adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mazur87    9

Jeszcze dwa dni i będzie wiadomo ile kosztuje 11024. Na stronce salonu Ursusa machnęli się z miesiącem, pewnie przez tą pogodę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

5034 na allegro jest w cenie 80 tysięcy zł. Z zewnątrz ciągnik ładnie się prezentuje. Największy mankament jego to te chińskie części, ale teraz to nawet Mercedes w 3/4 zagraniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Ze 2-3 tysiące do utargowania, jak nie lepiej. Skoro jest to sugerowana cena producenta to można z niej zejść. Pamiętam, jak wchodził 1674 forte. Sugerowana producenta ok 267 brutto, a dealerzy wystawiali nawet po 240 brutto i do negocjacji. Chińczyk chińczykowi nie równy. Ważne, żeby trzymali normy jakości wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Udźwig ten chińczyk ma 4,5t, to więcej niż mtz 820. Poza tym 5034 ma być z chińskich części, ale tych produkowanych przez YTO, a to już nie jest taka zła firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Udźwig to on ma 1500kg,z tego co wiem , to w niedalekiej przyszłości mają wejść nowe sadowniki od Ursusa.

A ten model jest tylko przejściowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Tam zaszła pomyłka. Udźwig wynosi na 100% 1500kg.1500kg jak na 50 konny ciągnik w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Jaki sens ma takie skakanie sobie do oczu i wzajemne obrażanie się? Nikt z nas nie ma ŻADNEGO wpływu na to co się dzieje w Warfamie. Ci którzy znają prawdę na pewno jej tu nie objawią żeby zaspokoić Waszą ciekawość. To jest biznes a nie organizacja charytatywna.

Całe zamieszanie z URSUS-em miało na celu przejęcie marki, bo to było najcenniejsze z całego majątku firmy. Z tego co wiem marka Warfama zniknie zastąpiona przez markę URSUS. Na targach, poczynając od Bednar a kończąc na Kielcach, większość maszyn na stoisku nosiło logo URSUS.

Ja nadal mam nadzieję, że ciągniki produkowane pod marką URSUS będą co raz lepsze i w końcu dorównają zachodnim. Ale na to potrzeba czasu. Widać, że większość z Was nie ma pojęcia jak funkcjonuje fabryka. Jeżeli Wam się wydaje, że rok to dużo czasu to się grubo mylicie. W ciągu tego czasu cała produkcja została przeniesiona do innego miasta, a co z ludźmi, technologiami, dokumentami, bazą materiałową i wieloma innymi rzeczami. Jeżeli jeszcze oczekujecie całkiem nowych wyrobów zaprojektowanych i wykonanych w tym czasie to chyba naoglądaliście się za dużo filmów.

Dajmy im trochę czasu. Może coś z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

To, że Warfama będzie rozwijać ursusa , nie ulega wątpliwości. Markę URSUS kupili, by jak mówi przedmówca zastąpić nią nazwę Warfama. Zmianą nazwy marki Warfama zamierza zgromadzić zapewne większe grono klientów. Ja zdaję sobie z tego sprawę, że rok czasu to jest niewiele a do tego jeszcze przenieść całą technologię do innego miasta, zorganizować dostawców, wykwalfikowany personel i wiele innych rzeczy. Niedługo mają być produkowane opryskiwacze i pługi. Widać wszystko idzie w dobrym kierunku. Czytałem, że mają produkować w Lublinie rocznie dodatkowo ~2000 ciągników na eksport. Jak to mawiają: "Nie od razu Kraków zbudowano".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Całkowicie zgadzam się z Przedmówcami - Warfamie/Ursusowi trzeba dać trochę czasu (może nawet kilka lat), by wszystko uporządkowali i ogarnęli jak należy. A potem wszystko powinno się potoczyć po ich myśli. Jestem zdania, że Ursus wróci jeszcze do gry w czołówce (i to nie tylko na polskim rynku), ale na wszystko przyjdzie pora - pośpiech jest tu złym doradcą. A co do chińskich części, to musimy pamiętać, że w dzisiejszych czasach ciężko znaleźć produkt, który nie ma nic wspólnego z Azją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Nie tysiąc pięćset tylko cztery tysiące pięćset. Jak na 50 KM to dużo.

Tu to znalazłem:

http://allegro.pl/ur...2259718395.html

 

 

"Maks. udźwig podnośnika, kg 4500"

 

Chińczyk 5034 ma 1500 kg udźwigu na podnośniku, tam na allegro jest błąd, na stronie ursusa jest też 1500 kg, poza tym na logikę ten ciągnik waży 2450 kg nie wiem jakim cudem miałby dźwignąć 4500 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Ten 5034 nie jest wcale taki zły, tylko dziwi mnie czemu jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży 11024 <_< miał być w połowie marca a do dziś go nie ma <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

No właśnie ciekawe czy 11024 jest już w sprzedaży??

Ma może ktoś jakieś info w tej sprawie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Wcześniej wypowiadały się w tym temacie osoby z ursusa więc może ktoś powie od kiedy w sprzedaży będzie ursus 14034 i w jakiej przybliżonej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

mam znajomego w warfamie i mówił że na razie to tylko naklejki ursusa na polmot H naklejają ale niedługo ma być lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Kolego KEDZIOREK mógłbyś chociaż pisać normalnie nie przedżeźniając nazwy? lubisz gdy ktoś do Ciebie tak mówi? w tym artykule nic o Ursusie nie było nic więc co to robi w tym temacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Jest to co pisałem o ilości sprzedanych ciągników (wstawiłem link żeby pokazać źródło skąd to wiem)

 

Ale ja lubię tą nazwę :D, na NH mówi się smerfy, na JD jelonki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

Ceny nowych ursusów:

URSUS 5034 -netto 65 000,00 brutto 79 950,00

URSUS 9024- 110 000,00(+ 5 000,00 klimatyzacja) 135 300,00

URSUS 11024 - 120 000,00(+ 5 000,00 klimatyzacja) 147 600,00

URSUS 14034- 220 000,00(+5000,00 klimatyzacja) 270 600,00

ceny podane za rolmasz.abc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Jak dla mnie to jakaś prztstępność tych cen jest tylko za tego 14034 trochę dużo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zenon385, wg. mnie cena jest przystępna za ciągnik na takich podzespołach, parametrach. Tylko ciekawe jak z jakością tego produktu. Jest to ciekawa propozycja dla większych rolników. Mam nadzieję, że to będzie flagowy ciągnik nowego Ursusa, który będzie spełniał oczekiwania klientów. :)


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj