adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

marcin04    65

@locke trochę czasu spędziłem w Ursusie, miałem też okazję policzyć z praktykantami przełożenia skrzyni oraz osiąganą prędkość na największym dostępnym ogumieniu i niestety nie przekraczała ona 30 km/h co dało się zauważyć przy zjeżdżaniu z linii produkcyjnej


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No ja przed chwilą  popatrzałem w internecie i tam było że przy skrzyni 8/8 prędkość 34 km/h. No to trochę nie ciekawie jak mówisz ale lepiej to niż 25km/h. A Czy te przełożenia dobrze są dobrane w stosunku do mocy silnika?Jak jest zestopniowana ta skrzynia?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

tak jak pisze @kris14 poszczególne przełożenie osiągało bardzo podobną prędkość co 8/2 na której się opierała ;)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No to tak, w takim razie nie zaciekawię...A jak ten rewers się sprawował? Jakiej to jest firmy?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

W linku jest ten ursus o którym pisałem. Jest on z 2010 r. ale nie wiem z jakiego miesiąca.

http://allegro.pl/ciagnik-ursus-6824-mido-nowy-i4567205553.html


Pewnie dużo tańszy nie jest niż w 2010 r. ale jak bym miał kasę to bym chyba się skusił, tylko bym był zły jakby się ciągle psuł.

Edytowano przez paulo9999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

No, w ogłoszeniu pisze, że to jeden z ostatnich wyprodukowanych w 2010 roku, więc może być plastelina, ale "dizajnowo" to mi się te ciągniki niesamowicie podobają  :wub:  Szkoda, że te nowe ursusy z polmotu nie kontynuują tej stylistyki :c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Trzeba go obejrzeć i się wywnioskuje.Moim zdaniem to trzeba trochę utargować cenę + jeszcze jakieś obciążniki na przód ew.na tył też,i niech szersze gumy założą.No cena te 133 tyś no taka w miarę jest.

 

@Mattti Tak maska lepsza jest od tych dzisiejszych.powinna być chociaż w opcji :)

Edytowano przez locke
  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

Za parę lat rolnicy pewnie będą je sprzedawać to wtedy się może coś z początku 2010 r znajdzie z używanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Całkiem długo on stoi. Wcześniej był za 103 tyś, a teraz 99. Ma szerokie gumy, EHR (czego nie ma w 11024, a to to samo). Tylko specyficznie mocowane są siłowniki wspomagające TUZ. Pewnie miał też TUR-a (dziury w prawym błotniku w kabinie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

No widocznie był, ale ten jest z 2011 r. czyli już nieciekawe wykonanie. Całkiem ładne maszyny nawiasem mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

O jak ktoś chce zobaczyć Pana prezesa Zarajczyka na ursusie c 360 to proszę:

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10653702_931492403531261_2765455298151797511_n.jpg?oh=1cd190ca7667e8167297de7eff454aa9&oe=54C4C2A8

Równy z niego gości. Szczerze to chyba każdy by sobie takim cacuszkiem po wsi poszalał żeby sąsiadom szczena opadła. Żeby jeszcze nic nie wyło i hurgotało to nie jeden by sobie taki kupił.

Zaczerwieniony na twarzy chyba sprzęgło ciężko  chodzi.

A te wyjścia hydrauliki to mu jakoś inaczej zrobili bo w orginale to ta blaszka jest wygięta:

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10644940_931492566864578_7714201177263881871_n.jpg?oh=b118aa82d09682626b3ca3c300a21a4d&oe=54CFB666

Edytowano przez Salisbur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Co to za 60-tka i co to za okazja, że Pan Prezes siada za sterami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

dobrze ze usiadl na tą 60 i ze sie intereseuje tym co sie dzieje po za biurem w firmie, taki prezes wlasnie jest potrzebny Ursusowi, i oby plany jego wiodły sie dobrze i zdobywal nowe rynki zbytu a przede wszystkim podbil NASZ POLSKI RYNEK^^ nie moge sie doczekac jak w pierwszej trojce bedzie Ursus a zetora brak;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wielkie mi coś... Usiadł na jakiś ciągnik na hali. Jak tak sie interesuje to niech się pokaże na jakiś pokazach w polu i wsiądzie na ciągnik, a jeszcze lepiej niech jakieś gospodarstwo odwiedzi :D Wtedy będzie coś ciekawszego jak to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Wczoraj byłem w Bednarach (nie ukrywam, że głównie z myślą o Ursusie) i wielki zawód... Farmtrac, Zetor, Crystal miały swoje sporych rozmiarów stoiska, a ursusa brak...  <_<  A z ciągników z naszego podwórka, to chyba największe stoisko miał belarus i to w samym centrum wystawy. Potem znalazłem małe stoisko jakiegoś dealera i tam stały 3 ursusy, oczywiście zamknięte, ale sam Ursus jako producent stoiska nie miał  :blink: Może coś pominąłem, ale nawet w książce-przewodniku po Agro-Show 2014 nie było wzmianki o ursusie :/ I jak oni chcą się reklamować?? Stać ich na udzielanie się w jakiś drużynach sportowych, innych duperelach, a nie stać ich żeby wystawić własne stanowisko??!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

po trochu przybywa nam nowych ursusow na af you tube wiec moze dla fanow Ursusa i tych co sa nastawieni przeciwnie do niego aby zaczeli zmieniac swoj sposob patrznia po przez widok ich w pracy i komantarzy uzytkownikow tych maszyn proponuje aby na stronie af zalozyc oddzielna galerie filmowa dla ciagnikow Ursus produkowanych po przejeciu przez pol mot:) taka moja mala mysl:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

mysle ze wroca tam jak beda lepsze czasy na tamtym rynku bo teraz rzeczywiscie nie jest tam za dobrze;/ ale co do zamkniecia tamtej montowni to teraz chyba w lublinie bada musieli montowac ciagniki na afryke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj