adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

pawelol111    1342

A po co na parę hektary agregat z siewnikiem targać. Na parę ha trzeba się delektować robotą jak lodami na deser.

 

Nie mówimy o kilku ha w przypadku ciągnika 100km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mogę odpowiedzieć to tak naprawdę były zetory DF lambo JD i co tam jeszcze tylko ludzie dali naklejki ursusa by nie było przykro fabryce ursusa że robi badziew <ironia>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

https://www.facebook.com/URSUS.1893/posts/931492800197888

 

Czyli co mieli 1 000 000 ciągnik całkowicie w oryginale i nie zużyty bo stał w muzeum i władowali w niego jakieś niby oryginalne części? 

Bez sensu moim zdaniem. Poza tym deska rozdzielcza jest przykręcona na bardzo nietypowe śruby. Słabo panowie. 

https://www.facebook.com/URSUS.1893/photos/pb.211432502203925.-2207520000.1414700261./931492463531255/?type=3&src=https%3A%2F%2Ffbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net%2Fhphotos-ak-xfa1%2Fv%2Ft1.0-9%2F10606496_931492463531255_6679687421468293672_n.jpg%3Foh%3De4373e3fe79f5d1f1ad5488abf647d79%26oe%3D54DAC73E%26__gda__%3D1420430856_20cec231a56a53eca5312680a4b9443a&size=960%2C720&fbid=931492463531255

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

W twoim zabytkowym farmtracku jest stary EURO II:) A W URSUSIE jest PERKINS 1104D-44T 4,4l TURBO jeśli wiidziałeś jak turbo wygląda to przyjrzyj się fotce i zobaczysz:P

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/531343-ursus-c-380/

 

Dziecko idź spać, bo akurat co to turbina to wiedziałem gdy Ciebie jeszcze w planach nie było.

 

A ty juz zatarles ze tak sie ciskasz? U nas leja z CPNow albo ruska i jeszcze takich przypadkow nie bylo.

 

Wszystko przed wami, zawsze można trafić na lipne paliwo nawet na stacji czy w hurtowni, u jednego rolnika w wiosce rok temu siadły 2jd, ładowarka i nowe auto prosto z salonu przez lipne paliwo, a brał z hurtowni przez kilka lat i było ok, aż trafiła się lipna dostawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

 

Ale to trzeba być wąsko myślącym aby wypominać że zastosowali "nietypowe" śruby jakimi są zwykłe "dziesiątki"...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

1 000 000 ursus c-360 z tego co wiem został wykupiony przez ursusa i nie stał w żadnym muzeum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A ten w muzeum to ulep tak jak ten 914.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Trzeba się trochę ogarnąć....

Jeśli ktoś chce lać opał lub rzepakowy olej to niech kupi sobie mtz czy coś z lat '50-70 i niech sie cieszy.

Postęp dązył do tego aby paliwo spalało sie efektywniej, przy jednoczesnym mniejszym jego zużyciu.

Ta dyskusja o pompach wtryskowych nie ma sensu. W Perkinsie zastosowana pompa jest taka jak w 80% podobnych konstrukcji. Wymaga paliwa, którego mniej wiecej wymagał samochód z lat 90, jeśli ktoś jezdzi dieslem wie o co chodzi.

Zła sława silników Perkinsa ciągnie się od silnika 3p- jak pracownicy rolni przyzwyczajeni do polskich silników lali to co mieli do dyspozycji. Silnik był projektowaniy w Angili, gdzie w latach 60 norma jakościowa paliwa była o wiele wyższa niz w analogicznym okresie w Polsce.

 

Nie da się ukryć że wszystko co jest współcześnie projektowane jest zaprojektowane aby wyrobić ileś tam motogodzin i na złom. Taka tendencja jest wszedzie.

 

Koncze mottem " kto smaruje ten jedzie lub dbasz to masz"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

To może najpierw się dowiedz skąd mają tą 360 i dopiero zacznij się mądrować no i te śruby normalnie koniec świata, powinni za to zlikwidować Ursusa no i oczywiście jeszcze jak ktoś tu pisał za zły odcień lakieru przecież to skandal, mołotowy w rękę i na fabrykę a co nie będą nam tu złych śrubek zakładać i lakieru jaśniejszego od case nakładać, ludzie już nie macie się do czego doczepić czemu na przykład w indyjskim framtracu wam nawiewy z poloneza nie przeszkadzają albo przełączniki z malucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

post-1228-0-08757100-1414773828_thumb.jpg

 

Widocznie potrzebują takich skrzyń. A i od czegoś trzeba zacząć sie uczyc budować skrzynie. Nie zrobia od razu skrzyni bezstopniowej :D .

Teraz chyba wszystkie skrzynie maja z zewnątrz no możne  tylko oprócz starych 8/2. Może słono muszą za nie płacić albo jest problem z dostaniem tak archaicznych skrzyń ;)  No możne do małych ciągników jeszcze nie było by problemów ale jak murzynki chcą 110kM z taka skrzynią ? Z Pakistanem odnowili licencje tak że możne znaleźć sie rynek na te skrzynie.

 

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co ci robotnicy robią przy skrzyniach?

Bo tak, z jednej strony Ursus podobno kupuje gotowe całe transmisje od Carraro, natomiast tu widzimy pracę przy skrzyniach?

O co chodzi? 

 

Co do śrub deski rozdzielczej chodzi mi o to, że odwalili chałturę, egzemplarz jest w pewnym sensie wyjątkowy i uważam, ze należałoby zachować go w oryginale lub w stanie jak najbardziej zbliżonym do oryginału. A oryginalne śruby w tym miejscu są bardzo charakterystyczne.

Tu widać, że dali jakieś żeby tylko przykręcić, to tak samo samochód możemy zamknąć na zasuwkę z kłódką, zadanie spełni ale to jednak nie to. 

 

Wiem, że się czepiam ale mam duży sentyment do marki i chciałbym żeby wreszcie zaczęli coś robić porządnie i profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Może to pierwsze egzemplarze skrzyni które ma dostarczać polski podwykonawca i sprawdzają jakość wykonania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Podwykonawcy maja robić  elementy skrzyni a cała skrzynia ma byc składana w ursusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

skrzynie polskie mają zaczynac się od 16x16 a skoro ta jest 12x4 i do 110 km to wychodzi na to ze do afryki a jak sami zrobia te skrzynie to wiecej kasy zarobia na tym kontrakcie niz zamawiajac od kogos :) a jak puplikuja cos takiego by mogli dac jakis opis co i jak z tą skrzynią a nie tylko zdjecia a Ty się zastanawiaj o co kaman..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Z tego co widziałem na stronie Carraro to transmisja jest już całkowicie zmontowana. Klient w tym wypadku Ursus zakłada tylko kabinę koła, łączy z silnikiem i uzbraja w dodatkowe instalacje. Uważam, że jest to jak najbardziej logiczne, bo składaniem w Carraro zajmują się ludzie wyszkoleni i z praktyką a jakby dostarczali transmisję w częściach nie mieliby wpływu na jakość montażu co spowodowałoby mnóstwo usterek i odbiło się na marce Carraro. 

 

To może być sławna 12/4 z 11024, słuszna uwaga. 

Edytowano przez kedziorek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

ta skrzynia by nie była taka awaryjna i niedopracowana gdyby tak się nie pospieszyli bo kupujac marke Ursus aby cos się dzialo postanowili dac na rynek nowy ciągnik niby Ursus a ze to byla jeszcze konstrukcja z warszawy (wiadomo jak pod koniec tam bylo) i zamiast go porzadnie przetestowac to z samego poczatku kompletna klapa prawdopodobnie;/ mysle ze jakby tą skrzynie zrobili 12x12 to mogliby ja montowac w 60 km jakby mieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

                        zobaczcie jak ursusik sie prezentuje min. z góry^^ skrzynia 12x4 to jeszcze z warszawy a w Warszawie przecież wszystko sami robili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Te skrzynie właśnie były montowane do 11024, tylko że jak zrezygnowali z fabryki tych ciągników w Bośni i Hercegowinie, to musieli przenieść produkcję do Lublina. Gdyby to była skrzynia z 4 biegami, a nie 3, to może wszystko wyglądałoby inaczej. Oczywiście musiałby być też rewers. Jestem ciekaw dlaczego Ursus nie wykorzystał hydraulicznego wzmacniacza momentu i montował mechaniczny w skrzyni 12/4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie wiadomo czy to te skrzynie czy tylko z taka sama ilością biegów. Może stare skrzynie nie sprawdzały sie i zrobili cos lepszego ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj