adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Z całym szacunkiem ale teraz to bzdury piszesz. Pracuje w serwisie maszyn (nie są to maszyny rolnicze), i za serwis gwarancyjny nie pobiera się opłaty. Nieważne czy jest to wykonywana praca  czy dojazd do klienta - od tego jest gwarancja. 

 

 

 

Ps. No chyba że w umowie masz zapisany jakiś reg. serwisu gwarancyjnego (co podlega gwarancji a za co pobierają opłatę to co innego). Ale nie sądzę żeby pobierali opłatę za dojazd gdy maszyna jest na gwarancji.

Ok rozumiem, ale tak czy inaczej za serwis się płaci. Może nie za dojazd (nie jestem pewien) Jak byłem na tegorocznych targach w minikowie to przedstawiciel Raitechu powiedział że za pierwszą wizytę serwisu (Model New Holland T6.175) płaci się 1200 zł netto + jeżeli zajdzie taka potrzeba regulacja skrzyni biegów to dodatkowo się płaci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

W sewisie NH się płaci za dojazd jak jest daleko chyba powyżej 100 km z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harmar    2

W sewisie NH się płaci za dojazd jak jest daleko chyba powyżej 100 km z tego co pamiętam.

Nawet jeśli ciągnik jest na gwarancji?? Dla mnie to trochę dziwne, no bo od czego jest gwarancja. Jeżeli maszyna jest na gwarancji to koszty naprawy ( części zamienne,czas prasy serwisu + dojazd) ponosi dealer. Chyba że awaria jest z winy użytkownika - wtedy on pokrywa wszystkie koszta naprawy.

Tak przynajmniej jest w firmie w której pracuję i odległość nie ma znaczenia, czy to 100km czy też 600km.

Edytowano przez harmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

harmar Ja ciebie rozumiem w 100%, ale w rolnictwie jest inaczej. Aby gwarancja ciągnika bądź kombajnu mogła być ważna co kilka set mtg są robione przeglądy za które rolnicy/klienci ponoszą koszty. Dlaczego tak jest pytasz... Ano nikt nikomu części zamiennych czyli filtrów i olejów z własnej kieszeni nie zafunduję. A żeby gwarancja była ważna takie przeglądy muszą być. Jeżeli sam na własną rękę zadziałasz w maszynie nie uznają jej. Co innego jak popsuję się sprzęt RTV. Miałem taką sytuację dwa lata temu, że miesiąc przed końcem gwarancji zepsuł się mi telewizor LG. Awaria została zgłoszona na infolinię i na drugi czy trzeci dzień zawitał w moim domu serwis. Dojazd za darmo i naprawa za darmo, i na dodatek części serwisant miał ze sobą i mógł je wymienić na miejscu. Niestety w moim przypadku popsuła się matryca i TV został zabrany do serwisu do Torunia. Wszystko odbyło się za darmo. Jeżeli awaria miała by miejsce po gwarancji, naprawa łącznie z zakupem matrycy wyniosłaby równowartość telewizora. No to taka historyjka...

 

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harmar    2

Ta firma nie ma nic w spólnego z rolnictwem. Pracuję w serwisie obrabiarek do metalu. Nazwy firmy nie będę podawać. (nie chcę robić żadnej reklamy itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Mam nadzieję, że w tym roku ursus nie zawiedzie i wystawi stoisko w Bednarach... W zeszłym roku się srogo zawiodłem, a jechałem specjalnie, żeby zobaczyć nowego ursusa. Zetor czy Farmtrac mieli duże i ładne stoiska a ursusa brak. W końcu Bednary to największa impreza w kraju i jest mniej więcej w centrum Polski. Co z tego, że wystawią się na Kielce, skoro dla dużej grupy osób to drugi kraniec naszego kraju...

P.S. Chłopaki, nie obrażajcie się na kilka gorzkich słów prawdy... :P :P Sam jestem fanem, rzekłbym nawet, że fanboyem, czy tam psychofanem ursusa xD ale jak wszyscy będą tylko kadzić, to panowie z Lublina stwierdzą, że jest git i spoczną na laurach... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Na pewno mają nowy dach. W Ursusie jakoś dziwnie robią. Chwalą się modelami, których jeszcze z rok nie wprowadzą do produkcji i pewnie nie w takiej formie, a nic nawet nie wspomnieli o nowym dachu.

Zestaw fajny, tylko że przydałby się przedni TUZ, bo z tym Tolmetem to może oglądać niebo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj około 18:30 usłyszałem w rmf fm taki tekst ''ciepło jak w szoferce ursusa podczas żniw'' [określali temperature w tym tygodniu]  :) słyszeliście kiedyś taki tekst bo ja pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Chyba było "ciepło jak szoferka(dziewczyna) ursusa(bo bez klimy) podczas żniw". Czyli nie dość, że gorąca dziewczyna to jeszcze w gorącej kabinie taka będzie temperatura :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Szukam chętnego-życzliwego, który jest w stanie pokazać na kilku foto razem U1224 i U11054. "Przestarzała" 6-ścio cylindrowa (117KM) technologia versus 4 cylindry.


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

chodzi ci o porównanie wielkości?? jak dobrze poszukasz to znajdziesz zdjęcie nowej C-380 i starej C-385, ktoś tu wrzucał już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Dlaczego ursus nie produkuje skrzyń Trimat tych z ciągników U-710 itp. One świetnie zastąpiły by te skrzynie Carrao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

skrzynia z lat 70 ma zastąpić współczesną skrzynię producenta uznanego na całym świecie???

jeszcze niedawno narzekali tutaj że Ursus na początku XXI wieku produkował technologie z początku lat 70, że został w tyle za innymi, a ty chcesz produkować skrzynię z przed pół wieku i montować ją w nowych ciagnikach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Dzięki skrzyni Trimat ursus był by w czołówce producentów ciągników rolniczych. Z tego co się orientuję to tylko John Deer oferował w latach 70 ciągniki z przekładnią która miała więcej jak 2 biegi pod obciążeniem, MF miał  multipower przy którym nie można było hamować silnikiem. Fajnie było by gdyby ktoś zrobił zdjęcia jednego z tych prototypów z przekładnią Trimat, jeden jest w Olsztynie, drugi w Warszawie. Ciekaw jestem jeszcze tego co sie stało z ursusem c 360 trimat, może ktoś go ma i nawet nie wie jaki to skarb, albo jeszcze w fabryce wyjęli wzmacniacz i poszła jako normalna 60-tka. Jedno jest pewne, to licencja na ciągniki MF zniszczyła ursusa, no i oczywiście wszechwiedząca władza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

bratrolnika , tak chodzi mi o porównanie gabarytowe, ale nie tak jak napisałeś nowej C-380 i starej C-385 (zresztą te fotki widziałem) tylko jak wyraźnie napisałem U1224 i U11054 ;)

 

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj