Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wiem doskonale o tym co Claas ma wspólnego z DF też dużo czasu spędziłem nad maglowaniem informacji związanych z tymi markami. Jak już wiemy Atos i seria G to to samo, ale najlepsze jest to że claas ma funkcje Smart Stop a DF Stop&GO co dotyczy tego samego. Żenada! Własnie jestem w trakcie oglądania filmu od @kedziorek jestem tą relacją jak do tej pory głęboko poruszony i zażenowany. Jak tak można postępować!

Edit: Ciekawostka 

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

MgrLukash    114

To nic nowego że w ten sposób reklamują. Kto normalny będzie ujawniał że sam nie produkuje czegoś co sprzedaje pod własną marką. Szczególnie gdy może byc spora różnica w cenie na nie korzyśc tej marki. Jak by byc upierdliwym co do szczegłów to ten ciągnik takim 100% DF też nie jest, bo to typowy Włoch, nawet motor ma włoski - FARMotiin a nie Deutz AG.

4biegi pod obciążeniem to nie żadna wyższa technika w latach 90 były już skrzynie oferujące 9 przełożeń bez sprzęgła.

tracker    56

Była też w 2013 roku audycja w której uczestniczyli

Andrzej Kierzkowski - przewodniczący NSZZ Solidarność w URSUS-ie  i

Janusz Mierkowski - członek zarządu NSZZ Solidarność w URSUS-ie

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sytuacja-polskiego-przemyslu-na-przykladzie-ursusa/

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sytuacja-polskiego-przemyslu-na-przykladzie-ursusa-cz-ii/

A ta informacja o Ursusie z wiadomości na Trwamie mnie zdziwiła, oczywiście dobrze że ministrowi Morawieckiemu udało się odblokować sprzedaż ciągników Ursus w Niemczech, ale te wypowiedzi przedstawicieli Ursusa jak to całe ciągniki poza silnikiem produkują w Polsce ... masakra jaka ściema. Reporterzy może nie są fachowcami i nie posiadają wiedzy o tym jakie są skrzynie w tych ciągnikach, wierzą na słowo przedstawicielom Ursusa.

Mnie osobiście zniesmaczają zdjęcia z byłym prezydentem Wałęsą na stronach internetowych Ursusa, podobno właściciel Zarajczyk jest powiązany z osobami które przed PiS-em rządziły Polską,pewnie dlatego udało się Mu wykupić prawa do znaku firmowego Ursus.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mattti    405

Tylko nie rozumiem, po co znowu zmienili nazwę 11054 na C-3110...  :huh:  Ten 150 koni miał być znowu serią U, to już mogli tego 11054 nazwać U110 czy coś albo wcale nie zmieniać nazwy bo to wywołuje zamieszanie.

maromar    13

apropoz modeli c-3110, czym się różni c-3110 POWER od c-3110 HL?? na stronie identyczne dane, więc po co dwie nazwy

TheWlkpTeam    0

ursus c-3110 na stronie ursusa jest przedstawiony zdjęciem ursusa 11054 z 2015 roku z kielc
​Normalnie c-3110, c-3110 hl i c-3110 power mają ten sam wygląd, dodatkowo wszystkie ursusy mają lusterka które były zakładane 15 lat temu ..

maromar    13

ta strona ursusa to jakaś jedna wielka lipa, oba modele mają identyczne zdjęcia i dane, nie ma ani słowa o innej skrzyni i sprzęgle, DAWIDURSUS 323 skąd masz te dane?

cyprian1219    364

Ze strony ursusa, poczytaj dokładnie, w danych technicznych są te różnice podane, i jest też jeszcze wydajniejsza hydraulika, ale nie pamiętam w którym. O tych sprzęgłach też pusze. Popatrz dokładnie. I zdjęcia też są minimalnie inne w wersji power i hl, a dokładniej napis na masce.

...a może zamiast tych dźwigni od podnośnika w kabinie [C-360 - C-3102], które niezbyt łanie wyglądają niech producent z Lublina zastosuje HPS Plus? Jak myślicie, sprawdziło by się? Podnośnik cały czas byłby mechaniczny tylko zamiast dźwigni producent by montował siłownik elektryczny z panelem obsługi. 

YOUTUBE

hps_plus_3d.jpg

akmaly    179

Producent z Lublina? Ciekawe bo ja myślałem że to montażysta zarządzany przez ekonomistę.

Czepiacie się szczegółów. Ja o czym innym wy też zmieniacie temat. Wiadomo ze to juz nie ta sama marka co kiedyś przed 30 laty bo tu trzeba mówić o Ursusie z przed 1990 roku. No ale co można było nowego wymyślić z konstrukcji np. modelu 1614 którego produkcja trwała do 2009 roku. Obojętnie kto by wygrał przetarg i tak by nie tłuk już tych samych ciągników bo to ani nie spełniało norm emisji spalin ani jakaś nowoczesna transmisja nie była. Wiec cieszmy się z tego co jest. Ważne ze logo pozostało historia dalej się toczy, vigus już niedługo ciężka seria wróci. Jak to będzie się prezentować - zobaczymy. Z tego wszystkiego tylko najbardziej mi szkoda fabryk w Warszawskim Ursusie :(

DTaras    146

co do sterownika - łatwiej wg mnie przebudować to na pełną elektrykę.

Czepiacie się szczegółów. Ja o czym innym wy też zmieniacie temat. Wiadomo ze to juz nie ta sama marka co kiedyś przed 30 laty bo tu trzeba mówić o Ursusie z przed 1990 roku. No ale co można było nowego wymyślić z konstrukcji np. modelu 1614 którego produkcja trwała do 2009 roku. Obojętnie kto by wygrał przetarg i tak by nie tłuk już tych samych ciągników bo to ani nie spełniało norm emisji spalin ani jakaś nowoczesna transmisja nie była. Wiec cieszmy się z tego co jest. Ważne ze logo pozostało historia dalej się toczy, vigus już niedługo ciężka seria wróci. Jak to będzie się prezentować - zobaczymy. Z tego wszystkiego tylko najbardziej mi szkoda fabryk w Warszawskim Ursusie :(

Dokładnie. Szkoda tych zakładów co zostały w Warszawie. Kawał historii. Ale cytując słowa piosenki ''Nic nie może przecież wiecznie trwać...''  :(

bratrolnika    1861

Pamiętam zakłady w Warszawie, naprzeciwko nich był mały rynek spożywczy, każde wakacje tam z pomidorami przestałem widząc hale UrsusaI pamiętam też jak je rozbierali na zlom

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się