adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

UrsusCzesio    310

ale oby dwie marki należą do spólki AGCO ;) I wtedy by robili ciągniki jakich jeszcze nie robili bo narazie to robią tak jak by nigdy nie robili. Zobaczymy jaka będzie nowa seria **34 :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z nudów sobie przeglądam różne strony i natrafiłem na coś takiego:

http://tractors.wikia.com/wiki/Ursus_IUB_45_T

http://tractors.wikia.com/wiki/Ursus_Maxter

http://tractors.wikia.com/wiki/Ursus_B

http://tractors.wikia.com/wiki/Ursus_B-28

Ktoś coś w ogóle wie na temat tych modeli? Jakieś prototypy czy coś? Bo ja pierwszy raz na oczy widzę coś takiego najciekawsza jest Maxtera, B, B-28 a o tym pierwszym coś się już chyba przez forum przewinęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

To były prototypy które chyba nigdy nie wszły do produkcji i o nich normalnie zapomniano. Może gdzieś leżą w przepastnych szufladach archiwów. A swoją drogą Ursus w produkcji pototypów i krótkich serii ma chba pierwsze miejsce w świecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Był o tym wątek na retrotraktorze, była kiedyś inna firma, która też się nazywała Ursus.

To nie są polskie Ursusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I na af kiedyś o tym było, że była o ile dobrze pamiętam włoska firma ursus i to prawdopodobnie od tamtej firmy są te ciągniki. Do polskiego ursusa to nie pasuje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Siemka, wiecie może coś na temat Ursusa?? Kiedy te nowe modele wejdą do rodukcji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli ktoś chce zakupić ciągnik marki URSUS może skorzystać z oferty kredytu fabrycznego na każdy model ursusa na okres 10 lat kredytowania.Jak dla mnie to jest bardzo dobra oferta ze strony ursusa :lol: Co o tym sądzicie panowie??


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ciekawe jakie jest oprocentowanie i jak rozkładają się raty??

 

To znalazłem na allegro.pl Ursus

 

Bardzo przyzwoita oferta. Ciekawe jaka na inne modele jest cena??

 

może w jakiej cenie będzie 8034 i 6834??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak buszując po allegro zauważyłem to http://moto.allegro.pl/ursus-1674-forte-promocja-kredyt-0-super-okazja-i1347434528.html popatrzcie na cenę 237900 zł za ciągnik o mocy ok. 160 km :) przecież to taniocha jest. Ciekawe czy jest w tym jakiś haczyk czy co? ;) Napisałem do nich z prośbą o cały cennik, ciekawe czy inne modele też będą takie tanie, jeżeli tak to powiem wam szczerze chyba się bliżej temu przyjrzę B) .

A co Wy sądzicie na ten temat?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

No właśnie Ciekawe jak na inne modele??

Jak Ci odpowiedzą to napisz na napisz na forum :)

 

Ma może ktoś Tygodnik Rolniczy ?? Bo jest wywiad z Prezesem Ursusa . Jeśli ktoś by był taki miły to proszę o skan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leoXpetrus    0

No właśnie Ciekawe jak na inne modele??

Jak Ci odpowiedzą to napisz na napisz na forum :D

 

Ma może ktoś Tygodnik Rolniczy ?? Bo jest wywiad z Prezesem Ursusa . Jeśli ktoś by był taki miły to proszę o skan B)

 

 

Na stronie ursusa jest cały artykuł w zakładce media o nas.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Artystycznie - kaszana ;)

Za to Ursus ładnie się prezentuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Nuta lipa ,ale Ursus ładnie wyglądał , Myślę ,że korzystnie dla firmy Ursus ,że 8034 występuje w teledysku ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już wiemy skąd na allegro były te zdjęcia nowego Ursusa 8034.

Ale że blenders znów nakręci teledysk z Ursusem to bym się nie spodziewał ;) .

Ps. Swoją drogą mogli trochę więcej pokazać tego Ursusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Taki oto materiał znalazłem na forum gazety Parkiet. Proszę zwróćcie uwagę na datę zrobienia wywiadu przez Tygodnik Rolniczy w Bednarach i datę publikacji w Parkiecie. Obie są bardzo zbliżone, mimo wszystko szef Ursusa nie wspomina o trwających pracach nad sprzedażą marki Ursus.

 

"Warfamę nadal ciągnie do Ursusa

 

2010-10-04 10:42

Bumar znowu próbuje sprzedać producenta ciągników. Czy spółka z grupy Pol-Mot wreszcie go kupi?

 

foto Inwestor potrzebny jest Ursusowi do życia jak powietrze.

 

Od kilku lat Pol-Mot Warfama, notowany na GPW producent

maszyn rolniczych, myśli o mariażu z Ursusem. Najpierw w grę wchodził zakup, ale w 2009 r. Bumar, właściciel legendy polskiego przemysłu ciągnikowego, uznał cenę i warunki za niesatysfakcjonujące. Potem była mowa o współpracy przy produkcji i sprzedaży, ale na wiele miesięcy zapadła cisza. Teraz sprawa wraca, bo Bumar po raz kolejny zaczyna szukać kupca.

 

— Prowadzimy rozmowy

na temat współpracy z Ursusem — mówi enigmatycznie prezes Adam Dobieliński, prezes Pol Mot Warfamy.

 

Firma w tarapatach

 

Inwestor potrzebny jest Ursusowi do życia jak powietrze. Firma systematycznie traci rynek

na rzecz zagranicznych rywali. Od stycznia do sierpnia zarejestrowano zaledwie 308 ciągników marki Ursus, aż 37,5 proc. mniej niż przed rokiem — wynika z raportu AgriTrac firmy Martin Jacob, monitorującej krajowy rynek rolny.

 

W sierpniu Bumar odwołał prezesa Ursusa Andrzeja Słonowskiego. Zastąpił go Cezary Owczarek. W sprawie zmian kadrowych grupa nabrała wody w usta.

 

— Nowy zarząd wraz z doradcami pracuje nad znalezieniem chętnego do kupienia spółki. Wśród rozmówców jest Warfama — mówi jedynie Edward Nowak, prezes Bumaru.

 

Z nowym szefem spółki nie udało nam się skontaktować. Wiadomo natomiast, że Ursus reorganizuje sieć dilerską, pracuje nad nowymi ciągnikami i myśli o nowej montowni. Takie informacje

podał portal agrofoto.pl, który zajmuje się rynkiem rolnym..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ursus w pierwszym półroczu sprzedał ponad 600 ciągników, żródło top technika, czyli ktoś tu coś kręci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Szczerze mówiąc ja już sobie odpuściłem ursusa. odkąd zmieniono w niejasnych oklicznościach poprzedniego prezesa widąć że właścicielowi znów nie zalezy na ursusie. to już chyba koniec fabryki pod tym właścicielem. Wypowiedzi obecnego prezesa są takie mętne ze w sumie nic nie wiadomo. A kto by kupował ciągniki wytwarzane w ilościach prototypowych? I w dodatku to już nie będzie fabryka tylko montownia gdzieś nie bardzo wiadomo gdzie i kiedy. Niby miały być nowe ursusy pod koniec roku a tu okazuje się że może II kwartał przyszłego roku. Z tym przeciąganiem terminów to mają mistrzostwo świata. Poprzednie modele czyli obecne mido też powstawały kilka lat a szumu było..... i powstała wielka kupa bo jak wsiadłem do tego ciągnika to nawet biegu nie można włożyć normalnie. :rolleyes: W prototypach tapicerka była normalna a już w produkcji wsadzono jakąś gąbkę, podobnie z klimą która nie jest w standardzie, podnośnik EHR tylko w jednym modelu i można by długo jeszcze wymieniać. To już swoją drogą Pronar jest pewniejszą firmą i asortyment mają większy widać że się starają a tu? Lipa jednym słowem i tyle. :lol:

P.s. @elwis2 Ursus mógł tyle zafakturować jednak ludzie kupili tyle ile zarejstrowali. Reszta może stać w magazynach i na składach albo poszły do Egiptu lub innego kraju afrykanskiego gdzie może ludzie nie stawiają takich wymagań ciągnikom...... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

W tym 1674 to opróćz dźwigni zmianuy biegów nic wygodne nie jest. EHR w lipnym miejscu powinni dać wyzej bardziej płasko, z prawej strony sobie nie wsiądziesz, z lewej przychaczysz o jakąś dźwignie chyba od womu przeniesiona ze środka na lewy bok kolumny kierwniczej. Jedynie na plus to że drzwi lekko się otwierają. Środek szału nie robi niestety ale jak to ursus nigdy nie umieli robić wnętrz. Nie żebym jeździł 1674, śmignąłem sobie 1654 ale kabina ta sama :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ta, tylko że było napisane też ile inni sprzedali, nawet było napisane ile w danym województwie sprzedano. Niby new holland prowadzi, ale w staniu ciągników u dillerów, bo ukażdego z nich pełno stoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UrsusCzesio no dobra, ale kup mi jakiś nowy ciągnik 160 km, z oryginalnym silnikiem perkinsa które dość trochę kosztują za 250tyś. do negocjacji.

Dobra zgodzę się że jest trochę przestarzały ale cena robi swoje, tak samo z nowymi Belarusiami stare konstrukcje ale ciągniki są tanie więc ludzie je kupują.

A pro po tych nowych ciągników to u mnie w RPT pisze coś takiego:

"Rejestracja ciągników VII-IX 2010"

Rejestracja ciągników nowych Ursus-59 modeli.

A w tabeli Rejestracja ciągników nowych (ponad 82 km):

83-109km - 5 modeli

137-170km- 3 modele

Więc poniżej 83km sprzedano 51 modeli :D .

Czyli wychodzi na to że nowych 1674 zarejestrowano 3. Według mnie nie jest to aż tak źle jak na Ursusa który miał niedawno jeszcze "upaść".

Panie i Panowie pożyjemy, zobaczymy jak to dalej będzie z tym naszym Ursusem, oby zostało tak jak jest na razie tylko z większą liczbą sprzedanych modeli.

Cudów też nie należy się spodziewać bo wiadomo co Ursus do niedawna robił, stare konstrukcje w nowej budzie więc ludzie się trochę do nich uprzedzili, a większość nawet nie wie że jeszcze Ursus coś produkuje.

Ja na razie czekam aż w końcu zakończą robić te wszystkie modele, bo na razie nie ma co kupować bo cały czas coś modernizują. Ja może pomyśle za rok nad nowym ciągnikiem, prawdopodobnie Ursus, tylko żeby jeszcze zrobili 5534 na "podwoziu" Landiniego, albo chociaż do 5524 dali skrzynię 12/12 i ceną jaka jest teraz czyli ok 110-115tyś. to by dla mnie był by dobry ciągnik. Zastanawiałem się nad Zetorem też ale żeby doposażyć go w jakiś większy luksus to wychodzi drożej niż New Holland czego idealnym przykładem jest użytkownik @Zetorek1607.

Ps. O dziwno na prowadzenie w sprzedaży nowych ciągników wstąpił New Holland, gdzie zawsze królował Zetor. Czym to jest spowodowane to nie wiem, być może tym że Zetor zaczął sobie cenić swoje ciągniki i taniej wychodzi NH.

Trochę się rozpisałem ale jakoś musiałem :( .

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie no ogólnie tamten 1654 to ogólnie silnik miał zdrowy na wystawach go używaliśmy szedł jak burza w gruberze kongskilde 3m jak do składnicy wracaliśym kumpel jak z 3 na 4 przełoączył dał mu po zaworach to milimetry a agregatem by przychaczył o ziemie :D cicho jest tylko nie wszystko pod ręką.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj