adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

maluch1    0

Widać ursus się zmienia na lepsze i to dobrze zobaczymy co będzie za kilka lat czymam kciuki za ursusa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Widze że Ursus ma troche błedów na stronie

 

5524

-masa według gazety "Katalog ciągników 2010" ma mase 3525kg a według ich strony 3905kg

-wałek według gazety 540 obr. według strony 500/1000obr.

 

3724

-zbiornik paliwa wedłu gazety 50 l. według strony 105 l. :blink:

-udzwig podnosnika według gazety 1330 kg według strony 2400 kg :lol:

 

6824

-masa według gazety 3700 kg a według ich strony 3905kg

-wałek według gazety 540 obr. według strony 540/1000obr.

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

To gazeta jakieś brednie wypisuje, napisali dane z sufitu nawet ich nie konsultując z producentem

 

w 3724

wyobrażasz sobie zbiornik 50 litrów ?

albo udźwig podnośnika 1330 kg ?

 

I jak Ty to sprawdzałeś przecież np w 5524 jak wół jest napisane 540/1000 obr/min niezależny

I tak jest jak masz Ursusa niedaleko idź i zobacz a jak nie masz to popatrz na zdjęciach

 

Co do mas to na 100% producent lepiej wie bo posiadają te ciągniki i wiele razy je ważyli

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Skąd ta pewność że gazeta brednie pisze ? miałeś ją w ręku ? czytałeś ją ?

 

 

3724 to jest mały ciągnik i co ty byś chciał po nim ? udzwig 1300kg i zbiornik 50l jest jak najbardziej wystarczający...

 

Gdzie w (lub na) 5524 jest napisane że ma wałek 540/1000 obr. ? w gazecie pisze wyraźnie że ma 540 obr. tak samo 6824

 

Zdanie z tej gazety na temat ursusa

"Zmiany jakie wprowadzono do ciągników nie tak dawno tylko pogrążyły Ursusa, bo opadający profil maski kojarzony z psim nosem odbierał marce jej podstawowe atrybuty, takie jak siła, moc czy niezawodność"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Człowieku pomyśl ciągnik o mocy 50 KM nie może mieć udźwigu 1330 kg do czego on by się nadawał np 4514 miał 2200 a w opcji nawet więcej było ale nie jestem już pewien ile

 

3724 ma zbiornik pod kabina jak się od tylu spojrzy to go widać, taki prostopadłościan i on ma te 105 litrów mogę się założyć o wszystko

 

W 5524 i 6824 masz taką żółtą prostokątną nalepkę z narysowanymi dwoma wałkami po bokach nad prawym są napisane prędkości, a nalepka jest na boku błotnika

 

Takie zdania z gazety to ja też mogę sobie na poczekaniu wymyślić

 

Rany nie wiedziałem że profil maski ma taki kolosalny wpływ na siłę, moc a zwłaszcza niezawodność ciągnika :lol:

 

A ty co się tak upierasz przy tej gazecie widziałeś 6824 albo 5524 że się tak upierasz przy tych prędkościach albo widziałeś 3724??

 

I jak już się tak wczytujesz w tą mądrą gazetę to powiedz jakie oni maski radzą żeby obniżyć spalanie niebieskie czy może w ciapki??

Bo ty widzę masz czerwona na c385 te pewnie podwyższają niezawodność :lol:

 

Nie piszemy posta pod postem, i trochę przystopujcie z ta dyskusją bo pachnie kłótnią.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Skąd ta pewność że gazeta brednie pisze ? miałeś ją w ręku ? czytałeś ją ?

 

 

3724 to jest mały ciągnik i co ty byś chciał po nim ? udzwig 1300kg i zbiornik 50l jest jak najbardziej wystarczający...

 

Gdzie w (lub na) 5524 jest napisane że ma wałek 540/1000 obr. ? w gazecie pisze wyraźnie że ma 540 obr. tak samo 6824

 

Zdanie z tej gazety na temat ursusa

"Zmiany jakie wprowadzono do ciągników nie tak dawno tylko pogrążyły Ursusa, bo opadający profil maski kojarzony z psim nosem odbierał marce jej podstawowe atrybuty, takie jak siła, moc czy niezawodność"

Błąd jest na stronie jedynie w przypadku masy 6824 i 5524, a reszta się zgadza bo opisują wyposażenie wersji mido i piko a nie zwykłych 5524 i 3724, ale skoro z ciebie taki detektyw monk :lol: to sobie poszukaj co ma w standardzie np. 3724 PIKO.

Edytowano przez swat24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Widze że nie mozecie się pogodzić z tym faktem że 3724 ma udzwig 1330kg ;)

Zapamiętaj jedno to jest ciągnik pomocniczy i mu nie potrzeba więcej udzwigu jak te 1330kg ! On weźmie 1t. na tył to przód będzie już latał jak samolot z tego względu że on jest mały i krótki !

 

Acha to twoim zdaniem jak zbiornik jest pod kabiną o ma 105 l ? :blink:

 

Skoro już tak twierdzisz że nie widziałem 3724 to skąd ta fotka ? http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/265109-ursus-3724/

ufoludki ją zrobiły ?

 

I jak już się tak wczytujesz w tą mądrą gazetę to powiedz jakie oni maski radzą żeby obniżyć spalanie niebieskie czy może w ciapki??

Bo ty widzę masz czerwona na c385 te pewnie podwyższają niezawodność

 

 

Dam ci rade pisz po POLSKIEMU ;) Ja w ogóle nie wiem o co ci chodzi w tym zdaniu :o

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

jak coś ursus robi to zle jak nic nie robi to też zle to sie zdecydujcie o co tu sie kuci kup to sprawdzisz jak jest naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Nie chodzi mi o to gdzie jest a raczej jaki jest gabarytowo ten zbiornik, wydaje mi się że wyraźnie to napisałem

Jak widać wlew jest umieszczony przed kabiną na wysokości podłogi zbiornik jest długi do przodu nie można, pod silnik nie można wiec tylko z tyłu było miejsce

Proszę cie skończ temat bo widzę że się o wszystko czepiasz A dlaczego ty tak się upierasz przy 1330

Sprawdzałeś? Nie należy wierzyć we wszystko co piszą czasami trzeba samemu zweryfikować

On ma 2400 udźwig

Jestem pewien że producent lepiej wie co robi niż ktoś kto nawet na oczy nie widział maszyny

 

Wiesz czy on ma siłowniki wspomagające podnośnik? Ile? Jakie? Jak umieszczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze że nie mozecie się pogodzić z tym faktem że 3724 ma udzwig 1330kg ;)

A Ty nie możesz się pogodzić z tym że Ursus ma podnośniki o taki udźwigu? Coś się do jasnej cholery uczepił tak tego Ursusa?!

Gdybym ja pisał tutaj wszystkie mądrości które czytam w gazetach rolniczych to byście mnie wyśmiali. Czy Ty nie możesz pojąć że w gazetach nie zawsze piszą rację!

I powiedz mi po kiedo grzyba by mieli wypisywać takie bzdety na stronie? Piszesz tutaj jakbyś był święcie przekonany że to jest prawda...

Ty szukasz człowieku dziury w całym, patrzysz tylko z jakiej strony podpieprzyć Ursusowi żeby tylko ludzie go nie kupili i nie wiedzieć czemu!

Teraz ja Ci napisze coś takiego: Czytałem ostatnio w gazecie że inżynierowie z Farmtracka postanowili że nowe modele 7100Dt i 7110Dt będą miały skrzynie 8/2 z 555Dt, udźwig podnośnika 1000kg i nie będą miały kabiny bo tak jest taniej i więcej im nie potrzeba. A zdaniem tej gazety Farmtrac wprowadzając nowe obszycie fotela podwyższył renomę firmy gdyż nowe obszycie spowodowało zwiększenie mocy ciągnika o 100km :lol: .

Wybacz ale lepszych bajeczek jakich ty piszesz to już nie można wymyślić! Każdy mi przyzna rację że piszesz bzdety a twoje opowiadania są wyssane z palca. No chyba że jakiś debil pisał tę gazetę...

Proszę Cię nie pisz takich durnot bo potem czytają to jakieś dzieci i wszędzie to roznoszą, a potem ktoś chce kupić Ursusa to czyta takie duperele że maska odbiera Ursusowi siłę, moc i niezawodność.

Ps. I nie spieraj się ze mną po każdy przyzna że twoje opowiastki są już naprawdę żenujące i tylko się pogrążasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Pograżyć to ty sie mozesz bo ja nie pisze bajeczek wyssanych z palca jak ty, tylko pisze to co jest w gazecie napisane, a ze jest napisane udzwig 1330kg to wy juz sie z tym faktem pogodzic nie mozecie ;)

 

Opowiastki zenujące ? :lol: Ja pisze durnoty ? to poczytajcie wasze posty :)

 

Chcesz to z miłą chęcią zrobie ci skan tej strony, jak jest napisane o udzwigu, i o tym ze ursus w nowych maskach sie pogrązył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Ludzie, opanujcie się... Kłócicie się jak dzieci w piaskownicy, o to kto ma lepszą łopatkę...

@Ursusc385, doszukujesz się naprawdę nie wiadomo czego złego w tych ursusach, aby tylko dogryźć jego wielbicielom. Równie dobrze można i w tym momencie dogryźć FT, bo tak czy siak 5524 jest cięższy od 675DT, ale nie o to teraz w tym chodzi...

Co do reszty użytkowników AF, też za bardzo nie wiem na czym polega wasza problem co do FT. Żal o to, że jest z koncernu Farmtrac który wywodzi się z Indii, chociaż polski FT nie ma z nimi wiele wspólnego prócz tego że taniej załatwiają im silniki i mosty przez co są tańsze przy kupnie? Czy może to przez prowokację użytkownika @Ursusc385 i zapewne na odwrót.

Nie powiem, Ursus odwalił kawał dobrej roboty w przeciągu tych dwóch lat i dogonił FT który za czasów ursusowych agro bisów był po prostu lepszy.

Więc taka moja propozycja, może już koniec? Bo zaczyna to wyglądać jak pojedynek w Familiadzie.

A jednej i drugiej marce życzę jak najlepiej :)

 

PS. czytałem kiedyś o statystyce sprzedaży nowych ursusów w tym roku, wie może ktoś kiedy one będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co mi po tym do jasnej cholery że tak jest napisane w gazecie! Czy ty kurna nie umiesz pojąć że w gazetach zazwyczaj piszą bzdety?! Tak trudno to do ciebie dociera! I powiedz mi gdzie ja pisze bzdety? Naczytałeś się jakiś durnot w gazecie co napisał jakiś redaktorek i się tym podniecasz? Czy nie możesz pojąć tego faktu że jak Farmtrack stosuje takie badziewne podnośniki to Ursus nie może dać z większych?!

Opowiastki zenujące ? :lol: Ja pisze durnoty ? to poczytajcie wasze posty :)

Sam poczytaj co ty piszesz i się nad tym zastanów! Czy ty naprawdę jesteś taki że uważasz że wyglądem maski Ursus się pogrążył i stracił moc, siłę i niezawodność? To jest do jasnej cholery człowieku tylko maska wykonana z plastiku i nie ma nic wspólnego z osiągami ciągnika! Zajarzyłeś już czy dalej będziesz się upierał przy tych durnotach które wyczytałeś i będziesz się dalej ośmieszał?

Jak chcesz to podaj mi skany tej gazety, podaj jak się nazywa ta gazeta i kto napisał ten durny artykuł! Z miłą chęcią napisze w tej sprawie do Ursusa żeby to sobie poczytali i napisali że wypisują durnoty ale ty i tak nie uwierzysz więc napiszę i do tej gazety żeby mi wyjaśnili na jakich podstawach tak sądzą i podali jakieś argumenty ale nawet i tak ja napiszą sprostowanie że się pomylili ale i tak nie uwierzysz bo ty tylko piszesz to gdzie ktoś pisze że Ursus jest badziewny a jak ktoś pisze że jest dobry to i tak starasz się uświadomić że to jest dziadostwo! Idąc twoim tokiem myślenia to coraz bardziej zaczynam sądzić że dla ciebie ludzie którzy piszą coś prawdziwego nt. Ursusa są debilami! I nie wiem co cię tak podnieca w tym Farmtracku ale sprzedał on zaledwie parę ciągników więcej niż ten dla ciebie badziewny Ursus więc śmiem sądzić że się coraz to bardziej pogrążasz.

Napiszę to jeszcze raz: "Weź się opanuj człowieku!!".

@Kluch369 jeżeli chodzi Ci o statystyki sprzedaży to wiem że RPT zawsze wystawia co każdy kwartał statystyki ale rejestracji ciągników a nie sprzedaży. Raczej RPT z I kwartał br. poda w Kwietniu statystyki a inne gazety jak to nie wiem bo nie kupuję, szkoda pieniędzy na to...

Edytowano przez Newholland15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Po pierwsze to zacznij czytać ze zrozumieniem, gdzie ja napisałem że ursusa pograzyły nowe maski ? To był cytat z gazety !

 

@kluch ja napisałem to co w gazecie pisze i jak widać przyczepili sie do tego ze ja brednie wypisuje

 

skany

http://img28.imageshack.us/f/jhghhgh001.jpg/

http://img26.imageshack.us/f/ursusn.jpg/

http://img607.imageshack.us/f/ursus2.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

No cóż, może i jest tak w gazecie napisane, ale pomyłki się zdarzają. W końcu FT też miał swoje błędy na swojej stronie www.

@Ursusc385, trzeba po prostu przyznać, że ursus się ogarnął i poszedł do przodu ze swoimi produktami i najzwyczajniej nie można się z tym oszukiwać. Pozostaje tylko czekać aż FT stworzy coś nowego i znów zaskoczy rynek swoim produktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy opamiętaj cie się trochę. Jeżeli w następnych postach nadal będziecie się kłócić to lecą %.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Prosze fotka http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/271230-ladowacz-do-palet/

komentarz własciciela

Ursuska kupiłem w komisie w Mazurkach koło Augustowo , na przodzie mam 7 leżących obciążników , przy podnoszeniu 1000kg jest dobrze , a 1200kg to już trzeba uważać . Myślę że gdyby mu dać jeszcze 200kg na przód to by półtorej tony dźwignął.

 

Dodam ze c-385 jest cieższa od 3724 - czyli jakby nie było to myśle że 1330kg. to dla 3724 wystarczająco :) 1t. i w 3724 może przód unosić choć nie musi ;)

Chciałbym żeby ktoś napisał do ursusa w sprawie tego udzwigu to moze sprawa sie wyjasni... ;)

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak dziękuję za skany jutro jak czas pozwoli to napiszę do Ursusa i tej gazety to sprawa się wyjaśni.

Dodam ze c-385 jest cieższa od 3724 - czyli jakby nie było to myśle że 1330kg. to dla 3724 wystarczająco :) 1t. i w 3724 może przód unosić choć nie musi ;)

No tak, niby wystarczająco ale co stoi na przeszkodzie żeby miał więcej, każde kilogram więcej podnoszenia prędzej czy później się przyda :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

Prosze fotka http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/271230-ladowacz-do-palet/

komentarz własciciela

 

 

Dodam ze c-385 jest cieższa od 3724 - czyli jakby nie było to myśle że 1330kg. to dla 3724 wystarczająco :) 1t. i w 3724 może przód unosić choć nie musi ;)

Chciałbym żeby ktoś napisał do ursusa w sprawie tego udzwigu to moze sprawa sie wyjasni... ;)

 

skoro rozwinęła się taka dyskusja nt. udźwigu to i ja dodam cos od siebie.

Jeśli chodzi o udźwig 1330kg w modelu 3724 i porównywanie go do tej 912 z paleciakiem to jest zasadnicza różnica o której nikt nie wspomina. mianowicie te 1330kg to udżwig mierzony w końcu ramion (z reguły) A w przypadku 912 ze zdjecia mówimy o tonie na palecie plus waga paleciaka a wszystko odsuniete nieco do tyłu od konca ramion podnośnika. Po prostu dżwignia fizyczna. I jeśli już porównywać oba ciągniki pod tym względem to naprzeciw 1330kg w 3724 należy postawić ok 3 tony w 912 (wg konedata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Panowie Ursus 3724 PIKO ma Udźwig 2400kg a nie 1330kg

Edytowano przez HIlary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

myślę ,że przy to nie jeszcze nie pójdzie ale przy 1800 -2200 to będzie ciężko ale według mnie lepiej mieć zawsze "zapas" udźwigu , a 2400kg na belce na pewno podniesie , bo sam widziałem w fabryce urządzenie do sprawdzania udźwigu każdego modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ursus 3724 piko (jaki opisuje strona UR) ma udzwig 2400 a zwykły 3724 -1330kg. ursusc385 wywołuje wszędzie kłótnie i to nie tylko na forum ale i pod zdjęciami nowych Ursusów, ja np nie wchodze na forum farmtraca i się tam nie mądruje i nie prowokuje urzytkowników FT, większość piszących na forum Ursusa z tego co widze też nie więc kłótnie tu wywołuje tylko ursusc385, który pewnie pracuje w fabryce FT i widzi konkurencje w Ursusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj