Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

MgrLukash    114
Napisano (edytowany)

Konkurencja zawsze najwięcej wad zna.

Pronar bije tego Ursusa pod każdym względem - mocy, wyposażenia, ciężaru i siły uciągu - nie wiem jak z ceną ale pewnie teżkorzystniej wychodzi.

Edytowano przez MgrLukash

Radosqr    0

Dzięki za szczerą opinię. Dał mi do myślenia ten Pronar. Cenowo podobnie - P5 trochę drożej. A co sądzisz o zastosowanym w nim systemie oczyszczania spalin w odniesieniu do Ursusa. W tym przypadku Ursus ze względu na prostotę rozwiązań wydaje się mieć przewagę.

MgrLukash    114

DOC jest bezobsługowe i nieodczuwalne u nas przez 140mth nic się z tym nie działo, żadnego wypalania ani zapychania - moim zadaniem bardzo dobre rozwiązanie.

Wiadomość z agroFakt.pl

MF675ursus    68

Pronar fajny, z tym że nurtuje mnie jedno zagadnienie, czy w tym ciągniku zastosowali dwumasowe koło zamachowe? W silniku dla Majora Deutz taki wynalazek włożył, nie wiem jak sprawa wygląda w większych...

MgrLukash    114

Tego akurat sam nie wiem ale jak będzie okazja przy przeglądzie się dopytam.

W sumie dużo ciągników zasila ten silnik po za SDF jeszcze min. Landini 4 i McCormick X4 a od tego roku też Ursusa bedzie.

lukig    70

Ursus na fabrycznych wąskich kapciach. Czyli będzie sobie pryskał cały żywot. Chyba pierwszą nową 380 taką widzę. 

MgrLukash    114

W kwestii koła zamachowego dwumasowego to dostałem informację iż nie montowano tego w P5 - to tak jakby ktoś chciał wiedzieć.

kedziorek    79

Film generalnie bez sensu.

Ten ciągnik to jakiś pokazowy, na testy przywieźli, wrócił z naprawy gwarancyjnej czy pożyczony? Bo chyba nie sprzedali nowego takiego ubłoconego klientowi.

Poza tym maszynę na przedni tuz założyli tyłem do przodu (po co?).

Ujęcia takie, że gimnazjalista z pasją lepsze zrobi.

lukig    70

To jest Rumunia. :) Może tak tam działają. Zresztą też myślę, że na testy. Bo dziadkowi pokazywali jak się wszystkie wajchy i guziki włącza.

swat24    63

Polski zawód narodowy to narzekanie na wszystko, mi tam by się nie chciało komentować jak się diler jakiś w Rumuni reklamuje.

lukig    70

Przecież na nic nie narzekam.

kedziorek    79

Kolego @swat24, polski zawód narodowy to kłótnie i prowokowanie innych do nich.

Każdy ma prawo do własnego zdania.

Jeśli napisałem nieprawdę to mnie popraw, a jeśli prawdę to z czym masz problem?

swat24    63

Ja się nie chce kłócić tylko ci się dziwie, że chce ci się tak dogłębnie analizować film jakiegoś dilera, moje zdanie na temat filmu jest dokładnie takie jak twoje ale po co pisać o tym na Polskim forum to trzeba chyba na rumuńskim, chyba nie myślisz, że w Ursusie mają kontrolować wszystkie filmy o ich ciągnikach bo np. jak kupie c-380 nakręce film kiepskiej jakości w typie reklamowym żeby wyglądał jak oficjalny o moim ciągniku, a ty zaraz na forum będziesz płakał, że firma Ursus tak słabo się reklamuje, ale co taki zarajczyk ma teraz wszystkie filmy sprawdzać na temat Ursusa, jak dla ciebie to nie jest narzekanie żeby ponarzekać to ja nie wiem ale ja myślę inaczej i staram się widzieć też pozytywy :)

lukig    70
Napisano (edytowany)

Ursus w styczniu 42 sztuki, o 31% więcej niż przed rokiem. 6 miejsce. Zetor 77, JD 48. 

Ciekawe ile rzeczywiście sprzedali, bo pewnie sporo ludzi kupiło te zarejestrowane w grudniu jako używki.

Edytowano przez lukig

bboyUrsus    10
Napisano (edytowany)

W tej Rumuni to chyba ten facet kupił tego Ursusa, tam pisze ,,droga do nowego domu / w drodze do nowego domu". Fajnie by było gdyby podawali ile udało im się sprzedać poza granicami naszego kraju.

Edytowano przez bboyUrsus

maromar    13

Ursus w styczniu 42 sztuki, o 31% więcej niż przed rokiem. 6 miejsce. Zetor 77, JD 48. 

Ciekawe ile rzeczywiście sprzedali, bo pewnie sporo ludzi kupiło te zarejestrowane w grudniu jako używki.

taa?? od kiedy te same ciągniki są kilka razy w zestawieniach??

każdy mógłby tak kombinować i po 10 razy sprzedać ten sam ciągnik. tyle było dyskusji że ursus sztucznie nakręca sprzedaż rejestrując ciągniki z powodu wprowadzenia nowych norm, a teraz sztucznie nakręca drugi raz sprzedając te same maszyny tak? zastanów się trochę...

Mattti    405

Koledze raczej nie chodziło o to że zawyżają kupując drugi raz te same ciągniki bo jako "używki" nie wchodzą do tego zestawienia, tylko raczej o to, czy kupiono nowych ursusów de facto więcej niż w tabeli właśnie przez to że kupili jako używki. Tak mi się wydaje :D

lukig    70

taa?? od kiedy te same ciągniki są kilka razy w zestawieniach??

każdy mógłby tak kombinować i po 10 razy sprzedać ten sam ciągnik. tyle było dyskusji że ursus sztucznie nakręca sprzedaż rejestrując ciągniki z powodu wprowadzenia nowych norm, a teraz sztucznie nakręca drugi raz sprzedając te same maszyny tak? zastanów się trochę...

To ty się zastanów co piszesz. Zdając sobie sprawę, że rzeczywista liczba maszyn w grudniu, która poszła do rolników nie przekroczyła raczej 50-60 sztuk (przy rejestracji 300 sztuk) zastanawiam się ile rzeczywiście kupili rolnicy w styczniu, bo przecież na placach dealerów stało w grudniu ponad 200 sztuk zarejestrowanych już maszyn. Maszyn nowych, ale już zarejestrowanych, które też można kupić. 

Jeszcze rok musimy poczekać za modelami 120-180 KM Dobra wiadomość to taka, ze pewnie w tym roku na Kielcach będziemy mogli obejrzeć prototypy...

[LINK]

tompil    3965

Co oni tam wypisują o wałku WOM w tym artykule. Jeśli to prawda że od 2018 r automatycznie ma się wyłączać WOM po 7 s jak ktoś wstanie z siedzenia to jakiś absurd. Jak obsługiwać cyklop, mikrusa, czy agregat prądotwórczy? Zaraz po kupnie trzeba będzie odłączyć czujnik z siedzenia a za tą dodatkową elektronikę trzeba będzie zapłacić. W złą stronę to wszystko idzie.  

MgrLukash    114

Też to czytałem. Dziwne to ich myślenie. Z obsługą tych maszyn zapewne będzie trzeba korzystać z zewnętrznych włączników WOM na błotniku o ile takie będą montowane.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się