adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Piochu    8
prawdopodobnie "nowe technologie" rozumiane sa tutaj jako rozpoczęcie produkcji jakoiegos modelu który już jest w ofercie firmy Uzel co jest nawet logiczne (mniej kasy na badania) - a z tego co piszą to Uzel nie jest wcale taki najgorszy

Więc najprawdopodobniej znów w Ursusie będą powstawac ciągniki na licencji Massey Ferguson-a.

A propo fimy Uzel, przeglądałem ich stronę internetową i zauważyłem że produkują także maszyny we współpracy z firmą Kverneland, oraz kombajny zbożowe(chyba na licencji Deutz-Fahr-a), i kombajny do bawełny.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

„W ciągu jednego roku Ursus powinien stać się liderem na polskim rynku” Trochę na wyrost ale... . Skoro URSUS ma już teraz silniki spełniające te normy (nie wiem dokładnie jakie) to po co w nie inwestować większość funduszy ?? Lepiej chyba jak by zaczęli inwestować w te "extra" skrzynie biegów co ? No bo to najbardziej leży w dzisiejszych URSUSach ??

 

To jest moje zdanie. Pozdrawiam.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Co tu dużo mówić rozpiepszyli tę fabrykę a teraz chca ją "ożeźwić". Żałosne. Ursus nie wróci do swojej świetności z lat 60', 70' i 80'. Bolesne, ale prawdziwe. To, że wkładają tam silniki np. IVECO (tylko na specjalne zamówienie) to nic im nie da. "Kombinują z maską i z kabiną". TECHNOLOGIA Z LAT 70'

 

Pozdrawiam -----> krolikNH


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

No prosze Zetor bazuje na tej samej technologii z lat 70 tylko troche ją unowocześnił i jakoś to nikomu nie przeszkadza, wystarczy że Ursus da lepszą skrzynie biegów i cene obniży to sprzedaż napewno wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
Więc najprawdopodobniej znów w Ursusie będą powstawac ciągniki na licencji Massey Ferguson-a.

A propo fimy Uzel, przeglądałem ich stronę internetową i zauważyłem że produkują także maszyny we współpracy z firmą Kverneland, oraz kombajny zbożowe(chyba na licencji Deutz-Fahr-a), i kombajny do bawełny.

 

też kiedys tam zagladalem i mają nawet ciekawą oferte :P a co sie tyczy kombajnów to są robione na licencji Sampo (Deutz-Fahr też robi na tej samej licencji :] )


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Zetor troszkę posunął się w technologii od ursusa.

 

Pozdrawiam ----> krolikNH


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja z całego serca życze, aby Ursus podniósł się z kolan, aby przeżywał "drugą młodość". Ale niestety nie za bardzo w to już wierzę. :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Ja jak oglądałem Legendy PRL-u to aż się łza w oku zakręciła jaki "kiedyś był ursus"


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a wiadomo czy ktoras fabryka produkowala wiecej ciagnikow rocznie niz ursus ????


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

w obecnych czasach nieda sie zrobić nowego ciągnika od podstaw albo bazuje się na częsciach innych producentów np wszystkie pronary farmery i inne wynalazki albo tak jak ursus klepie się od 30 lat albo i lepiej te same traktory praktycznie bez zmian , gdyby ursus miał kasy jak lodu na badania i 914 lub podobne udoskonalał to byłby na rynku ale trzeba iść z postępem wprowadzać nowe rozwiązania poprawiać bezawaryjność komfort pracy a tak nawet uzel nie pomoże no chyba że ZACZNĄ PRODUKOWAĆ W URSUSIE KOMBAJNY DO BAWEŁNY popatrzcie w polsce nasycenie rynku kombajnami do bawełny jest zerowe a żeby tak jeden na gmine kupić to mieliby na dwa lata roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106
nawet uzel nie pomoże no chyba że ZACZNĄ PRODUKOWAĆ W URSUSIE KOMBAJNY DO BAWEŁNY popatrzcie w polsce nasycenie rynku kombajnami do bawełny jest zerowe a żeby tak jeden na gmine kupić to mieliby na dwa lata roboty

Bo u nas się bawełny nie uprawia?? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

no wlasnie do bawelny to jaka klase ziemi trzeba ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Klase to nie wiem ale KLIMAT ......


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106
no wlasnie do bawelny to jaka klase ziemi trzeba ???

Po pierwsze to stado murzynów trzeba mieć żeby to uprawiali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Strona Ursusa się zmieniła. Dostępny jest Ursus 7524. Pojawił się dział muzeum w którym jest opisany Ursus 710 i inne.

Pojawiło się ono w miejscu laboratorium, w które możemy wejść uprzednio zmieniając język na angielski. Zaś w dziale sprzedaży możemy zobaczyć efekt działań tureckiego właściciela, mianowicie wyprzedaż urządzeń z laboratorium chemicznego i metalograficznego Izby Pomiarów. :angry:

Dostępny jest wreszcie Ursus 7524.

http://www.ursus.com.pl/pl/modele/7524.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Jest bardzo fajny gdyby nie ta maska....


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Ursus 4512 na gaz :rolleyes:

Widzieliście to??????????????


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Widziałem też byłem lekko w szoku ale co może w przyszłości to będzie paliwo do ciągników jak ropy zbraknie.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Ale zdjęcie tego Ursusa 7524 jest żałosne........ :rolleyes:


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe co z modelem 6024, miał wejść do sprzedaży razem z 7524. Z tymi fotkami nowych modeli mogli by się bardziej postarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Z fotkami to prawda , porażka totalna... Mogli by dać jakieś jak coś w polu nim robią albo coś a nie takie gówno...;/


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Długi , klepanie ciągników z lat 80 i złe zarządzanie. :rolleyes:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj