Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cyprian1219    364

No ursus po za skrzynią Vigus do ciężkiej serii stara się też stworzyć własny polski 3 cylindrowy silnik do mniejszych modeli serii C.

Edytowano przez cyprian1219

cyprian1219    364

Nie wiem, nie mam pojęcia, ale znając polskie realia to dosyć prawdopodobne, choć wydaje mi sie że (jeśli ta teoria sie potwierdzi oczywiście) to nie tyle ad3.152 po modyfikacjach co pewnie by się na nim wzorowali tworząc coś nieco innego.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukig    70

bez sensu z tą Polską konstrukcją silnika. Inaczej tą kasę i energię można spożytkować na resztę ciągnika zarządzanie mocą i jej dystrybucję. Silnik taniej jest kupić niż konstruować. Poza tym to tylko silnik, producentów jest wielu i przebierać można jak wulęgałkach.

No nie wierzę w to, co czytam. 200 stron tego wątku to narzekanie, że Ursusy do dziadostwo, składaki i naklejka po dawnych zakładach, a teraz się okazuje, że jak tworzą własne podzespoły to jest lipa.

Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził.

Narazie cos tam chyba montowali (silniki) do tych ciągników mniejszych na Afrykę. To było cos wzorowanego na 3p albo dosłownie 3p.

cyprian1219    364

Ja na przykład nie sądzę że to źle że próbują stworzyć całkowicie własną kąstrukcję (o ile tak jest), ale uważam też że to rwanie sie na głęboką wodę i to pochłonie duże koszty i nie wiadomo czy wypali. Mogą to zainwestować w inne prostrze podzespoły jak skrzynia którą już robią i inne. Ale nie zrozumcie mnie źle. Ciesze sie że próbują stworzyć coś własnego. ;)
A tak czy siak, nawet jeżeli będą sie ezorować na starym perkinsie to za dużo oryginalnego tam i tak nie mogą zostawić no bo w końcu normy emisji spalin i takie tam, więc powstanie pewnie i tak coś innego a perkinst to pewnie będzie tak jakby "baza" ;)

Edytowano przez cyprian1219

DTaras    147

Niech tworzą to co potrafią. Silniki robi się w Andrychowie i niech tam myślą bo są w stanie stworzyć gamę. Na grzyba komu silnik z marką Ursus? Gdyby jednak np. zrobili zautomatyzowanego przedniego TUZ albo WOM z automatyczną optymalizacją. Jest wiele miejsca do popisu jak choćby hydraulika. Tu producent ciągników powinien działać. Dobrą skrzynię wytestują w polu i sprzedadzą np. do Bumaru. Ot co.
Kabinę pożądną potrzebują. Zrobić stanowisko wygodne. Przednią miekką oś...

lukig    70

Który producent ciągników działa na polu hydrauliki? Class, Fendt, Zetor?

Papier    4

A gdyby stworzyli ciagnik z silnikeim Belarusa i skrzynia Vigus ? Co wy na to ? Czy coś takiego było by dobre ? Chodzi głownie o te modele powyżej 100 KM. Przecież silniki MMZ sa dobre i duzo nie spalaja .

Po pierwsze Białoruś nie jest w uni i drogo by wyszło sprowadzac , po drugie nie wiem czy silniki mmz spełniają normy spalin.

adikpl1    179

Czyli nie wiem ale się wypowiem. Chociażby po ciągnikach Farmer widać było że z silnikami białoruskimi MMZ były tańsze. Sprawa jest na pewno do zastanowienia przez inżynierów Ursusa. Dziwiłem się Pronarowi, który mimo montażu białoruskich ciągników nie działał dalej na ich silnikach. Pierwsze P5 wprowadzili w wersjach z Iveco i Perkinsem i z Iveco o wiele więcej się sprzedało bo był tańszy. Mogli zamiast Perkinsa zrobić wersję z MMZ. podobnie Ursus mógłby mieć dwie linie ciągników z zachodnim i wschodnim silnikiem.

Znalazłem ciekawostkę, MMZ i Zetor biorą tłoki od tej samej firmy http://www.almet.cz/en/vyrobky.html

Edytowano przez adikpl1

kedziorek    79

Z tego co wiem na ukończeniu są 3 modele silników podzielone jeszcze na podtypy które jednak różnią się tylko osprzętem, np turbiną:

- 3 cylindrowy o pojemności 2800 i mocy od 50 do 65 KM (do zastosowań w ciągnikach serii C i komunalnych).

- 4 cylindrowy o pojemności 4400 i mocy od 75 do 95 KM (do zastosowania w serii C).

- 6 cylindrowy o pojemności 6300 i mocy od 110 do 170 KM (do zastosowania w serii ciężkiej).

Tym ostatnim są pewne podmioty zainteresowane, dlatego jest na ten projekt największy nacisk i jako pierwszy trafi do produkcji. 

Oczywiście stare silniki pozostaną również w ofercie, tylko wejdą modele spełniające nowsze normy spalin.

Klient będzie mógł wybrać czy chce ciągnik z Perkinsem czy z polskim silnikiem. 

cyprian1219    364

Jeśli będzie tak jak mówisz to nie będzie głupie. Jak komuś nie będą pasowały polskie silniki (o ile one wypalą i będą dobre, ale i tak w to wierzę) to będzie mógł sobie wybrać z perkinsem i wszyscy zadowoleni :)

XMK13    365

A Ja mam pytanie, dlaczego każdy z tych silników ma inną pojemność cylindra? O ile taniej jest produkować 1 rozmiar tłoków, cylindrów, itp., niż 3 rozmiary? Silnik o poj. skokowej 1 cylindra w okolicy 1 l byłby całkiem zgrabny. Dlaczego Ursus ciągle się pakuje w takie kombinacje?

pawel94    16

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale Ursus trochę gra z nami w ciuciubabkę ;) Kiedyś był wpis, że Ursus buduje transmisje to trochę to wyśmiałem, ta transmisja, która była pokazana to nic innego jak zwykła skrzynia MF 12x4 taka jak np. w MF690. Ale trochę tym zamydlili oczy, ale tak naprawdę budowali po cichaczu Vigusa :) Tak samo może być teraz z silnikami :D Piszą, że powstał pierwszy silnik z Lublina, a po zdjęciach żadne rozczarowanie bo to zwykły Perkins jak w MF235/255, ale wiadomo co tam klepią w URSUS R&D ? :) Wierzę w to że znowu pozytywnie się rozczaruje, jak wtedy z Vigusem :D

PS. Kedziorek, skąd masz te informacje ?

bratrolnika    1863

A Ja mam pytanie, dlaczego każdy z tych silników ma inną pojemność cylindra? O ile taniej jest produkować 1 rozmiar tłoków, cylindrów, itp., niż 3 rozmiary? Silnik o poj. skokowej 1 cylindra w okolicy 1 l byłby całkiem zgrabny. Dlaczego Ursus ciągle się pakuje w takie kombinacje?

pamiętaj że pojemność cylindra to jego płaszczyzna razy skok, i fakt że dzieląc pojemność silnika przez liczbę cylindrów nie wychodzi ci to samo w każdym silniku nie oznacza że masz tam tłoki innej śrenicy

wystarczy że wał będzie miał mniejsze czy większe wykorbienie żeby stosować takie same tłoki a zmieniać pojemność

XMK13    365

Nie chodziło Mi tylko o tłoki i cylindry, ale również o korbowody. Inny skok tłoka wymusza różną długość korbowodów, które przecież mogą być identyczne dla silnika 3, 4 i 6 cylindrowego. Do tego te same zawory, itp. Czym więcej wspólnych części, tym lepiej.

dybzik    2

Z tymi silnikami to taki trochę powrót do serii U. To chyba w tej serii miały być te silniki oparte na S-312, 2, 3, 4 i 6 cylindrowe.

pawel94    16

Nie, nie :) S-312 to silnik 2-cyl taki jak w C-325. S-312, S-313 i S-314 miały być w ciągnikach odpowiednio C-328(prototyp), C-342 i C-356(nie mylić z tym na fotkach w necie ;) ) Jeszcze miał być 6-cyl S-316 który miał znaleźć zastosowanie w kombajnach, ale wiadomo jak wyszło :/ W serii U miały być S-24, S-34, S-35, S-44, S-64. Były to bardzo udane silniki i warto żeby na nich się wzorowali, ale nie wiadomo czy zachowały się dokumenty... Czas pokaże co URSUS wykombinuje :D   

pawel94    16

Nie wiem co inni uważają, ale wg mnie, sądząc po Vigusie, Ursus chce zrobić prosty i praktyczny ciągnik - dla Polaka :) Pierwsza sprawa, proste rozwiązania, jak dźwignie od zmiany biegów, zwykłe dźwigienki, bez udziwnień :) Po drugie, dostęp do wszystkiego, wszystkie pompy hydrauliczne są na zewnątrz :) 2 śruby, 2 rurki i pompa zdjęta :) Co trzecie, to że transmisja jest dzielona w 3 miejscach, co jest wielką zaletą jeśli patrzę z perspektywy mechanika :) W MF żeby zrobić skrzynię to trzeba cały przód (sprzęgło, dynashift) rozbrajać. Tu nie będzie to konieczne :) Oby silniki też okazały się "proste" dla oka :) 

A co do tych informacji o silnikach, to jest "wyciek" czy gdzieś to opisane było ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się