adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tracker    633

Polska jest krajem postkolonialnym, a Polacy to murzyny, Ursus upadł bo były silne naciski konkurencji i udało sie rozwalić zakład. Co do dziadoskości np. 1614 to się nie zgodzę, można było dokonać przeróbek typu zmiany w skrzyni, lepszy przedni napęd, lepsza kabina i sytuacja lepiej by wyglądała. Były projekty całej nowej serii ciągników i ... wszystko poszło do kosza. Powoli powoli to tego modelu nie produkują, to tamtego, nawet oryginalnych częsci do np 330 czy 360 nie ma i w końcu sprzedali zakład za 1 pln firmie Warfama która ściąga chiński złom.

 

A teraz ściagają nie wiadomo co z Turcji, przyklejają naklejkę Ursus i kupujta chopy.

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A nie wiecie przypadkiem jak jest rozwiązanie z elektroniką?Chodzi mi o takie rzeczy jak potencjometr pedału gazu czy na linkę jest? I czy jest jest komputer gdzie się można wpiąć i skasować błędy?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Obecnie oferowane modele mają silniki sterowane mechanicznie. Żadnej diagnostyki komputerowej w nich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A no to git :) A myślałem że sobie podłącze kompa i wykasuje błędy w razie czego :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Kurcze trochę się już zaczynam wkurzać, ciekawe kiedy będą nowe modele, oni zamiast brać się za produkcje ciągników to bawią się w jakieś rajdy, napoje i inne bzdety, pewnie zaraz odezwie się grom ludzi którzy dadzą mi wykład o marketingu ale ja uważam że to jest nie potrzebne, dzisiaj internet oferuje takie możliwości marketingowe że przesada, wystarczyłoby żeby nagrali kilka dobrych filmów i wrzucili na yt i by mogli już przestać z tymi rajdami i napojami, pewnie takie filmy by zrobiły większą furore niż cokolwiek innego i by to ich nic nie kosztowało i może wreszcie by się wzięli za produkcje, zetor majora pokazał pierwszy raz na bednarach w wrześniu a w styczniu już były pierwsze modele dostępne a ursusowi ciekawe ile minie od agrotechu do sprzedaży nowych modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

paweł011392. Masz racje zamiast zabawiać się w rajdy energetyki i inne pierdoły powinni zainwestować w dobry serwis i sieć dilerską.Rolnik jak kupuje ciągnik to nie interesuje go jakiś napój czy rajd a chce wiedzieć jak długo będzie czekał na serwis i jak profesjonalnie naprawią mu ciągnik(jak się ewentualnie zepsuje). zapytajcie któregoś z sąsiadów czy słyszał coś o rajdzie z udziałem URSUSa może 1% coś wie. Moim zdaniem z tym trafili jak kulą w płot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

I pomyśleć że to nasz ursus:

704054-bison-214-ursus.jpg

 

a to chyba c360 co nie:

596220-onbekend-ursus.jpg

321212-bison-ursus.jpg

Czy ta deska rozdzielcza różni się czymś od krajowej:

233362-bison-ursus.jpg

462904-bison-ursus.jpg714272-bison-212-ursus.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Czy w takich c-362 jak na drugim zdjęciu kabiny miały oddzieloną podłogę od mostu i skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

ten na pierwszym zdjeciu to piekna bestia czy ktos wie jaki to model....a tak przy okazji to zobaczcie na przednie opony chyba ktos byl pijany......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Ten na pierwszym zdjęciu to ursus bison 216.

Są to zdjęcia z tej strony:http://pl.tractorfan.eu/machine/ursus/

Ursus Bison 208

616818-bison-208-ursus.jpg

Ursus Bison 210

247362-bison-ursus.jpg

173928-bison-ursus.jpg

 

A tu coś na temat przekładni trimat która miała być używana w ciągnikach serii U

http://bcpw.bg.pw.edu.pl/Content/1456/Wydzial_samochodow_i_maszyn_roboczych_1993_str111_Profesor_Edward_Habich.pdf

Opis patentu:

http://bcpw.bg.pw.edu.pl/Content/1456/Opis_patentowy_1974_nr71920_Przekladnia_planetarna_do_ciagnikow_rolniczych.pdf

I nie ma wątpliwość że ursus byłby jedną z najlepszych marek na świecie gdyby nie licencja MF. A kto wie czy inne marki tego nie zastosowały.

Edytowano przez Salisbur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

ten na pierwszym zdjeciu to piekna bestia czy ktos wie jaki to model....a tak przy okazji to zobaczcie na przednie opony chyba ktos byl pijany......

często opony są zakładane w drugą stronę jeśli ciągnik często coś wyciąga do tyłu, ma wtedy większe zaparcie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

świetny artykuł. Żal to czytać, powiesił bym tych co przyczynili sie do upadku ursusa tych co go wykończyli. bo mogliśmy mieć ursusa jak Amerykanie John Deera a mamy ruinę bo tyle zostało po zakładach. Czesi mają skodę zetora austryjacy steyera a my nic nie mamy 0 przemysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Skode prezcież VW kupił i to nie jest już czeska, chyba ze z nazwy :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

A gdzie jest fabryka i kto w niej pracuje? Nie jest ważne kto jest właścicielem, ale że coś się produkuje w kraju, a nie wszystko importuje.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

Witam. Byłem dziś na wystawie w Szepietowie i to co pokazał ursus to jakaś porażka mieli 2 ciągniki 10014h w starych maskach i 11024. dwa rozrzutniki i belarkę. Nie mieli żadnych folderów ulotek itd. Fakt namiot mieli fajny,dmuchany. Moim zdaniem z takim podejściem do reklamy to daleko oni nie zajadą. Ale co tam lepiej sprzedawać napoiki i inne głupoty a rolnicy pójdą kupić nh, jd, farmery, farmtraki itp. (ps. farmer miał fajne stoisko pełen asortyment ciągników miłą obsługę) Zawiodlem się bardzo miałem nadzieję że zobaczę na żywo serię H w nowych maskach bo mi taki chodzi po głowie i mam chęć taki kupić. Panowie z URSUSA jeśli to czytacie nie tędy droga!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Czy tego nie widać że oni olali was ? Zrobili jakąś tam prowizorkę aby było i jadą na marce robiąc napoje jakieś imprezy i montować tramwaje z ukrainy i ściągać z trucji złomy za grosze i sprzedawać je tu. O to chodziło tutaj, aby zarabiać na marce na niczym innym, a produkcje ciągników na polske już dawno mieli gdzieś, także możecie się dalej łudzić że coś będzie. To się nazywa Marketing


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

W Kielcach była rewelacja,narobili takiej nadziei ! Swoją reaktywacją mieli poruszyć całą zięmię ! Ale teraz już cisza i brak nadziei,na opolagrze też jakiś absurd był z ich strony...


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Bylem w Końskowoli i z Ursusów widzialem tylko jednego i to chyba używanego 9014H a to jest przecież koło samego Lublina wiec całą impreze powinien Ursus zdominować a tu kicha na całej linii . Za tydzień będzie impreza w Sitnie mam nadzieje ze tego Ursus nie zawali :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

A więc mamy już III kwartał i gdzie te ciągniki nadal czekają na homologację ?

Edytowano przez Salisbur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Kwartał trwa trzy miesiące...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj