adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

krolikNH    56

Ten UZEL czy jakoś takoś w każdym razie ten turecki pokucz to w ogóle porażka dla ursusa. Sprzedawać polski kapitał zagranicznym przedsiebiorstwom to jest skur******two wobec naszego kraju. No, ale z drugiej strony ursus by się nie dźwignął sam :rolleyes: Ja z całego serca życzę ursusowi, aby powrócił do swojej świetności z lat 70'i 80', ale w to po prostu już nie wierzę. :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Rozumiem żal po tym że ostatnia polska marka została przejęta przez zagranicznego instruktora, ale skończcie już z tym określeniami ten turecki pokurcz itp. Bo dla Uzela to raczej Ursus był pokurczem patrząc po sprzedaży wyprodukowanych maszyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Dokładnie - popieram to co napisał kolega @Marcincho - nazywacie Uzela pokurczem i wogule a nikt z nas tak na dobrą sprawę nie wie jak się ta sytuacja rozwinie. poza tym kazdy z nas przyczynił się (dozucił swoją cegiełkę) do upadku Ursusa - wiadomo że Ursus stosował przestarzałą technologię ale jak z was tacy patrioci to było kupować Polskie Ursusy z przestarzałą technologią niż Fendty i JD z Bajerami :rolleyes:

 

PS - @Marcincho - chodziło ci chyba o zagranicznego inwestora a nie instruktora :rolleyes:


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Dokładnie - popieram to co napisał kolega @Marcincho - nazywacie Uzela pokurczem i wogule a nikt z nas tak na dobrą sprawę nie wie jak się ta sytuacja rozwinie. poza tym kazdy z nas przyczynił się (dozucił swoją cegiełkę) do upadku Ursusa - wiadomo że Ursus stosował przestarzałą technologię ale jak z was tacy patrioci to było kupować Polskie Ursusy z przestarzałą technologią niż Fendty i JD z Bajerami :rolleyes:

 

PS - @Marcincho - chodziło ci chyba o zagranicznego inwestora a nie instruktora :rolleyes:

 

Kupno nowego ursusa to samobójstwo zarówno tachnologiczne jak i finansowe. Niestety :(


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
mechanizator a jeździsz polonezem?

 

nie nie jeżdze polonezem - chodziło mi o to ze kazdy winą o upadek ursusa obarcza rządzacych (nie mówię ze tak nie jest) ale jakbyśmy się tak wszyscy uparli i kazdy kupił by Ursusa to napewno wyciagneło by to firme z dołka :rolleyes:


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
KrolikNH zastanów się co ty piszesz wogóle, że to samobójstwo???

 

Niestety ale to prawda :rolleyes: Ursus stoi w miejscu-zero rozwoju.Jeszcze ten materiał z którego jest wykonany :rolleyes: Eh szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

Czy widzieliście na żywo Ursusa 7524?

Ja go widziałem i słyszałem jak pracuje silnik, i uważam ze wygląd maski co prawda nie udany, ale sam ciągnik troszkę z technologia skoczył do przodu. Na pewno Fenda itp szybko nie dogonią, albo nigdy, ale trzeba wierzyć ze kiedyś sie uda:)

Przejeżdżam obok zakładów Ursusa codziennie i z tego co widziałem na placu stoi około 20 maszyn tylko :rolleyes: Ale mogę spokojni powiedzieć ze te co stoją to nie są ciągle te same, bo codziennie stoi 1 bądź 2 tiry na które są ładowane po 2 Ciągniki :rolleyes:

Mam nadzieje ze kiedyś marka nasza poprawi swój wizerunek, ja osobiście jak bym miał kupować teraz ciągnik, bardzo chętnie bym kupił 7524 bądź 6024.

Szkoda tylko ze ciągniki z Naszej fabryki są tak drogie. Inna sprawa jest to ze trwa wyprzedaż urządzeń, nawet nie dawno bylem światkiem jak ładowali jakieś urządzenia na wagony kolejowe. Mam tylko nadzieje ze Uzel za rok bądź 2 nie uśmiercą naszej marki :/

 

Bądźmy Dobrej myśli i wspierajmy produkty Polskiej produkcji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Niestety ale to prawda :rolleyes: Ursus stoi w miejscu-zero rozwoju.Jeszcze ten materiał z którego jest wykonany :rolleyes: Eh szkoda gadać.

 

Dzięki za poparcie. To bolesne, ale prawdziwe. :(


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to może tak z weselszych żeczy to jest duże prawdopodobieństwo że Ursus będzie produkował takie i takie ciągniki a z tego co widać nie są one takie najgorsze :rolleyes:


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
no to może tak z weselszych żeczy to jest duże prawdopodobieństwo że Ursus będzie produkował takie i takie ciągniki a z tego co widać nie są one takie najgorsze ;)

 

 

Nawet, nawet.. Jeśli to będzie sprzedawane pod marką Ursus to na pewno znajdzie nabywców w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

A więc tak jeżeli uzel nie wpłaci 14 milionów do 21.01(miał wpłacić 15 wpłacił 1)to ursusa przejmie bumar i ma zamiar produkować ursusa. Bumar jest już właścicielem gruntów i hal. Produkcja wynosi 130 maszyn miesięcznie. Na styczeń mają zamówienie na 9 największych ursusów + mniejsze. Bumar przejął już mniejsze spółki które produkują części. To na razie tyle jak coś będe wiedział to dam znać. Jak nic się nie zmieni to uzel pa pa.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Nieoczekiwany zwrot akcji ! Jestem troche zszkowany bo może bumar miał taki cel ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Jeżeli tak to to kamień mi spadnie z serca bo ten UZEL to jeszcze bardziej by Ursusa zepsuł. :angry: Marecki skąd to wiesz?? ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Jeżeli tak to to kamień mi spadnie z serca bo ten UZEL to jeszcze bardziej by Usrsusa zepsuł. :angry: Marecki skąd to wiesz?? ;)

Dlaczego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to w takim razie panowie wykupujcie częsci do ursusa bo za rok (góra dwa) będziemy mówić o ursusie w czasie przeszłym niestety ;)

 

moze i uzel nie był najlepszym wyjsciem z sytuacji ale lepszym od bumaru który juz Ursusem dowodził i nic dobrego z tego nie wyszło :/


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Troche z rozpędu źle napisałem w swoim ostatnim poscie. Coś niedobrego zaczyna się dziać panowie. Dlaczego Bumar dopiero teraz zaczyna wołać o pieniądze? Cos tu śmierdzi, a z tego smrodu może powstać niezłe gówno, z likwidacją ursusa na zawsze w najgorszym przypadku ;) Napisałem też, że UZEL to tylko źle robił. Błąd. I Bumar i UZEL praktycznie nic nie zrobili z ursusem, tylko go po prostu rozwalili. Tyle. Przepraszam jeszcze raz, ale to z nerwów tak wcześniej napisałem. :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
no to w takim razie panowie wykupujcie częsci do ursusa bo za rok (góra dwa) będziemy mówić o ursusie w czasie przeszłym niestety ;)

 

moze i uzel nie był najlepszym wyjściem z sytuacji ale lepszym od bumaru który juz Ursusem dowodził i nic dobrego z tego nie wyszło :/

 

Ja dziś wspomogłem URSUSA zakupem nowych lamp przednich i śruby łącznej TUZa (125PLN)

 

 

Tak na poważnie . To mogła być jedna ze strategi Bumaru żeby on UZELA wyciągnąć kaskę na spłatę chociaż części długów. No i narazie nie wiadomo jak pójdzie sprzedaż nowego 7524.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Ja dziś wspomogłem URSUSA zakupem nowych lamp przednich i śruby łącznej TUZa (125PLN)

 

 

Tak na poważnie . To mogła być jedna ze strategi Bumaru żeby on UZELA wyciągnąć kaskę na spłatę chociaż części długów. No i narazie nie wiadomo jak pójdzie sprzedaż nowego 7524.

 

Coś w czarnych barwach zaczynam spoglądać w przyszłość URSUSA. Panowie przygotujcie się na najgorsze. ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Wiem to od znajomego który pracuje w jednej spółce znajdującej się na terenie ursusa. Właścicielem jest bumar i z tego co on mówił to bumar ma zamiar nadal produkować ursusy ,a co z tego wyjdzie zobaczymy. KrolikNH czemu twierdzisz że bumar rozwalił ursusa.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Wiem to od znajomego który pracuje w jednej spółce znajdującej się na terenie ursusa. Właścicielem jest bumar i z tego co on mówił to bumar ma zamiar nadal produkować ursusy ,a co z tego wyjdzie zobaczymy.

 

Zobaczymy


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

nie wiem czy dobrze kombinuję ale gdybym miał wpływ na jakieś decyzje to zaproponował bym sprzedaż Ursusa Zetorowi - w końcu obok Pronarów i temu podobnych ciagników (bez podtekstów) zetor na naszym rynku posiada swoją nienajgorszą renomę a ciagniki sa całkiem dopracowane


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj