabiną to w Polsce byłby hit. Ale to wszystko do Afryki.

Edytowano przez Salisbur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Salisbur -

Szkoda że nie został pokazany w żadnej pracy :) , może jeszcze się pojawią inne filmy od tego użytkownika.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Film z 15014 moim zdaniem beznadziejny, Firma zatrudniająca kilkaset osób, aspirująca do miana czołowego polskiego producenta ciągników i innych maszyn nie jest w stanie zrobić profesjonalnego klipu reklamowego, jak ich produkty są na takim samym poziomie jak reklamy to długo na rynku nie pobędą. Kurcze jak to jest Zajarczyk sprawia wrażenie ogarniętego gościa, czemu nie może jakoś tego ogarnąć, wprowadzić więcej profesjonalizmu tylko cały czas amatorka (strona, ogłoszenie na otomoto, klip, wykończenie 11054, zupełnie niedostosowanie 11054 do pracy w polu).

A odpowiadając na wcześniejsze czyjeś pytanie, w 11054 rewers jest mechaniczny.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kedziorek -

Pracownik Ursusa ? Do ich firmy mam 600km więc... :) Po 2 nie reklamowałem tylko zadałem pytanie.

 

Co do reklamy 15014 to się zgadzam z tobą w 100%.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ursus powinien organizować jakieś pokazy polowe. produkuje sporo sprzętu to miał by co podczepić do tych ciagników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Taki pokaz to byłoby coś. Żeby jeszcze można było samemu przetestować sprzęt.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Jesteś pewien, że to roficjalna reklama tego 15014? bo to wygląda na film u rolnika na testach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po co Ursus zawzina się na własną konstrukcję, prawie wszystkie popularne maszyny to licencje - Ursus C45, 4011,3512, prasy kostkujące, kosiarki... Lepiej kupić licencję i otworzyć własną fabrykę, pilnować jakości i wszystko szło by do przodu. Po wojnie Ursus był w identycznym stanie jak teraz ten w Wa-wie i jakoś odżył, właśnie dzięki C45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Po wojnie nie było tak źle, jak teraz. Fabryka stała, brakowało maszyn, ale je powoli sprowadzano, sami ludzie chcieli odbudować fabrykę, żeby mieć pracę. Teraz z fabryki zostało prawie nic, jedna czy 2 hale. Reszta zrównana z ziemią i sprzedana deweloperom. Gorszych czasów polski przemysł nie miał. Ursus przetrwał 2 wojny, komunizm, powstał pod okupacją, a teraz, kiedy jesteśmy w "wolnej" Polsce, w Unii - zakłady Ursusa przeszły do historii.

Jak ktoś nie był w Kielcach, to może jeszcze zobaczyć: http://www.ursus.com/agrotech360ursus/

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

Spójrzcie z drugiej strony ile firm polskich związanych z rolnictwem powstało, czy też się umocniło. Są to bardzo poważni konkurenci dla zachodnich firm i eksportują większość swojej produkcji. Można tu wymienić SaMasz czy Unię, ale jest też wiele innych firm, z którymi na co dzień się spotykamy lecz ich nie dostrzegamy.

Teraz nie jest gorzej, bo mamy ogólnodostępną technologię i kapitał, wystarczy mieć na siebie pomysł, który wydaje mi się, że Ursus ma. Prezes Zarajczyk pokazuję się też we wszelakim gronie także ma kontakty, z których czy potrafi korzystać, okaże się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Sama marka Ursus ma się dobrze. Chodziło mi głównie o zakłady Ursusa. Gorzej jest odnośnie czasów jakie kiedyś były, a jakie są. Po wojnie przemysł polski nieźle stał, jak na ten okres historii. Teraz jak na wolny rynek i nasze możliwości nie jest tak jak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

No właśnie jakiś kolo wstawił filmiki na YT a na AF piszą , że to skandal bo Ursus nie potrafi zrobić reklamy nie wiadomo czy się śmiać czy płakać nad takimi ludzmi co aferę widzą gdzie jej nie ma . Ja też oglądałem ten filmik z przyczepami i ciągnikami i mi się podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

No proszę o ile mnie oczy nie mylą to na tym filmiku od minuty 0.44 widać największego przedstawiciela ursusów 15014?

Oraz filmik z testów tego ursusa 15014 trzeba się pytać człowieka jak wypadł ten ursus.

No te ursusy 5314 i 5312 z silnikiem "ursus 4390" z kabiną to w Polsce byłby hit. Ale to wszystko do Afryki.

 

Przypadkiem to nie są filmiki Synka Waldusia Pawlaka ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie jednemu psu na imię Burek <_<


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Oczywiście że to ktoś na podwórku nakręcił film z tym 15014, a pomyślał ktoś z was geniusze że tego ciągnika jest jedna sztuka i hmmm ta jedna sztuka jest w posiadaniu.... zastanówmy się.... tak właśnie Ursusa BRAWO!!!!!!!!!

Widzę że niektórzy z was nie rozumieją co to jest konstruktywna krytyka i jesteście tak zawzięci że atakujecie kogoś tylko dla zasady.

Jak widzę jakieś głupoty w stylu filtr pod tylnym mostem to będę za to po Ursusie leciał bez litości bo ktoś musi, mam nadzieję że to ich zmobilizuje do naprawy tego. Ale nie czepiam się dla zasady,(np że ciągnik ma cztery koła czy jedną kierownicę) i uważam że jak jest coś wartego pochwały to należy tej pochwały udzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj