adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

romano82    4

Najlepiej byłoby aby jakieś ekstra kredyty były do ursusa, ewentualnie gdyby puścili kilka ciągników na testy. To wg mnie powinno poprawić sprzedaż

Edytowano przez romano82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Sam z siebie pewnie bym tego nie napisał, ale skoro pada pytanie to odpowiadam. Trochę zimnej wody się wyleje :(

 

Coby najdelikatniej to ująć i zacząć, pokazy w Jaskrowie do udanych nie należały. Nie wiem jak w innych częściach kraju, ale pod Miastem Świętej Wieży było średniawo. Przy całym moim szacunku dla URSUSa tak to oni pozycji NIE ODBUDUJĄ...
Po pierwsze pole było bardzo rozległe i dziwnie podzielone. Ciągniki jeździły głównie na końcu tegoż pola albo za wysoką niekoszoną trawą, tak, że bez bliskiego podejścia (a były to spore odległości i nie każdemu przybyłemu chciało się je pokonywać) nie było nic widać.
Druga sprawa, ale chyba najważniejsza, diler, który żyje ze sprzedaży ciągników nie potrafi zapewnić porządnego traktorzysty. Efekt był taki, że 11054 z 4-ro skibowym pługiem był co chwilę "zaduszany", a sprzęgło przed spaleniem uratowała chyba tylko interwencja boska! Ponadto ściągało go permanentnie na boki. Rezultat końcowy - ciągnik nie mógł pokazać pełni swoich możliwości. Jeśli firma sprzedająca maszyny rolnicze nie jest  w stanie zapewnić ludzi, którzy potrafią poprawnie ustawić pług to ja nie mam więcej pytań :( Chłopi obserwujący te wyczyny co chwilę rzucali tekstami, że stara "osiemdziesiątka" ma więcej pary, że ten nowy nie ma w ogóle mocy. Zresztą prasa zwijająca zanim została ustawiona tez "pluła" produktami belo-podobnymi.
Po trzecie na samym początku pokazu popsuła się owijarka a Panowie z serwisu fabrycznego mieli tak poważny problem z jej naprawą, że w końcu z bezsilności zaczęli warczeć na oglądających, że tu nie ma teraz pokazu i proszę stąd iść!! Nasuwa się pytanie czy robimy łaskę tej i tak małej garstce przybyłych na pokazy? Czy ktoś nie pomylił ról?
Kosiarka, która została podczepiona później do 11054 dla "operatorów" też nie była łatwym orzechem do zgryzienia, zaczepiali ją w pięciu a i tak trwało to w nieskończoność. Odpowiednie obroty WOM zostały włączone dopiero za drugim razem, jeden z Panów z obsługi z rozbrajającą  szczerością przyznał w końcu, że kosiarka ma tępe noże bo sam stępił je w tygodniu... No comment...

 

I już tak na koniec, żeby się nie pastwić dalej nad pokazem mój apel do Pana Prezesa Zarajczyka! Panie Prezesie z takim wykonaniem kabiny jak w C-350 nie widzę żadnych szans na zawojowanie rynku. Bardzo kiepskie plastiki, byle jak powycinane i zmontowane, wszystko się rusza (nawiewy), na słupkach zwykły filc jak z gumofilca, niestarannie to przytwierdzone, gumowa wykładzina podłogowa źle docięta, pod kierownicą jakiś dziwny mieszek... Byłem półtora roku temu na AGROTECHu i w kwestii jakości nie zauważyłem żadnej poprawy!!! Panie Prezesie staranność i dobra jakość to są rzeczy, które w dzisiejszych czasach powinny być normą. Rolnicy też "kupują oczami" a te niedostatki materiałowe i montażowe mogą zostać wyeliminowane niewielkim nakładem sił i środków!!!
Powtórzę jeszcze raz, zależy mi na rozwoju URSUSa a opisane przeze mnie przypadki powinny być sukcesywnie eliminowane bo jeśli tak się nie stanie to ile by tych pokazów nie było, nie będą one przynosiły żadnych efektów a wręcz zaczną działać na niekorzyść...
To chyba na tyle...

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Oni dali się w ogóle przejechać ciągnikami zainteresowanym? Bo my się z kolegami wybieramy na pokaz, 80 km od nas, dużo osób ode mnie ze szkoły chce wziąć osiemdziesiątkę na MR, też o tym myślę z ojcem, ale ciągnika wartego grubą kasę (jaki by nie był) nie kupuje się w ciemno, jadąc nim raz po placu u dealera, żeby sprawdzić "jak się prowadzi" (Niestety większość sąsiadów, kupujących głownie zetora tak robi  :huh: ). Bardzo byłbym zainteresowany popracowaniem takim C-380, z prasą, żeby zobaczyć jak się zachowuje w warunkach naturalnych :) Bo jak tylko oni jeżdżą, to nie wiem czy się w ogóle wybierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Kolega Mattti ma całkowitą rację, pasowało by mieć możliwość jakiegoś sprawdzenia tych traktorów. Jeśli chodzi o mnie to interesują mnie akurat modele o większej mocy niż C-380, a mianowicie C-3102 (który nie wiadomo kiedy będzie) i 11054. Pasuje mi w końcu powoli się na jakiegoś zdecydować i nie wiem czy ten 11054 to dobra maszyna, bo jego poprzednicy 11024 i 11034 to raczej nie bardzo pod względem skrzyni z tego co słyszałem... 10014H też wchodzi w grę. Prosił bym o szczerą opinię na temat tego 11054, czy warto go kupić, czy jednak lepszym rozwiązaniem jest Hattat, który nie ma najgorszej opini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Mattti nie ma tłumów więc spokojnie można zasiąść za kółkiem ;) Sam osobiście "prowadziłem" C-350 ze zgrabiarką.

 


SW400kruger 11054 nie jechałem, wydaje się jednak, że seria H na chwilę obecną jest bardziej dopracowana, wszak konstrukcja powstała wiele lat temu przy udziale m.in. Valtry.


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Tak dla wyjaśnienia, wadliwe skrzynie były w 11024, natomiast 11034 nie wszedł do produkcji, skończyło się na prototypie.

Hattata odradzam, nie wypowiem się co do wytrzymałości, bo chyba jeszcze żadnemu nawet gwarancja się nie skończyła, natomiast mój sąsiad ma 10014H i 914, w tym samym agregacie w którym stary 914 szedł bez problemu 10014H wypluwa flaki.

Co do 11054 to może być ciekawa propozycja, ale radziłbym się jeszcze wstrzymać, pierwsze sztuki które zostały wypuszczone nie miały prawa wyjechać w pole ( z powodów ogólnie znanych), wady już zostały poprawione co się chwali Ursusowi, ale tylko te które zostały zauważone przy samych oględzinach, nikt jeszcze nie wie ile rzeczy się w nich sypie w czasie pracy. Swoją drogą to kogoś powinni za przyrodzenie powiesić, że dopuścił taki ciągnik do produkcji i na targi.

Uważam, że należy czekać aż dopracują ten model (może dodadzą też rewers EHR, bardzo fajna sprawa), innymi słowy jak nauczą się projektować i budować ciągniki i wyeliminują choroby wieku dziecięcego to może być bardzo ciekawa propozycja.

Chyba, że masz niepotrzebne 150 tyś i wywalisz je na sam znaczek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Czyli ogólnie rzecz biorąc nie ma co sie pchać w Ursusa...? Nim oni popoprawiają w nim wszystko żeby było takie jak trzeba to trzy lata zejdzie z ich zapędem i już będą pewnie musiały być filtry cząstek stałych, a po drugie ja muszę rozliczyć MR. A jakiś inny ciągnik w okolicach 150 netto i mocy 100, badź pare kucy poza 100 Km, to jaki byłby warty uwagi? Nie Zetor heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Poczekaj na te  "bardziej czerwone" wersje 11054, z rewersem przy kierownicy. To kiedy się pojawią jest raczej kwestią niedługiego czasu, a ci, którzy mieli z nim styczność na targach pisali, że jest lepiej wykonany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Jeśli ta poprawiona wersja będzie późną jesienią, ewentualnie w niedługim czasie po Nowym Roku, to jeszcze bym go wziął, bo na wiosnę pasowało by już czymś odciążyć C-385A i w 60-tce w końcu wyremontować skrzynię bo praca nią jest niepewna, szczególnie gdy napędza jakąś maszynę WOM-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

http://www.agrofoto.pl/informacje/rynek-maszyn/2616-na-rynku-nowych-ciagnikow-idzie-ku-lepszemu


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

dzisiaj widzialem na lawecie jak przez Lublin  wiozł c 380 i 15014 i jak myslicie chyba ktos kupil od nich tego 15014 skoro gdzies wyjechal albo to sciema i polski prototyp pojechal na testy kto ich tam wie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

może na testy może na jakąś wystawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Na tym filmie nie ma zgrabiarki Ursusa, a poza tym była ona źle ustawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Moim zdaniem film ok, tak samo jak pokazy. 

Tylko operatorzy albo bardzo zdenerwowani albo bez doświadczenia.

Miałbym tylko takie dwie uwagi, po pierwsze przy nawrotach z prasą i przy wyrzucaniu beli przydałoby się puścić gaz, a nie tak na pełnym, po drugie do zgrabiarki lepszy byłby C-360 lub C-380, przecież wiadomo że nikt sadownika nie używa do grabienia. 

 

Wiadomość z ostatniej chwili, mojemu sąsiadowi rozsypała się skrzynia w Valtrze A93 to chyba to samo co Ursus 10014H, całe szczęście, że na gwarancji :), Ktoś z Was zna jeszcze takie przypadki czy to raczej wyjątek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Szkoda, że te osiemdziesiątki mają takie strasznie wąskie opony, nawet w opcji nie można poszaleć z szerokością :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

przód 13,6 tył 420/85 R30 i git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

W opcji można wziąć przód 320/70r24, tył 480/70r30. Przód mógłby być trochę szerszy, a tył r34, ale jak na taki lekki ciągnik, do pomocniczych prac są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Dziś na targach w Minikowie miałem okazję obejrzeć nowe Ursusy. Model 11054 był jeszcze z dźwignią rewersu w podłodze z lewej strony. Dźwignia ta koliduje z siedziskiem pasażera, po jego rozłożeniu. Pani obsługująca stoisko Ursusa poinformowała, że obecnie dźwignia rewersu montowana jest przy kierownicy i jest to rewers mechaniczny. Co do kabiny plastiki na desce rozdzielczej takie sobie, ale na błotnikach to już tandeta. To samo dotyczy Ursusa serii H, gdzie plastik przy kierownicy był źle spasowany i przykręcony na wkręty. W serii H siedzenie pasażera po rozłożeniu zasłania dźwignie sprzęgła WOM.

C-380 bliżej się nie przyglądałem, ze względu na duże zainteresowanie zwiedzających.     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem dzisiaj w Ursusie C-380... bardzo fajny ciągnik w kabinie bardzo dobrze wykonany, wszystko w zasięgu ręki i płynnie chodzi. radio bardzo bogato wyposażone klima też bardzo fajny panel opsługi. a co do błotników słaby materiał to prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja w sitnie oglądałem 11054, był już ten z rewersem przy kierownicy, wszystko ok, ale jak nacisnąłem palcem na błotnik to myślałem że połamie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj