adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

brutus44    5

ja nie wierzę w tą firmę-nie żebym miał wiedzę tylko widzę ,że co Polskie to upada.Polska nie ma żadnej marki co jest prawie cudem w europejskim wielomilionowym kraju.Wszystkie polskie zakłady opierają się na taniej sile roboczej.Nie mamy prawa ani z czego dokładać do przemysłu jak robi np Białoruś czy Rosja.Taki zakład by funkcjonował to musiałby posiadać spory zapas kapitału,technologie,rynek zbytu nie tylko w kraju bo produkcja musi być odpowiednio wysoka b była rentowna.To daje odpowiedz temu kto marzy bu ursus zaczął produkować kombajny.Kogo wypchnie z rynku? Cllasa,NH- wsród tanich marek nie ma szans bo chiny taniej zrobią.Ursus może tylko żyć z sentymentu polskiego chłopa i przyklejać naklejkę na tureckie traktory.Szczerze to jestem ciekaw jak zdobyli oni kontrakt w afryce...na pewno jakiś dygnitarz etiopski będzie mile to wspominał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie jest tak źle. Ursus właśnie nie stawia na tani produkt, niskiej jakości, tylko oryginalny, porządny, polski sprzęt. Dokładać do przemysłu faktycznie nie ma za czego, ale w Ursusie ogarnęli temat i podpisali kontrakt z Afryką. To będzie źródło dochodów i środków na rozwój. Technologie zostaną po części wzięte z rynku, po części z własnej dokumentacji Ursusa (z czasów Warszawy) i po części z WAT-u i FON-u. Oczywiście może jeszcze z innych źródeł o których jeszcze nie wiemy. Rynek zbytu na przestarzałą technologię mają w Afryce i na Bałkanach. Jeśli skoncentrują się na europejskim rynku, to też znajdą sobie na nim miejsce. Z rynku na pewno chcieliby wypchnąć Zetora - wróg nr. 1.! Oczywiście Farmtrac, Farmer i Pronar to konkurenci z własnego podwórka, ale też są na celowniku. W przyszłości zaczną myśleć o NH/Case, DF/Same, Claas-ie, itd. Typowo chińskie marki nie będą miały u nas łatwego życia, bo to jednak chińskie - to mówi samo za siebie.

O czegoś trzeba zacząć, nawet od tureckich traktorów (osobiście sądzę, że Turcy dobrze robią, inwestując w swoje marki, tworząc swoje maszyny i podzespołu do nich).

Jak ktoś jeszcze nie widział:

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Z rynku na pewno chcieliby wypchnąć Zetora - wróg nr. 1.!

 

Powiadasz, że chcą wypchnąć z rynku Czeskiego Zetora, a na zdjęciach ciągniki Ursusa mają po zakładane Czeskie Mitasy :lol: zamiast Polskich Kormoranów, czytaj [stomilek] :P


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ze strony Kormorana można wywnioskować, że rolniczych opon nie robią, Stomil-Poznań z rolniczych ma tylko oponę do przyczepy. Z polskich opon, to można wziąć Michelin-y (produkcji Stomil-Olsztyn). Są one jednak drogawe. Mitasy to konieczność. To, że Ursus chciałby nakopać Zetorowi, nie znaczy, że Mitasy będą jakimkolwiek problemem - są to inne firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Wolałbym droższe Michelin [stomil-Olsztyn], niż tańsze Mitasy które po 2-3 latach, znów musiałbym zmieniać :P


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

Kto wam broni zakładać firmę i piąć się na szczyty? Mówię to w szczególności do Brutus44 bo napisał bardzo poruszający komentarz. To wszystko przecież zależy od nas obywateli, fakt rząd musi dać warunki do rozwoju, i zdaje mi się, że w miarę możliwości daje, a nie może dać więcej bo jest wiele ludzi na nieodpowiednich stanowiskach no i co trzeba przyznać nie ma za bardzo z czego dać. Mniejsza o to, jak ludzie nie będą chcieli czegoś zrobić to chociażby to był raj podatkowy to nic z tego nie wyjdzie. Co do tych polskich marek światowych, to prawda jest taka, że nigdy ich wiele nie mieliśmy, ostatnie przemiany ustrojowe dużo uśmierciły, ale w ostatnich latach możemy dostrzec wiele nowości na rynku, jeżdżąc chociażby po Targach typu agrotech czy agroshow. Jeszcze inną sprawą jest to że nie chcemy niczego polskiego dostrzec z kolei np nasi zachodni sąsiedzi to widzą

. Spostrzegawczy zauważą co jest z polskością na tym filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Ja tak czytam i czytam i nie wierze w to co czytam. Czy Wy nigdy nie zrozumiecie,ze kupujac wszystko co nie polskie wzbogadzamy obcy kapital a swoj kraj wpedzamy na skraj upadlosci. Jak ma taki Ursus tworzyc nowe idee,technologie,lepsze ciagniki jak nie maja funduszy bo niby skad,przeciez przecietny Kowalski woli kupic zagraniczny 20 letni sprzet z wypierdzianym siedzeniem,ze smierdzi z daleka. Czemu Ursus zszedl na "psy", miedzy innymi przez wspomnianego Kowalskiego i jego sasiada -ideologiczny "wyscig szczorow" kto wiekszy kto drozszy wazne by zachodni sprzet. W tym czasie Ursus pod*padal bo komuna zrobila swoje. Nie porownujcie pedu technologicznego z zachodu bo wojna zniszczyla nasz kraj. Zgineli wybitni profesorowie,naukowcy i inzynierowie.Gdy Polska sie odbudowywala to takie Niemcy sie rozwijaly m.in. naszym kosztem. Ursus budowal ciagniki na miare swoich mozliwosci i pewnie do dzis by byl swietna konkurencja dla zachodnich marek gdyby Polacy nie polecieli za starymi ciagnikami z zachodu. Sami sobie jestesmy winni. Gdy teraz Ursus probuje odbudowac jakosc i marke to wszyscy "psy" na nim wieszaja. Glupie gadanie bo JD NH Case napewno bedzie lepszy,chodz zaden z Was nie ma tych nowych modeli bo niby skad przeciez sasiad ma JD to ja nie kupie Ursusa bo obciach-nie tak jest? Gdy JD wypuscil tania "chinska" serie to jakos to nie wplynelo w Waszym mniemaniu na prestiz tej marki. Kazda marka wypuscila babola ale taki Niemiec nie bedzie o tym trabil na lewo i prawo i dalej bedzie kupowal rodzime maszyny. Zanim Ursus do rowna popularnoscia i jakoscia lepszym markom to uplyna te lata stracone przez wojne a my,zeby mu pomoc w tym wspolnym dziele powinnismy kupowac swoje produkty. Gdyby nie dofinansowanie z UE to dalej byscie robili na tych wypierdzianych ciagnikach z zachodu bo malo kogo by bylo stac na nowy sprzet a wiekszosc by bardziej doceniala to co polskie. Podniecacie sie jakimis bajerami Fenda czy JD ktorych nie ma Ursus ale czy to od razu przekresla marke. Poczekajcie dajmy szanse rodzimej produkcji. Gdyby Ursus zbudowal najlepszy ciagnik na swiecie to i tak wiekszosc z Was by go nie kupila bo straciliscie zaufanie to marki a to trzeba zmienic.Z szacunkiem Panowie "cudze chwalicie swojego nie znacie"...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ja osobiście wiem, że kupując zachodni ciągnik bym "zaszalał". Zrobiłbym lans na wsi. Jednak nie mam nigdy zamiaru tak zrobić. Cały czas czekam na coś nowego od Ursusa. Przez kilka najbliższych lat nie zanosi się na zmianę ciągnika u mnie, ale zawsze myślałem i nadal myślę, że jak przyjdzie do zmiany na nowy, to wybiorę Ursusa! W mojej okolicy pojawiła się Forterrę HSX i zwykła też i wiem, że to niezłe ciągniki, ale po prostu nie chcę mieć Zetora. A jeśli miałbym kupować jakiś duży i drogi ciągnik, to poważnie zastanawiałbym się nad Crystalem, który w Polsce jest niedoceniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Właśnie gdyby od początku wejścia polski do uni te miliardy złotych zostały w kraju to polska była by potęgą. Powstawałyby nowe zakłady jeden przed drugim robiąc konkuręcję między sobą i jakość by była bo byłaby kasa bo byłby zbyt. A tak to mamy co mamy. Taki zakład trwa z nadzieją aby sprzedać jeszcze coś aby do emerytury dociągnąć. Bo 98% chłopa wypchneła kasę na zachód i oczekuje by w polsce się dobrze żyło. Panowie obudźcie się puki jeszcze 7 lat z uni kasa napłynie i ODBUDUJMY POLSKĘ BY LEPIEJ NASZYM DZIECIOM SIĘ ŻYŁO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

Też popieram kupowanie polskich marek.

ostatnio miałem zamiar kupić dres dla dzieciaka ,szukaliśmy adidasa ,ale w końcu kupiliśmy dres 4F :

http://4f.com.pl/

 

to samo z art.spożywczymi ,zamiast coca-cola kupuję hoop itp. ,chociaż unikam słodzonych napojów,podaje jako przykład

 

co do polskich ciągników i maszyn ,tylko polskie i W d*pIE MAM LANS W OKOLICY przed sąsiadami zachodnimi "wytryskami",które w serwisie x kilka ,do tego zobaczcie jak Holendrzy , Szwedzi podchodzą do zakupu maszyn ,oceniają cenę/do jakości/ i do kosztów serwisu i W d*pIE MAJĄ LANS ,a wybierają coraz częściej m.in Ursusa.

 

a Niemcy od dawna zazdroszczą Holendrom zarządzania w gospodarstwach !!!

 

mam nadzieję ,że przyjdą czasy ,że kicha będzie kupować zachodnie drogie maszyny o ekonomi i patriotyzmie nie wspomnę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Prawda jest taka że ursus żeby mieć sprzedaż ciągników w trójce najlepszych to musi mieć szeroki wachlarz mocy i wyposażenia, każdy z was pisze jaki by mu się przydał i wszystkie się różnią... Przykładowo żeby wybrać zetora 100 konnego (czyli moc najczęściej kupowana) ma się do wyboru Proxima x3 (zwykła, plus i power) i 2x forterra (zwykła i hsx)

 

Na początek niech zrobią ze 4 modele w zakresie mocy 70-110KM, potem większe 6 cylindrowe ze 3 modele 120-180KM i było by bardzo dobrze gdyby były w przystępnej cenie.

Ursus musi odbudować zaufanie do marki między innymi przez organizowanie pokazów czy dawanie ciągników na testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Od 60KM, 70 To dlamnie zadużo, w dzień się obrobię a w resztę dni co robić. Taki deko mocniejszy od u3512, by był do wszystkiego i nie trzeba było zmieniać parku maszynowego i wpędzać się w dodatkowe koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

czy 10014H to ich produkt? - kosztuje ok. 150 tys.zł czy to ma być ta przystępna cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

czy 10014H to ich produkt? - kosztuje ok. 150 tys.zł czy to ma być ta przystępna cena?

Tak, to ich produkcją ale patrząc na ceny innych marek i tak wygląda względnie dobrze. Ostatnio byłem na targach rolniczych w Łodzi i pytałem dealerów o ceny. Claas 230 tys, zetor 180, nh 180. To są ceny w wyposażeniu który jest w Ursusie 10014h w standardzie.

W tym roku można zauważyć wzrosty cen ciągników ale to widocznie przez nadchodzące wsparcie z Unii. Mam na myśli młodego rolnika. Jestem ciekaw czy wejście nowych ursusow sprawi że 10014h stanieje. Na co liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Seria H to Hattaty a nie Ursusy. wczesniej naklejane były na nich naklejki Pol Mot Później Ursusa a ostatnio zakładane były nowe maski . W kielcach pokazali serie H z nowymi kabinami ale to nie sa Ursusy na równi z np. modelem 11054 który jest u nas od zera składany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

wg mnie to nadal z daleka pachnie komercyjnie podsycaną nostalgią i naciąganiem na sentyment do dawnego ursusa, teraz taka moda z samochodami też mówiło się o nowej warszawie, syrence.

Pytanie co w tych ciągnikach jest naprawdę polskie chodzi mnie o myśl techniczną, pomysł i wykonanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

o jeny te hattaty to fakt gotowce. Ale 11054 , 15014 i ten mały 5044 to sa robione u nas wiele razy pisano na tym forum że wszyscy produceci traktorów składają. Jeśli bedą mieli oferte 60-70 km trkator robony w u nas później 80-110 km i powinien byc jeszcze sześcio cylindrowy 120 -150 km traktor i wszystkie robione w lublinie to z hattatów mogą zrezygnować ale do tego trzeba czasu dobrego podejścia do klijenta od fabryki po seriws i dillerów i jest sprawa wygrana i to sie tyczy wszystkich pronara farmera i crystala muszą dbać o klijenta jak sie coś popsuje to powini zadbać o to by klijent był zadowolony z obsługi a nie że coś sie zepsuje a oni części nie mają albo olewają sprawe jesli robią dany ciagnik to powinni na pamięć go znać mieć wszystko na miejscu a nie jak kiedyś na tym forum ktoś napisał że w ursusie 11024 podnośnik sie popsuł to nie mają schematów no jak nie mają schematów jak składają ten traktor to co na pałe go robia ludzie z ulicy ?? powinni migiem go naprawić częśći na półce powinny czekać w każdej chwili co by rolnik sobie zażyczył. A to ze czasem sie psują to normalne wszystko czasem sie psuje.

 

mam sasiada co co chwila traktory zajeżdza szyby po wybijane błotników nie ma w kabinie tona ziemi i jemu jak bym dał nowy traktor na rok czasu to jak bym go później zobaczył to wyglądał by jak po wojnie. i on mi mów że polski 1014 to góno !! tylko z uprzejmosći to milcze bo ma renówke 110 km i również zajechana. jak sie nie dba o traktor to i fendt bedzie zły. jeden bedzie dbał i cieszył sie z Ursusa 11054 a drugiemu jak by dostał fenda to nie dogodzisz dużo zależy od człowieka i jak dba !! jak sie nie katuje silnika nie zjeżdza z wału na pionowo jak zmienia sie oleje to każdy sprzęt bedzie chodzić takie jest moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W tych ciągnikach jest tyle polskiego, na ile jest Ursusa stać. Kabina jest robiona przez Ursusa z wykorzystaniem elektronicznych elementów polskiej produkcji. Układ napędowy na razie nie może być polski, bo takich nie ma.

Z serią H jest trochę jak z MF-ami. Najpierw Ursus miał produkować ciągniki MF-a pod tą marką. Dostawali części i składali MF-y. Później, kiedy już te ciągniki były Ursusami były oparte nadal na MF-ach. Oczywiście były one w pełni robione w Polsce, ale na gotowym projekcie MF-a, z drobnymi zmianami. Następnie Ursus zaczął montować swoje kabiny. Seria H z kolei była tylko składana w Polsce. Później dostała nową, polską maskę, kilka zmian poprawiających działanie i komfort obsługi, a teraz kabinę. Produkować ich u nas nie było sensu i możliwości. A żeby utrzymać się na rynku trzeba było coś oferować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Kolego locke przyjrzyj się dobrze, jest tylko biały.

Kolega Dawider mógł sobie napisać, ale sami pomyślcie, problem był zgłoszony na targach, dwa dni później pojawiły się zdjęcia z produkcji, to jest fizycznie niemożliwe żeby tak szybko to zmienili. Pierwszy wypust będzie z takimi błędami. Co zresztą widać na zdjeciach.

W 11054 są opony Cultor.

Ciekawostka: 11034 jest już na znanym portalu aukcyjnym za 150 tyś brutto.

Modele 11034 i 11054 nie są produkowane tylko składane, tzn, ze dostają gotowe silnik, skrzynie, mosty, skręcają to zakładają koła, instalacje kabinę i jazda. Wiem że to wszyscy wiedzą ale chcę rozwiać wątpliwości co do robienia ich u nas.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

tak samo case puma landini np w pumie silnik FPT i skrzynia ZF bezstopniowa czy landini perkins w mniejszych w wiekszych iveco i skrzynia zf i nakładają kabine koła gotowe. Skrzynie ZF sa w claasach case steyer deutz-fahr , lindner same pronaże crystalach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maserakk    28

@kedziorek i tak rozwiewasz, i będziesz rozwiewał co tydzień! A może tak więcej szacunku dla forumowiczów, a może zacznij czytać wypowiedzi innych, a może nie tylko Ty tu jesteś i Twoja "krecia robota" ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Kedzierek zachowuje się jak kierownik produkcji :P Możliwe jest to że poprawili.W końcu to oni produkują ciągniki a nie my tu na forum.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorro    10

A może tak.Skoro polski rolnik tak lubi zachodni sprzęt,to może polski zwykły konsument powinien pokochać tylko zachodnie wyroby.Skoro wędzonki nie dobre.....Przykładów można mnoźyć,ale czy jest sens.Mamy małą świadomość społeczną,taka prawda.Unia daje dopłaty,ale kasa do nich wraca za sprzęt,części idt.A gdzie myślenie o przyszłości?Co zostanie dla naszych dzieci i wnuków?Zdjęcia i filmy co to było kiedyś polskie.A może Patryk Mikiciuk stworzy nowy program na wzór legend prl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj