adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

stara warfama z nową naklejką bardzo dużo osób na nią narzekało może coś poprawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

stara warfama z nową naklejką bardzo dużo osób na nią narzekało może coś poprawili

 

Ja mam prasę warfamy od ok 10 lat i wszystko z nią w jak najlepszym porządku. Bez usterek. Tylko smarować i jechać. Ważne tylko żeby o nią dbać co nie wszyscy potrafią. Na początku pracowałem wszystkie wsie dookoła bo nikt takiej pracy nie miał więc ilość można belek można liczyć w paru ładnych setkach na sezon ale teraz już zmniejszyło się zainteresowanie bo i ilość rolników spadła drastycznie.

 

Jak ciągniki będą działać tak samo to będę brał w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

w temacie a ile kosztuje ten najmniejszy i chyba najtańszy nowy ursus o mocy 50KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

 

z feca :

 

Zamawiałem dziadkowi części do ciapka - między innymi łańcuchy boczne. Miały być dobre.Także wybór padł na oryginalne Ursusa. Ale pokusiłem się i wziąłem także dla porównania - zamiennik.

Koszt: oryginał Ursusa 66zł - zamiennik 18 zł.

Czy różnice widać? Oczywiście, widać, znaczną.

Zobaczcie na zdjęciu sami. Położyłem koło siebie oba łańcuchy - wizualnie w porównaniu do oryginału zamiennik jest ... odpychający

Cienki, brzydki, jakieś takie mało godne zaufania spawy...

Oryginał - wygląda solidnie, widać gołym okiem jakość.

Grubszy, lepiej wykonany, główki lepiej wykończone - o nakrętce napinającej już nie wspomnę. Różnica w wadze jest wyczuwalna.

Jeżeli miałbym opierając się na wizualnej ocenie wyrazić swoje zdanie - w 100% polecam fakt, że kilka razy droższy w tym wypadku, ale oryginalny produkt.

 

Skąd kupowałem?

zamiennik:

http://www.farmexpert.pl/lancuch_boczny_do_ursus_c_330_produkt1498.aspx

oryginał Ursus:

http://www.farmexpert.pl/lancuch_boczny_c_330_oryginal__produkt12119.aspx

Jeżeli macie jakiś pomysł - co warto porównać - opisać proszę o sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

że co 110 tys.zł to chyba jakieś grube nieporozumienie - jeśli to ma być najtańszy to ja im sukcesu nie wróżę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

To kolega Zombi noe ma internetu? 82800 pierwsza z brzegu oferta na allegro.

Edytowano przez MARAKAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

82 patole mówisz a to dobra cena ale za 2 takie - ale skoro tak to ten nowy pseudo ursus jedną cechę posiada niewątpliwie tylko nie jest to raczej zaleta - jest pazerny. Może na tle konkurencji z zachodu nie wypada cenowo i tech. najgorzej ale przecież zach. wyroby są 2 razy przecenione więc nie powinni na to patrzeć. Jeszcze bezczelnie na swojej stronie wypisują jak to rozumieją potrzeby i możliwości polskiego rolnicwta i jak to je wspieraja co za tępa propaganda.

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co widać to już Ursus 11024 nie jest produkowany.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

11024 są produkowane w Bośni i Hercegowinie. W Lublinie chyba już nie. Na stronie producenta modelu 11024 już nie ma.

Filmik nie jest najnowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tam składają je na tamtejszy rynek.A części są wysyłane z Polski.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

a dajta se pokój z tym ursusem to zwykła montowania jest tyle że swoje składaki ma prawo nazywać ursus. Zresztą sam ursus nie nastawia się na Europę ani nawet na Polskę a głownie na kraje afrykańskie i pod to idzie masowa produkcja. U nas rynek już pozamiatały firmy zachodnie a to że parę osób kupi ursusa zamiast pronara, farmtraca, białoruśki czy zetora niczego już nie zmieni. Jak powiedziałem wcześniej pewnie z 70 albo i 80% rolników Polsce może sobie tylko pomarzyć o nowym nawet niewielkim ciągniku dopóki a nic a to nie wskazuje nie będzie bardzo dużego i powszechnego wsparcia finansowego do ich zakupu. W tym układzie jak sprzedaż osiągnie 200-300 szt. rocznie o będzie wielki wyczyn dla tego ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W Ursusie starają się zrobić coś polskiego. Nie bądź takim pesymistą. Od czegoś trzeba zacząć. Jeśli zrobią w większości polski ciągnik, to będzie on bardziej Ursusem, niż taki MF 255, Ursus 4514, itd.

Pronar i Farmer też zaczynali na składaniu ciągników i to z części MTZ-a. Tylko że te firmy na składaniu się zatrzymały. Mają kilka swoich elementów w ciągnikach (Pronar kabiny), ale to szczegóły.

Tak dobrze sprzedający się Major też jest składakiem, ale czy kogoś to obchodzi?

Rynek afrykański jest źródłem dochodów. Tam nie można "zaszaleć". Na naszym rynku Ursus może się rozwijać i stąd może wystartować na zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

ty zombi tylko psioczysz i marudzisz o Ursusie, jeżeli Ci on wisi to czemu co chwilę coś piszesz i narzekasz ,podejrzewam ,że jesteś z konkurencji i uprawiasz czarny pijar (co chyba jest karane ,jeżeli Ci udowodnią).

Co do składaków i montowni powtarzam Ci kolejny raz wszystkie marki ciągników to montownie i nie ma w 100% ciągnika własnej marki .

 

bzdury piszesz i tak w kółko to samo bredzisz ,to że konkurencja boi się Ursusa od dawna o tym mówią ,a jeżeli Ursus sobie nie poradzi to nie ma czego się bać ,panie konkurencja,

 

Jeżeli nie masz nowego Ursusa i nie pracujesz Ursusem ,a okaże się że jesteś dealerem NH,JD,Zetora itp lub pracownikiem tego typu firm ,to :

http://www.aptus.pl/...ncje_prawne.php

 

 

Rób swoje i Ursus niech robi swoje

Edytowano przez ROLpomorza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

ROLpomorza niestety żadnym dilerm ciagników nie jestem a szkoda bo może bym sobie jakiekoś przygruchał po okazyjnej cenie a czy psiocze też nie po prostu tłumacze młodym co zacz ten nowy ursus

Dawy ursus to była potęga wiesz ile to było zakładów ilu ludzi tam robiło, przed która drżały największe koncerny zach. i gdyby ten potencjał przetrwał do dzisiejszych czasów to zachodnie nie miałyby żadnych szans ale trzeba było polska fabrykę wykończyć przed daniem dopłat żeby te na zach zaraz wróciły doich firm - tak to przykre ale Polska jest rabana przez polityków naszych a my ich wybieramy te niedojdy np. z PSL takiego Pawlaka czy innych to za jaja pownni już dawno powiesic a on premierem był nawet paranoja. Szkoda że tak łatwo ludziom kit wcisnać i ich otumanić niestety było minęlo. I nie mówcie, że nic nie mogli bo mogli wszystko kto prawo stanowił jak nie oni ale żadnej odpowiedzialności zero - jej brak to ich sztandarowe hasło i jest jak jest. Oni stali na czele dużego państwa europejskiego, które sprzedali za worek gruszek.

A ten ursus choćby sie skichał to do pięt nie dorośnie tamtemu nawet.

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

W necie można znaleść Ursusa 11054 w cenie 176 tyś. Musimy jeszcze poczekać, bo jeszcze mało jaki diler ma w ofercie ten ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedno jest pewne ursus się rozwija.

Dziś afryka to jest miejsce dla ursusa do szybkiego zarobienia pieniędzy aby móc unowoczesniac swoje podwórko maszyn.

Sam jestem zainteresowany kupnem 11054.

Może podoba mi się valtra czy fendt.

Ale jak bym myślał w tej kategori to kupując zagraniczna markę nie dam zarobić dla ursusa

a w konsekwencji on nie będzie się rozwijał.

Natomiast jesli kupię do ich budżetu wpłyna pieniądze na dalszy rozwój.

Europa nie jest głupia.

Bo daje nam dotacje i inne pierdoły.

Niby fajnie nalezy się nam itd.

Tylko oni mają w tym swój cel.

Oni wiedzą że te pieniądze w całości do nich wrócą bo kupujesz ich sprzet (zachodni) i to ci daja w formie np dofinansowania i tak do nich wraca to z nawiazką po po drodze dajesz zaroić jeszcze dla zachodniego banku w ktorym bierzesz kredyt.

Edytowano przez 82sylwek82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Fragment z artykułu, do którego link został zamieszczony na profilu fb URSUSa:

 

"...W szczytowym okresie zakłady zatrudniały kilkadziesiąt tysięcy pracowników w wielu miejscach Polski. Dyrektor ZPC Ursus wyleciał z posady w 1990 r., po tym jak premier Jan Krzysztof Bielecki zwizytował fabrykę i zobaczył, co się w niej dzieje. Miałem okazję rozmawiać z tym dyrektorem. Powiedział mi, że po prostu realizował plan, tak jak za dawnych czasów. Obchodziło go to, by jak najwięcej traktorów wyprodukować, a sprzedażą się nie interesował, bo od tego była zawsze firma handlowa. Potem Ursus miał jeszcze kilku dyrektorów i prezesów, ale żadnemu nie udawało się ustabilizować sytuacji. W 1998 r. prowadzone były rozmowy o zakupie Ursusa z amerykańską korporacją AGCO, ale Amerykanów skutecznie wystraszyli radykalni związkowcy. Ursusowska "Solidarność" miała duży udział w historycznych wydarzeniach w 1976 i 1980 r. Działacze za bardzo uwierzyli, że historyczne zasługi sprawią, że przedsiębiorstwo będzie wyjęte spod reguł wolnego rynku. W latach 2000-01 upadały kolejne zakłady należące do ZPC Ursus. Na ich bazie powstawały nowe podmioty. Częścią majątku zarządzał Bumar, który stworzył spółkę Ursus sp. z O.o. Ale to był cień dawnego wielkiego Ursusa..."


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No czytałem.W takim razie dzisiaj bylibyśmy drugim Fendtem,Valtrą i kogo oni tam jeszcze mają.A tak nie mamy prawie że nic z którego można coś jeszcze stworzyć.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

Równie dobrze i co bardziej prawdopodobne Ursus podzielił by losy FMŻ w Płocku. Mówię wam, że dobrze jest tak jak jest teraz, bo przynajmniej tworzą się i są wdrażane różne perspektywy. Zombi330 to jakiś lewak.

Non stop wszystko mu nie pasuje. Pewnie jak by to AGCO przejęło Ursusa i zaczęło produkcję, już nawet gdyby to były przemalowane fendty, to i tak by sapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Polski przemysł hamowała komuna a teraz niszczy UE. Po upadku komuny a przed wstąpieniem do UE w Polsce nie było tak źle, na wszystko były cła i taki VW czy Opel zamiast płacić wysokie cła wolał otworzyć fabrykę w Polsce, a ten kto miał kupić VW czy Opla to i tak go kupił a nie Poloneza ale chociaż miejsca pracy były, podatki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj