adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

plewi    0

Z Honkerem dogadywać się nie warto, bo ta firma stoi nad przepaścią od lat i żyje jeszcze dzięki dobrej woli syndyka.

To jest pewnie ten izraelski "Jeep Wrangler", którego to chcą robić na licencji.Zamiast tego, to mogli by raczej z Honkerem się dogadać, unowocześnić i produkować, skoro takie niby mają zaplecze konstrukcyjne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozok    0

A ja kupiłem Zetora choć miałem już jechać po Ursusa i skaczę z radości że tak zrobiłem, szczerze to lata mi to co oni robią

Ursus I Zetor są budowane na podobnych częściach i dlatego są bardzo podobne jakościowo z tym że zetor jest droższy więc przepłaciłeś.

 

Zetor to dobra inwestycja - stłuczesz go kilka lat i sprzedasz za tyle ile dałeś ale innych zalet to ja w nim nie widzę. Byłem ostatnio na dożynkach i stał nowy major - chłopy ( po 50-tce) zawzięcie go oglądali i jeden podsumował ciągnik słowami " zetor to zetor, takim to pojeździ nie to co te chińskie ursusy czy farmtraki..." Ciemnota kupi wszystko 

Raz napisałem jednemu to on mi wyskoczył że on rozmawiał z prezesem Ursusa i że on nic nie wie o ciągnikach i nie wie w ogóle co reprezentuje.

 

W oparciu o Jeepa Wranglera powstają pojazdy opancerzone Ursus Strom-3.

Z tym Ursusem Strom to on chyba ma zastąpić niepopularnego Grand Tigera 

 

 

Ciekawostką jest to że Ursus ma nadal w ofercie model 5312 i 5314 tylko że na eksport bo na rynek krajowy to te ciągniki nie spełniają ograniczenia emisji spalin.Oto dowód http://ursus.com.pl/Ciagniki-rolnicze/URSUS-SERIA-EKSPORTOWA#Ursus-5312  http://ursus.com.pl/Ciagniki-rolnicze/URSUS-SERIA-EKSPORTOWA#Ursus-5314

 

 

Edytowano przez Kozok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ursus I Zetor są budowane na podobnych częściach i dlatego są bardzo podobne jakościowo z tym że zetor jest droższy więc przepłaciłeś.

 

Wątpię w to czy przepłaciłem. Chciałem 11054 a wyszła Forterra 130. Nie są to podobne ciągniki(przynajmniej dla mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie wiem czemu chciałeś kupić 11054, jak Forterra, do tego 130, była w twoim zasięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

chciałem coś 110km a nie ukrywam że podobał mi się i to bardzo 11054, pojechaliśmy do zetora bo była wyprzedaż, a jako że stały klient i mieli na placu 130 która dopiero co przyjechała na plac to udało się ją kupić nie wiele drożej jak model 110

Jak twój 11054 ? Robiłeś coś przy nim czy dalej ,,muł" ?

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nic nie robiłem. Nadal nie wie co zrobić z paliwem na niskich obrotach, ale jakoś w polu się nim robi. Szczerze, to mam mocno mieszane uczucia co do niego. Teoretycznie wszystko jest OK, ale jakoś tępo się go używa. Jest pełno drobnych niedociągnięć które wkurzają i pogarszają komfort pracy.

Ogólnie trzeba będzie coś pomyśleć o silniku, ale jeszcze nie teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tego ciągnika w UE nie możesz kupić jako nowy bo nie spełnia norm.

Druga sprawa to w opisie jest błąd: silnik Perkins A4.236 a nie A4.248 ( podobne silniki na tym samym bloku ).

Druga sprawa to skrzynia 8+2 - dajcie spokój kto by teraz to kupił w Europie? 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu12    41

Premiera nowego elektrycznego samochodu dostawczego oraz otwarcie nowych hal produkcyjnych:

 

14311425_1447580411922455_57868856237114

 

Jak widać zmienili trochę design samochodu. Na zdjęciu niżej widać inny samochód elektryczny od Ursusa:

 

14352149_1447580925255737_60898920983140

 

Nowiutka partia Ursusów 3512:

 

14362453_1447581121922384_46713073279839

 

Oraz regionalny Ursus C-380:

 

14362710_1447580828589080_26767439837492

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

Brawo Ursus. Weź teraz zatankuj z kanistra 3512 mając maskę nad wlewem... Na szczęście to nie nasz problem. Chyba że ktoś będzie chciał taką maskę do swojego starego założyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Zdjęcie nr 45, to jest C-360? Co by nie było, to według mnie, zdecydowanie lepiej wygląda na wszystkich felgach skręcanych, z tym "słoneczkiem" niż na pełnych, jakie były wcześniej na przednich kołach.Spawane może mocniejsze, ale wyglądu nie dodają.Może te ursusy, to badziewia, a może nie, nieistotne, ale dizajn mają naprawdę super i raczej ciężko je pomylić z innymi nowymi ciągnikami.Najładniej wyglądają z profilu, patrząc nawet na to zdjęcie.Niczego tam nie jest za dużo i wszystko do siebie pasuje.Sprytna, krótka maska, kabina nie duża i nie mała, dach wysunięty do tyłu i wysunięte tylne błotniki z kołami.Wszystko razem do siebie jakoś tak pasuje.Porównując do zetora, to te bardziej mi się podobają, oczywiście taka wersja, jak na zdjęciu.Zetory natomiast, całkiem sporo na wyglądzie zyskały, po zmianie koloru felg na czerwony.Może trochę za dużo czerwonego, ale ładniej się komponują z korpusem i plastikami.Niemniej, najbardziej w zetorach nie podoba mi się dach, jakiś taki pospolity i nieciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

 

Nowiutka partia Ursusów 3512:

 

14362453_1447581121922384_46713073279839

 

A w fabryce pod każdym z nich plama oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Ja pier.... :blink:  Co za ludzie.Nie było się już do czego doje...ać.I ma być w tym kraju dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Idiota czy troll?

To cienie... :wacko:

 

 

Ja pier.... :blink:  Co za ludzie.Nie było się już do czego doje...ać.I ma być w tym kraju dobrze.

 

Ale was to boli, nie mówię, że na zdjęciach widać że plama pod każdym z tych (3512) tylko w fabryce w Lublinie, byłem niedawno i widziałem pod tymi ciągnikami i to pod każdym z nich i nie były tak ładnie ustawione jak tutaj. Ogólnie cała fabryka wygląda inaczej niż to na zdjęciach pokazują ale to zawsze tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A teraz ciekawostka :) Ciągnik Zoomlion RK504, a na przedniej osi napis... No właśnie zobaczcie fotkę w załączniku :)

post-689-0-97321900-1474290210_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj