Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
reniu86    0

A ja bym tak nie skakal z radosci z powodu tej nowe skrzyni.. takie firmy jak deutz fahr fendt claas kupuja skrzynie od innych producentow a mozliwosci maja 100 razy wieksze niz ursus.. gdyby zrobienie wlasnej skrzyni bylo takie proste to inne firmy juz dawno by to zrobily.. jesli ta skrzynia okaze sie niewypalem to bedzie ogromny cios dla ursusa..
Ps. Sam chciałbym w przyszłości kupic ciagnik i czekam na zapowiedziane ursusy 120-130km ale nie kupie ciagnika z niesprawdzona skrzynia..

kris14    259

kris14 skąd wiesz o tych 4 prototypach, które będą montowane na transmisji Vigus Power 160??? Można takiego wziąć na testy polowe??? 

Rozmawiałem z Zarajczykiem

Wiadomość z agroFakt.pl

TheBociek1996    515

ten artykuł utworzono dzisiaj, czyli 1 kwietnia wiec jest to zapewne głupi żart tylko na prima aprilis :D

Edytowano przez TheBociek1996

Mattti    405

W końcu zaczęli się reklamować :) A tak z innej beczki, ciekawe czy będzie wersja 2WD nowej sześćdziesiątki, tak jak majorów :D3008117000_1427895074.jpg

japycz17    36

Panowie. Po pierwsze to skrzynia 32x32 nie jest produkcji Ursusa tylko niemiecka ZF! Modele C-360, 80 są na podzespołach cararro a seria C-390... na podwoziu hemy nie myląc z tym samym co było w ursusach h! Po drugie podzespoły te sa stosowane min. w ciągnikach class jak i innych zachodnich producentach. Tyle, że są ladniej upakowane i więcej kosztują. Wykonanie w środku w kabinie i wykończenie jest takie jak zetora 10 lat temu niestety... To fakt i przykro to stwierdzić. Niemniej jednak ciągniki wyglądają dużo lepiej jak z lat ubiegłych, jednakże do zetora proximy jeszcze brakuje. Byłem na targach i widziałem oraz rozmawiałem z przedstawicielami. Tyle faktów :-)

XMK13    365

Skąd ten pomysł, że to ZF? C-392 i C-102 są na tych samych podzespołach, co 9014 H i 10014 H. Kabina jest nowa i faktycznie muszą jeszcze popracować nad wykończeniem.

Panowie. Po pierwsze to skrzynia 32x32 nie jest produkcji Ursusa tylko niemiecka ZF! Modele C-360, 80 są na podzespołach cararro a seria C-390... na podwoziu hemy nie myląc z tym samym co było w ursusach h! Po drugie podzespoły te sa stosowane min. w ciągnikach class jak i innych zachodnich producentach. Tyle, że są ladniej upakowane i więcej kosztują. Wykonanie w środku w kabinie i wykończenie jest takie jak zetora 10 lat temu niestety... To fakt i przykro to stwierdzić. Niemniej jednak ciągniki wyglądają dużo lepiej jak z lat ubiegłych, jednakże do zetora proximy jeszcze brakuje. Byłem na targach i widziałem oraz rozmawiałem z przedstawicielami. Tyle faktów :-)

VIGUS POWER 160 to w 100% skrzynia zaprojektowana i zbudowana przez URSUSA!

zic    0

nie wiem czy ludzie z Ursusa czytają to forum mam kilka pomysłów:

1 sprzedaż fabryczna. Inne firmy które sprowadzają traktory tak nie mogą bo tłumaczenia daleka odległość. Co z serwisem?

Klient ma opcje albo kupuje u dealera drożej i ma serwis na miejscu. Lub w fabryce taniej i na przeglądy dojeżdżają a poważniejszy naprawy klient  musi dowieźć we własnym zakresie, Odbiór ciągnika i transport do domu we własnym zakresie.

2 leasing fabryczny klient płaci raty netto bo ciągnik zarejestrowany jest na firmę ursusa i nie ma problemu z VAT.

3 większy udział w rynku obniża koszty i łatwiej o dobry marketing i stanowisko lidera sprzedaży.

Jeśli opłaci się do krajów afrykańskich wysyłać ciągniki o 20% taniej niż na polski rynek. Przecież dochodzi transport, logistyka, tłumaczenia, szkolenia. To myślę że i to co napisałem powinno być dobre dla Ursusa.

XMK13    365

Od C-350 do C-382 i 11054 mają napędy Carraro. C-392 i C-3102 zaprezentowane na targach miały napędy Hema. Nie wiadomo jednak jak to będzie w ostateczności.

Ciągniki na Afrykę są tańsze od tych na EU z racji tańszych silników i napędów.

Pan Zarajczyk w rozmowie z JKM wspominał o cenach modelu 18014A w Polsce jeżeli by go miał sprzedać z silnikiem tym co ma czyli tak zwanym "brudnym" to rolnik by zapłacił za niego 120 tys a jeżeli, by w stawili silnik spełniający normy cena rośnie do 250 tysięcy.

lukig    70

Witam,

kto będzie się zajmował produkcją podzespołów do skrzyń Ursusa typu wały, koła zębate, odlewy itp. 

swat24    63

Zf w 15014 miał mieć skrzynię 40x40, skąd masz informacje, że ta nowa skrzynia 32x32 to produkt ZF ?

XMK13    365

Najlepsze rozwiązanie z tymi silnikami. Już były teksty, że tylko 3 cylindry, albo że jakiś silnik nie wiadomo skąd. A teraz kto chce tani ciągnik, to kupi z silnikiem Sonalika, a jak kogoś stać to wybierze Perkinsa 4 cyl.

japycz17    36

Proponuje wypowiadac się na temat nowości zaprezentowanych na targach osobom którym uczestniczyli w nich i tam byli oraz mają rozeznanie w tym temacie. A nie powtarzanie uslyszanych informacji nie wiadomo skąd. To że na broszurce pisze Ursus to nie znaczy że to jest Jego skrzynia. Jesteście bardzo naiwni wierząc w każdą historię. Pisałem dobra chwile na stoisku ursusa i się osluchalem takich bajek z ust przedstawicieli że głowa mała np. że wszystkie podzespoły są produkowane w Pl, że to 100% polski produkt. No dajcie żyć ;-) jeden gość był w miarę ogarnięty i powiedział jak sprawa wygląda, że ta skrzynia jest od ZF itp. Także jak ktoś ma gadać głupoty w tym temacie niech lepiej zajmie czymś innym ;-) Pozdro!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się