adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Marcin349    26

Ja myślałem że takim ciągnikiem na dzisiejsze czasy byłby ciągnik ze skrzynią z c-360 albo lepiej zetora (wom 540/1000) dużo zetorów wychodziło ze skrzynią 10/10 (wsteczny zablokowany, i był rewers) prosta konstrukcja sprawdzona tylko skośne zęby dać wszędzie i tyle. Do tego silnik perkinsa ten co w tym ursusie jest i tyle. Pompę hydro dać od razu podłączoną do koła pasowego silnika. Dźwignię zmiany biegów albo zostawić przy kierownicy (najlepsza rzecz c-360) albo dać z boku. skrzynia z c-360 ma tą zaletę że ma dobrze spasowane biegi a jak by dorzucił jakiś półbieg -20-30% to by już całkiem był miód, bo brakuje biegu między 3 a 4 ale to nie tak jak w c-330 między 4 a 5 no ale przydałby się też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Skrzynia w 360 jest źle zestopniowana,ciężko przerzucić z 4 na 5.Nie ta technologia,nie te lata...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ciekawe gdzie ty te biegi terenowe wykorzystujesz...Jak to wolne jak biegi pełzające.No chyba że do sadzenia,albo porzeczek.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

locke jak by mi o to chodziło to mógł byś pisać ale chodzi o to że ogółem c-360 ma w jednym zakresie (szosowe) lepiej dostosowane biegi bo 1 to rzadko kiedy się używa ale z dużym ciężarem to z 2 się rusza i jest git a mfem 1 jest chyba szybsza ciut niż 3 w c-360, wiadomo w c-360 przydałby się bieg między 4,5 ale to czy ja wiem, z jakąś zawieszaną maszyną czy małą przyczepką to z 5 na luzie ruszasz albo 4 a potem 5. Niby przeskok duży ale lepszy niż w c-330 między 4 a 5 i to każdy musi przyznać, da się żyć bez tego i jednak przyjemniej się jeździ jak wie się że można zredukować do 1 i wtedy to nie ma szans że mocy braknie, no i c-360 ma wolniejszy wsteczny taki w sam raz do normalnej roboty ;) założyć rewers i półbiega tak - 20% na każdym biegu i wtedy by można było walczyć bo prędkości by były prawie takie ;)

Normalne i z półbiegiem

R 6,5 - 5,2

1 4,5 - 3,6

2 7 - 5,6

3 10 - 8

4 15 - 12

5 26 - 20,8

czyli w przedziale 5-15 mieli byśmy 6 biegów no chyba nie było by źle no i byłby bieg między 3 a 4 i między 4,5 tak że akurat to by mogło być

Taka wydumka ale myślę że coś można by było podobnego stworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

mf 255 ma takie prędkości

1 h- 9,09 no a tutaj tak na dobrą sprawę ma np. do orki 5-10km/h ma 4 prędkości myślę że 3 z półbiegiem by była taka akurat

2 h- 13,33

3 h- 18,21

4 h- 24,44

1L-2,27

2L-3,33

3L-4,55

4L-6,11

RL-3,09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No pięknie. Czyli teraz cały Ursus, Pol-Mot, itd. są zależne od 1 faceta: Andrzeja Zarajczyka.

Na dodatek prezesem Ursusa jest Karol Zarajczyk. Czy ktoś wierzy w zbieżność nazwisk... <_<

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Choćby i nawet to co z tego...Ważne żeby się coś działo.Lepiej niech siedzi jeden z drugim a nie jakaś spółka albo kto wi jeszcze co żeby każdy kradł ile wlezie...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

No pięknie. Czyli teraz cały Ursus, Pol-Mot, itd. są zależne od 1 faceta: Andrzeja Zarajczyka.

Na dodatek prezesem Ursusa jest Karol Zarajczyk. Czy ktoś wierzy w zbieżność nazwisk... <_<

 

Ale tego nikt nie ukrywa ze Karol to syn Andrzeja :) .

I tu nic sie nie zmieniło bo Andrzej Zarajczyk od początku był i jest większosciowym udziałowcem Pol Motu holding a Ursus to tylko spółka córka notowana na giełdzie. Jak przyjrzeć sie zarządom tych wszystkich spółek to widać że osoby tam nie sa przypadkowe i z ulicznej łapanki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Fakt, faktem, że nic nie ukrywają. Ogólnie nawet to nie jest źle, że Ursus trafił do Pol-Mot-u. Karol i Andrzej Zarajczyk są dobrze wykształceni i mają doświadczenie. Widać, że dają sobie radę w interesach. I co najważniejsze są oni Polakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Właśnie o to chodzi, wszyscy jadą na Ursusa (że to nie polska marka juz itd) a to są Polacy, polski kapitał i przede wszystkim CHCĄ JAK NAJLEPIEJ DLA TEJ WIELKIEJ LEGENDY URSUSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Struktura całej tej korporacji jest trochę skomplikowana i ciężko dojść kto czyim jest właścicielem :)

Wygląda na to że Zarajczyk jest właścicielem Invest Mot Sp.Z.O.o a ta z kolei jest wiekszosciowym udziałowcem Pol Mot holding S.A a ta z kolei jest większosciowym udziałowcem kilku zależnych spółek min. Ursusa SA. a Ursus SA jest właścicielem kilku innych spółek :)

Troche jest tutaj http://www.polmot.pl/spolki,54.html i na prospekcie który wkleił kolega wcześniej od strony 95.

I z tego wynika ze produkcją ciagników zajmuje sie Ursus S.p. Z.O.o z kapitałem zakładowym 5000zł a właścicielem jest Ursus SA. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja nie wiedziałem że to taka firma jest...Oni to tam prawie wszystko mają :D

I widzicie,taki polmot jest przykładem że przemysł po 89r. sam z siebie nie upadł.Zamiast brać się za robotę to czekali na upadek i prawie wszystko poszło...A tu ktoś mądry kupił czy zarządzał tak jak należy i teraz jest tak jak powinno być.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

No jakos trzeba było uwlaszczyć Polski majątek a przeciez prominenci nie oddali by ludziom tego co niby do całego narodu należało. Więc uwłaszczenie polegało na rozwałce wszystkiego i podzieleniu co lepszych kasków miedzy sobą aby utworzyć tzw klasę średnią. W tym przypadku nie było inaczej bo A Zarajczyk to stary komunista z Kielc :) i po obaleniu komuny robił nadal to co przed tylko na wlasna rękę :) . Ja go nie osądzam bo jak by nie było jak na razie sie nie sprzedaje zachodowi a to duży plus.

Niestety większość spółek notowanych na giełdzie zostaje przejęta przez zachód jak ostatnio Zelmer został zjedzony przez BSH i wycofany z giełdy i co dziwne poszedł za 500mln zł a roczna wartosć sprzedaży Zelmera to ponad 700mln zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

Zelmera kupił Bosch bo prezesowi nie zależało na polskości firmy, liczyły sie tylko interesy, a szkoda bo chłop miał łeb na krku. Zelmer w chwili kupna miał około 25% rynku, także był to łakomy kąsek. Dodać trzeba też, że nie była to byle jaka firma ale bardzo dobra marka no i nadal jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@OKEY no właśnie tak było z większością zakładów w Polsce.A Zarajczk rozkręcił to i niech ma się dobrze,a takich innych kolesi co siedzieli za komuny i polikwidowali zakłady żeby tylko dla siebie zagarnąć to moim zdaniem powinno się sądzić.

 

A co do Zelmera to szkoda, żeby tylko marka nie zginęła,ale tak to jest jak się sprzedaje za połowę wartości...Tak samo jak było z orlenem,dwa trzy lata tamu chiceli go sprzedać bo państwowy i nierentowny! Jak nie rentowny jak przychody są na czsto ponad 3 miliardy zł(chyba dobrze paniętam) a oni chcieli go sprzedać za 1 mld...Tylko zablokowali i nie dali sprzedać.A na orlen były chętne prawie wszystkie koncerny które sprzedają paliwo.

 

Co do Bosha to on zaczyna się czepiać wszystkiego,od wycieraczek,świec,elektronike do samochodów,po elektro narzędzia,i jakieś miksrey do kuchni.I im to nie bardzo wychodzi,bo często tak jest że im więcej rzeczy produkujesz tym spada jakość poprzednich,no gdzieś pieniędzy trzeba szukać.

 

A Panowie,nie wiecie co się stało z naszym Elmotem?Niby nic nie produkuje a, kupisz regulatory napięcia nowy z elmotu,a w internetach nic nie ma...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie ma Boscha

jest

BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH to największy producent sprzętu gospodarstwa domowego w Europie.

Zelmer w czasie kryzysu jako tania i dobra marka zaczął sie szybko rozwijać i stał sie zagrozeniem dla potentatów wiec zrobili z nim porządek :wacko: z mojego regionu firma która mocno opiera się pozbawienia Polskości http://www.emperia.pl/index.php?id=58

Pewnie jest jeszcze wiele Polskich firm które nie daja się dymac ale o tym cisza. Bo najlepsze to nie nasze :(

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No tak jak np.FA Krosno,kiedyś kupil koncern Delphi a ostatnio ludzie wkorzystali słabość firmy i odkupili linie produkcyjne,dokumentacje i produkcja ruszyła.

http://www.fakrosno.pl/pl-PL/text/firma/historia


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

No koledzy znalazłem sporą galerię unikatowych ursusów de lux i bison.

Tutaj macie całą galerię:http://www.tornvedma...ledgalleri.html

Tam na jednym ze zdjęć stoją 2 c 360 z kominem po prawej stronie maski.

http://www.tornvedmaskinstation.dk/Tornved_Maskinstation/Billedgalleri.html#22

A tu cała rodzina ursusa:

http://www.tornvedmaskinstation.dk/Tornved_Maskinstation/Billedgalleri.html#40

Edytowano przez Salisbur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Fajne zdjęcia ;)

 

Ale ten 1614 się złożył :blink:


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

@mekiss co się wg Ciebie nie wróci? Te blokujące i włączające się kiedy im się podoba wzmacniacze, rzegoczące aż do bólu zdrowych zębów pedały hamulca i kołnierze przy wajchach od podnośnika, biegi zmieniane na dwa, redukcje z "przygazówkami" (a i tak co drugi raz pełen zgrzyt), hałas w pseudo-kabinie, luzujące się wszędzie śruby od drgań? Strasznie mnie irytują (delikatnie to ujmując) komentarze w stylu "to już nie to", "to już się nie wróci", "to już nie ten URSUS", "to już nie ta fabryka"! A kto to by teraz kupił?! Chyba głuchy, żeby na dłuższą metę wytrzymać w kabinie i nienormalny, żeby za to zapłacić. Konstrukcje fajne, ale na lata 70-te i do połowy 80-tych ubiegłego wieku. I zamiast się cieszyć, że po takich perturbacjach (wiele firm tego nie wytrzymało) ktoś stara się markę ratować to tylko krecia robota i powielanie stereotypów!

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

YYY chyba troszeczke przesadziles moj komentarz odnosi sie do tych zdjec ze SZwecji domyslam sie , poprostu milo jest widziec Ursusa, Bizona pracujacego w tamtych latach czyli wlasnie 70 i 80 kiedy te maszyny tak bardzo nie odstawaly od zachodni konstrukcji , bron boze nie chce wznowienia produkcji c 330 360 :D Co do nowego Ursusa czytaj Warfamy to by si im powiodlo ,al narazie to robia wszystko oprucz ciagnkow :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj