adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

uglibugli    75

Wiadomo ze ursus sam nic nie zdziała i musi wejść z kimś w korporacje bo nie ukrywajmy ale mamy tylko markę bez ciągników ;( Ja nadal jestem za Tym-em chociaż wiem ze jest wielu przeciwników ale naprawdę marka według mnie naprawdę godna noszenia logo ursus na swojej masce a podejrzewam ze i Tym i Ursus wyszedłby na tym korzystnie bo Tyma mało kto kupi bo jest nie znany a naprawdę wrażenie zrobił na mnie ogromne a ursus z dobrymi podzespołami jest w stanie wrócić na polskie pola :) A co do przeciwników Korei to powiem tak nasze Lubliny tez miały do wybory dwie skrzynie od Kia i Czeskie miałem obydwa modele to w tym czeskim po 200 tyś zmieniłem na skrzynie od Kia bo chodziło to rewelacyjnie i bezawaryjnie a z Czeską zawsze coś się działo ;( Nie gańmy produktów ze wschodu bo naprawdę są one dobrej jakości ;)

 

PS nie jestem w jakikolwiek sposób związany z marką Tym po prostu wyrażam swoją opinię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

W ursusie nigdy nie było dobrze zunifikowanej rodziny ciągników, a jedyna szansa na to to była seria U... :(

A co do teraźniejszości, to panowie dajmy im trochę czasu! Minął dopiero rok, i przez ten rok i tak dużo zrobili ;) Całkowicie zgadzam się z @OKEY. Najlepiej jakby zrobili w każdej "rodzinie" ciągnik bazowy, z silnikiem o różnej elastyczności mocy tak ja np w farmtracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Ciekaw jestem czy ursus czerpie jakieś profity ze sprzedaży gry czy tylko reklame sobie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Kolego uglibugli myślę że trochę za bardzo generalizujesz, między markami KIA i TYM jest duża przepaść, to tak samo jak nie można powiedzieć ze DAEWOO to jest jakieś super hiper bo KIA jest dość dobra.

Kolego Mattti dokładnie to 1,5 roku, ale ciekawą rzecz powiedziałeś, interesuje mnie to, widzę że jesteś lepiej zorientowany, mógłbyś powiedzieć co Pol-Mot-Ursus zrobił przez te 1,5 roku poza nowymi maskami i zalaniem rynku tureckimi Hattatami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Kedziorek, ja ci powiem :P Przede wszystkim poprawił jakość i dodał kilka rzeczy, może to i mało ale cóż nic na to się nie poradzi. Zobacz co NH zrobił przez 15 lat. Zmienił wygląd i nieco wyposażenie a tak to wszystko to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

NH, hmm a AutoCommand? Nie wspominając, że udanie połączyli dwie rodziny ciągników Ford i FiatAgri.

 

Pozwolą sobie jeszcze zacytować: "Ja znam te opowieści "mój sąsiad ma i mu się psuje" najpierw niech sąsiad się wypowie na forum o ciągniku a nie ktoś inny. Wybrałbyś 11024 to by ci po 500mth siadł i ciągnik na złom. 10014h o niebo lepszy."

To w końcu poprawili tą jakość bo tą wypowiedzią zaprzeczasz sam sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

kędzior z koziego zada - zrobili więcej w ciągu ostatniego 1,5 roku więcej niż nieroby z Warszawy przez ostatnie 15 lat - przekonasz się w ciągu najbliższego 1,5 roku :lol: nowe modele 50 - 150 KM, własne kabiny - mała, średnia i duża, homologacje zupełnie nowych 6-ciu modeli stage IIIB - musisz wykazać się cierpliwością - z gówna batu nie ukręcisz w 18 m-cy chociaż byłbyś magikiem. A Ursusami H pięknie podtrzymują swoją sprzedaż w międzyczasie zarabiając na rozwój i do tego odbierają rynek innym zwiększając skokowo swój udział w rynku. Ale co ty możesz wiedzieć o zarządzaniu? a tak z ciekawości, kędzior czym ty zajmujesz się na codzień oprócz puszczania smrodów na różnych tematch agrofoto forum? :ph34r:

  • Like 3

POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Może trochę po za tematem ale co tam,trzeba pokazać siłę ursusa c 355. Który daje radę 60 km zetorowi 7011.

http://www.youtube.com/watch?v=3g5gdzvbnWg

 

Przegladając galerię agrofoto natrafiłem na takie zdjęcie

http://www.agrofoto....tal__91__st__10

Tam w tle widac te ciągniki które teraz nowy ursus ma do afryki wysyłać.

A ja myślałem że to pomysł tego nowego ursusa.

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=DW&Date=20111220&Category=GALERIA03&ArtNo=655674185&Ref=PH

Edytowano przez Salisbur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Ja to nie wiem co te ciągniki mają w sobie że są takie silne.

W konicowej części filmu ursus c 330 przeciąga 3 tonowy Schluter Super 650 (65KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A może odczepmy bliźniacze koła w C-330 i wtedy zobaczymy? Albo wpuści w pole z pługami i zobaczymy który szybciej dojedzie do końca. Takie przeciąganie na linie jest bez sensu, nic wiarygodnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Wiarygodne to jest bez wątpliwości. Ale tak jak napisałeś ciągniki nie były robine poto zeby się przeciągać liną tylko pracowac w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

demolka

Ursus powinien popatrzeć co robi zetor z modelem major i szybko wprowadzić tani mechaniczny model bazujący na transmisjii cararo i silniku

PERKINS 1103D - EURO IIIA , który masowo zastąpiłby dobite ursusy c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To nie jest tak prosto wprowadzić ciągnik do sprzedaży...Trzeba dobrać odpowiednia konfigurację jaki silnik i mechanizm przełożenia napędu, jedno z drugim musi współpracować.Trzeba stworzyć dokumentację,prototyp, wykonać testy ciągnika,zdobyć homologacje,Z rok to zajmie, jak nie więcej...Kto ich tam wie, może robią już takie coś ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Ja to gdybym miał trochę więcej hektarów włąsnych, to bym kupił coś takiego 80KM z napędem coś w stylu zetorka majora, ale wiadomo jednak bym wolał ursusa, ale też wtedy bym nie czekał w nieskończoność póki by taki powstał


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Nieroby z Lublina zamiast wprowadzać nowe modele to się zajmują grami i energetykami ze znakiem towarowym, kręcą interesy z Turkami a zetor wkrada się z majorem na nasze podwórko...

Wy ludzie z ursusa wprowadzajcie szybko tani mechaniczny model bazujący na transmisjii cararo ze skrzynią12x12 i silniku 3 cyl. PERKINS 1103D lub 4cyl. i pogonicie zetora do domu.

Ja nie mówie o sadowniku tylko pełnowymiarowym traktorze-następcy c-360!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

zgadzam sie z przedmówcą ciągle zajmują sie jakimiś bzdetami. gierki energetyki czy sieci telefoniczne w polu nie po pracują. to może być dodatek. a w ostatnim czasie tylko o tym sie słyszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

Też się z Wami zgadzam ! Zastąpienie czymś tanim i prostym c-360 by było GENIALNE ! Szybko by zdobyli rynek,a tak to wprowadzają 4 serie o mniej więcej tych samych mocach (11024,11034,H,Tymowiec) nie wiadomo po co. Zamiast tego 5044 zrobić większego to od razu zrobili jakiegoś sadownika no ja pier*ole...


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

żadnego sadownika nie zrobili, przejęli tylko model 3704, który opracowano jeszcze pod skrzydłami Bumaru za rządów Pana Andrzeja Słonowskiego ;)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

konkurencja nie spi.....http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/najtansze-48-km-na-rynku,44119.html mysle ze to moze byc alternatywa dla wysłużonych 60-tek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Według mnie lepiej dopłacić więcej i wybrać coś z tych ciągników:

-PROKMAR DF504

-KIOTI DK551 C

-TYM - T603 lub T503.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

tak tylko piszemy tu o nastepcy 60-ki w jej wymiarze a wiec chodzi o nie wysoka cene bo przecież jak by naszych rolnikow bylo stac to pewnie nie zawracali by sobie glowy takimi modelami tylko kupowali by cos lepszego i troche wiekszej mocy.....no i zeby nie byl to sadownik a podane modele takimi sa.....szkoda wlasnie ze ursus nic takiego nie wprowadza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Podane modele występują w dwóch rodzajach (rolniczym i sadowniczym). Jak ktoś woli pracować w ciągniku bez kabiny i większych wygód to kupi takiego farmtraka- jego wybór.

Dla mnie ważne jest bezpieczeństwo i aspekt ochrony zdrowia. W końcu oszczędzamy tylko pieniądze, a zdrowie jest tylko jedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj