adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

pawel011392    55

Dawny ursus zaczął upadać jeszcze długo przed zastaniem rządów tuska, ale nie jest tajemnicą że tusk wyprzedaje majątek państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1982    1

A ja o (POL MOT H i URSUS H) słyszę pozytywne opinie i sam potwierdzam, że są to dobre traktorki, gdyż sam posiadam takowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

I to jest najważniejsze aby osoby które zakupiły były z nich zadowolone i niech służą im jak najdłuzej, a wraz ze wzrostem zadowolenia uzytkowników sprzedaż wzrastać będzie, a wiadomo sentyment pozostał z dawnych lat i moim zdaniem Ursus to dobrze wykorzystuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A te 70 konne z silnikiem perkinsa 3cyl produkują czy nie??

Hattat produkuje takie jako Hattat A70 4WD, A80 4WD ale nasi tego nie importują jak na razie

 

Bumar wyprzedaje resztę terenów po Ursusie; http://www.bumar.com...ieruchomosci-2/

 

Znalazlem przypadkiem jakąś indyjską firmę, która współpracowała z Ursusem, produkując od 2000 ciągniki używając technologii Ursusa. Jak napisali na swojej stronie w 2006 ruku rozpoczęli export elementów silników do Ursusa a w 2008 całych silników

http://www.indofarm.in/company-profile.html

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

A ja o (POL MOT H i URSUS H) słyszę pozytywne opinie i sam potwierdzam, że są to dobre traktorki, gdyż sam posiadam takowy.

 

 

No i fajnie :) ze ci służy może i jest to dobry traktor :)

Natomiast nie jest to ursus !!! Tylko naklejka i nazwa niestety jest związana z ursusem nic wiecej !! składają je w Turcji i gotowe do polski przywożą naklejkę przykleją i jest ursus żal.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oH3A6t04S3k

Hattat sie nazywa ten traktor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

@Lesssiu007 co to gadasz?? nie wiedziałem, mój świat sie zawalił ;((

Kurcze człowieku jesteśmy na forum dotyczącym ursusa i zdecydowana większość wie że są turki ale na chwile obecną tylko dzięki tym turkom Ursus jest w rejestrze firm a nie na kartach historii, a w dodatku ma się coraz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To już wiadomo od początku wprowadzenia ich na polski rynek.Jak są dobre Ciągniki to ja nie widzę przeszkód aby ursus sprzedając je, wzbogacił się.A później można zrobić własną produkcję.Pożyjemy zobaczymy :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

http://www.agrofoto.pl/index.php/aktualnoci/871-rekordowa-sprzeda-cignikow-w-roku-2012

 

W linku są wyniki sprzedaży poszczególnych marek za rok 2012. Jest tylko jeden błąd Case powinien być pod DF, ponieważ sprzedał 20 sztuk mniej niż Deutz Fahr. Pytanie za 100 punktów. Czy pozycja Ursus obejmuje również ciągniki w masce Pol-Mot. Jeśli nie to pewnie trzeba byłoby doliczyć 100-200 sztuk. Dynamika wzrostu sprzedaży rok do roku w grudniu jest gorsza tylko od Claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

No i na to czekałem :) Co do pol mota to trzeba by znaleźć szerszą tabele obejmującą więcej niż 10marek i wtedy byłoby widać czy jest czy nie, a co do ursusa to szybko musi się wziąć za produkcje modelu 14034 bo jest za to zapotrzebowanie jak tam piszą. Mam nadzieje że ursus szybko wykopie z rynku takie marki jak belarus czy farmtrac. wcale bym się nie zdziwił jak zetor by był na koniec tego roku na równi z new hollandem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A nawet ursus ma większą sprzedaż od claasa,valtry,i belarusa....No w sumie się nie ma czemu dziwić.Po co kupić valtre drożej, jak można kupić ursusa taniej i z lepszym silnikiem

 

Zobaczymy za rok w grudniu jakie będą statystyki, to się wtedy porówna:)

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

....W roku 2012 udało nam się zdecydowanie zwiększyć sprzedaż ciągników, zbliżyliśmy się do bariery tysiąca sztuk. Bardzo podobna sytuacja miała miejsce w przypadku produkowanych przez nasze zakłady maszyn rolniczych, sprzedawanych pod marką Ursus. Osiągnęliśmy wzrosty idące w dziesiątki procent - opowiada Karol Zarajczyk, wiceprezes Ursusa. Dla porównania w ubiegłym roku w Polsce sprzedano 19315 traktorów.

 

30 procent produkcji ursusów idzie na eksport.....

 

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13200596,Teraz_Ursus__czyli_jak_zarobic_miliony_na_marce_z.html

Edytowano przez ROLpomorza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Czy jak kopiujesz jakieś teksty to mógłbyś podać dodatkowo źródło ewentualnie link żeby uwiarygodnić?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CEPIK do listopada 2012r

 

Razem segment 74-110KM do XI.2012 ILOŚĆ i UDZIAŁ % W RYNKU

1.NEW HOLLAND 1831 szt.

19,83%

2.ZETOR 1597 szt.

17,29%

3.JOHN DEERE 1195 szt.

12,94%

4.DEUTZ-FAHR 756 szt.

8,19%

5.CASE 707 szt.

7,66%

6.FARMTRAC 577 szt.

6,25%

7.URSUS 567 szt.

6,14%

8.MTZ 384 szt.

4,16%

9.MASSEY FERGUSON 336 szt.

3,64%

10.CLASS 304 szt.

3,29%

 

Gazeta Wyborcza

http://lublin.gazeta...na_marce_z.html

 

http://wyborcza.biz/...ych_spolek.html

 

www.parkiet.com

http://www.parkiet.c...zac-obroty.html

 

Puls Biznesu

http://pulsinwestora...l/2936354,63348

 

www.bankier.pl

http://bankier.tv/pe...rsus-12324.html

 

to tylko przegląd z ostatnich dwóch tygodni B)

Edytowano przez prawdziwy_polak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Odnoszę dziwne wrażenie, że kolega @prawdziwy_polak to @demolka w przebraniu :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1982    1

Valtra i MF w tej samej fabryce robia co Ursus/Polmot i nikt sie nie czepia. Tylko sie cieeszyc, ze polska firma nie upadła a ktoś ja uratowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursus oczko wyżej w roku 2012 wg CEPiK w przedziale mocy 74 -120 KM

 

1 NEW HOLLAND 1960 szt. 19,89%

2 ZETOR 1733 szt. 17,58%

3 JOHN DEERE 1262 szt. 12,81%

4 DEUTZ-FAHR 806 szt. 8,18%

5 CASE 747 szt. 7,58%

6 URSUS 607 szt. 6,16% B)

7 FARMTRAC 606 szt. 6,15%

8 MTZ 414 szt. 4,20%

9 MASSEY FERGUSON 359 szt. 3,64%

10 CLASS 312 szt. 3,17%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

No, jak już farmtraca wyprzedził to rzeczywiście jest na dobrej drodze, żeby w przyszłości dać kopniaka zetorowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

Odnoszę dziwne wrażenie, że kolega @prawdziwy_polak to @demolka w przebraniu :D :D

 

demolka jest tylko jeden i właśnie powrócił aby edukować :D


POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Ten temat, to smutek odnośnie pozycji Ursusa na rynku. A tu wreszcie coś pozytywnego i dającego radość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

Ursus oczko wyżej w roku 2012 wg CEPiK w przedziale mocy 74 -120 KM

 

1 NEW HOLLAND 1960 szt. 19,89%

2 ZETOR 1733 szt. 17,58%

3 JOHN DEERE 1262 szt. 12,81%

4 DEUTZ-FAHR 806 szt. 8,18%

5 CASE 747 szt. 7,58%

6 URSUS 607 szt. 6,16% B)

7 FARMTRAC 606 szt. 6,15%

8 MTZ 414 szt. 4,20%

9 MASSEY FERGUSON 359 szt. 3,64%

10 CLASS 312 szt. 3,17%

 

 

a mozna link do tego zestawienia , z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitek    0

To już chyba ostateczne wyniki za 2012

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/jakie-ciagniki-rolnicy-wybierali-najchetniej-w-2012-r,41372.html

teoretycznie można dodać do ursus-a pol-mot-y ale i tak mtz-a nie przeskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Ursus zwiększa sprzedaż. To dobrze, bo dzięki temu będzie mógł się rozwijać. Może wypuszczą jeszcze jakieś nowe modele.

Jednak dla mnie prawdziwy URSUS zawsze będzie w Warszawie. Tam było prawdziwe zagłębie w produkcji polskich ciągników. Jakoś tamte Ursusy kojarzą mi się z latami młodości. Przejażdżka np. nową C-330M zostaje w pamięci na zawsze. Ten charakterystyczny przytłumiony odgłos pracy silnika, takie pach, pach,pach i ta żwawośc, zapach świeżosci, bezcenne. Słuchajc zawsze opowiesci ludzi, którzy do Wa-wy jeżdzili na różne szkolenia itp. miało się wyobrażenie ogromu i zaawansowania tego zakładu. Pamiętam u producentów części te ogromne obrabiarki, linie produkcyjne...itd. Dlaczego firma z takim doświadczeniem upadła? Cały trud tych ludzi legł w gruzach. Powstały np. takie firmy jak Farmer, Crystal, Pronar, poprostu z nikąd i dają radę. Czy Ursus nie mógł wzorować się w produkcji na ich podstawie.

Obecny URSUS powinien położyć duży nacisk na produkcję dobrej jakości części zamiennych do starszych modeli. Zyskałby wtedy uznanie w rzetelnym podejściu do klientów. Taki kierunek szybko się doceni, bo większości użytkowników to dotyczy. A nowe modele to dla mnie to samo co u innych, ale z inną naklejką. Przecież powstają z podobnych podzespołów. Dlaczego wyszli z Wa-wy? Zaraz odezwą się pewnie Ci, krórzy rajcują sie notowaniami na Giełdzie itp. Przecież najwazniejszy w pracy jest produkt i należy życzyczyć nowemu Ursusowi powodzenia w działaniu.

 

Nowy Ursus zwiększa sprzedaż. To dobrze, bo dzięki temu będzie mógł się rozwijać. Może wypuszczą jeszcze jakieś nowe modele.

Jednak dla mnie prawdziwy URSUS zawsze będzie w Warszawie. Tam było prawdziwe zagłębie w produkcji polskich ciągników. Jakoś tamte Ursusy kojarzą mi się z latami młodości. Przejażdżka np. nową C-330M zostaje w pamięci na zawsze. Ten charakterystyczny przytłumiony odgłos pracy silnika, takie pach, pach,pach i ta żwawośc, zapach świeżosci, bezcenne. Słuchajc zawsze opowiesci ludzi, którzy do Wa-wy jeżdzili na różne szkolenia itp. miało się wyobrażenie ogromu i zaawansowania tego zakładu. Pamiętam u producentów części te ogromne obrabiarki, linie produkcyjne...itd. Dlaczego firma z takim doświadczeniem upadła? Cały trud tych ludzi legł w gruzach. Powstały np. takie firmy jak Farmer, Crystal, Pronar, poprostu z nikąd i dają radę. Czy Ursus nie mógł wzorować się w produkcji na ich podstawie.

Obecny URSUS powinien położyć duży nacisk na produkcję dobrej jakości części zamiennych do starszych modeli. Zyskałby wtedy uznanie w rzetelnym podejściu do klientów. Taki kierunek szybko się doceni, bo większości użytkowników to dotyczy. A nowe modele to dla mnie to samo co u innych, ale z inną naklejką. Przecież powstają z podobnych podzespołów. Dlaczego wyszli z Wa-wy? Zaraz odezwą się pewnie Ci, krórzy rajcują sie notowaniami na Giełdzie itp. Przecież najwazniejszy w pracy jest produkt i należy życzyczyć nowemu Ursusowi powodzenia w działaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Idąc tokiem myslenia kolegi powyżej to mozna powiedziec że niewiele jest rzeczy "Polskich w Polsce", np wiecej żelaza importujemy niz jestesmy w stanie wytworzyc z rudy.

A co to za różnica czy Ursus jest z Warszawy czy z Lublina lub Dobrego Miasta. Wydaje mi się ze zaden "zwykły szary obywatel" nie przyczynił sie do tego, jesli chcielibyscie kogos obwiniac to na szczeblach wyzszej władzy (tam gdzie kiedys były potężne fabryki teraz najprawdopodobniej bedzie stał biurowiec albo jakies centrum handlowe lub osiedle ale to tak nawiasem mówiąc)

Mógłbyś mi podać chociaz jeden w 100% ciagnik wyprodukowany w całosci w Warszawie, tak od A do Z?? Silniki w lwiej częsci maszyn były albo Polsko-Czechosłowackie albo licencjonowane od Perkinsa (ich tez w całosci nie robiono w zakładach Ursus), mowa tutaj o ciagnikach powstałych po II Wojnie Światowej. Ponadto nie zapominajmy o najpotężniejszej odlewni w Europie a mianowicie Odlewni Z.M Ursus która znajdowała sie w Lublinie, robiła ona czesci nie tylko do wiekszosci Polskich traktorów ale i do czeskich zetorów.

P.S I najważniejsze w pracy jest zadowolenie ogółu społeczeństwa, zarówno rolników (dostają dobrą maszynę mogacą konkurowac nawet i z niektórymi znanymi markami na dobrych i niezawodnych częściach), pracowników firmy (mają stałe zatrudnienie i nienajgorsze wynagrodzenie) jak i władz (otrzymuja pieniadze z podatków i moga inwestowac w swój region).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj